Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Jak się dzisiaj czujecie? Ja miałam dzisiaj pobutkę o 7 rano. Boli mnie kręgosłup i od kilku dni znowu mam ucisk w boku (taki sam jak miałam w ciąży z Mikołajkiem). Ostatnio położna powiedziała mi bardzo ciekawą rzecz ,że muszę bardzo kontrolować morfologię bo mamy które spodziewają się chłopców dużo bardziej narażone są na anemię. Podobno chłopcy zabierają więcej żelaza ciekawe czy to prawda bo Ja pierwszy raz się z czymś takim spotkałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam wszystkie Panie!!
Podczytuje Was ale nie mam za bardzo czasu na pisanie:-(
Dziś w nocy moja córeczka nie spała od 1 do 3:30 w nocy. Chciała sie bawić...
Fajnie ze z dzidziusiami wszystko ok ;-)
Ja niestety nie mam czasu ani mozliwosci na złe samopoczucie :-(

Oj już lecę bo sie drze :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny, ja tez wstalam o 7 bo musialam z rana jechac do nfz bo u nas w wojewodztwie sa takie karty z chipem nfz i sie po ilus tam latach okazalo ze mam zly kod pocztowy wpisany w karcie i system mnie nie chcial w poniedzialek przepuscic jak mialam te badania prenatalne na nfz i byl troche cyrk, najlepsze jest to ze o tym nie wiedzialam bo na karcie jest tylko imie nazwisko pesel i nr karty a reszta danych jest w chipie i tam tez sa dane o ubezpieczeniu.

Zreszta i tak jakos spac nie moge, od spania na boku rano juz nie moge wylezec w lozku i wczesnie wstaje zazwyczaj o szostej bo wtedy mam pobudke na leki i juz nie moge spac....

U nas pochmurno i zimno- tylko 5 stopni... kiedy bedzie wiosna? 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂
U nas w Łodzi też pochmurno i zimno. Też już czekam na wiosnę. Nie wiem czy to wina pogody czy moja dzidzia wysysa ze mnie całą energię. Mam takiego lenia i nic mi się nie chce, że najchętniej spędziłabym cały dzień w łóżku. Mam wrażenie, że ciągle jestem zmęczona i niewyspana, a idę spać już przed 22. Nad niczym nie mogę się na dłuższą chwilę skupić. Telewizja mnie nudzi, książki też. Jak mam temu zaradzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tylko, że to mi utrudnia normalne funkcjonowanie. Rano nie mogę zwlec się z łóżka, ciągle odkładam wstanie o kolejne 5 minut i notorycznie się spóźniam. W pracy odliczam tylko czas do 15, żebym mogła już iść. A w domu czekają kolejne rzeczy do zrobienia. I tak wyluzowałam i jak czegoś nie zrobię, to mi to wisi i dużo pomaga mąż, ale na dłuższą metę tak się nie da. Niby ten drugi trymestr ma być najlepszy, ale zobaczymy. Wstęp do niego mam na razie nie za ciekawy... Wcześniej nie byłam taka zmęczona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Kochane 🙂 u mnie pogoda bardzo przyjemna, co prawda chlodno, ale niebo bezchmurne 🙂 zajadam sniadanko i w koncu zaczelam popijac slaba kawe rozpuszczalna - wczesniej dzidzia jej nie trawila a mi jej strasznie brakowalo... dzis mam leniwy dzien, musze sie tylko spakowac i jechac do rodzicow, ale to dopiero po obiadku jak moj wróci z pracy. Ja jestem super zadowolona, ze nie musze chodzic do pracy, od razu lepiej sie czuje i odżyłam jakos 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze dziewczyny przeraza mnie to jak czest lekarze sie myla... na forum wrzesniówek jest sytuacja ze dziewczyna ma tasme owodniowa byla niby na badaniach prenatalnych i lekarz nic nie zobaczyl. Na jej miejscu to predko bym zmienila lekarza bo widocznie na jakiegos konowala trafila, pisala tez kiedys ze chodzi na nfz, moze dlatego tak pobieznie ja potraktowal. Kiedys jak chodzilam na kase a czasem prywatnie do tego samego lekarza- calkiem inny czlowiek 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jakas straszna rzecz- czesc owodni, jak sie maluch zaplacze to moze dojsc do amputacji konczyn i smierci dziecka w najgorszym razie...To jest bardzo bardzo bardzo rzadkie.No ale co to za lekarz co nie widzi takich rzeczy tylko tak pozno... normalnie zgroza. No ale komus trzeba wierzyc co mamy zrobic, trzeba sluchac lekarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Kurcze dziewczyny przeraza mnie to jak czest lekarze sie myla... na forum wrzesniówek jest sytuacja ze dziewczyna ma tasme owodniowa byla niby na badaniach prenatalnych i lekarz nic nie zobaczyl. Na jej miejscu to predko bym zmienila lekarza bo widocznie na jakiegos konowala trafila, pisala tez kiedys ze chodzi na nfz, moze dlatego tak pobieznie ja potraktowal. Kiedys jak chodzilam na kase a czasem prywatnie do tego samego lekarza- calkiem inny czlowiek 😮

Danusia z tego co pamietam to tusia z wrzesniowek jak miala prenatalne, to lekarz cos wykryl, ale nie bym pewien co to jest - czy ciaza blixniacza, czy wlasnie ta tasma. tusia czekala teraz na swoja wizyte u gina, bo jak lezala to wybrzuszenie miala po lewej stronie brzucha, poradzilysmy jej, zeby pojechala do szpitala, bo do tego miala po tej lewej stronie bóle... 😞 wszystko zaczelo sie teraz na weekend. A prenatalne robila na nfz 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha czyli na prenatalnych wyszlo no ale powinien to widziec na zwylkym usg- jak bylam ostatnio to widac kosteczki paluszkow u rak ws poczatku 12 tyg a takiej tasmy nie widac????? dziwi mnie to. Przegroda w macicy to wada anatomiczna wrodzona- to widac tez na zwylkym usg- moja znajoma to miala i byla operowana na to. A co do ciazy blizniaczej to tez jakis absurd- mi w 5 tygodniu lekarka powiedziala ze ciaza jest pojedyncza, a w takiej wysokiej ciazy to wszystko dokladnie juz widac z kazdej strony.
Konowal jakis, az strach myslec ilu takich jest..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gin na prenatalnych sie jej od razu zapytal czy to ciaza blixniacza i ona wtedy szok przezyla. A to byla ta tasma chyba 😞 prenatalne robil jej inny gin, nie ten, do ktorego chodzi na wizyty. Ale to prawda, na normalnych wizytach niczego nie wykryto. gdyby nie pojechala do szpitala to do dzis by zyla w nieswiadomosci. W pon idzie do szpitala na obserwacje na kilka dni i porobia jej wszystkie badania... ja tez nie mialam wczesniej pojecia, ze takie cos w ogole istnieje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka moze poprostu trafilas na dobrego lekarza.
Ja 27 tez ide na konsultacje na nfz do poradni przyszpitalnej, poradzila mi tak moja siostra ktora tam pracuje bo mysle nad rodzeniem w tym szpitalu, lekarz ponoc fajny, a potem 30 ide normalnie do swojej gin na wizyte. Ciekawa jestem tej wizyty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nawet nie wiedziałam, że coś takiego jak taśma owodniowa istnieje, ale brzmi to strasznie 😲
Podejrzewam, że nie ma reguły czy na nfz czy prywatnie, raczej chodzi o to na jakiego lekarza się trafi. Ja np chodzę prywatnie, ale to tylko dlatego, że przez wiele lata leczenia żaden państwowy nie zdiagnozował mnie poprawnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...