Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
larosanegra84
Wczoraj jak gotowałam zupę mojemu Mikołajkowi odrzucił mnie zapach gotowanego kurczaka 😞 Widać każda ciąża jest inna bo z Mikołajkiem w ogóle nie byłam uczulona na zapachy i praktycznie nie miałam mdłości

ja też przy Karolku nie miałam żadnych mdłości, więc może teraz będzie dziewczynka skoro jest całkiem inaczej niż dawniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
U mnie dokladnie tak samo, w pierwszej ciąży zero mdłości, mialam tylko bardzo wyostrzony węch a teraz jakiś koszmar 🙂 Ciekawa jestem czy faktycznie okaże się,że to ma coś wspólnego z płcią dziecka... 😉 oprócz ktoś_wyjatkowy wszystkie mamy synków, no zobaczymy.
Sprawdzałyście może jak wam wychodzi z kalendarza chińskiego, wiele moich kolezanek planowało dziecko według tego kalendarza i w sumie tak 20% nie trafiło. Mnie wychodzi chłopiec ale,że jest rok przestępny to ma być na odwrót, hmmmm ciekawe 😆

A szczerze, to zaprzątam głowę takimi pierdołkami ,żeby się nie denerwować, dziś odebrałam wyniki bety i coś słabo przyrasta a wizytę mam dopiero 13 marca i jakoś nie mogę się ogarnąć ze strachu,że coś jest nie tak. We wtorek miałam 8584 a dziś 11168 to przyrost ok 40% więc trochę mały chyba.
Zdechnę z nerwów do tego 13 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny......witam Karolke wsrod nas 🙂

U mnie tylko wzdecia po jedzeniu czemu towarzyszy ogolnie zle samopoczucie.....nie wyczuwam zadnych nieprzyjemnych zapachow i zadnych checi na to czy na tamto....bedzie CHLOPIEC 🤪

Agnesa to troszeczke brutalne robienie bety co 2-3 dni a zaraz wytlumacze Ci jak mi powiedzial gine....beta nie sledzi regolarnego wykresu.. od-do podwaja co 2 dni...od-do podwaja co 3 dni...od-do podwaja co 4 dni ( nie pamietam jakie od-do byly jednostki ja robilam raz w tygodniu)
a po drugie beta nie wzrasta ksiazkowo tzn o 100% a Tobie wzrosla prawidlowo 🙂
Tylko przykro mi ze musisz jeszcze tyle czekac i sie denerwowac 😞

Wrzuc linka na ten chinski kalendarzyk bo az jestem ciekawa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnesa znalazlam to srednio wyglada tak:

- podwaja sie co 2 dni przy wyniku---1200UI
- podwaja sie co 3 dni przy wyniku---1200UI - 6000UI
- podwaja sie co 4 dni przy wyniku ponad--- 6000UI,
ale jak pisalam nie ma na to reguly 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂 jak samopoczucie? Ja ledwo siedzę w pracy, mam odruchy wymiotne i się męczę. chętnie poleżałabym sobie w domku przed TV 😉
A co do badania beta-hcg, to nie ma co się martwic na zapas. Moja koleżanka jest teraz w 13 tyg ciąży. Jakoś w 5-tym tyg zrobiła sobie to badanie, bo miała jakieś plamienia. Wyniki wyszły fatalnie, lekarz powiedział jej, że nie ma co się łudzić, raczej nic z tego nie będzie, nie donosi ciąży itd. Poradziłam jej, żeby poszła do innego lekarza na konsultacje i tak zrobiła. Okazało się, że te wyniki tak naprawdę o niczym nie świadczą (tamten pierwszy lekarz opierał się tylko na nich, bo nic innego nie wskazywało na źle rozwijającą się ciążę i wydał od razu tak okrutny wyrok), że w tak wczesnej ciąży wszystko się może zdarzyć i wyrównać. Teraz została przy tym drugim lekarzu, ciąża rozwija się prawidłowo, wszystkie wyniki badań są ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Karolka zgodze sie z Toba bo to wyglada tak samo jak niedoswiadczeni lekarze panikuja:
- a to pecherzyk ciazowy za maly jak na ten tydzien,
- a to pecherzyk ciazowy pusty a w tym tygodniu powinno byc widac zarodek,
- jak juz widac zarodek to za maly do tygodnia ciazy,
-a pecherzyk za duzy zarodek za maly lub odwrotnie,

Wlasnie jest jak Ty piszesz, ze malusiaczki sa takie sprytne, ze sobie dadza rade i potrafia wszystko nadrobic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Agnesa beta im większa i im w późniejszym okresie ciąży zrobiona nie przyrasta już tak intensywnie jak na począku tak gdzieś czytałam. Kochana nie martw się bo ładnie Ci przyrosła a jak masz się stresować to może idź wcześniej do innego lekarza np. prywatnie. Bo takie czekanie i martwienie się jest najgorsze 😞 Albo zadzwoń do swojego gina i zapytaj ja tak robię jak mam jakieś wątpliwości dzwonię albo wysyłam maila do mojej gin.
Mi się kalendarz chiński z Mikołajkiem nie sprawdził miał być dziewczynką a urosło mu coś między nóżkami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane dziewczyny, strasznie wam dziękuję za słowa otrzeźwienia, wczoraj w nocy tez znalazłam te informacje o wolniejszym przyroście bety po osiągnięciu poziomu 6000 ale moja chora psychika chyba uwolniła się z ciała i żyje swoim własnym życiem 😁 Wczoraj po otrzymaniu wyników tak spanikowałam,że od razu zaczął mnie boleć brzuch i nagle piersi zmalały i przestały boleć, a chyba chodzi o to,że zbliżam się do 7 tygodnia, który okazał się fatalny w poprzedniej ciąży.

Rano przeczytałam wasze komentarze i się nawet zawstydziłam,że sama innym serwuję dobre rady do których osobiście nie potrafię się dostosować ☺️

Belen niestety nie mogę wstawić linka z adresem stronki z kalendarzem chińskim bo mnie ogranicza jakaś blokada dla nowych użytkowników.
Ale wystarczy wpisać w google i od razu wyskoczy wiele linków, tabelka jest niebiesko-różowa i dosyć czytelna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84 napisał(a):
Nawet teraz czytam o tej becie i piszą ,że po 6 tygodniu to przyrost może być nawet o 15 % a ciąża jest zdrowa i z dzidziusiem nic się nie dzieje.
Trzymajcie kciuki za moją dzisiejszą wizytę idę o 16 i już się denerwuję...





Larosanegra trzymam kciuki i czekamy na dobre newsy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra-&&&&&&&&&&&&&&&& 🙂 kciukaski trzymam caly czas 😉

Agnesa - Ty kochana nic sie nie martw i opisuj kazdy Twoj stan ducha po to Tu jestesmy zeby wspierac sie wzajemnie 😉...niestety nad niektorymi emocjami nie mozna zapanowac..., ale musimy wierzyc , ze jest wszystko OK!!!! dla zdrowia naszych kruszynek 🙂...
Jeszcze co do bety to moj gine kazal mi ja robic, zeby dokladnie wiedziec kiedy na USG bedzie widac zarodek i serduszko i tak tez bylo.....podobno przy becie ponad 10.000 widac juz zarodek, ale na seruszko trzeba jeszcze zaczekac 🙂

Sprawdzilam kalendarzyk no i chlopiec 😆

A ja teraz bede miala robione Usg 26 marza uffffff ......, ale to prenatalne place tylko 38€ takze warto....obmierza moje malenstwo na wszystkie sposoby 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Belen ja wiem,że tak jest ale jeszcze raz dziekuję za wsparcie, od zawsze miałam problem ze zdrowym osądem we własnych sprawach 😉

Rozmawiałam juz ze swoim ginem,omijając szczegóły kazał mi się wyluzować ☺️ staram się zastosować do zaleceń 🙂
Belen z tego co czytam, masz bardzo dobre warunki medyczne w tych Wloszech do ciąży, a jak jest z porodem, wiesz jakie są warunki w szpitalach? Swoją drogą ciekawe jest to,że niby Europa jest jedna i wielka a w poszczególnych krajach tak bardzo różnią się standardy w opiece zdrowotnej, np. w wielkiej Brytanii publiczna opieka zdrowotna to katastrofa, a już położnictwo totalnie. Bywa,że w ciąży można zobaczyć lekarza dopiero podczas porodu, wszystkim zajmują sie położne i podczas ciąży przysługują tylko 2 darmowe badania krwi. W tym świetle polska służba zdrowia nie wypada blado 🙂 A Włochy to już połozniczy raj 😁


Larosanegra- jak tam wizyta??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Dziękuję Wam za wsparcie 🙂 U mojego dzidziusia wszystko dobrze 🙂 Ma 21 mm długości serduszko sobie biło 170 uderzeń na minutę. Przez całe badanie dzidziuś machał sobie rączkami i nóżkami 🙂 Jest już taką maleńką miniaturką człowieka 🙂 Naczekałam się na tą moją gin bo miała 1,5 godzinne opóźnienie myślałam ,że zwariuję na tej poczekalni. Jak wyjechałam z domu o 14.30 tak dotarłam o 19 😞 Jeszcze te koszmarne korki... Ale przez tą radość nie czuję nawet zmęczenia 🙂
Agnesa dobrze ,że porozmawiałaś z lekarzem to może chociaż troszkę się uspokoisz. Zobaczysz wszystko będzie dobrze i już nie długo będziemy opisywać swoje porody 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84 napisał(a):
Cześć Kochane 🙂
Dziękuję Wam za wsparcie 🙂 U mojego dzidziusia wszystko dobrze 🙂 Ma 21 mm długości serduszko sobie biło 170 uderzeń na minutę. Przez całe badanie dzidziuś machał sobie rączkami i nóżkami 🙂 Jest już taką maleńką miniaturką człowieka 🙂 Naczekałam się na tą moją gin bo miała 1,5 godzinne opóźnienie myślałam ,że zwariuję na tej poczekalni. Jak wyjechałam z domu o 14.30 tak dotarłam o 19 😞 Jeszcze te koszmarne korki... Ale przez tą radość nie czuję nawet zmęczenia 🙂
Agnesa dobrze ,że porozmawiałaś z lekarzem to może chociaż troszkę się uspokoisz. Zobaczysz wszystko będzie dobrze i już nie długo będziemy opisywać swoje porody 🙂



Ale super!! Cieszę się, że u Ciebie wszystko pięknie gra! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka kochane!!!!! 🙂

larosanegra--- jake silne Twoje malenstwo juz 150 uderzen to skarb a co dopiero 170 i jaki duzutki 🙂
To narazie najwiekszy szkarab na naszym temacie 😉
Naprawde widzialas jak machal juz raczkami i nozkami 🤪 wspaniale 😁

agnesa---fakt we Wloszech nie mozna narzekac...niestety co do porodu nie moge sie wypowiedziec, ale np. w moim przypadku moj gine. pracuje w szpitalu i bedzie mi towarzyszyl ze swoja polozna 😉

Dziewczyny a ja z rana az sie poplakalam takie kolki mnie chwycily, ze nie moglam chodzic przypuszczam, ze od jelitek....nie wiem czy to cos groznego czy takie rzeczy sie zdarzaja 😞
Od jelitek tak mysle bo od czasu do czasu puszczalam wiatry 😉 i bolalo w lewym boku 😞
Wiecie cos na ten temat??????? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Belen co do kolek to Ja nie miałam ani z Mikołajkiem i teraz odpukać też nie mam. Nie mam pojęcia z czego Ci się to zrobiło może rzeczywiście przez jelita. Dzidziuś rośnie i wszystkie narządy w środku się ściskają więc można czuć różne uciski. Ja w poprzedniej ciąży przez 3 miesiące miałam okropny ból w lewym boku do tego stopnia ,że nie mogłam nawet iść na spacer tak strasznie mnie bolało. Jak Mikołajek przekręcił się głową w dól to mi minęło widocznie musiał mnie gdzieś uciskać.
Co do mojego usg to na prawdę było widać jak dzidziuś macha rączkami i podkula i prostuje nóżki. Nawet moja gin się śmiałą ,że taki mały wiercioszek 🙂 Później zeskanuję i wkleję zdjęcia z usg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Agnesa, jestem nowa na forum. Mam do Ciebie goraca prosbe bo umieram z niepokoju. Pisalas ze w pewnym momencie beta wolniej rosnie, ale moze zaczne od poczatku. 14 dni po transferze moja beta wynosila 749, po rownych siedmiu dniach 10241 czyli przyrost na dobe okolo 200 procent,niestety dzien przed tym badaniem dostalam plamienia, dzwonilam od razu do mojej lekarki kazala zwiekszyc luteine o 2 tabl na dobe, zrobilam bete po kolejnych 72 h i wynik tylko 18811 czyli 84 procent na 72 h tylko! umieram ze strachu ze podczas tego plamienia dziecku cos sie stalo. wizyte mam w pon. Dzwonilam do lekarki i nic nie powiedziala ze moze teraz wolniej rosnac tylko ze to przez to plamienie 😞 Kazala mi lezec plackiem i tak robie od tygodnia. Moze to dla mnie nauczka- jak byam u niej z wynikiem pozytywnym to od razu chciala mi dac zwolnienie, a ja sie uparlam ze dopiero jak zobacze serduszko to pojde na L4. nie wiedzialam ze to niebezpieczne 😞 zreszta mam raczej spokojna prace

z gory dziekuje wszystkim za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Belen nie wiem co może Cie tak boleć, może spróbuj jakąś lekkostrawną dietkę zastosować, może nie służy Ci coś co lubisz jeść, na takie silne bóle w jamie brzusznej możesz spokojnie zażyć jedną nospę, dobrze działa na wszystkie mięśnie gladkie więc skurcze w jelitach powinny puścić.

Danusia1984 witam Cie na naszym forum, nie martw się tak bardzo, dziewczyny mnie tu na forum uświadomiły,że wysoka beta (powyżej 6000) nie przyrasta już tak szybko. Belen wpisala mi tu tabelkę:- podwaja sie co 2 dni przy wyniku---1200UI
- podwaja sie co 3 dni przy wyniku---1200UI - 6000UI
- podwaja sie co 4 dni przy wyniku ponad--- 6000UI

A tak naprawdę to jedyne co możemy zrobić dla naszych fasolek to nie denerwować się, zajadać progesteron, i czekać. Kiedy masz najbliższe usg?? Trzymam kciuki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...