Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A mnie mocno uspokoiło to:

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z aptek w całym kraju krople doustne Vigantol. Powodem - jak pisze GIF - jest chemiczne zanieczyszczenie leku. Producent leku uspokaja w rozmowie z tvn24.pl, że zanieczyszczenie kropli zaobserwowano jedynie w ośmiu przypadkach na terenie Niemiec, a stężenie substancji chemicznych jest niegroźne dla zdrowia nawet najmniejszych dzieci.
Informacje o zanieczyszczonych kroplach dostaliśmy na Kontakt24. O wycofanie ze sprzedaży kropli Vigantol wystąpił do Głównego Inspektora Farmaceutycznego sam producent - niemiecki Merck KGaA. Poinformował o tym na swojej stronie internetowej. "Przyczyną podjęcia decyzji było stwierdzenie obecności zanieczyszczenia chemicznego, pochodzącego z gumowej części aplikatora pipety" - czytamy w uzasadnieniu GIF.
Polska bezpieczna
Jak wyjaśnia Zbigniew Bentkowski, doradca medyczny i kierownik Merck Polska do kontaktów zewnętrznych, niebezpieczeństwa nie zaobserwowano na terenie naszego kraju. - One zostało wykryte tylko w ośmiu przypadkach na terenie Niemiec, w Polsce nie było takich przypadków - zapewnia w rozmowie z tvn24.pl.
Zanieczyszczone krople zmieniają nieznacznie kolor lub barwę, ale są one niegroźne dla zdrowia. - One są wszystkie w stężeniu niegroźnym dla zdrowia nawet najmniejszych maluszków - uspokaja Bentkowski.
Wycofane z aptek
Niemniej firma zwróciła się do GIF z prośbą o wycofanie leku. Jak tłumaczy, jest to zalecenie korporacyjne, związane z profilaktyką. - Ponieważ ten lek jest podawany długo. Czasami przez wiele lat, a niektórzy przyjmują go przez całe życie. Mimo że stężenia są tysiące razy mniejsze od poziomu toksycznego, to nie ma badań wskazujących na długą ekspozycję, w związku z tym firma chce być fair, chce zachować się etycznie wobec swoich pacjentów i dlatego wycofuje całość leku z rynku - dodaje Bentkowski.
Początkowo postulowano wycofanie go jedynie z poziomu hurtowni - żeby nie niepokoić klientów - jednak polskie prawo nie przewiduje takiej możliwości. GIF zdecydował o natychmiastowym wycofaniu z aptek 17 partii leku, którego data ważności upływa między lutym a październikiem 2014.
PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ INFORMACJĘ GIF
Krople Vigantol zwierają witaminę D3. Mogą być podawane już od 3 tygodnia życia.


czyli wygląda na to że niebezpieczeństwo że coś mogłoby zaszkodzić naszym maluszkom jest bliskie zera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. Ja tez mam ten Vigantol. Dziś zadzwonię do lekarki i wypytam. Wczoraj mialam dać mocz i kał Kacperka do zbadania ale nie zrobił kupki a laboratorium do 10 a on o 15 kupę robił. Ale dziś udało się i jak obudzi się to jadę zdać. Testu nie zrobiłam na razie czekam i nawet boję się zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
też widziałam w DD TVN jak mówili o Vigantolu.. moim zdaniem tylko zasiali panikę i strach - jak to TVN... byle zrobić szum 😮
Ja dziś wyślę Grzesia po jakieś inne kropelki.. wcześniej dawaliśmy tak jak Łajsoka vitaD w kapsułkach. Nie wiem - może do tego wrócę, tylko to drogo wychodzi... Radzia - a Ty podajesz Devikap czy jakoś tak.. to na receptę jest?
No i jeszcze Grześ musi nam kupić maseczki na twarz... Ja się dziś rozłożyłam i boję się żeby Aluntka nie zarazić.... Na razie Ala lezy w kojcu i sobie tam z zabawkami urzęduje, ale boję się ją brać nawet na ręce, żeby jej nic nie było....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też podaję Devikap , nocka po szczepieniu do bani ,nie gorączkował ale był marudny no i kupkę robił dwa razy, tak wogóle to jest już zmyślony bo płaczem wymusza noszenie i usypianie a wcale nie jest łatwo go nosić.A jak wasze maluszki wymuszają już co nie co, nie stawiam znaków takich jak zapytania itp.bo mam nie polską klawiaturę-przepraszam, a u nas Kuba przeziębiony i ja też ale Jasia na razie nie rusza więc może pierwsza grypka go ominie , boję się bo taki malec to pewnie od razu jedzie do szpitala lub zastrzki a tego bym nie chciała tylko kto ma sie nim zająć jak nie ja , mąż do pracy a ja co nie dojdę do niego przez cały dzień.Lecę do zajęć domowych postaram się zajrzeć pożniej pozdrawiamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a ja podaje to:
http://www.doz.pl/apteka/p48613-D-Vitum_Witamina_D_dla_niemowlat_kapsulki_twist-off_36_szt
jest to jakis odpowiednik vit-d i pani w aptece mi polecila, jest troszke tanszy 🙂
a moja niunia nauczyla sie robic"traktorek" ustami i budzi sie w nocy i parska i sie smieje a ja mam wory pod oczami juz do kolan 😠
wczoraj jak robilam porzadki w blanci ciuchach to stwierdzilam, ze chce miec nast dziewczynke, bo tyle pieknych rzeczy nie zdazylam jej zalozyc 😞 i nastepny worek poszedl do garazu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tu dzisiaj cisza... pogoda za oknem ładna, słońce świeci tylko strasznie wieje, a ja zamknięta w czterech ścianach... może Grzesia wyśle na spacer z Alunią, żeby ona chociaż łyknęła świeżego powietrza dzisiaj... no ale to zależy czy pogoda się utrzyma do wieczora...
A u mnie dzisiaj był listonosz i przyniósł nosidełko 🙂 wypróbowałyśmy już z Alunią i bardzo jej się podoba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja wysłałam moje dwa skarby na spacer, a sama zostałam w domu i zaraz idę się zakopać pod koc z książką 🙂 jeszcze tylko kolejna herbatka z miodem i cytrynką....
Mój Mąż dziś był w aptece kupić nam VitaD i ostatnie opakowanie wziął.. babki mówiły że dziś zatrzęsienie było, ale się nie dziwię.. Kupił mi też maseczki na twarz, żebym nie zaraziła Aluntka jak przy niej coś robię... czuję się jak w szpitalu 😮 no ale dla jej dobra się przemęczę. Żeby tylko zdrowa była 🙂 A ja dalej ciągnę nosem.. o tyle lepiej że na razie z gardłem lepiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
Wysa kacper rewelacja!!!! Jaki kumaty bobasek 🤪
U nas też nowa rzecz to całuski... ale Mateusz robi to kiedy jemu sie podoba a nie nam 😉
Fajny dzień za nami, najpierw godzina spacerku - Mateo spał, potem kawka u kolezanki - Mateo był bardzo grzeczny, potem w drodze powrotnej znowu godzina spacerku - Mateo spał... a potem w domu był grzeczniutki i bawił się z mamą 😆
No i nie wiem czy mówic czy nie, bo pewnie zapeszę, ale od kilku nocy Mateusz budzi mi sie tylko raz na jedzenie a potem dopiero rano ok. 8...
No i dzisiaj jak wracałam ze spaceru zaczepiła mnie sąsiadka która w sierpniu brała slub i podpytywała mnie do jakiego lekarza chodziłam w ciąży a na koniec sie pochwaliła że w maju 2011 będzie kolejny sąsiad!!! Mateo będzie miał kolegę, młodszego ale kolegę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajowy Kacperek 😁
a u nas Alunia ma inną zabawę. Jak leży na pleckach to kładę obok niej pieluszkę, a ona ją bierze w rączki i naciąga sobie na buźkę, a potem rozkłada rączki, macha nóżkami i pokrzykuje 🙂 wtedy ktoś musi podejść, zsunąć pieluszkę z buźki i powiedzieć "a kuku" 😜 wtedy ona łapie pieluszkę znowu i znowu się chowa 😁 i tak do czasu jak się nie znudzi albo nie zmęczy 😜
i tak się bawimy już jakoś od dwóch tygodni 😁
Radzia - gratuluje nowego sąsiada 😁 fajnie że też majowe dzieciątko 😁 majowe są najfajniejsze 😜 hehehe
A u mnie gorzej 😞 głowa mnie boli, katar straszny, właśnie skończyłam inhalację sobie robić... Obowiązki nad Alą przejął Grześ, ja ją tylko do piersi przystawiłam i to tylko w maseczce i starałam się nad nią nie pochylać, a tak bym już chciała ją wycałować... 😞
Boję się tylko jak to będzie rano, bo Grześ do pracy.. mam nadzieję, że u mnie będzie lepiej i nic na Alę nie przejdzie...

Śpijcie dobrze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...