Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry w poniedziałek 🙂
Jak się czujecie? U mnie nawet nieźle, choć męczą mnie mdłości i czuję się grubo, ale to akurat normalne 😉 W sumie im dalej w las tym gorzej, a chyba powinno być odwrotnie (co do mdłości oczywiście i posmaku)...
Czy słyszałyście coś, żeby pod wpływem hormonów ciążowych zmianie ulegały znamiona na ciele?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry ;D
nacudja ja mam znamie ale wsio z nim bez zmian 🙂
ja dziś czuję się dobrze.. mały ciągnie mnie za pępowine więc będzie trzeba iść zrobic sobie sniadanie 🙂 wieczorem mam USG już się nie mogę doczekać ;D jak zobaczę nasze maleństwo ;D

poza tym z objawów.. to mam ochotę na mięsko a jak wezmę je do ust to mnie mdli i nie mogę przełknąć 🤢 :/ wczoraj byłam na mistrzostwach Polski w motocrossie i mialam straszną ochote na grochówkę ,ktorej niestety zabrakło i musiałam zadowolic sie gorącym kubkiem ;/ w domu.
słonecznego dnia 🙃 do wieczorka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Ja czuję się dzisiaj dobrze. Wczoraj jak się nachodziłam (pojechaliśmy w końcu do Warszawskich Łazienek) to mnie wieczorem trochę bolał brzuch ale dzisiaj już jest ok. Rano u mnie padało ale teraz się rozpogodziło więc pewnie pójdę z moim Misiem na jakiś spacerek. Co do znamion to rzeczywiście w ciąży mogą być ciemniejsze. Ja znamion nie mam więc u siebie czegoś takiego nie zaobserwowałam. Ale a racji tego ,że jestem brunetką w poprzedniej ciąży miałam bardzo widoczną linię na brzuchu która na szczęście po kilku miesiącach po porodzie zupełnie zniknęła.
Wczoraj wieczorem jak się kąpałam zauważyłam u siebie na brzuchu sine kreski już wpadłam w panikę ,że rozstępy zaczęły mi się robić ale na szczęście okazało się ,że wcześniej jak leżałam na łóżku musiałam sobie skórę na brzuchu odgnieść. Tak czy inaczej stwierdziłam ,że muszę już intensywnie zacząć smarować się oliwką i kremem bo zawsze łatwiej zapobiegać niż później patrzeć całe życie na to świństwo. Chociaż wiem ,że to i tak kwestia genów. W pierwszej ciąży na brzuchu nie zrobił mi się ani jeden rozstęp to może i teraz mi się uda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mnie z normalnego brązowego pieprzyka zrobiło się coś co przypomina nażartego kleszcza.
Nie wiem czy już panikować, czy poczekać do wizyty u ginekologa którą mam 7 maja i na spokojnie porozmawiać, popytać czy od razu lecieć do dermatologa czy onkologa. Trochę się zestresowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂 a ja sobie siedze od czwartku do jutra u rodzicow - pogoda jest przewaznie fajna, wiec duzo spaceruje 🙂 w sobote chyba przesadzilam, bo w niedziele nie moglam sie podniesc z wyrka...teraz wlasnie tez wrocilam, bylam na zakupach i u babci na kawce 🙂 jutro jeszcze skocze do fryzjera i zrobie swojemu M niespodziankę w postaci mojej nowej fryzury 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja napisał(a):
Ale mnie z normalnego brązowego pieprzyka zrobiło się coś co przypomina nażartego kleszcza.
Nie wiem czy już panikować, czy poczekać do wizyty u ginekologa którą mam 7 maja i na spokojnie porozmawiać, popytać czy od razu lecieć do dermatologa czy onkologa. Trochę się zestresowałam.

Nacudja skoro aż tak to może zapisz się do dermatologa 😮 Lepiej dmuchać na zimne ale Ja obstawiam ,że za tym wszystkim stoją hormony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudia, ja bym poczekala. Mam w domu nowy numer m jak mama i jest napisane ze w ciazy takie rzeczy normalnie sie dzieja za sprawa tego ze burza chormonow powoduje nierownomierne rozmieszczenie melaniny w skorze i to jest skutek.. zwlaszcza u osob o ciemnej karnacji ale nie tylko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Chulieta witamy wśród październikowych mamuś 🙂
Ann napisz jak po wizycie. Jak się czuje Twój maluszek?
Ja dzisiaj pospałam sobie do 8.30 🙂 Moje dziecko bawiło się w łóżeczku a mama spała 🙂 Zapowiada się u mnie piękna pogoda więc pewnie pół dnia spędzę dzisiaj na spacerku z moim skarbem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas tez zaczyna sie rfobic ladnie 🙂 ja dzis siedze w domku i czekam na kuriera- ma mi przywiezc nowyego netbooka bo moj laptop zlamal sie na pol jak spadl z lozka klapa odpadla wiec od ladnych paru dni korzystam z komputerka meza, boje sie ze mu cos namieszam bo to jegio stanowisko pracy wiec wole miec swoj 🙂

znalazlam fajny sklep nas allegro
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=21469799

Kupilam juz smoczki butelki, kocyk, przescieradlo na przewijak pieluchy kolorowe i takie rozne akcesoria do kapieli i pielegnacji.
mialam nic nie kupowac ale jak wydrukowalam z netu liste i zobaczylam ile tego trzeba to stwierdzilam ze na raz to za duzy wydatek mimo ze sporo rzeczy dostane, zwlaszcza ze czeka nas jeszcze remont i kupno drugiego wiekszego samochodu bo nasz sportowy ma 3 drzwi i bedzie niewygodnie, zreszta 1 samochod to troche malo bo trzeba czasem kombinowac, a tak to kazdy ma swoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙃

wczoraj już wyraźnie widzieliśmy siusiaczka 🙃 więc chłopak potwierdzony na 100% 🙃
pierwszy raz miałam usg na brzuchu i mam filmik z usg ;D slyszalam tez bicie serduszka naszego chłopca 🙂 razem z nozkami ma juz około 15cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann śliczny Bobasek, ja ide w poniedzialek na usg i tez m am nadzieje ze potwierdzi mi plec, ja bylam w 11 tyg na badaniach prenatalnych i lekarz wstepnie powiedzial ze dziewczynka raczej i mam nadzieje ze teraz bedzie pewniejsze 🙂

Ann ale jak on policzyl z nozkami jak mierzy sie od glowy do pupy i w 14 tyg to max 9 cm...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann śliczne bobo 🙂 Ja czekam teraz do 19/20 tygodnia i dopiero wtedy zrobię sobie usg chcę mieć już potwierdzone na 99 % ,że to chłopczyk dla tego wybieram się na usg 3D (moja gin jest bardzo dobrym specjalistą ale ma stary sprzęt w gabinecie gdzie przyjmuje prywatnie). Jak poszłam w 17 tygodniu w ciąży z Mikołajkiem na usg 3D to krzywili się ,że to za wcześnie ,że powinnam przyjść ok 20 tygodnia - to teraz poczekam zwłaszcza ,że robiłam usg 2 tygodnie temu w 14 tygodniu i 3 dniu. Ann to Twój lekarz musi mieć super sprzęt i bardzo dobre oko skoro w 12 tygodniu stwierdził już płeć Waszego maluszka a teraz potwierdził.
Danusia Ja w ciąży z Mikołajkiem jak skończyłam pierwszy trymestr też powoli zaczęłam kupować różne rzeczy dla Niunia. Teraz mi się nie spieszy bo większość rzeczy mam po moim Misiu będę musiała je tylko uprać i uprasować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84 napisał(a):
Zaraz idę z Mikołajkiem do lekarza bo mój Niunio od ok 2 - 3 tygodni bardzo mało je. Muszę poprosić o coś na apetyt dla Niego - moje dziecko mając 1 rok i 3 miesiące waży 9,5 kg 😞

moj maly juz ma na plusie 12 kg!

Ann sliczne zdjecie dzidziusia 🙂
ja jutro ide na USG moze bede juz wiedziec co tam sie kryje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Z tym usg to jest tak ze jak lekarz ma dobry sprzet to juz w 12 tyg spokojnie moze zobaczyc o ile dziecko rozlozy nozki, to ze my bysmy nie zobaczyli roznicy miedzy chlopcem a dziewczynka nic nie znaczy. Lekarz widzial setki maluszkow i potrafi odroznic.

no moj gin ma niezly sprzet bo robi 3D wiec mysle ze tutaj zalezy czy dziecko bedzie skore pokazac wdzieki to moze sie dowiem co tam jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale słyszałam o bardzo wielu pomyłkach na tym etapie ciąży dla tego chcę poczekać do 19/20 tygodnia bo wtedy pomyłki zdarzają się o wiele rzadziej. Mojej koleżanki Amelka w 13 tygodniu miała być chłopcem poszła w 20 tygodniu na usg 3 D i okazało się ,że jednak dziewczynka 🙂
Andziucha jak Twój lekarz ma w gabinecie usg 3D to spokojnie możesz się już zapytać czy widać płeć. Moja gin ma u siebie stary sprzet i byłam ostatnio bardzo zdziwiona ,że powiedziała mi płeć w 14 tygodniu bo zawsze miała zasadę ,że mówiła dopiero ok. 20 tygodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84 napisał(a):
Ale słyszałam o bardzo wielu pomyłkach na tym etapie ciąży dla tego chcę poczekać do 19/20 tygodnia bo wtedy pomyłki zdarzają się o wiele rzadziej. Mojej koleżanki Amelka w 13 tygodniu miała być chłopcem poszła w 20 tygodniu na usg 3 D i okazało się ,że jednak dziewczynka 🙂
Andziucha jak Twój lekarz ma w gabinecie usg 3D to spokojnie możesz się już zapytać czy widać płeć. Moja gin ma u siebie stary sprzet i byłam ostatnio bardzo zdziwiona ,że powiedziała mi płeć w 14 tygodniu bo zawsze miała zasadę ,że mówiła dopiero ok. 20 tygodnia.

ma dobry sprzet bo ostatnio zainwestowal bo tak tez jechal na starym i duzo kobiet od niego odchodzilo bo wolalo chodzic tam gdzie lepszy sprzet i szybciej mozesz sie czegos dowiedziec 🙂
wiec jestem bardzo ciekawa co jutro mi powie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...