Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam Was wszystkie 🙂 Oj fatalnie znoszę te upały, całe szczęście po wczorajszym gradobiciu i ulewie dziś troszkę chłodniej było 🙂 Po wizycie u lekarza termin porodu przesunął mi się o tydzień na 18 października i pewnie jeszcze nie raz się to zmieni. Mała waży 630g mam śliczną foteczkę z usg 😆 Od kilku dni strasznie widać mi żyły na całym ciele ( nogach, brzuchu, piersiach) lekarz zalecił mi branie CYCLO3FORT ale jeszcze nie wykupiłam. Na szczęście na chwilę obecną nie puchną mi stopy i dłonie i tym się pocieszam, ale za to znowu załamka po zważeniu się +13kg 😞 No dobra koniec o mnie co tam u Was mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mi też widac zyły- głównie na piersiach, nogach , brzuchu- no ale to chyba nic strasznego, w ciąży zwiększa się objętość krwi no i żeby to wszystko moglo swobodnie przepływac żyły też sie zmieniaja- jednym widac bardziej, innym mniej. Ja jestem 7,5 kg na plusie 😮 i też troche mnie to załamuje, ale i dziwi bo oprócz brzucha spokojnie wchodze w rzeczy z przed ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja pytałam o żyły na nogach mowiła ze to tez normalne, a nawet w trakcie ciąży miałam robione badania na krzepliwosc ze wzgledu na to ze brałam bardzo duze ilosci progesteronu a one moga powodowac zakrzepice, no ale na wszelki wypadek do 16 tyg brałam fragmin (fraksyparyna)- zastrzyki na rozrzedzenie krwi raz ze wzgledu na leki a dwa- na malo aktywny tryb zycia bo kazała się oszczędzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Ile powinnam kupić pieluszek w rozmairze 2-5 kg? Znalazłam bardzo ciekawą ofertę na allegro - 6x42 szt takich pieluch i nie wiem czy to nie za dużo. Może powinnam celować w te większe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudia- tez sie ostatnio nad tym zastanawiałam- te 6 paczek to chyba duzo, moze lepiej kupić dwójki? one sa 3-6 kg wiec chyba dla noworodka tez moga byc a dluzej posłużą.. albo kupic w rossmanie jedna paczke tych najmniejszych do 5 kg na pierwsze dni a potem używac tych dwójek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no chyba że dzieciątko byłoby wcześniakiem albo urodziło się bardzo malutkie no to wtedy trzeba będzie tych jedynek, ale to wtedy jak bedzie taka sytuacja mozna posłac meza, mame czy kogokolwiek zeby kupił. W rossmanie chyba sa czesto promocje na pieluchy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurczę jak Ty to robisz, że tek śledzisz te promocje i jesteś na bieżąco? Możesz zostać naszym informatorem 😁 Dasz cynk, a my polecimy do sklepu 😁
Dziś skręcamy komodę i przestawiamy meble. Będzie jakoś znów prościej uwierzyć w pojawienie się nowego lokatora 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja napisał(a):
Kurczę jak Ty to robisz, że tek śledzisz te promocje i jesteś na bieżąco? Możesz zostać naszym informatorem 😁 Dasz cynk, a my polecimy do sklepu 😁
Dziś skręcamy komodę i przestawiamy meble. Będzie jakoś znów prościej uwierzyć w pojawienie się nowego lokatora 😉


hehe nacudja po prostu mam takie szczescie, ze jak pojde do marketu czy rossmanna, to zawsze jakas promocja jest 😁 nie ma problemu - jak bede cos fajnego widziala to dam cynka 😁

Nie wiem, czy slyszalyscie o takiej karcie w aptekach "dbam o zdrowie". nazywa sie "dlamamyimalenstwa" i jej pokazanie w jednej z tych aptek daje niezle obnizki na wybrane produkty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam taka zwykła kartę do tych aptek, ale rzadko z niej korzystam, bo raczej drogie leki tam mają. Może z taką kartą dla may faktycznie wychodzi taniej. Na szczęście na razie (odpukać) nie musieliśmy z małym faszerować się lekami. Nadal jedyne co biorę to kwas foliowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokladnie Sandra, tam jest tez wszystko do pielegnacji malucha i to duzo taniej, ale tez kosmetyki dla mamy. jesli zamawiasz sobie przez stronke doz.pl, to przesylaja Ci to co zamowisz do wybranej przez ciebie apteki, a Ty to sobie odbierasz - przesylka gratis 🙂 przez ta stronke masz wszystko, nawet leki bez tej karty o wiele tansze niz w aptece 🙂 ja wlasnie zrobilam sobie mega liste na zamowienie od moich witaminek i zelaza po kosmetyki do pielegnacji noworodka, majty połogowe i wkladki poporodowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to biore cały arsenał leków podtrzymujących no i witaminki 🙂 niestety minus takiej apteki to to ze np niektorych z tych moich lekow nie maja na stanie a ja potrzebuje juz jak dostane recepte, w klinice jest apteka wlasnie z lekami stosowanymi przy nieplodnosci i podtrzymujace ale zdaje sobie sprawe ze pewnie maja duzo drozej niz w zwyklej aptece a te wszystkie leki sa kosmicznie drogie- np za leki stymulujace 1 cykl trzeba zaplacic koło 3 tysięcy 😮 ale jak pytałam w zwykłych aptekach to robili wielkie oczy bo takiego leku nawet w rece nie mieli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...