Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karolka- śliczne zdjecia 🙂 z tym zwsolnieniem sie nie przejmuj, lekarka napewno cos pomysli.
za mnie od 2 miesiecy jest juz zastępstwo w pracy.
Zbieram sier na basen z kolezanka i jej 8 miesiecznym synkiem. Mam nadzieje ze nie dostane grzyba 😮 Wziełam sobie do serca zalecenia pan ze szkoły rodzenia, ponoc jak woda jest ozonowana to jest bezpiecznie- zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cześć Dziewczyny 🙂
Jeśli Was to interesuje to możecie tam zajrzeć, to nie to samo co szkoła rodzenia do której chodzi Danusia ale też można się dowiedzieć kilku praktycznych porad. Ja się tam zarejestrowałam i sądzę, że naprawdę warto zobaczyć te filmiki 🙂
http://szkola-rodzenia.pieluszki.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wróciłam od lekarza,z maleństwem wszystko dobrze 🙂był ustawiony pionowo pupą w dół a płcią do mojego kręgosłupa i nadal nie wiem czy jest chłopcem czy dziewczynką,śmiesznie trzymało się za główkę a potem zaczęło otwierać usta 🙂aż się wzruszyłam tym widokiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu fajne te filmiki- tez sie zarejstrowałam 🙂 calkiem inne tematy niz tam gdzie ja chodze wiec warto sie czegos nowego dowiedziec.

Kasiu- ciesze sie ze z Maluszkiem wszystkodobrze- szkoda tylko ze nie pokazalo co tam ma 🙂

Fajnie sie plywa z brzuszkiem- wogole nie czuc dodatkowego ciezaru, zaluje ze do tej pory słuchałam lekarki i nie zdecydowałam sie na basen, ona najchetniej wsadzila by mnie do lozka i kazala sie nie ruszac 😮 a przeciez ciaza przebiega idealnie, a to ze bylam w szpitalu na poczatku to tylko i wylacznie efekt jej bezmyslnosci bo w 6 tyg chciala mi na raz odstawic leki 🤢 przez co jeszcze tego samego dnia trafilam do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania1301 napisał(a):
Cześć Mamusie 🙂
Tak się dziś zastanawiałam, czy książeczkę zdrowia dziecka dają w szpitalu, czy musimy się w nią zaopatrzyć same i przed porodem dać położnej 🥴 Orientujecie się jak to jest??


książeczkę zdrowia dziecka dostaje się w szpitalu 🙂 ale powiem Wam, że jak ja rodziłam rok temu to do tych książeczek miały być dołączone gratisy dla dzidziusia, a położne które były w pokoju obok na moich oczach je odrywały i brały dla siebie, a my dostałyśmy samą książeczkę - po prostu żenada 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
FiAnn napisał(a):
ania1301 napisał(a):
Cześć Mamusie 🙂
Tak się dziś zastanawiałam, czy książeczkę zdrowia dziecka dają w szpitalu, czy musimy się w nią zaopatrzyć same i przed porodem dać położnej 🥴 Orientujecie się jak to jest??


książeczkę zdrowia dziecka dostaje się w szpitalu 🙂 ale powiem Wam, że jak ja rodziłam rok temu to do tych książeczek miały być dołączone gratisy dla dzidziusia, a położne które były w pokoju obok na moich oczach je odrywały i brały dla siebie, a my dostałyśmy samą książeczkę - po prostu żenada 😮



hehe 🤪 mnie juz w tym kraju nic nie zdziwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 🙂
Jak się czujecie? Jak samopoczucie po weekendzie?
Ja się zastanawiam czy nie rośnie mi w brzuchu mały gigant 😉 Wszyscy co mnie widzą, mówią jaki to ja mam duży brzuch i myślą, że zaraz mam rozwiązanie.

karolka84 napisał(a):
Ja tez sie nie lubie, bo spuchnieta jestem, twarz jak ksiezyc w pelni, no ale kto wie, czy jeszcze kiedys bede w takim stanie 🙂

Karolka ciesz się tym stanem. Nie ważne, że coś jest nie takie jakbyś chciała. Ja np. zawsze bym mogła mieć taką cerę i włosy jak teraz w ciąży 🙂 Pewnie po porodzie się wszystko posypie. Poza tym tak jak mówisz - nie wiadomo czy jeszcze będziemy w takim stanie 🙂 A swoją drogą planujecie mieć więcej dzieci? Bo my nie wyobrażamy sobie mieć jedynaka 🙂
A jak się udał wyjazd?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, wekend przeleciał jak szalony- sobota ogarniecie chałupy, imieniny u babci, a wieczorem impreza u znajomych, ledwo sie wyspalismy i znowu w droge-odwiedziny u moich sióstr, brata i mamy i znowu do spania 🙂
Ja odkad jestem w ciazy mam okropna cere, choc wczesniej raczej nie mialam problemow z cera, wlosy nadal mam geste co mnie dziwi bo wypadaja mi garsciami, no i strasznie sie tłuszcza- no ale to wszystko to ponoc skutek uboczny lekow ktore musze brac- dobrze ze przed ciaza mialam takie geste bo teraz bylabym juz łysa 🙂 ale jakos mnie to nie martwi bo po ciazy wszystko wroci do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie 🙂
moje wlosy sa lsniace, ale za to strasznie wypadaja - chyba przez ta anemie... 🤨
My na dzien dzisiejszy nie planujemy drugiego bebika, takie czasy beznadziejne, ze trzeba patrzec na mozliwosci finansowe, no i tylko 2 pokoje mamy, nie chce zeby mi sie dzieciaczki w jednym pokoju cisnely, bo wiem co to znaczy z wlasnych doswiadczen, a raczej mieszkania nie bedziemy zmieniac... No ale moze cos sie w naszej sytuacji zmieni... poza tym zawsze moze sie nieplanowane trafic, to wtedy jakos trzeba bedzie sobie poradzic, ale zeby planowac to nie..

Wyjazd sie nawet udal, tylko pogoda moglaby byc lepsza, dopiero wczoraj wyjrzało slonce i troche sie poprazylismy, a tak to duzo lazilismy i grillowalismy, teraz pare dni bede dochodzic do siebie, bo jestem cala obolala, niestety odezwalo sie moje bolace krocze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja napisał(a):
Ja słyszałam, że właśnie po ciąży mogą polecieć włosy, paznokcie czasem zęby. Mam nadzieję, że nas to ominie 🙂

z tymi zebami to chyba zalezy od tego, jak sie o nie dbalo podczas ciazy... Mam kolezanke, ktora po drugiej ciazy pozbyla sie polowy zebow, zaczely jej ot tak wypadac, i musi nosic czesciowa proteze, a jest w moim wieku 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To liczę na to, że skoro wszystko wyprostowałam i zaleczyłam w czasie ciąży i nie zaniedbuję higieny, to dam radę przetrwać ze swoimi zębami 🙂
Z tej apteki faktycznie mnie poinformowali o dostępności niektórych produktów. Coraz mniej do kupienia zostaje. Najciekawsze jest to, że więcej teraz muszę kupić dla siebie niż dziecka, bo o nim jakoś w pierwszej kolejności pomyślałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was wszystkie 🙂
24stopnie, słoneczko, zero chmurek, taka temperatura mogłaby się utrzymać do rozwiązania bo czuję się świetnie 😁
Weekend upłynął pod znakiem zakupów dla Malutkiej, coraz więcej już mamy i coraz mniej w portfelu hehe... reszta po wypłacie. Niestety u mnie w Rossmanie nie było już pampersów dwójek w promocji to kupiłam jedyneczki 🙂
Mąż zaczął dziś przygotowania do remontu pokoju dla dziecka i niestety w tym tygodniu mieszkamy w "syfie" 🤨
Ja na cerę, włosy i paznokcie nie mogę narzekać mam wszystko rewelacyjne. Ale za to Cellulit!!! Dziewczyny czegoś takiego to ja dawno u nikogo nie widziałam ☺️ Całe uda mam dosłownie pomarszczone aż mi się płakać chce. Ale mam nadzieję, że to przez wodę w organizmie i po ciąży moje uda wrócą do stanu poprzedniego czyli malutka pomarańczowa skórka 😉 Czy Wam też się pojawił lub nasilił cellulit w ciąży???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak to prawda z tymi włosami, ale u mnie teraz leca z powodu leków wiec licze ze po ciazy juz gorzej nie bedzie 🙂
Jesli chodzi o zeby- to to ze wypadaja tyo skutek odwapnienia organizmu- czyli złej diety i nie zażywania wapnia z d3 🙂 jesli ktos o to dba o zeby nie ma sie co martwic- wiem co mowie bo moi tesciowie sa dentystami i zaliczylam juz u nich wyklad na ten temat.

Jesli chodzi o celulit to zauwazylam jakos kolo 3 miesiaca ze sie pojawil a teraz juz nie ma- nie wiem moze przez wachania hormonalne...

Ja dzieci moge miec nawet i piątke pod warunkiem, ze bedzie nas na to stac- nie mowie o luksusach ale na normalne zycie w dobrych warunkach. Chcielibysmy miec 2 lub 3 napewno no ale to zalezy czy wogole sie uda, ale jak bedzie nas stac jeszce na leczenie to napewno sie zdecydujemy, do tej pory próby spłodzednia dziecka kosztowaly nas z 50 tys i duzo nerwów. Zalezy jaka bedzie sytuacja- jesli nas nadal bedzie na to stac to bardzo chetnie 🙂
A jesli chodzi o samo bycuie w ciazy to jak narazie jest super- nie mam bóli, zgagi, swietnie sie czuje, takze jak tak ma wygladac kazda ciaza to moge byc w ciazy caly czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kupowałyście już może pościel do wózka? Czy jak gondola ma wymiary 80x35x22, to wystarczy kołderka 70x50 a poduszeczka 35x25? No i prześcieradełko jakieś lub kocyk pod spód, a może ceratka... Tak się zaoferowałam pościelą do łóżeczka, że o tej do wózka w ogóle zapomniałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też zrezygnowałam z pościeli do wózka. Dostałam w spadku do gondoli taki niby śpiworek (nie wiem jak to nazwać) co w sumie wygląda jak miękka gondola co w środku wyłożona jest takim polarko-barankiem zapinana na zamek, na to (lub do środka) pójdzie kocyk i myślę, że starczy 🙂 A jak przyjdzie konieczność, to się później dokupi pościel 🙂
Zależy też jaka będzie zima. bo może się okazać, że nawet kombinezon i dwa kocyki (cieńszy i grubszy) starczą jak mrozów nie będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze jedno co zamierzam kupić przy następnej wyprawie do sklepu 🙂
Poduszka dla kobiet po porodzie ułatwiająca siadanie w razie nacięcia krocza. Nie wiem czy się z tym spotkałyście, mi poleciła kobieta w sklepie i wydaje mi się super sprawa. W sklepie było kilka rodzajów w różnych wielkościach i cenach od 20 do 35zł. Mniej więcej coś takiego:
http://allegro.pl/poduszka-poporodowa-dla-kobiet-po-porodzie-serca-i2497558006.html
Co o tym myślicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania tez widzialam taka poduszke, ale na razie sie wstrzymalam z zakupem 🙂

Kurde czekam na kuriera, bo ma mi dostarczyc paczke zbiorcza z allegro, a tam m.in. te waleczki do łóżeczka i butelki. Byl u nas w pt, ale nas nie bylo, ciekawe czy dzis bedzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...