Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Straszne to co napisałaś Magda 😞 Co ta matka wtedy musiała przeżywać eh aż nie chce się myśleć. Jak tak czytam to jestem najszczęśliwszą matka na świecie że moje dziecko jest zdrowe i mam wyrzuty sumienia że czasem na nie krzykne 😞 tak jak dziś strasznie się wiercił i nie mogłam posmarować to podniosłam głos a on jeszcze bardziej sie prężył i widac było smutek to potem płakałam i przepraszałam 😞
A tym ze Jaś nie potrafi nic to nie prawda i sie nie przejmuj. Przeciez on siedzi ale niestabilnie. A Kacper albo Mateuszek? Oni nawet siedzieć nie potrafią. Mój Kacper nawet nie pełza tylko jak leży na brzuch to obraca się o 360stopni. Stał by tylko na nóżkach. A zęby dopiero też teraz zaczęły wychodzić. I na pewno nie zajmujesz się źle Jasiem. To Radzia albo ja też się źle zajmujemy? Na każde dziecko przyjdzie pora 😉 Męża chrześniak dopiero jak miał 8.5 miesiąca zaczął siedzieć. A niektóre dzieci w ogóle nie raczkują tylko od razu idą. Tak jak ja się martwiłam a moja mama mówi ze moze on od razu pójdzie 😉 Nie ma co sie tym zamartwiać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nawet ciężko mi się skupić dzis nad czyms , mysle tylko o tym a rozmawiałysmy do 24 🤪 i za bardzo nie chciałam jej wypuścic do domu, sam fakt posiadania 5 dzieci to juz sukces a tu jeszcze takie historie, a o dzieciach wypowiada się jak o najwiekszych skarbach na ziemi , jest naprawdę taka ciepłą osoba , dobrą i spokojną ,zrobiła na mnie niesamowite wrażenie .



U nas sypie i ze spaceru nici . 😞 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Majóweczki 🙂 🙂 ech, chociaż jeden jakiś pozytywny, wiosenny akcent, chociaż w samej nazwie, bo za oknami chyba wszystkie mamy nagły atak zimy 😉

Pisałam tu jakiś czas temu, że moja Aga spać po nocach nie chce i prosiłam Was o radę. Więc się chyba okazało, że Młoda za dużo spała w dzień i na to nałożył się skok rozwojowy. I wyszło, jak wyszło. Teraz w dzień pozwalam jej spać maksymalnie 2,5 godziny i jakoś te nocki przesypia. Fakt, minimum dwie pobudki mamy na jedzenie (żarłok mały...), ale do tego akurat jestem przyzwyczajona i jakoś niespecjalnie mi to przeszkadza 😉 tak więc dzięki wielkie za wsparcie 😘 😘

Magda, cytomegalia to faktycznie bardzo ciężka sprawa dla dziecka... cieszę się, że Łukasz z tego wyszedł. Niewiele dzieci ma takie szczęście...

A tym, że Twój Jasiek nie raczkuje itp się w ogóle (!) nie przejmuj. Na zdjęciu widać, że chłop jak zuch! 🙂 potrzebuje po prostu troszkę więcej czasu i tyle 🙂 w 6 miesiącu życia dziecko powinno się obracać z plecków na brzuszek i odwrotnie - moja Aga nawet nie potrafi z brzuszka się obrócić, tyłek w górze trzyma, twarz wciska w podłogę i "maszerując" odrobinę się porusza (najczęściej do tyłu 😁). Nie wiem ile waży Twój Jasieniek, ale dzieci "grubsze" zwykle potrzebują trochę więcej czasu, niż te szczuplutkie. Więcej ciałka do dźwigania 😁 no, u nas jest ten "problem". Aaa, Aga też jeszcze nie siedzi sama. Tyle tylko, że dwa zęby ma i gryzie jak szalona, co czasami jest problematyczne, bo cały czas karmię piersią 😉

Tak więc głowa do góry - zobaczysz, że lada moment Jasiek będzie samodzielnie zwiedzał mieszkanie 🙂 🙂

Dziewczyny, co planujecie kupić dzieciakom na mikołaja/gwiazdkę? My myślimy po pierwsze o jakichś dużych puzzlach piankowych, które służyłyby jako mata do raczkowania, a po drugie o jakiejś huśtawce do 18 kg 😉

Pozdrawiam! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda 😲 z Twojej sąsiadki musi być na prawdę ciepła i sympatyczna osoba.
Jak dobrze, że jej synkowi udało się wyjść cało z tak strasznej choroby. Pewnie gdyby nie jego dzielna Mama inaczej by się to skonczyło 😞
Magda tak jak pisze Kwasiek nic sie nie przejmuj! Nie ma co gonić dzieci, na każde przyjdzie kolej a czy prędzej czy później to nie ma większego znaczenia 😉

Kwasiek super, że córeczka daje już mamie pospać w nocy 😉

eh nic wiecej nie napisze bo Emila rwie sie do klawiaturt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasiulek waży około 10kg. i jakna razie stanoł w miejscu z wagą ale nie jest gruby ,wręcz przeciwnie u niego nie widać tych kilogramów tylko je czuc jak się go nosi , nie robię niczego na siłe, nie sadzam go jak tego nie chce ,nie stawiam na nogi naprawde zdaje sie na jego samodzielne poczynania ale czasem się martwię czy wszystko jest ok.Dzieki za wsparcie i dobre rady , idę poszleć z Jasiem bo jesteśmy sami , no i wtedy się dzieje 😁najczęściej ....tańczymy po całym domu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobitki 🙂
Magda ale to straszne co napisałaś... rzeczywiście tylko podziwiać taką kobietę za wytrwałość, nadzieję i tą ogromną miłość do swoich dzieci 🙂 trzeba doceniać to co mamy...
A u mnie nic nie sypie 😞 a ja bym chciała żeby było już biało..... 😉
A co do prezentów na mikołaja to nie wiem czy nam się uda bo kiepsko z kasą ostatnio przez to że tyle rzeczy nam si ę na raz posypało 🥴 a nie chcę kupować byle czego, bo szkoda wydawać bezmyślnie pieniądze. Za to na gwiazdę Ala na pewno coś dostanie, ale... jeszcze nie wiem co 😜 może rzeczywiście takie puzzle? Kiedyś myśleliśmy już o tym, więc może to nie jest zły pomysł 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda, to dużego masz tego chłopaka! 🙂 Moja młoda 10 cm krótsza 😉 a wysocy jesteście z mężem? Bo my to w sumie dwa kurduple 😉 ja 164, mąż niewiele więcej. Więc i dziecko nie ma po kim rosnąć 😉
Kasiaa, dzięki 🙂 Twoja Emilka też urocza jest 🙂 🙂 włoski ma cudne! 🙂

Co do tej wagi i umiejętności, to się tak mówi, że grubsze dzieci potrzebują więcej czasu. Ja to sobie tak tłumaczę 😁 chociaż mój bąbel jest wcześniakiem (eee, na granicy niby, bo 37 tydzień, ale w szpitalu była traktowana jak wcześniak), więc może i stąd to jej lenistwo 🙂

Znalazłam właśnie na Allegro fajne bajki dla dzieci i nie wiem czy się a nie nie skuszę... 🤔 ja jako dziecko uwielbiałam bajki (co mi zostało do tej pory 😜) i bardzo bym chciała, żeby Agniesia tez się książek nie bała 😉

O właśnie, a propos bania się - byłyście już na szczepieniu przeciwko wzw ? My idziemy za tydzień. O ile dobrze kojarzę, ta szczepionka jest bezpłatna, prawda?? Bo już zgłupiałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane!
My już wróciłyśmy, Maja śpi więc ja na brzuszku 😜
Magda ja nie widzę że jasio waży 10 kilo! Mi się wydaje że to czy ma dziecko pućki to też o niczym nie świadczy bo niektóre dzieci mają taką urodę 😉 i z fałdkami to też jest różnie bo niektóe dzieci są nabite i fałdek nie mają jeśli wiecie o co mi chodzi 😜 Ja myślę że Jasio waży w sam raz, a nawet niedużo jak na swoją długość. Mój siostrzeniec waży tyle samo jest krótszy i o miesiąc młodszy od Jasia 😜 Zresztą nie powinno też się porównywać wagi dziewczynek i chłopców bo wiadomo że chłopcy będą ciężsi (wyjątek nasz rodzynek Mateuszek 😉 ) a co do rozwoju to się nie martw bo każde dziecko jest inne i ja też myślę że Jasio to pójdzie bez raczkowania 😉
U nas strasznie zimno ale nie ma śniegu - wszędzie tylko biało od szronu 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej my też ze spacerku wróciliśmy, ale zimno, gdyby nie ten mroźny wiatr byłoby znośnie strasznie dawalo mi po twarzy, a Olinek okryty w spacerówce slodko śpiochal 😁
spotkałam na mieście położna co do mnie przychodziła zaraz po porodzie, porozmawiałyśmy mówiła że nie nigdy nie może się nadziwić jak te dzieci szybko rosną 😉 i była w szoku że Oliwier waży 11kg 😁 mówiłam że zdziwiona jestem że jeszcze pielęgniarki środowiskowe chodza z wizytami, mówiła że u nas w powiecie tak jest 🥴 tylko do mnie miała dzwonić ta druga pielegniarka i do tej pory nic byliśmy w anglii ale nik nie dzwonił więc czekam dalej...
Magda rzeczywiście wytrwała kobieta z tej sąsiadki tyle przeżyć ale walcząc o zdrowie dziecka to pewnie każda kobieta dała by z siebie wszystko i pokonała każdą trudność 🙂
Kwasiek Agusia fajna pyzulka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
a my po dosc kiepskiej nocy, mala budzila sie 4 razy, co do niej niepodobne 😞 zwalam na zeby. i nauczyla sie jezyk wypinac, jak jaszczurka, smielismy sie z mezem na maksa 😁 rano juz obudzila sie o 7 i potem chciala zasnac, ale na sile ja przebudzalam, bo za chwile zastrzyk i jak pani przyjechala to plakal 2 sekundy i wypiela jezyk do pani 😜
madzia nie pisz takich rzeczy, ze zle wychowujesz,bo jak juz sie wileokrotnie przekonalysmy kazde nasze dziecko jest ZUPELNIE INNE I ROZWIJA SIE WE WLASNYM TEMPIE 🙂 moja niunia pelza, probuje siadac, staje na czworaka, ale placze, bo nie wie co dalej robic, ale niestety z tym przekrecaniem to masakra, od wielkiego dzwona sie przekreci z brzucha na plecy i z plecow na brzuch, ale to naprawde rzadko i wiem, ze potrafi, ale...chyba jej sie nie chce po prostu 😁 a dzis na przyklad siedziala w lezaczku i tak sie przechylila do przodu, ze glowe miala pod lezaczkiem i wlaczala i wylaczala lezaczek- nowa umiejetnosc 😁 😁 😁 a potem zlosc, bo sie wyprostowac nie umie he he. wiec u Jasia moze byc roznie, moze od razu chodzic 🙂 a ta sasiadka, to rzeczywiscie dzielna kobieta, ja teraz sama wiem, ze nie ma nic gorszego jak chore dziecko nawet jesli tylko jest przeziebione....
izulka ja zamowilam wlasnie krzeselko do karmienia, bo w lezaczku juz nie ma szansy na karmienie i sie zaczynam denerwowac, jest to wprawdzie prezent od dziadkow na gwiazdke, ale po prostu bedzie wczesniej 🙂 a takie zamowilam brazowe:
http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-caretero-primus-3-gratisy-i1316658651.html
chcialam takie rozkladane, bo moja bratowa ma i juz 2,5 roku jej sluzy!
a my na gwiazdke kupilismy wlasnie sanki, bo zabawek na pewno dostanie o cholery a juz pol chalupy zawalone 🤪
wysa dobrze, ze Kacperek juz wychodzi z tej ospy i widzisz jakos przez to przesliscie, i wiem co czujesz z ta kapiela, bo my tez nie moglismy kapac Blabli przez prawie tydzien i juz mnie szlag trafia, ale do jutra sie wstrzymam, bo jutro kontrola u lekarza i blagam trzymajcie kciuki, zeby bylo juz ok, bo ja osiwieje jak tak dluzej bedzie 😲 😲 😲
pszczola ja tez mam problem z prezentami na gwiazdke, bo mamy 7 chrzesniakow i kupa kasy pojdzie, a najgorsze jest to, ze dzieci maja takie zyczenia powyzej 150 zl...... efekt ogladania reklam! 😠 nie wiem jeszcze co wymyslimy!
uzgodnilismy, ze kupujemy tylko jeszcze rodzicom i babciom po jakim drobiazgu i koniec!
ach u nas takie zawieje i zamiecie, ze drzwi nie mozna otworzyc, no ale w koncu na wsi mieszkam, wiec czemu tu sie dziwic, tylko kto mi odsniezy przed domem 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trzymamy kciuki za Blanke!!!!

Dziewczyny wziełam udział w konkursie z gerbera i wygrałam 🤪 tzn jeszcze musze im dosłać paragon jako dowód zakupu słoiczków i dostane bon do Chicco albo reserved kids o wartości 200zł 🤪 Ale fajnie

A tu macie link jakbyście chciały wziąć udział 😉

http://www.mojapierwszazima.pl/#/nagrody/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
U nas noc tradycyjna... Mateusz ciągle sie budził... wkurza mnie to troche bo chciałabym sie wreszcie wyspac i pojęcia nie mam co mam mu dac jeść żeby czuł sie najedzony chociaż pół nocy a nie tylko do 23... 😠
Wysa i Magda, Mateusz tez nic nie potrafi jeszcze... nie potrafi nawet siedzieć bo dalej pada na buzię... na brzuchu jak leży to też nurkuje za chwilę nosem w podłoże bo nawet nie rozumie że wystarczy głowe dac na bok i mozna oddychać... poprostu nie lubi leżec na brzuchu a z tej pozycji powinien wstac do raczkowania... ale jak ma to zrobić skoro mało co na brzuchu lezy... ale sie nie przejmuję, widocznie jego czas jeszcze nie przyszedł... nie jest to napewno sprawa wagi bo Mateusz jest drobny i zwinny, może leń, może nie jego czas... 😜 a jak mówiłam lekarce że z brzucha na plecy przekrecił się tylko raz to powiedziała że wazne że sie przekręcił czyli potrafi i wszystko z nim ok, tylko mu sie nie chce widocznie...
Magda ale historia... ludzie maja prawdziwe problemy a ja dzisiaj rano narzekałam że snieg pada i musze auto znowu odsnieżać a mnie to męczy... powinnam się cieszyć że je w ogóle mam ☺️
Kwasiek WZW jest bezpłatna... Mateusz zniósł ją najlepiej, krótko płakał i w domu potem tez nie marudził... nic mu po niej nie było...
Netinetko jak przyjedzie Ci krzesełko to proszę o opinie i powiedz czy siedzenie się reguluje bo my tez chcemy kupić rozkładana ale nie umiem się zdecydowac które... chciałabym żeby siedzisko było regulowane ze względu na to że Mateusz jeszcze nie siedzi... w sensie takim że nie tylko oparcie ale też siedzenie szło do góry... nie wiem czy mnie rozumiesz... 🤨
Kasia no pewnie że chcę wziąc udział... wydałam juz na te słoiczki fortunę więc może mi sie coś należy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia gratki wygranej 😉
my jutro zrobimy zapas słoików więc tez się skuszę na udział 😜 znając moje szczęście to nic nie będzie ale kto nie gra nie wygrywa 😉
wiecie co obszukałam u nas sklepy i nigdzie nie ma kaszki bebilon 😠 podawalam małemu Nestle i bobovitę ale nie chce ich jeść 🥴 a dostalam probkę z bebilonu jakieś tam jabłuszko i wszamał i chciał wiecej 😮
Pszczółka pisała że w rossmanie są ale u mnie nie ma rossmana 😠 ale już nie długo bo potobno robią coś na centrum więc sie cieszę bo tu nie ma takich sklepów a zawsze to jakoś taniej i jakieś promocje w tym rossmanie 😉
co do prezentów mikołajkowo-gwiazdkowych to kupiliśmy małemu przed wyjazdem do anglii puzzle piankowe ( są super) i szczeniaczka uczniaczka póki co to kaski braki i stwierdziliśmy ze to takie wcześniejsze prezenty mikołajkowe a poza tym wiem że Oli dużo dostanie pod choinkę 😜 więc starczy póki co bo u nas zabawek tez już mnóstwo mamy spacjalnę dużą skrzynię na nie i już brak miejsca 😮 bedzie trzeba zrobić mała segregację 🙂 mój chrześniak Kamil to ma pełno zabawek chyba ze cztery skrzynie w pokoiku swoim 🤔 jakieś rowerki hulajnogi samochody prawie wszystkie oczywiście grające, mówiace, uczące masakra starczyłoby dla całego przedszkola 😁 😁 dlatego pod choinkę dostanie ubranka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia gratulacje 🙂 ja też chcę 🙂 hehe już wypełniłam ankietę. Jutro miałam jechać sama do auchana na zakupy ale mąż zabronił bo ślisko 🤢 I miałam kupić gerberki, mleko itd no ale niestety.
My kupujemy dla Kacperka sanki i szczeniaczka uczniaczka, no i puzzle piankowe. Na pewno też dostanie jeszcze dużo prezentów.
Moje dziecko śpi 😮 już od godziny. Ja mam nadzieję, że zaraz się obudzi... bo co ja w nocy będę robić hmmm. Ale już 4 noce razem śpimy i tak boje się żeby go nie przyzwyczaić 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia gartulacje 🤪
Netinetko super że się robi stoliczek i krzesełko z tego twojego krzesełka - na pewno będzie Ci długo służyło 😉 no i będziemy trzymać kciuki za Blable 🙂
Ja żałuję bo jak wczoraj byłam na tej wyprzedaży zabawek to były właśnie takie puzle piankowe a ja ich nie wzięłam 🤔 🥴 no i żałuję jeszcze takiej małej zjeżdżalni do ogrodu 😠 kurcze trzeba było brać, na wiosnę byłaby w sam raz do zabawy w ogródku 😞
A my na gwaizdkę kupujemy Mai takiego pieska, co się go personalizuje, o którym wcześniej pisałam, tym bardziej że dzisiaj zobaczyłam że jest w promocji za pół ceny 🤪 kosztuje teraz niecałe 10 funtów. Wiem już jaki prezent dostanie moja chrześnica Martynka na gwiazdkę - kupię dwa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale superowy Oliwerek 😉 też kupię takie puzzle nie ma bata 😆
A to mój ospiaczek
[URL=http://img443.imageshack.us/i/zdjcie0244n.jpg/][IMG]http://img443.imageshack.us/img443/198/zdjcie0244n.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://img338.imageshack.us/i/zdjcie0615u.jpg/][IMG]http://img338.imageshack.us/img338/6976/zdjcie0615u.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejj Biedny Kacperek 😞 Wysa Uściskaj go mocno od nas 😘
Wysa jaka Laska 😜
Olinek pięknie prezentuje się na puzzlach 🤪

A Przed chwilą wróciłam z rossmana i tesco, drogi masakra 🤢 też oglądałam kaszki z Bebilonu i nie było, ani w tesco ani w rossmanie 🤢

A jutro idę do pracy aaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😲 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...