Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Emma dzieki za słowa pocieszenia, staram sie bo wiem, ze nerwy nic nie dadza..

Tez bylam wczoraj w centrum handlowym, ale było tyle ludzi ze mi sie slabo zrobilo, poszlam tylko do rossmana po puder i szampon, potem pojechalismy do castoramy bo kran cieknie a tam jakas impreza 15 lecie na calego, ludzi jeszcze wiecej niz w poprzednim centrum wiec szybko do domu.
Ubranek dla dziecka ani niczego jeszcze nie kupuje, jak bedzie chłopiec to bede miec po siostry ostatnim synku, a jak dziewczynka to dopiero jak bedzie wiadomo to zaczne kupowac, czaesc z ubran od siostry na pewno sie nada na dziewczynke, wiekszosc rzeczy- wozek, lozeczko i inne akcesoria tez od niej dostane wiec sie tylko dokupi co bedzie trzeba, ale to dopiero po remoncie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Nacudja super ,że Twój maluszek jest zdrowy 🙂 Danusia na pewno wszystko będzie dobrze trzymam kciuki za Twoją dzisiejszą wizytę.
U Nas weekend minął ekspresowo w sobotę pojechaliśmy z moim mężem i Mikołajkiem do lasu na spacerek a wczoraj wybraliśmy się do mojej teściowej w odwiedziny. Powiem Wam ,że jest mi przykro i mam już dosyć bo odkąd moja rodzina i znajomi dowiedzieli się ,że mamy mieć drugiego chłopczyka każdy ze współczuciem w głosie mówi nie martw się może za trzecim razem się uda i będzie dziewczynka... Mówią to takim tonem jak by moje dziecko co najmniej było upośledzone... Moja szwagierka powiedziała no to masz przerąbane bo nikt Ci w domu nie będzie pomagał musicie się o dziewczynkę postarać... Moja koleżanka wieść o tym ,że moje dziecko jest chłopcem skomentowała trudno, szkoda no ale cóż ktoś musi przedłużać ten męski ród no i niestety padło na Ciebie... Ciekawe ile jeszcze miłych rzeczy usłyszę bo to dopiero początek bo mało osób z mojego otoczenia jeszcze wie o płci Naszego dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Larosa- nie przejmuj sie. Moja siostra ma 3 chlopcow i tez nieraz bylam swiadkiem jak jej mowiono takie rzeczy. Zreszta ona dlugoi nie chciala powiedziec co bedzie miala bo wiedziala ze tak bedzie.Mowilam jej zeby sie nie przejmowala bo najwazniejsze zeby bylo zdrowe, a kazde dzieciatko jest kochane. Smutne tylko, ze najblizsi mowia takie rzeczy i ze nie widza, ze Tobie jest przykro! jak tak naprawde mysla to zachowali by to dla siebie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂 pogoda paskudna, nic mi sie nie chce 🤨 juz z rana polecialam na zakupy spozywcze, bo pozniej pewnie nie bedzie mi sie chcialo...Jutro przyjezdza do nas moj tata i bedzie nam remontowal przedpokoj, to musialam zrobic zaopatrzenie 🙂
A weekend byl dziwny - sobota zleciala bardzo szybko, bo najpierw bylismy u moich siostr, ktore mieszkaja pod poznaniem. dzieciaki nas wymeczyly, jak wrocilismy przyszli do nas znajomi i omawialismy majowy wypad nad morze 🙂 w niedziele obudzilam sie wykonczona z bolem po lewej stronie podbrzusza, jakby kolka, prawie nie moglam sie wyprostowac i chodzilam zgieta. Nigdzie sie nie wylanialismy, bo caly dzien lezalam 🤨 dzis juz jest lepiej, chociaz teraz pachwina po lewej stronie mnie boli 😮 najwazniejsze, ze juz dzis nie musze nigdzie wychodzic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Larosa, to naprawdę przykre co piszesz, że najbliżsi tak Cię ranią...ale może robią to nieświadomie? Może nie wiedzą , że sprawiają Ci przykrość? Ja uważam, że drugi synek to super sprawa, bo Mikołaj będzie miał kompana do zabawy 🙂 Tymbardziej, że między nimi nie ma dużej różnicy wieku 🙂 Wspólne zabawy, wyścigi, wyjścia do szkoły...a później randki : 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem juz po badaniach. Jestem w szoku bo zrobili mi je na fundusz a ostatnio mowili ze kosztuje 200 zl.
No ale mniejsza o to- najwazniejsze ze z Maluszkiem wszytstko dobrze, wszystkie narzady prawidlowe, przeplyw krwi ok, serduszko ladnie bije, przyziernosc karku 1 mm, czyli dobrze. Jedyne co to jest dosc nisko w macicy, wiec trzeba obserwowac bo moze byc lozysko przodujace, ale to dopiero sie okaze po 20 tyg jak macica sie podniesie ku gorze. Miedzy nozkami jajeczek nie widac wiec bardziej prawdopodobne ze dziewczynka ale jeszcze nie wiadomo bo moglo byc jeszcze nie widac jajeczek. Wynik testu pappa za 2 tyg na wizycie. Maluszek caly czas podskakiwal i sie ruszal, widac bylo nawet paluszki u raczek! jak lekarz mocniej naciskal to podskakiwal, obraz w 4d bardzo ładny, widac oczka nosek i usteczka- super sprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia, świetne wieści 🙂
Wiecie co, a ja się zaczynam powoli stresować, bo...wogóle nie rośnie mi brzuch...jak siękiedyś mierzyłam, nie wiem ze dwa tygodnie temu albo i dalej a dzisiaj to jest cały czas to samo. Waga jak się cofnęła, tak stoi-to mnie akurat cieszy, ale jak oglądam Wasze brzuszki, to wystają już daleko daleko ponad piersi, no i wogóle widać, że są. Nie wiem czy to kwestia tego, że do najszczuplejszych nie należę i dziecko wypełnia narazie wolną przestrzeń, czy jak mam to rozumieć...No wg om to my niby skończyliśmy wczoraj 15 tygodni, a tu nic? Jakoś mnie to niepokoi. Do tego wcześniej te objawy, mdłości, drażliwość na zapachy, niesmak w ustach- jakieś to dla mnie namacalne było, że ktoś tam w środku jest i sieje spustoszenie 🙂 A teraz ani dolegliwości, ani ruchów jeszcze (wiem że jeszcze za wcześnie). Ale poprostu tak się czasem zastanawiam, czy mój Maluszek ma się dobrze. Niby lekarz mówi, że to normalne, ale jakoś mnie to stresuje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Emma nie martw się to ,że brzuszek Ci na tym etapie jeszcze nie rośnie nie ma się czym przejmować. Z Mikołajkiem dopiero w 17 tygodniu coś po sobie zaczęłam widzieć. Teraz dużo szybciej mi brzuch wyskoczył bo mam pewnie rozciągniętą skórę po poprzedniej ciąży...Ja ruchów też jeszcze nie czuję z Mikołajkiem czułam dopiero od ok 20 tygodnia więc późno. Mi też wszystkie dolegliwości ustały pozostał tylko okropny ból piersi a dokładnie samych brodawek. Z Mikołajkiem aż tak bardzo mnie nie bolały a teraz jest masakra. Ogólnie każda ciąża jest inna więc jeśli lekarz Ci mówi ,że jest wszystko dobrze to dziewczyno przestań sobie wkręcać ,że coś jest nie tak i ciesz się ciążą i swoim maleństwem 🙂
A Ja sobie tak myślę ,że jestem zaprzeczeniem wszystkich mitów związanych z płcią naszych maleństw więc tak:
1. Mam raczej okrągły brzuch (zobaczymy jak będzie później) - dziewczynka
2. Jem wszystko i kwaśne i słodkie, i owoce i mięso - chłopiec i dziewczynka
3. Cera mi się pogorszyła - dziewczynka
4. Włosy na nogach czy innych częściach ciałach rosną tak jak przed ciążą - dziewczynka
5. Obrączka nad moim brzuchem raz się kręci raz waha - chłopczyk i dziewczynka
6. Miałam bardzo wysoką betę - dziewczynka
7. Moje dziecko ma tętno 160 - 170 - dziewczynka
8. Z kalendarza chińskiego wychodzi dziewczynka
9. Nasze przytulanie było ok dwóch - trzech dni przed owulacją
A Moje dziecko ma między nóżkami jajeczka więc wszystkie te przesądy to totalne bzdury 🙂 Ciekawe jak będzie u Was czy coś z tych rzeczy się sprawdzi z płcią dzidziusiów. Ja już w takie bzdury nigdy nie uwierzę . Ostatnio jeszcze moja ciocia mi powiedziała ,ze to nic ,że na usg widać chłopczyka bo ona czuje ,że urodzę dziewczynkę bo wyglądam zupełnie inaczej niż w ciąży z Mikołajkiem i na buzi się zmieniłam. Ale da mnie to bzdury bo ptaszek mojemu dziecko raczej nie odleci... 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hahaha Larosa, uśmiałam się z tym ptaszkiem- że nie odleci 🤪
A ja rzeczywiście różne rzeczy sobię wkręcam, ale mozę dlatego, że nigdy nie byłam jeszcze w ciąży i trochę panikuję czy wszystko przebiega prawidłowo...
Ale zapomniałam, że mam jeden objaw- podobnie jak Tobie, dokucza mi okropny ból sutków... Jak sobie z tym radzisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie wg usg 13. Lekarz niby powiedział, że nie można się sugerować za bardzo usg, bo maluszek może "strzelić w górę" i usg pokaże co innego, więc będzie się trzymał om. U mnie to wogóle ciężko stwierdzić, bo kochaliśmy się codziennie 🤪 więc nie mam pojęcia, który raz był akurat ten szczęśliwy. Ale sądzę, że wg om nie można liczyć, bo po pierwsze miałam mega nieregularne cykle, a po drugie leczyłam się u mojego gin. i co dwa tygodnie u niego byłam. W połowie lutego na usg jeszcze nic nie widział, dopiero tego 29 stwierdził, że to baardzo wczesna ciąża...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.baby2see.com/gender/external_genitals.html tu jeszcze taka ciekawostka odnośnie płci - podziwiam lekarzy którzy w 12 tygodniu mówią jakiej płci jest dziecko 🙂
Emma co do moich piersi to nie robię nic bo nie znam żadnego sposobu żeby mniej bolały 😞 Cierpię i czekam aż ten ból mi minie - teoretycznie w drugim trymestrze piersi powinny przestać boleć zobaczymy jak będzie u Nas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...