Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A co tu dzisiaj taka cisza? 😉
Wanilka kuruj się, żebyś teraz na samej końcówce nie musiała się stresować i męczyć z chorobą.
Ania wypróbowałam przepis na pierś. Co prawda nie zrobiłam kotleta w panierce, tylko tak obsmażyłam, ale i tak było pyszne 🙂
Czy słyszałyście o żelach, które mają za zadanie ułatwić poród drogami natury i jednocześnie chronić krocze przed nacięciem? Żel taki wprowadza się do kanału rodnego. Niby ma dawać poślizg, a czas porodu skracać nawet do 30%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja o niczym takim nie slyszalam. Tylko o zelu na wywolanie porodu i podaje sie go zamiast oksytocyny, moze to o to chodzi? ja nie chce oksytocyny ani zadnego innego nienaturalnego przyspieszacza, bede miec znieczulenie zzo, wiec bol chyba nie bedzie nie do zniesienia wole sie dluzej pomeczyc nioz popekac albo jak by mnie mieli naciac a jak sie nie przyspiesza to czesto udaje sie bez naciecia, no i cwicze miesnie krocza 🤪.Pewnie ze nic mi nie da gwarancji ze tak bedzie ale warto sprobowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Jak się czujecie? Okropna cisza u Nas ostatnio... Muszę Wam się pochwalić ,że wczoraj się zmobilizowałam i spakowałam dwie torby do szpitala jedna jest dla mnie druga dla bąbelka. Nie było opcji żebym zmieściła się w jedną bo jak Wam kiedyś pisałam tam gdzie będę rodzić trzeba mieć wszystko swoje. Brakuje mi tylko moich kosmetyków typu szampon czy żel pod prysznic a tak to już wszystko mam. Wolę być gotowa niż później miedzy skurczami biegać po domu i pakować torby 🙂 W tą sobotę jadę do sklepu odebrać łóżeczko jak już je skręcimy i naszykuję pościel będę spokojniejsza... Z Mikołajkiem było tak ,że ledwo skończyliśmy malować pokój pojechałam na kontrolne ktg i tu się okazało ,że musiałam zostać. Meble częściowo w paczkach w domu częściowo jeszcze nie odebrane stały w sklepie i mój mąż musiał wszystko załatwiać sam. Tym razem chcę na spokojnie wszystko wcześniej pozałatwiać żeby nie było paniki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuszki 🙂
Ja już się trochę podkurowałam, ale muszę uważać zwłaszcza na przeciągi bo mnie zaraz katar bierze a muszę być sprawna w razie czego jak mnie "weźmie" 🙂 Wrześnióweczki już się rozpakowują i to jedna po drugiej 🙂 ja jestem ciekawa czy urodzę w terminie, przed, czy przenoszę na październik, w sumie to jako takich objawów nie mam ino brzuch czasami pobolewa jak na okres 😉
Łóżeczko skręciliśmy przed wczoraj i już jest przyszykowane dla Gabrysia 🙂 ino pokój muszę ogarnąć bo wkradł się bałagan 🙃 a ja jakiegoś lenia mam heheh 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Ja już dwie noce z rzędu przespałam w całości tylko z kilkoma przerwami na toaletę 🙂
Może to koniec bezsennych nocy.... oby 🙂
Skurcze mi już przeszły ale cały czas boli mnie podbrzusze tak jak na okres 😞

A o tym żelu to nigdy nie słyszałam, może to nowość jakaś?? Ciekawe jakie podejście do tego mają lekarze. Która z nas ma pierwsza wizytę to niech może zapyta o opinię bo ja dopiero za prawie miesiąc kolejna wizyta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie, dopiero do domu dotarłam, uff.

Odebrałam wyniki morfologii i moczu- nie biore zelaza od miesiaca i wyniki mi sie poprawily- teraz hematokryt, hemoglobine i czerwone mam w normie! 🤪 jetem mega zaskoczona, ten tonik co dostałam chyba zdzialal takie cuda, jak m moja lekarka zobaczy wyniki to padnie bo przekonywala mi ze daje mi najlepsze z mozliwych zelazo i ze rewelacyjnie sie wchlania i ze tylko tablety, efekt byl taki ze mimo brania 2 tab (200 mg jonow) wyniki lecialy w dól- czyli chyba naturalne sposoby sa najlepsze.

Ja stawiam ze to ten zel na wywolanie porodu co stosuje sie zamiast oxy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
Danusia to nie jest żel na wywołanie porodu. Trafiłam ostatnio na jego reklamę w gazecie. Tu jest link do strony leku, można poczytać http://www.dianatal.eu/poland/why-dianatal-obstetric-gel.html
Ania kołyska śliczna 🙂
Ja już dziś panikowałam, bo Mały coś się leniwy zrobił i nie ruszał się tak jak zwykle, właściwie wcale się nie ruszał. na szczęście widocznie miał tylko gorszy dzień, bo teraz szaleję, a ja jestem przeszczęśliwa nawet jak to trochę mało wygodne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja ten żel jest strasznie drogi, kosztuje ponad 400zł 😲 Ale jeśli miałabym pewność, że to co napisali jest prawdą to może bym się skusiła nawet za tą cenę, ale naprawdę musiałabym mieć 100% pewność działania 🙂 No i ciekawe co lekarze na to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamuśki co u was?u mnie od rana deszczowo,właśnie wróciłam z laboratorium byłam na powt toxo i awidność.Wczoraj byłam u lekarza,będę miała córcię 🙂 jest śliczna i zdrowa.Tylko coś za szybko się spieszy do wyjścia 😲 we wtorek muszę jechać do swojej pani dr do szpitala na usg,żeby sprawdzić czy szyjka dalej się nie skraca,bo już zrobiło się rozwarcie.Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze z maleństwem i jednak urodzi się o czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wow za 3 x 11 ml czetery stówy... ciekawe coz to za skladniki w nim sa,ze jest taki drogi, to ja juz wole znieczulenie zewnatrzoponowe co daja za darmo plus pozycje wesrtkalne na przyspieszenie i ochrone krocza- wyjdzie na to samo 😁 Zreszta dziwi mnie troche ten opis- skad oni wiedza ze porod skrocil sie o tyle a tyle minut? przeciez kazdy porod jest inny i nie da sie przewidziec z gory ile bedzie trwał...

Kasiu, musisz na siebie bardziej uwazac, ale spokojnie- dziewczyny chodza z rozwarciami i rodza o czasie. Strasznie dlugo Twoj lekarz zwlekal z okresleniem plci 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂

Kasia uwazaj na siebie, bo jeszcze za szybko na wyjscie malutkiej...

Dziewczyny moze Wy sie orientujecie w temacie: zwolnienie mam do 10.09, a na wizyte ide dopiero w pt 14.09. czy tego 14go lekarz moze mi wystawic zwolnienie od 11go? bo niby mozna wystawic zwolnienie 3 dni wstecz, ale nie wiem czy liczy sie do tych 3 dni ten 14.09, bo jesli tak to bedzie to juz u mnie 4 dni 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie 🙂
No w gazecie nie napisali ile to kosztuje, ale jeśli faktycznie koło 400 zł to drogo.
Karolka ja niestety nie pomogę. Nie znam się na tych przepisach. Moja doktorka zawsze wypisuje mi zwolnienie tak, że przypada na termin kolejnej wizyty, więc w sumie nawet się nigdy nie interesowałam przepisami w tym zakresie.
Kasia dbaj o siebie i jak najwięcej odpoczywaj. Na pewno wszystko będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może spróbuj zadzwonić do przychodni i wypytać przed wizytą. W razie co będziesz miała możliwość zmienić termin wizyty u lekarza.
Kurczę, a ja znowu się denerwuję, bo Mały leniwy. Czy dzieci w brzuszku też mają lepsze i gorsze dni i od tego może zależeć ich ruchliwość?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ich ruchliwosc moze zalezac od wszystkiego tak jak u nas - od pogody, cisnienia, itd 🙂

Moja gin przyjmuje tylko w pt, wiec nie zmienie terminu niestety 🤨 a ze inna mi wystawial to ostatnie zwolnienie, to terminy sie teraz cholerka nie zgadzaja 🤨 no nic, cos bede kombinowac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze Karolka- niestety ja tez nie pomoge- na wizyte zawsze ide w ostatni dzien zwolnienia i nie mam pojecia jak to jest 😞
Nacudia- moja Mała tez tak ma, czasem caly dzien sie nie rusza, dopiero wieczorem szaleje, j ja jak jej dlugo nie czuje slucham czy bije serduszko, gdybym tego nie miala w domu pewnie na izbie bylabym raz w tygodniu conajmniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Też nie wiem jak to jest z tymi zwolnieniami. Ja mam w tym m-cu zwolnienie do 28.09 a wizytę mam 1.10 i też będę miała wystawione wstecz ale to są akurat 3dni. Ja bym zadzwoniła do przychodni i się dowiedziała.
Moja mała czasami też kilka godzin jest mało aktywna i wtedy zaczynam się denerwować i staram się położyć na chwilkę i czekam na chociażby najmniejszy ruch 🙂
Kasiu gratuluję córeczki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A propos tego zwolnienia to znalazlam w dzienniku ustaw rozporzadzenie ministra zdrowia, gdzie jest napisane, że lekarz wydając zwolnienie lekarskie, może objąć nim okres nie dłuższy niż 3 dni poprzedzające dzień, w którym przeprowadzono badanie, jeżeli jego wyniki wykazują, że ubezpieczony w tym okresie niewątpliwie był niezdolny do pracy.

Czyli ja sie łapie 😁 bo ide 14.09 a trzy dni poprzedzajace wizyte to 11ty, 12ty i 13ty 🙂

Moze taka wiedza i Wam sie kiedys przyda 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...