Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hejka mamuski...

noom to bliźniaczków nie będzie drugie jajo się zmniejsza ale za to maluch rośni..byłam u innej gin w czwartek.. mam porównanie i zdecydowanie będę chodziła do tej pierwszej ..miła,wszystko powoli i delikatnie robiła, dała zdjęcie a ta druga ;/ szkoda gadac bolało i do tego nie pozowolia chlopakowi wejsc na usg i nie dala zdjęcia ;/

ja mam zachcianki ;D , że wszyscy się smieją 😜 jeden tydzień jezdziłam codziennie po hot-dogi z z kabanosem na orlen :P w pon. zamówiłam frytki z sosem czosnkowym i popijałam truskawkowym shekem :P ale na szczęście waga stoi w miejscu 🙂 codziennie się ważę i jest +-0,5 zwróciłam też uwagę,że nie mam ochoty na słodycze..gdzie kiedyś czekolada nie mogła koło mnie leżec teraz mnie nie rusza 🥴czyżby chłopak 😉czuję się dobrze 🙂 to najważniejsze..

wszystkiego naj kobitki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
na początku oczywiście WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE dla Was i dzidziusiów 😘

mnie to właśnie wczoraj naszła ogromna ochota na hot-doga, czyli jakieś zachcianki chyba są, ale bardzo rzadko 😜 jedynie co to ostatnio cały czas chce mi się pić, nie wiem o co to chodzi...

dzisiaj odebrałam część wyników, tzn: morfologię mam w normie, glukozę też, natomiast z moczu wyszło, że mam podwyższony poziom leukocytów 😮
nie wiem co to znaczy a wizytę mam dopiero 19 marca 🥴
może Wy coś wiecie na ten temat???
w poprzedniej ciąży zawsze miałam dobre wyniki, więc teraz trochę się przeraziłam, że coś jest nie tak 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szczęśliwego Dnia Kobiet Drogie Kobietki[color=red][/color] 🙂


Belen nawet mi nie wspominaj o noszeniu ubrań męża 🙂 to jest moja trauma chyba 🙂 nigdy nie zapomnę jak jechałam do pierwszego porodu w kurtce męża, dzień wcześniej zrobilo się strasznie zimno a ja nie miałam żadnej zapinającej się kurtki, czy choćby polara. Wyglądałam jak kupa nieszczęścia i to spora kupa, bo ja mam 160 cm a mąż 200 cm wzrostu. Wtoczyłam się na izbę przyjęć jak wielki nadmuchany puchowy balon 😁
Obiecałam sobie,że nigdy więcej nie sięgnę do jego szafy 😁 😁 😁

FiANN dużo masz tych leukocytów? Ilość ma duże znaczenie, bo jeśli jest ich niewiele to może być reakcja organizmu na ciążę 🙂 Nie przejmuj sie na zapas 🙂

Co do zachcianek to Ann nieźle sobie poczyna 😁 ja się wczoraj skusiłam na jeden trójkącik pizzy wieczorem i prawie do 4 męczyły mnie mdlości. A wczesniej mogłam zjeść całą.Sama! 🙂
Słaba kawka rano bardzo poprawiła mi humor 🙂

Pijecie kawę dziewczyny? Ja się przerzuciłam z ekspresu na rozpuszczalną ale w sumie nie wiem czy to taki dobry pomysł, zwykła kawa przynajmniej bardziej naturalna niż rozpuchol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gdzieś czytałam, że duża ilość leukocytów w moczu (powyżej 10) może oznaczać stan zapalny dróg moczowych albo nerek.
Ja od początku robię regularne badanie moczu i krwi, na początku miałam właśnie zapalenie dróg moczowych, brałam tabletki, teraz mam wszystko w normie z moczem, ale znów morfologie mam znacznie pogorszoną... Taki urok bycia w ciąży widocznie... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann--jestes obrzydliwa tak narobic mi smaku 😠 a ja mam wlasnie ochote na te wszystkie ostre jedzonka 🙂 zaslinilam klawiature 🤪 a nie moge sobie pozwolic 😞
Jak Ci zazdroszcze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ann--a ten pecherzyk sam sie wchlonie???
Co za wredna gine 😠

Fiann-- a duzo masz podwyzszone te leukocyty bo moj mowil jak reszta wynikow z moczu jest OK to nic takiego...ja mialam podwyzszone PH i kolor troszeczke metny 😮
Moje normy to 0-18 ja mam 11 😉
Przy zapaleniu bakteryjnym leukocyty sa o duzo podwyzszone+ nitriti+ podwyzsza sie PH i metnieje kolor 😞 , tak mi tlumaczyl gine 😞
A w ciazy wiecej jest dozwolone i niektore parametry podwyzszone to nic groznego 🙂
Kochana ja pisalam, ze w ciazy trzeba chronic tez nereczki czyli duzoooooo wody 🙂 i wlasnie nasz organizm jest tak inteligentny, ze wysyla nam sygnaly 😉

Tussiiaa- 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁

Agnesa---ja z rana mleko zakrapiane czarna moka espresso 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam 21, więc chyba nie jest tak źle 😉
dzięki dziewczyny, uspokoiłyście mnie trochę 😘

a jeśli chodzi o kawkę, to czasem jak jestem bardzo senna wypijam sobie taką słabiusieńką kawkę rozpuszczalną dosłownie z połowy łyżeczki i z dużą ilością mleka, jedynie tak dla smaku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Dzisiaj zaliczyłam mało przyjemny upadek ze schodów 😞 Co prawda upadłam na pupę i podtrzymałam się na rękach aż zdarłam sobie skórę z łokcia ale z dwóch schodków zjechałam 😞 Teraz się martwię czy nie zaszkodziło to dzidziusiowi 😞 Czytałam ,że w początkowym okresie dziecko jest tak malutkie ,że nie powinno mu się nic stać zwłaszcza ,że jest chronione przez wody płodowe ale mimo wszystko się denerwuję ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84 napisał(a):
Cześć Kochane 🙂
Dzisiaj zaliczyłam mało przyjemny upadek ze schodów 😞 Co prawda upadłam na pupę i podtrzymałam się na rękach aż zdarłam sobie skórę z łokcia ale z dwóch schodków zjechałam 😞 Teraz się martwię czy nie zaszkodziło to dzidziusiowi 😞 Czytałam ,że w początkowym okresie dziecko jest tak malutkie ,że nie powinno mu się nic stać zwłaszcza ,że jest chronione przez wody płodowe ale mimo wszystko się denerwuję ...


ojejku, biedactwo to rzeczywiście pewnie najadłaś się strachu, ale rzeczywiście dzieciątku nic nie powinno się stać. A jak się czujesz? nie masz plamień albo jakiś podejrzanych bólów brzucha?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najważniejsze, że nie masz plamień. Stłuczony łokieć pewnie jakiś czas będzie bolał. A ból brzucha jest chyba normalny, mnie też ostatnio pobolewa, pomimo, że prawie w ogóle nie noszę Karolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ten ból promieniuje mi aż do pachwiny ale to może dla tego ,że wszystko w środku się rozciąga. Ja też staram się jak najmniej nosić Mikołaja ale wczoraj cały dzień byłam sama w domu nie było mojej mamy i nie miałam wyjścia niestety 😞 Kochana ciesz się ,że Karolek jeszcze nie chodzi bo Ja mam teraz takie urwanie głowy ,że momentami nie wiem jak się nazywam. To jest chyba najgorszy okres 😞 Moje dziecko ostatnio zaczęło wsadzać palce do kontaktów, otwierać wszystkie szafki, ściągać różne rzeczy z regału i stołu. Wieczorem po całym dniu biegania za nim padam z nóg. Dobrze ,że chociaż zrobiło się ciepło to na spacerze mam chwilę spokoju...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Podejrzewam co przeżywasz z tym swoim małym odkrywcą, mój też jest strasznie ciekawski, wszystkiego chce dotknąć, staje na palcach żeby pozrzucać wszystko ze stołu itp, ale masz racje jak zacznie chodzić to dopiero zacznie się gonitwa. No ale jak widać to jest nieuniknione i musimy jakoś to przetrwać. Taki nasz mamusiowy los 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masz rację taki Nasz mamusiowy los 🙂 Powiem Ci ,że nie wyobrażam sobie jak by to było gdybym teraz miała urodzić drugie dziecko ... Dobrze ,że różnica wieku będzie 20 miesięcy to do tego czasu może Mikołajek z Karolkiem zmądrzeją, wydorośleją i nie będę już tak rozrabiać 🙂 W końcu rola starszych braci do czegoś zobowiązuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zachcianki mam ale nie mam zadnych mdłosci ;D choc szwagierki mówią żebym się nie cieszyła na zapas..ale jak moja mama ich nie miała to pewnie po niej ich nie mam 😉 dzis na obiad pomidorowa a na kolacje pizza z gyrosem 🙂 i wsio oki...a ktoś pytał o kawę to ja jej w ogole nie pije..my man równiez jej nie pije bo po niej wymiotował..nie wiem czy jest uczulony czy co ale jak wypije kawe bo ma na nia ochotę to konczy się w toalecie :/ ja na szczescie nie lubie kawy..

a to drugie jajo powinno się samo wchłonąć.. tak powiedziały obie gin.

lasonegra84 uwazaj na siebie i najlepiej odpuść sobie noszenie dziecka.. ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84 napisał(a):
Masz rację taki Nasz mamusiowy los 🙂 Powiem Ci ,że nie wyobrażam sobie jak by to było gdybym teraz miała urodzić drugie dziecko ... Dobrze ,że różnica wieku będzie 20 miesięcy to do tego czasu może Mikołajek z Karolkiem zmądrzeją, wydorośleją i nie będę już tak rozrabiać 🙂 W końcu rola starszych braci do czegoś zobowiązuje 🙂

też mam taka nadzieję 😉 ale jedno jest pewne, jakoś będziemy musiały sobie poradzić z tymi naszymi bobaskami 🙂 ciekawa jestem jak Karolek zareaguje, gdy przyjadę z dzieckiem ze szpitala, bez zazdrości na pewno się nie obejdzie. A teraz to on jest jeszcze za mały żeby mu tłumaczyć, że będzie miał rodzeństwo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ 🙂
Przespałam noc i plamień nie mam więc mam nadzieję ,że mój upadek skończył się tylko siniakami i zdarciem skóry.
FIAnn też jestem bardzo ciekawa jaka będzie reakcja Mikołajka na drugiego dzidziusia. Tak jak napisałaś Karolek i Mikołajek są jeszcze za mali żeby cokolwiek im tłumaczyć. Jak moja mama wróciła ze mną ,ze szpitala to moje siostry powiedziały ,że mnie nie chcą i chciały zamknąć mnie w szafie... 🙂 Później niby nie chcący wyrzuciły mnie z wózka. Mam nadzieję ,że Mikołaj nie będzie aż tak bardzo zazdrosny... Chociaż w tym wieku dziecko już sporo rozumie i może to w jakiś sposób odreagować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84
HEJ 🙂 Przespałam noc i plamień nie mam więc mam nadzieję ,że mój upadek skończył się tylko siniakami i zdarciem skóry.

na pewno wszystko będzie dobrze 🙂

Jak moja mama wróciła ze mną ,ze szpitala to moje siostry powiedziały ,że mnie nie chcą i chciały zamknąć mnie w szafie... 🙂 Później niby nie chcący wyrzuciły mnie z wózka.

wiesz, że jak ja byłam mała to też przez przypadek wypadłam z wózka, gdy byłam pilnowana przez moje rodzeństwo 😜 ale podobno im mniejsza różnica wieku to dzieci lepiej przechodzą pojawienie się młodszego rodzeństwa - oby tak było 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...