Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no Emma ale to jest inny przypadek- dziecko bylo zdrowe, wiadomo- zawsze cos moze sie wydarzyc, a to jest po to by wykluczyc wady wrodzone i choroby genetyczne. Ja wole zrobic nawet jak by to kosztowalo 10 tysiecy, pracuje w osrodku z osobami uposledzonymi0- jak sie widzi takie cos to sie wspolczuje rodzicom ze maja taki ciezar az do smierci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja tez wychodze z zalozenia, ze nie ma co panikowac za wczasu, no chyba, ze sa jakies uzasadnione powody. Ja tez nie mam zamiaru chodzic na wszystkie mozliwe badania, tym bardziej, ze wszystko jest ok. Badania prenatalne mozna jeszcze robic w 20. i 30. tyg ciazy i wtedy badaja juz dzidzie pod innym katem. W Poznaniu jest akurat placówka, gdzie takie badania mozesz miec za darmo, jesli dostaniesz na nie skierowanie od swojego gina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W pierwszym trym robia te badania glownie po to ze wg polskiego prawa mamy prawo przerwac ciaze jesli dziecko jest chore, bo potem jest juz za pozno. oczywiscie nikt nie kaze tego nikomu robic, ale wtedy masz czas zeby przystosowac sie do choroby dziecka, zaplanowacx leczenie itp jesli zdecydujemy urodzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

TO SA WARUNKI
"Program Darmowych Badań prenatalnych

Aby skorzystać z badań prenatalnych w ramach programu NFZ, należy posiadać skierowanie, które mogą otrzymać kobiety spełniające przynajmniej jedno z podstawowych kryteriów. Wśród nich możemy wyróżnić:

wiek matki powyżej 35 lat,
wystąpienie w poprzedniej ciąży aberracji chromosomowej płodu lub dziecka,
zagrożenie zwiększonym ryzykiem urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową,
nieprawidłowy wynik badania USG lub badań biochemicznych w czasie ciąży,
stwierdzenie wystąpienia strukturalnych aberracji chromosomowych u matki lub ojca dziecka."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
no nie. tak jest w ustawie! widocznie ma jakies wskazania np choroba w rodzinie albo znajopmego lekarza! nie ma innej mozliwosci.
Sa dokladnie wypisane warunki

Z tego co mowila, to nic z tych rzeczy 🙂 dala mi namiary, zebym tez sie zapisala i wlasnie rozważam 🙂 z reszta napisalam juz jej pytanie - jak odpowie to sie dowiemy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak sie ma znajomego lekarza albo sie nasciemnia to moze tak, jak sie nie spelnia warunkow to watpie bo nfz to wszystko sprawdza. Pytalam mojej lekarki to dala mi wykaz warunkow- trzeba spelniac przynajmniej jeden z nich- tak powiedziala.
Karolka- 16 tydzien to juz przeciez za pozno 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale wiecie co, dla mnie by to chyba nic nie zmieniło. Już nie chodzi o pieniądze, bo i tak na moje leczenie wydajemy fortunę, ale nie wyobrażam sobie np.teraz zamordować mojego dzidziusai tylko dlatego, że mógłby być chory...też mam w rodzinie osobę upośledzoną, ale rehabilitacja, ogrom czasu poświęcony na pracę z nią, wyprowadził ją na tyle na ludzi, że dziś ma 28 lat i jak ktoś nie wie, że est upośledzona, to się nie domyśłi...wiem, że napewno są cięższe przypadki, ale dla mnie sprawa jest jasna, że ciążę donszę i tak i tak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No jak nie widac to ma uposledzenie lekkie lub umiarkowane, masakra jest przy znacznym i glebokim.... pozatym nie wszystko da sie rehabilitowac. osoba o ktorej mowisz jest pewnie po mozgowym porazeniu dzieciecym.

Ale nikt nie kaze mordowac dziecka! masz wiecej czasu zeby oswoic sie z sytuacja, albo zaplanowac leczenie- niektore rzeczy operuje sie juz w brzuchu mamy- np wady serca przy zespole downa.Mysle ze warto wiedziec wczesniej zeby potem nie miec do kikogo pretensji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Taką odp dostalam od wrzesnioweczki, ktora jest z wyksztalcenia połozną:
"Karolka juz kiedys pisalam na temat tzw. "badan prenatalnych" to sa badania, ktory kazdy ginekolog musi zrobic pacjentce, a nie polecac kolege i zarniac za to kase )
W 11-13 tyg jest to spr obecnosci kosci nosowej i pomiar NT.
a w 20, to lekarz sprawdza mozg, serce, zoladek, wszystkie struktutry po kolei, wykluczajac wady genetyczne. Jesli lekarz ma USG na pewno ci je zrobi..."
no wiec zobacze, co powie moja gin jak bede u niej w 19. tyg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem, bo duzo czytalam na temat prenatalnych.
"Do nieinwazyjnych badań prenatalnych zaliczamy:

Standardowe badanie USG
USG genetyczne
USG 4D
Test PAPP-A
Test potrójny i podwójny
Test zintegrowany
Badanie przepływu w przewodzie żylnym
Przepływ przez zastawkę trójdzielną "
Duzo tego, ale czy konieczne??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://linkbaby.pl/artykuly/czytaj/badania-prenatalne.html fajny artykul

konieczne- nie? ale jeslki chcesz miec pewnosc czy wszystko dobrze to tak. Jesli ktos ma wskazania albo podejzenia albo nie wiem zle przeczucia warto je rozwiac. Pozatym te kolejne robi sie dopiero jak w tych pierwszych wyjdzie cos nie tak. To sprawa indywidualna, ja wole zrobic, zwylka wizyta mnie kosztuje 150, wiec jak zaplace 200 nic mi sie nie stanie, zwlaszcza ze juz tyle kasy wydalismy

Tak wiec to co pisala wrzesniowka to nie badanie prenatalne tylko standardowe usg, ktore nalezy sie kazdemu. niektorzy lekarze jak nie maja swojego usg to kieruja do kogos- az trudno w to uwierzyc ale niektorzy ginekolodzy nie maja usg!

Po 35 r.z lekarze zalecaja aminopunkcje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiece co, ja czasem myślę, czy ta technika, to nie prowadzi do jakiego takiego ogłupienia, bo rzeczywiście badań można zrobić mnóśtwo, spradzić wszystko, tylko tak jak piszze Karolka po co? czasem myślę, że nasze mamy nie miały miliona badań, co 2 tygodnie usg, mądrych poradników i internetu i jakoś urdziły nas-całe i zdrowe. Czzasem myślę, czy my się nie dajemy aby trochę zwariować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tylko ze niektorzy moi podopieczni maja po 60 lat. takcy ludzie kiedys tez sie rodzili nie tylko teraz, my jestesmy szczesciarzami ze jestesmy zdrowi, naprawde jest za co Bogu dziekowac b o nie wszyscy mieli tyle szczescia, a takie zaburzenie genetyczne to niczyja wina tylko statystyka...

Technika- jesli sie nia madrze poslugujemy jest naszym sprzymierzencem, nie wrogiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...