Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jejjj przepraszammm ☺️ ☺️ ☺️
BLANKO WSZYSTKIEGO DOBREGO!!! I ŻEBY JUŻ CIĘ NIE MĘCZYLI TYMI ZASTRZYKAMI 😘

Jasiu jaki ma piskliwy głosik 🤪 😁 To jak Emila krzyczy to jak jakiś wampir 😁

Wysa to u nas odwrotnie, wszystko musi być w temp pokojowej. Deserków nie podgrzewam, obiadki tylko tak troszeczkę.

Netinetko nie wiem czy to dobry pomysł, żeby podawać zwykłe mleko modyfikowane! Podejrzewam, że Blanka jak pozna smak normalnego mleka to za Chiny nie ruszy Nutramigenu czy Pepti. Może lepiej coś dosypuj do Nutramigenu.
Netinetko masz teściową w Australii?? 🤪 Czy na wycieczce była... Jejku jak ja bym chciała zwiedzić Australię 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blabla dziekuje wszystkim ciociom kolezankom i kolegom za zyczonka 😘
Magda my wlasnie mamy te z H&M butki i do tego jest taka slicznusia czapka z takiego samego misia-no cudo po prostu 🙂 a Emu wrzuce jak Blabla dostanie 😜
a moja tesciowa Kasiu jest na wycieczce i wraca za tydzien a my tam mamy rodzine i wciaz nas zapraszaja , ale......bilet kosztuje 5 tys, wiec jak bysmy pojechali cala rodzina to wydatek, ze ho ho ho 😲 a kasiu ta czapka Emilki z hello kitty to tez z H&M, tez nie mogalm jej sie oprzec 😆
wiecie co w koncu zamowilismy pielegniarke do domu na te zastrzyki, bo jakbyscie widzieli jak w takim zabiegowym w przychodni robia zastrzyki takim maluchom, to malo nie zemdlalam, a jutro bysmy musieli na pogotowie, bo przychodnia zamknieta, wiec juz w ogle masakra.
a z mleczkiem hm... wciaz probujemu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak mi szkoda Blaneczki a te przychodnie to jak w średniowieczu ,obsługa to najczęściej stare baby bez podejścia do dzieci i siedza tam od lat 80tych i trzymają się kurczowo stołków by dotrwać do emeryturki 😠nie cierpię tych przybytków zgrozy a co mówić dzieci 😠
Wy mając córki to możecie naprawdę je stroic bo dla chłopców naprawdę nic szczególnego nie ma i nie było nigdy, dla dziewczynek to dostaniesz czasem takie ubrania że nie jedna dorosla dziewczyna by takie chciała , kolory i fasony są prze rózne . A my to dzinsy, bluzy, dresy 😞
No zazdroszczę tej Australii i jak wygram w totolotka to zabieram Was wszystkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
Blaneczko wszystkiego najlepszego z okazji 7 m-cy... i dla Lenki z okazji 6 m-cy!!!
Ja mam ciężki dzień za sobą... tzn nic złego się nie działo, ale dużo sie działo... rano awantura przedpsacerowa, potem spacer i Mateusz spał 2,5 godziny a mama marzła 😁 potem zadzwoniła koleżanka z pracy że szef koniecznie chce sie dzisiaj z nami widzieć więc musiałam jechac na chwilkę mimo urlopu, zetsresowana jak nie wiem, ale na szczęście to nic do nas, poprostu ma pewne obawy i chciał sie naradzić z nami... potem jak przyjechałam szybko sie zbieralismy bo mielismy wejściówki na Łowców.B i w sumie dopiero wróciliśmy...
Kasia Emilka jest słoidziachna, a Jasiek to mi jakos mojego Mateusza przypomina... 🙂
Wysa Mateusz preferuje wszystko w temp pokojowej, jedynie kaszki i mleko je ciepłe, deserki takie jak wyciągam z szafki a obiadki róznie, niektóre podgrzewam niektóych nie... jemu smakuje :o) Ale jak podgrzeję bo mam np częśc słoiczka z lodówki to tez nie wybrzydza... bardziej mnie martwi że on nic stałego nie chce przyjąc do buzi... zaciska tak mocno że żadna siła nie jeste w stanie go przekonac że to do jedzenia... za to wszystko co sie do jedzenia nie nadaje namiętnie próbuje czy dobre w smaku 🤪
A my dzisiaj bylismy w takim mega sklepie dziecięcym, wyszłam stamtąd chora... było wszystko dla dzieci, od jedzenia po wózki, ubranka, zabawki no wszystko.... nawet nie wiedziałam że niektóre rzeczy w ogóle istnieją... zastanawialiśmy sie z mężęm "co to" albo "do czego to"... wszystko bardzo drogie, my właściwie szukaliśmy krzeselka do kąpieli do karmienia... ale ja kocham takie sklepy i mówię Wam wyszłam chora i z wyrzutami że niestety nas nie stać żeby mateuszowi zapewnic duzo fajnych rzeczy... no ale bez nich tez przezyje tylko az kusiło żeby coś kupić...
Netinetko ile kosztowało wasze krzeselko do kąpieli? Bo tam było po 115 zł i na allegro chyba dużo tańsze są... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór 🙂
Wszystkiego naj naj dla naszych dziesiejszych jubilatek 🙂 żeby wszystkie choróbska omijały Was szerokim łukiem k
Jasiulek i Mati jakie dwa krzykacze 🤪 super się uśmiałam 😁 a Emi jaki słodziak!!! 🤪
Netinetko na pewno jest Ci ciężko 😞 zobaczysz będzie dobrze 😉
Też mam podobne butki z H&M i czapeczkę z uszkami tylko ja mam z kokardką blado-różowa w groszki 🙃 a swoją drogą to nie wiem czy już nie są za małe a u nas nawet nie mam kiedy założy, bo aż tak zimno to nie jest 🤔 🤨
A do Australii też bym bardzo chciała pojechać 😞
Ja nie podgrzewam deserków, tylko obiadki 🙂 mleko Maja pije i ciepłe i w temp pokojowej.
Dzisiaj mąż dał mi dyspensę na pizzę (sam robił) i piwo 😜 nażarłam się strasznie ☺️ a od jutra znowu dieta eh. Już nie chudnę tak jak na początku 😠 teraz się zastanawiam czy nie przejsc na fazę trzecią na jakiś miesiąc i po świętach zacząć fazę ataku od początku 🥴
Ciekawe kiedy odezwie się Łajsoka. We wtorek minął tydzień a miała pojechać na 9 dni chyba 🤔
Wiecie ja już kupiłam następny fotelik do samochodu ☺️ wiem że mam jeszcze trochę czasu bo to jest ten 9 do 18 kilo, ale załapałam się na taki dodatek na wychowanie dziecka i stwierdziłam że wolę kupić teraz niż w ostatniej chwilii 😉 co prawda z moimi zdolnościami to nie wiem czy bym wszystkiego nie wydała przed kupnem fotelika więc wolałam nie ryzykować 😜 jakby któraś już się rozglądała to tutaj są wyniki crash testów z 2010 http://www.fotelik24.pl/Artykul-13-foteliki-samochodowe--ranking-2010.aspx#grupaI . Ja kupiłam ten Duo Plus Isofix z tym że firma w Anglii nie nazywa się Romer tylko Britax. No i w sumie wydałam wszystkie pieniądze bo dzisiaj kupiłam też wózek - co prawda nie nowy ale w super stanie 🙂 ten co Maja miała do tej pory to był mojej szwagierki i chciałam go już jej oddać. Chociaż prawda jest taka że mnie denerwował że spacerówka jest duża i mało praktyczna 🤢 no i kupiłam taki że Maja może jechać albo przodem albo tyłem do mnie. Super bo do tej pory jak się przebudzała to od razu zaczynała płakać że mnie nie widzi 🤢 i mam teraz taki leciutki wózek że szok 🤪 zobaczymy jak się sprawdzi jutro na spacerze 😉
Dobranoc Kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izulka mi waga stała dłuuugo i już się zastanawiałam nad sensem tej diety, ale przeczekałam i teraz mam efekty z dnia na dzień nawet jak jestem na PW...
Pochwal się wózkiem i fotelikiem...
A co do wózla to dzisiaj spacerek był u nas w spacerówie nareszcie, bo śpiworek do gondoli sie mieści ale już mateusz do tego śpiworka ledwo ledwo więc wzięłam spacerówkę i tam mu było wygodnie bo miał więcej miejsca... ale ja kombinezonu jeszcze nie zkałdam.... grube rajstopki, na to ciepłe polarowe spodnie i butki, na góre body i jakas kamizelka albo ewentualnie bluza, na to kurteczka i rekawiczki... no i oczywiście czapka ale jeszcze nie ta najcieplejsza tylko taka średnia... i jest mu raczej ciepło bo jak wracamy po spacerze to wszystko ma ciepłe ale nie spocone...
Jakich kremów uzywacie do buzi na mróz i wiatr? bo ja szczerze mówiąc uzywałam tylko latem a tak to niczym mu nie smarowałam i ma ładna skórę, ale teraz zima to trzeba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Nocka cudna 🙂 Ale wieczór nie był najlepszy, Emilka bardzo płakała, myślałam, że to zęby - posmarowałam dziąsła ale nic nie pomogło 🤨 To chyba jednak brzuszek, bo wczoraj dałam jej pierwszy raz bułkę - więc może po tym hmmm.

Netinetko fajnie, że pielęgniarka przyjdzie do Was. Po co tak Blanke męczyć, nie dość że takie przeżycie z zastrzykami, to jeszcze w jakimś obcym miejscu.
Tak tak czapa z H&M 😁 Ciuchy dla Dzieciaków są tam po prostu boskie! Już upatrzyłam sukieneczke na przyszły rok, ale nie moge na razie kupić bo nie wiem jak Emila będzie duża (a idziemy na wesele).
Emilce też kupiłam butki - prześliczne dwie pary - ale kurcze nie cierpie ich 😠 Co je założę Emilce na stópki, to spadają, nie potrafie wcisnąć do nich całej stópki,. bo podbicie mają niskie eh. A są takie piękne z futerkiem.
A co do Australii, to ja bym zrezygnowała z wczasów, żeby bilet opłacić i lecieć 🤪 a jeszcze jak rodzina na miejscu to już w ogóle lux 🤪

Radzia w jakim sklepie byliście? U nas jest Kolorino ale ceny strasznie wysokie! Np leżaczek ten co mamy z FP kosztuje tam 279zł 🤪 a w sklepie obok kupiliśmy go za 220zł. No porażka.
Aha koleżanka mówiła mi, że jakąś gazetke z zabawkami z tesco dorwała i teraz te siedziska do kąpieli są w promocji.

Izullka pochwal się i wózkiem i fotelikiem 😜 Też musimy kupić fotelik, ale może taki do 36kg ? 🥴

Radzia a jak spacer w spacerówce? Mateusz był jakos spokojniejszy?
Bo Emile na poczatku wszystko interesuje, a potem marudzi - ale może wczoraj marudziła bo ją za ciepło ubrałam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Kochane!
U nas dzisiaj spadło w nocy troszkę śniegu 🤪 nie są to niewiadomo jakie ilości i pewnie jak będziemy iść na spacer to już go nie będzie 😞
Radzia mam nadzieję że u mnie to też chwilowy zastój w tej diecie 🥴
Ja używam najzwyklejszego kremu ochronnego Bambino w takiej rózowej puszcze 😉
No dobra to teraz się będę chwalić 😜
to jest nasz fotelik: http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/productdisplayA_0_10751_-1__52484_10001_
a to wózek : http://boome.pl/aukcja,325,QUINNY-BUZZ-3-2009--SPIWOREK-STRAWBERRY-WYPRZEDAZ-OSTSZ.html Na razie mam założone siedzisko do 18 miesiąca, a później zakłąda się większe 😉
Kurcze nie wiem jak to jest ale ostatnie dwa dni Maja później chodziła spać np 0 20:30 lub 21:00 (zazwyczaj pada po 19) więc myślałam że dłużej pośpi a ona wstaje jeszcze wczesniej niż normalnie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia ja byłam w Markusi w Wodzisławiu... ale tez wszystko droższe niż widziałam u nas w sklepach...
A Mateusz w tej spacerówce w sumie nawet nie zauwazył że to inny wózek bo rozłozyłam mu siedzienie na płasko i zaraz zasnął a ponieważ spał baaaardzo długo obudził się z wielkim głodem i wielkim hałasem... na szczęście byłam blisko domu więc setą darłam do domu... a w ogóle to nie udało mi sie zamontować śpiworka jak należy bo robiłam to na szybko i pasów nie przełozyłam dlatego nawet mu nie podnosiłam oparcia... więc póki co nie wiem czy by mu sie bardziej podobało niż w gondoli... ale wydaje mi sie że jemu to będzie obojętne czy cos widzi czy nie... jego jakoś mało co interesuje i nawet jakby chwilke popatrzył to za 5 minut mu się znudzi... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😲 łozbuz mały z tej Emilki 😁 😁 😁
My będziemy kupować do 18 kilo bo to i tak do około 4 lat a później pomyślę o następnym 😉
Ale niestety będziemy musieli mieć dwa i moja szwagierka chce nam oddać swój. Jej jest fajny ale ona przy kupnie brała pod uwagę inne kryteria 🥴 dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo a dla niej ważne było to że fotelik obraca się do szyby żeby dziecko można było wkładać tak jakby na wprost i ten fotelik który ona kupiła Bebe Confort Axiss jest w tej tabelce od crash testów trzeci od końca 🤢 nie wiem czy chę ten fotelik 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izullka link do wózka nie działa... ale i tak sobie poradziłam 😜 Wózek rewelacyjny! Własnie coś takiego chciałabym na wiosnę, ale podejrzewam, że cena z Quinny będzie zabójcza 🤔

Pare dni temu w DDTVN mówili o fotelikach i właśnie te obracane w crash testach wychodzą najgorzej - chyba przez ten mechanizm. Dla nas też najważniejsze bezpieczeństwo.
Ale jak 18kg do 4 lat!? to może też właśnie na taki sie zdecydujemy.

Emila dalej z tym smokiem siedzi 😁 🤔 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia ja bym nowego raczej nie kupiła bo tak jak mówisz cena powalająca 😞 ale trafił mi się na prawdę fajny w super stanie i niedrogo 😉 jak będziemy na spacerze to pstryknę zdjęcie 😉
Ja właśnie wczoraj założyłam śpiworek więc mam nadzieję że Mai dzisiaj dupka nie zmarznie 😜
Kasia właśnie sobie obejrzałam tą gazetkę w tesco i te siedziska do kąpieli kosztują 99.99 😮 trochę sporo 😞 ale fajne jest to krzesełko bo ma dużo bajerów 😁
A no i jest szczeniaczek uczniaczek za 109 i są sanki - ceny od 50 do 150.
W ogóle to dużo fajnych rzeczy jest w tej gazetce 😉
Radzia uśmiałam się z tej sety do domu 😁 ja musiałam ostatnio Maje nieść do domu na rękach 🤢 całe szczęście było niedaleko 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia ja tez pierwszy raz włozyłam śpiworek ale za to nie zakładam kombinezonu tylko spodnie polarowe i kurtkę... a tą kurtkę tez nie ma bardzo grubą tylko taką średnią...
Znalazłam ofertę z tesco i są krzesełka Żabki po 99 zł... to wychodzi taniej niż na allegro z przesyłką... bo na allegro sa tez takie zwykłe ale niewiele tańsze od tych żabek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ!!!! 😆 😆
ale sie za wami stęskniłam...codziennie mówiłam Mariuszowi "ciekawe co tam i mamusiek i bąbli" 😁
oczywiscie stron do nadrobienia mam "tylko" 45 😮 wczoraj wieczorem jak mały zasnął cos tam czytałam i wylapałam że już większość bąbelków ma ząbki 🤪 🤪 a Matki aż 5 🤪 a u nas szczerbatość 😁 😁 😁 myślałam że te zasinienie to przez zęba że sie przebija ale zeszło 😮 a zębów jak nie było tak nie ma 😮 dziąsła jeszcze bardziej grubsze i juz nawet na górze w miejscu jedynek takie gule się zrobiły jest jeszcze gorzej marudny niż był 😞 śmiejemy sie z Mariuszem że Oliwierowi jak wyjda to wszystkie 20 mlecznych 😁 😁 i zakupiłam w anglii te saszetki co Izulka polecała i rzeczywiście działają świetnie 😆 teściowa jeszcze przyleci na początku grudnia bo ma kilka spraw do załatwienia w Polsce....
wracam do opowiadania jak tam lot i cała wycieczka bo wystrzeliłam z tymi zębami jak guma z majtek 😁 🙃 ogólnie lot do anglii spokojny mały dostał cyca przy starcie zaraz zasnął i pół drogi spał potem obudził się i zaczepiał ludzi siedzących za nami 😁 i pani bawiła sie z nim w"aakuku" 😆 droga powrotna już trochę gorsza wstawaliśmy o 3 w nocy 🤢 musiałm zbudzić Oliwiera i potem cały czas marudził na lotnisku 🤢 wózek zdaliśmy już przy pierwszej odprawie więc był na rękach u mnie bo Mariusz jeszcze torby podręczne targał, w końcu przed wejściem do samolotu zasnął mi na rękach w samolocie musiał go rozebrać z kurteczki czapki itp więc sie obudził i płakał i z powrotem nie mógł zasnąć i krzyczał 🤢 jak już mozna było odpiąc pas to Mariusz zabawiła go trochę ale po chwili znów maruda w koncu dałam cyca przytulił się i zasnął a tu już lądowanie 😮 i znów wybudzanie 😮 ale w samochodzie spał jak suseł 🙂ogolnie całe dnie mielismy zawalone jak poszlismy na miasto o 11-12 to ok 6 byliśmy w domu a to tu sie zaszło to tam jeszcze karmienie przewijanie i co mi sie tam podoba że prawie wszędzie mogłam znaleźć pokój do przewijania i karmienia 😉 Oliwiera obkupiliśmy w ciuszki juz nawet na 12-24 miesiące 🙂
a kąpalismy małego w dużej wannie to po prostu mały był w niebo wzięty pluskał się "pływał" na brzuszku 🙂
a trafiliśmy w anglii na Christmas celebration, fajerwerki mikołaj wjechał do miasta Oliemu się podobało 😆 ehh cos jeszcze miałam pisać myślałam że wyjdzie mi mega post a tu jednak nie tylko Pszczółka takie eseje skrobie 😜 😁 aa właśnie coś wyczytałm że Pszczólka miała wypadek 😮 matko aż mi serce stanęło dobrze że nic nikomu się nie stało 😘...ehh lecę pod prysznic bo wczoraj zasnęłam przy karmieniu i Mariusz już mnie nie budzil więc na brudasa poszłam spac ☺️ ☺️ ☺️ 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
kiloka dni mnie nie było, ale to dlatego że w pracy kocioł, w domu Ala marudna, ogólnie jakoś tak przez kilka dni wszystko szło pod górę i aż mi się płakać chciało tak byłam zła na cały świat... dzisiaj trochę lepiej, więc od razu jak Mała zasnęła to usiadłam do Was i wzięłam się za odpisywanie 🙂 też miałam sporo do nadrobienia bo nie próżnowałyście wczoraj z postami 😉
Łajsoka - nareszcie jesteś!!! 🙂 fajnie że wycieczka Wam się udała 🙂 mi by się prfzydało teraz tak wyrwać w inne środowisko.
Wszystkiego najlepszego dla Blanki i Lenki 🙂 jak zwykle: dużo zdrówka - bo to najważniejsze 🙂
Będę się starać krótko, ale pewnie i tak jak zwykle wyjdzie post-gigant 😉
Kwasiek - pytałaś o okres. Ja pomimo tego że cały czas karmię piersią to pierwszy okres miałam w 5 tygodniu połogu 😞 i od tamtej pory już normalnie co miesiąc.. jedynie tabletki anty coś mi rozregulowały, że najpierw długo nic, a potem dwa prawie z rzędu na raz...
Wysa - jak tam Kcperek się czuje? Pojawiają mu się kolejne krosteczki czy już tylko jest to co było? Ja ospę przechodziłam 3 lata temu 😞 strasznie mnie wysypało i byłam uziemiona na ponad miesiąc 😞
Beatko - super że już w domku jesteście 🙂 dużo zdrówka i buziaków dla Amelci 🙂
Emka jaka słodziutka na fotkach 🙂 ślicznotka mała 🙂
Mati jaki kawaler już 🙂 i jaki całuśny!! NOrmalnie mnie zawsze rozbraja! 🙂 no i krzyczy superaśnie! tutaj mam filmik z Alą jak wczoraj pokrzykiwała 😉 chociaż krzyczała jeszcze głośniej ale jak tata przyszedł z aparatem to trochę się uspokoiła 😜
http://www.youtube.com/watch?v=572m-vRVvZo
Tu Alunia jak wyrywa mamie włosy z głowy:
http://www.youtube.com/watch?v=f3jPWB72AqU
Natinetko - jejku aż mi się płakać zachiało jak czytałam o tym prez to teraz z Blancią przechodzicie 😞 a najgorsze jest to że nie do końca wiadomo co poskutkuje 😞 ażnie wiem co napisać 😞 strasznie mi Was szkoda 😞 mam nadzieję, że wszystko się poukłada i szybko Blancia z tego wyjdzie... tak jak pisze Radzia - dobrze, że do tej pory chociaż udawało się karmić piersią - bo wszystkkie wiemy że te 6 pierwszych miesięcy jest najważniejsze! Szkoda tylko, że teraz zaczęły się takie problemy.. ale wierzę że wszystko uda się zdiagnozować, wybrać odpowiednie jedzonko i Blabla będzie całkiem zdrowa 🙂
Co do jedzonka to ja Ali wszystko grzeję. Nawet owocki daję jej podgrzane, ale grzeję tylko tyle żeby było lekko ciepłe.
Radzia - co do takich rzeczy które są teraz dla dzieci to można oczopląsu dostać - ja też czasami się zastanawiam, do czego coś służy jak chodzę po sklepach.. Też mnie czasami boli że nie mogę Ali wszystkiego kupić, ale z drugej strony dajemy dzieciom to co najważniejsze - naszą miłość, ciepły dom, pełen brzuszek i suchą pieluchę 🙂 i oby tego nigdy im nie zabrakło 🙂
My zaraz też będziemy już w spacerówce jeździć, bo gondola już ciasna, ale czekam jeszcze na śpiworek - lada dzień pfrzyjdzie bo kupiłam wczoraj na allegro. No i czapkę muszę kupić, bo tą zimową co Ali kupiłam z 2 miesiące temu, a zaczęłam zakladać jakieś 3 tyg temu robi się mała 😞 chyba mogłam kupić większą...
A kremu do buźki używam Nivea Baby na każdą pogodę i sprawdza się rewelacyjnie 🙂
Kasia - Wy macie dzisiaj kolędę??? U nas jest spora parafia i też zaczynają bardzo wcześnie, ale żeby aż tak????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...