Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry Kobietki 🙂
Faktycznie w weekend cichutko, każda ma inne zajęcia.
Ja na szczęście też nie mam problemów ze spaniem. Wręcz przeciwnie mogłabym spać non stop, a przynajmniej leżeć i nic nie robić. Zauważyłam, że jakoś szybko się męczę.
Dziś jednak pojawił się jeden z objawów, a mianowicie mdłości. Każdy zapach i właściwie każda myśl o jedzeniu je wywołuje.
Czy wiecie może coś na temat tańca brzucha w ciąży? Pytanie niestandardowe, ale nie wiem czy powinnam zrezygnować 😞
larosanegra84 niestety nie pomogę w tym temacie. sama miałam problem z dodaniem samego suwaczka i co ciekawe pokazuje on inną ilość dni niż pojawia sie pod nickiem... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam kochane kolezanki!!! 🙂
Jak samopoczucie i jak brzuszki 🤪 widac cos pojawiaja sie lekkie wypuklosci 🙂

Fiann--- dzisiaj oficjalnie oglaszam to TWOJ DZIEN i z niecierpliwoscia czekamy na informacje od Ciebie 😘

Kochane co do diety to ja jestem chyba ta z nielicznych ciezarnych ktore nie moga sie doczekac kiedy przybiora na wadze 😁
Odzywiam sie zdrowo, ale to od zawsze, mam niedowage, ale spowodowana szybkoscia przemiany materii i jestem bez przerwy glodna 😞
Co do ostroznosci w tym okresie to tylko ze wzgledu na toksoplazmoze( surowe mieso, wedzone i sezonowane wedliny no i warzywa super myte) Wiecej to nie wiem co zabraniaja w Polsce gine. chyba ograniczenie ryb morskich a we Wloszech wrecz namawiaja do ich spozywania...sery plesniowe itp niby ze wzgledu na bakterie tutaj nie ma ograniczen.

Agnesa--- moze ta Twoja bezsennosc jest spowodowana ta nowa sytuacja tzn. podnieceniem, stresem zwiazanym z ciaza....ja tak mialam dopoki nie zobaczylam ze mojej fasolce bije serduszko.

Nacudja--- nie zazdroszcze objawow wsrod tylu wlasnie mdlosci musialy Cie dopasc 😞
Co to ten \" taniec brzucha"????? 🙂

larosanegra--- ja o tym co i jak sie wkleja nie mam zielonego pojecia 😞

ktos wyjatkowy---co u Ciebie kochana?????


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 😘 ja już po wizycie u gina 😁 lekarz mnie przebadał - wszystko super, w końcu zobaczyłam jak mojej kruszynce bije serduszko 🙃 niesamowity widok - tak się cieszę, że wszystko jest w porządku 😁
żeby jeszcze to przeziębienie mnie opuściło to już będę całkiem szczęśliwa 😉, lekarz dał mi tydzień wolnego na całkowite wyleczenie tej choróbki, także spędzę z synem trochę czasu, bo o leniuchowaniu to raczej nie ma mowy - synek wypełnia każdą moją wolną chwilę 😉

a co do ciążowych dolegliwości, to przez ostatnie dni mam non stop mdłości, na szczęście bez wymiotów, ale i tak to jest bardzo męczące 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
belen taniec brzucha (belly dance) to taniec orientalny. wiesz, dużo błyskotek, świecidełek i brzecząca chusta 🙂
nie mogę dodawać linków, bo jestem za świeża na forum, ale poszukaj sobie na youtube jako hasło wpisując belly dance. wyskoczy całe mnóstwo filmików z mniej i bardziej znanymi tancerkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny sorki ze was tyle nie odwiedzalam ale jakos nie mialam okazji 😉 Wogule mialam jakies kilka dni zalamania ale wszystko w normie z moim tez już dobrze w domu tez także wiecie 😉
Belen dobry pomysl ale już się podowiadywałam i nie taki diabel straszny jak go maluja polscy lekarze SA tu podobno mili jest ich tylko 3 mam isc na wizyte i poprosic czy przyjma mnie tak i podac sytuacje a jak nie no to jak tylko z ubezpieczeniem już wyjdzie to do szpitala nna badania
Belen i dziewczyny jeżeli chodzi o piersi obolale mleko przy lenusce mialam już w 4 miesiacu ciazy karmiłam piersia 3 miesiace ponizwaz chodziłam do szkoly na 10 h to musiałam ściągać a nie starczalo i zaczelam dokarmiac i już koniec nie wziela piersi.
Teraz planuje tez karmic o ile matka natura pozwoli to min 3 miesiace do Pol roku.
Koszty były spore na podatku jadla Hippa mleczko 15zl, 16zl a pozniej Bebiko 12zl ale pudelko na 2 – 3 dni..czasem 4 do tego kolo 4 miesiaca kleik ryzowy ale to akurat tanie kolo 5 6 miesiaca doszly kaszki 8 – 10zl 4-5 dni i nie było tym bardziej w miedzy czasie czasem jadla na gesto także duzo można zaoszczędzić na karmieniu piersia i jest zdrowe.a pierwsze po tym jak się obudziłam (bylam uspiona do szycia ze względu na ilość szfow)to przystawilam malutka do piersi tez nikt mi nie pokazal ale dla mnie to było jakies naturalne i mala zaraz chycila a ze mam bardzo male sutki mialam problem ja tak karmic pozniej wiec używałam nakładek silikonowych z aventa
A co do bavarki to wielki mit ja pilam i dużej roznicy nie było prawie wcale
Jeżeli chodzi o siusianie to nie mam tez zadnych sposobow naj gorzej pod koniec ciazy jak pisze larosanegra84 tez wstawałam do toalety po kilka do kilkunastu razy budziłam się na siku.
Nacudja ja tez mam tak ze mam caly czas mokro i wkładki trzeba by było nosic na okrągło ale przy pierwszej ciazy mialam to samo wiec się nie martwie lekarz powiedział mi wtedy ze tak już mam wydzielam duzo jakis hormonow i dlatego ale możesz zapytac lekarza przy wizycie jeżeli cie to nie pokoi 
Finn to super ze już lepiej :*
Jeżeli chodzi o laktatory ja mialam reczny z medeli i bylam z niegi bardzo zadowolona 😉
Bphanten jest dobry ja smarowałam lence na odparzenia a jeżeli chodzi o sutki zmasakrowane to PureLane 100 masc jest naj lepsza mala tubka chyba tez z medeli?troche kosztuje ale jest cudo i nie trzeba ścierać przed podaniem piersi..ja mialam tak samo jak Agensa lala mi się krew z mlekiem strupy mi się już robily i ta masc uratowala mi Zycie
Larosanegra jak naj bardziej polecam ci nakładki silikonowe z aventa SA naprawde wygoda ja przy lence stosowałam i przy maluszku tez się nie obejdzie mam ten sam problem malutkie i nie chca się ruszac sutki.mi nic nie pomagalo w 1 ciazy na moje sutki
Nacudja ja jadlam wszystko oprocz sera pleśniowego i tataru i nie pilam kawy
Jeżeli chodzi o napoje gazowane pilam ale malo przy karmieniu piersia zero raczej pilam soki
Agensa ze spaniem to przejściowe mialam tak przez tydzień i już mi przeszlo
Jeżeli chodzi o zapachy w koncu oderzucaja mnie papierosy dym bo tu wszyscy pala ja nie od 2 tyg.nawet macha i nie pale 
Belen u mnie już dobrze wszystko się uspokoilo zaraz będę dzwonic do lekarza mam nadzieje ze dodzwonie się do kogos kto mowi po polsku bo jak nie to psy zagrzebane i musze czekac na tesciowa Az wroci z pracy
Finn no to swietnie 😉 znam cos w temacie mdłości meczy..ja tak czasem mam po zjedzeniu jabłka ale tak to ok., strasznie ciagnie mnie na słodkie a wczoraj zjadlam cytryne hehe
Zaraz dam znac co dowiedziałam się z lekarzem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
FiAnn - to super,że już widziałaś swoje maleństwo i to bijące serduszko.. ja w śr zrobie sobie badania krwi i moczu zebym poszła w czw na pierwszą wizyte odrazu z wynikami..boje się bo dziś tak dobrze się czuję ,że aż sie martwie ;/ zero objawów..ani piersi mnie nie bolą,ani nie jestem senna,do łazienki nie biegam :/ no i brzuch mnie nie boli ;/
byle do czwartku 18:30 🙂 miłego,słonecznego dnia wszystkim 2w1 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
FIAnn cieszę się ,że Twój maluszek jest zdrowy i widziałaś jego bijące serduszko 🙂 Ja wybieram się do mojej gin w piątek i też już nie mogę się doczekać wizyty.
Belen zazdroszczę Ci tej nie dowagi przynajmniej nie musisz kontrolować każdego kilograma tak jak Ja... wiadomo ,że w ciąży odchudzać się nie będę ale jednak muszę uważać co jem bo później bardzo ciężko mi będzie to wszystko zrzucić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ejjjj dziewczyny ;((( mam pytaenie bo nie wiem co myśleć... cały dzien nicx nie czułam ..nie bolały mnie piersi ani brzuszek..polozylam sie spac na godzinke i potem juz normalnie ..ucieszyłam się ,że brzuszek znowu pobolewa i piersi ale ide do lazienki a tam rozowe plamienie ;( nie wiem co robić w czw mam wizyte ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann87 powinnaś jak najszybciej iść do lekarza bo w ciąży żadnych plamień nie powinno się lekceważyć. Być może to nie jest nic groźnego ale lepiej to sprawdzić. Takie plamienia często są spowodowane niedoborem progesteronu i wtedy trzeba brać luteinę albo duphaston. Ja na Twoim miejscu nie czekałabym do czwartku tylko poszła gdzieś jutro albo jeszcze dzisiaj. Trzymam kciuki i mam nadzieję ,że wszystko będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann87 myślę,tak jak larosanegra,że nie powinnaś zwlekać z wizytą u lekarza i to jak najszybciej, jesli nie masz dostępu do lekarza który od razu zrobi Ci usg to uderzaj do najbliższego szpitala, tam zrobią Ci od razu wszystkie badania i będziesz spokojna. Głowa do góry 🙂

Ja dalej nie mogę spać, wczoraj, a właściwie dziś oglądnęłam sobie rozdanie oscarów więc przynajmniej nie nudziłam się w nocy 🙂

ktoś_wyjatkowy współczuję, to musi być strasznie frustrujące, nie móc się porozumieć zwłaszcza w tak ważnej sprawie ale nie martw się jakos się ulozy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gin. w mojej miesjcowosci powiedziala ze mnie juz dzisiaj nie przyjmie i dodala ze to moze byc martwa ciaza :/ su**..

pojechalam do mojej prowadzącej punkt 21 zrobila mi usg i serduszko bije ! najlepsze ze była ciąża blizniacza sa dwa jaja tylko jedno puste a w drugim malenstwo 4.07mm domek ma 11m 😁 jestem mega szczęśliwa.. krwawienie moze wynikac wchłanianiem się drugiej ciąży ale na 100% czy nie bedzie blizniakow za miesiąc 😉 dostałam tabletki na podtrzymanie "duphaston" i mam lezec...
ale jestem szczęśliwa 😁 dziekuje za ciepłe słowa dziewczyny i dobranoc :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann87 napisał(a)]
gin. w mojej miesjcowosci powiedziala ze mnie juz dzisiaj nie przyjmie i dodala ze to moze byc martwa ciaza :/ su**..

co to za lekarz, który bez żadnych badań mówi takie rzeczy 😮 i jeszcze odesłał Cię z kwitkiem i taką przerażającą informacją 😲
pojechalam do mojej prowadzącej punkt 21 zrobila mi usg i serduszko bije ! najlepsze ze była ciąża blizniacza sa dwa jaja tylko jedno puste a w drugim malenstwo 4.07mm domek ma 11m 😁 jestem mega szczęśliwa.. krwawienie moze wynikac wchłanianiem się drugiej ciąży ale na 100% czy nie bedzie blizniakow za miesiąc 😉 dostałam tabletki na podtrzymanie "duphaston" i mam lezec...
ale jestem szczęśliwa 😁 dziekuje za ciepłe słowa dziewczyny i dobranoc :*

ja dopiero dzisiaj przeczytałam co się działo, cieszę się że jednak wszystko dobrze się skończyło 😘 teraz musisz bardzo uważać na siebie, trzymaj się cieplutko i trzymam kciuki, żeby cała ciąża przebiegała bez problemów 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

Fiann-- ciesze sie Twoim szczesciem......czym wiecej bijacych serduszek tym bardziej tryskamy radoscia 😘

Ann87-- az sobie usiadlam 🤪 hihihihi bedziesz miala blizniaki 🙃
Wlasnie te plamienia z powodu ciazy blizniaczej mogly byc spowodowane niedomaga progresteronu....teraz wypoczywaj i napisz jak tam uplawy ustapily????
A co do drugiego pecherzyka to moze jeszcze pusty bo jest mlodszy o kilka dni 😉
AJJJJ wyobrazam sobie Twoja radosc 😆

Nacudja-- ahhh ten taniec brzucha to znam, ala ja glupiutka myslalam o jakis specjalnych cwiczeniach w ciazy 🙂 a wiec jestes tancerka 😉 mmmmm nie wiem czy w ciazy to tak dozwolone jednak sa to dosyc energiczne ruchy brzuchaska....pewnie malutki by tam w brzuszku oszalal 😮

ktos wyjatkowy--- moze jak Ci lekarze polscy przyjmuja gdzies bliziutko Ciebie to udaj sie na miejsce... ufffffa ja Cie rozumie sama jak przyjechalam do Wloch to ani be ani me i bylo mi okropnie trudno.... z tego powodu, ze nie moglam sie dogadac dorobilam sie odwarstwienia siatkowki to tak z innej beczki 😞
Ty bylabys juz w 9-10 tc prawda...czujesz sie OK....wiec i ciaza rozwija sie prawidlowo.....badz spokojna i powolutko szukaj gdzie tu uderzyc do gine 😉

larosanegra-- wiem to szczescie miec tak szybka przemiane materii tylko obawiam sie czy czasami w ciazy tez nie bede miala niedowagi bo juz nie majac wymiotow schudlam 400g 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ann87 bardzo się cieszę ,że z maluszkiem wszystko w porządku. Ale może być tak jak napisała Belen ,że jedno z maleństw jest młodsze i dla tego nie było go jeszcze widać. Bierz proszki dużo odpoczywaj i na pewno wszystko będzie dobrze 🙂 A co do tej lekarki to rzeczywiście wredna baba bo jak bez zbadania i zrobienia usg mogła powiedzieć ,że ciąża może być martwa... coś okropnego 😞
Agnesa współczuję Ci tych bezsennych nocy bo strasznie się człowiek umorduje. Ale pewnie to chwilowe i za jakiś czas Ci minie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann87 bardzo się cieszę, że wszystko jest w porządku.
sama ostatnio zamiast się cieszyć ciążą to się zamartwiam, bo naczytałam się, że zdarza się puste jajo płodowe. objawy są jak w ciąży, ale nie ma dzidziusia. chyba nie uspokoję się do USG, a do niego jeszcze tyle czasu 😞
na dodatek chyba zaczyna mnie atakować jakiś grzybek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fiann---chcialam sie jeszcze zapytac jak duzy jest Twoj skarbeniek 🙂

Nacudja--- to puste jajo plodowe to chyba rzadkosc, ale wiecie co dziewczyny i tak powinno robic sie bete dopoki nie stwierdzi sie na usg zarodka w ten sposob mozna wiedziec czy fasolka rosnie prawidlowo i wlasnie czy nie jest to puste jajo plodowe lub ciaza pozamaciczna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja Ja też mam takie głupie myśli czy nie mam pustego jaja bo w 5 tygodniu jak byłam na usg to nie było widać jeszcze zarodka tylko był 12mm pęcherzyk. Ale beta w 5 tygodniu wyszła mi 39 195 a w 6 tygodniu ciąży wyszła mi już ponad 130 000 więc chyba prawidłowo. Mam takie głupie myśli bo jak byłam w ciąży z Mikołajkiem 5,5 tygodnia to pęcherzyk miał 15 mm a dzidzia 4,9 mm i serduszko już biło. A tu w 5 tygodniu nie było widać jeszcze dziecka... Czytałam ,że objawy ciążowe i wysoka beta mogą też być przy pustym jaju. Mój mąż na mnie krzyczy i mówi ,że nie da mi się zbliżyć do komputera jak będę czytała takie głupoty 😞 W piątek idę do lekarza i zobaczę co tam słychać u mojej fasolki.
FIAnn napisz jak Twoje zdrówko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
FiAnn/larosanegra84 - to była lekarka mojej mamy..
mama stwierdziła,że juz do niej nigdy nie pójdzie..jak mogła tak potraktować..
i zabrać nadzieje bez zadnego badania 😞 aż się z mamą popłakałyśmy
a do mojej musiałam dojechać 20km

belen/larosanegra84 - nom nie wiem czy będą bliźniaki bo w tym jednym pusto
ale gin.zrobiła zdj i dołączyła do akt,że nie wyklucza ,że będą 😉
choć to moja pierwsza ciąża i zdecydowanie starczy nam jedno zdrowe 🙂
co do plamień to od wczoraj czysto na szczęście..w nocy tylko jak chciałam isc do łazienki
to w drodze powrotnej nie doszłam do sypialni i w salonie się położyłam,zrobiło mi się nie dobrze to chyba po tych tabl.
mama się śmieje,że jak wróżyła mi z bordy to na zmiane wychodził chłopak/dziewczynka i sobie zażartowała,że może bliźniaki 😉

Nacudja - nie mart się na zapas.. jeśli dobrze się czujesz i nie plamisz to nie ma co sobie dokładac zmartwień 🙂

dziękuję wam wszystkim za ciepłe słowa i miłego dnia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnesa strsznie frustrujace:/
Dowiedzialam sie w koncu wczoraj iz do 12tyg musze miec wykonane kilka badan byc w socialu i cafie i miec zaswiadczenie od lekarza wczoraj dodzwonilam sie w koncu do pani doktor powiedziala ze mnie nie wezmie bo to juz za pozno i terminy szpitale maja..ale w koncu zgodzila sie na dzis krzykla mi 70euro kiedy ja do piatku jestem bez jednego grosza i powiedziala ze ja to nie interesuje i ze w takim razie wykresla mnie z liqty powiedziala dowidzenia i sie rozlaczyla..Zero sentymentow w tym kraju..
Dzis ide do Socialu cos takiego jak MOPS w Polsce i zobacze tam będzie ze mna znajomy on troche mowi po francusku to jakos to będzie i ide do PMI cos takiego jak by dla polski emigrantow prowadza za darmo wszystko zobaczymy..bo do piatku to troche za dlugo czekac jak jest taka kapa z tymi szpitalami chyba ze nie będzie innego wyjscia.
Ann87 no to super ze wszystko ok. 😉
Belen 10 tydzien ale reakcja lekarzy = brzydko mówiąc wyjebane .. nie masz pieniędzy to mnie możesz w du..pocalowac dzis będę już chyba wszystko wiedziec  w koncu bardzo sied ciesze
Ann87 gratulacje za 2 😉 mój tez by chciał ale powiedziałam mu ze chyba oszalal ; ze by tylko nie wykrakal 😉

buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ktos_wyjatkowy współczuję Ci tej sytuacji bo nie dość ,że za opiekę lekarską chcą bardzo dużo pieniążków to jeszcze ciężko Ci się z nimi porozumieć jak nie znasz dobrze języka. Mam nadzieję ,ze dzisiaj uda Ci coś załatwić. Trzymam kciuki! Kochane idę robić pierogi bo chodzą za mną już od kilku dni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann87- SUPER!! 🙂 gratuluję! Bardzo się cieszę,że u Ciebie wszystko dobrze, bo przyznasz,że aż się bałam tu dziś zaglądnąć 🙂 a tu same dobre newsy 🙂 ja też zajadam duphaston od samego początku i dosyć dobrze go toleruję, zresztą najważniejsze, że pomaga więc wszystkie efekty uboczne są do wytrzymania 🙂



larosanegra- błagam Cię, nie wkręcaj sobie takich strasznych rzeczy, zwłaszcza,że wyniki bety masz genialne 🙂 W poprzedniej ciąży miałam puste jajo plodowe, od samego poczatku ciąży źle sie czułam, wiedziałam,że coś jest nie tak, w 6 tygodniu beta 880 tylko, a na usg pęcherzyk miał 3 mm, strasznie bolal mnie brzuch, tak,że nie bylam w stanie wstać z łóżka. A Ty powinnaś teraz zluzować 🙂 w normalnych warunkach powiedziałabym: zrób sobie drinka na wyluzowanie ale w obecnych okolicznościach walnij sobie szklanę pysznego soczku 🙂

a jeszcze się muszę pochwalić moja dzisiejsza beta to 8900 :Jupiii!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane ja Was uspokajam a mialam te same mysli wmawialam sobie pozamaciczna bo mi puchl prawy jajnik i jajowod tak mi sie wydawalo prawdziwe wariactwo 🤪
To chyba normalne, ze martwimy sie o nasze skarbenki 🙂
A to wszystko wlasnie dzieki internecie...wszystko to co opisane jest wygorowane
Jak juz widzialam , ze beta przyrasta prawidlowo to sie uspokoilam moje byly:
4 tc: 727
5 tc: 5433
6 tc: 29334

larosanegra--przy jaju plodowym pustym beta przyrasta bardzo slabo a przy pozamacicznej sa bardzo niskie 😞
a i jeszcze jajo plodowe puste zostaje dosyc szybko usuniete z organizmu nie donosilabys go do 8 tc....jestes w zdrowej ciazy i wszystko jest OK!!!!!! 😉

agnesa-- 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Kochane jeszcze taka ciekawostka wedlug ostatnich studi wykonanych oczywiscie w Ameryce stwierdzono, ze wiekszosc bety wysokiej sugierowala plec zenska a bety niskie plec meska 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...