Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Brzucholki,
wróciłam własnie z usg i Pola nam zrobiła niespodziankę, podwróciła się i leży miednicowo 😞 Pan doktor powiedział że może sie jeszcze obrócić. Jak w 33 tc robilismy usg to Pan ordynator z 30-letnim stażem powiedział że jak lezy główką w dół to już się nie obróci, że mu sie to nigdy nie zdażyło, a tu proszę.. Siedzi sobie mała dama jak na tronie i jej dobrze. No i znowu nie pokazała co ma między nóżkami 😞 Uparte będzie to dziecko..
Waży 2,5 kg ale malutka jest. Kość udową ma na 34 tc.
Z tego wszystkiego to sie trochę zmartwiłam.
Łajsoka super zdjęcia, a ja dalej nie mam ani jednego w ciąży 😜
Ide ugotować jakąs zupkę. Humor mam średni i głodna się zrobiłam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziocha mi lekarz też mówił, że naprawdę rzadko się zdarza, żeby dziecko obrócone główką do dołu pod koniec ciąży miało jeszcze siły i miejsce na obrót (czyli dupką do dołu) Zobacz jaką masz wyjątkową Kruszynkę 😉
A wagą się nie przejmuj, wydaje mi się, że jest odpowiednia, zobacz ile jeszcze przed nią, żeby przybrać. A co do wielkości to po prostu będzie niska 😉 Ja żyję sobie z takimi krótkimi nóżkami i jest mi dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny. Ja miałam dzis wizytę ostatnią. Dostałam skierowanie do szpitala mam obrzęki stóp i po nocy nie schodzą. Ale lekarz mnie nie przyjął bo powiedział że nie ma wskazań do hospitalizacji no i juz jestem w domku. U mnie na dole wszystko dobrze odczyn pH tez dobry. Nie zapowiada się na razie że mały wyjdzie szybko na świat 🙂 chyba mu tam dobrze chociaż wolałabym już żeby to nastąpiło 🙂 I dziękuję za komentarze do zdjęcia 🙂 załadnie to ja na nim nie wyszłam 😜 taka mańka stańka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przerwa w prasowaniu...
Madziocha mi tez lekarz mówił że mało prawdopodobne ale może się zdarzyć... a jak Twoja Niunia malutka to i miejsce ma na fikołki... Może jeszcze wróci do pozycji nietoperka... 🙂
Ja robiłam zdjęcia brzuszka co tydzień lub dwa i moge porównać i niestey widze, że w ogóle nie zmienił kształtu... jaki był baniaczek okrągły taki jest...
Strasznie mi dzisiaj powietrza brakuje... uff...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mam przyjechac na KTG 27 kwietnia... mam nadzieje że cos pokaże i mnie tam już zostawią... Mama sie mnie dzisiaj pytała czy może iśc na działkę czy mam zamiar rodzić... Ale to chyba pytanie nie do mnie.... powinna pytać Mateusza bo jesli o mnie chodzi to moge rodzic chocby teraz :o)
Wysa to dobrze że jesteś w domu bo w szpitalu jesli faktycznie nie ma wskazań to bez sensu żebyś siedziała bezczynnie... w domku zawsze lepiej :o)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziocha widzisz... to po mamusi Pola będzie niska 😉

Radzia to na KTG skierowali Cię praktycznie przed samym terminem. Ale to dobrze, bo mnie w ogóle nie skierowali 🤔

Wysa faktycznie w domu lepiej. W szpitalu tylko patrzy się na te wyjątkowe przypadki i się doła dostaje. Czyli wszystko pozamykane u Ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co z tymi brzuchami to różnie może być. Jak byłam raz u lekarza to była środa i przyszła pani, która miała termin na piątek i miała brzuch wysoko. Jeszcze jakaś jej znajoma siedziała i mówiła że mimo że to już to wysoko ma ten brzuszek...po 2 tyg. miałam znów wizytę i tak się składa akurat że już kobiety się kojarzymy bo tak samo nam lekarz wizyty wpisywał i była ta koleżanka tamtej pani i mówiła że tamta urodziła w niedzielę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia jak byłam na pierwszej wizycie w tej klinice to mi powyznaczali wszystkie daty... 27 kwietnia pierwsze KTG, 4 maja drugie a jak do tego czesu nic sie nie zdarzy to 11 maja mam już jechac na przyspieszenie porodu... A tak normalnie to KTG robią albo tydzień przed terminem albo własnie od dnia terminu chyba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale pomieszałam w poprzednim poście 🤢 ale chyba zrozumiałyście 😉 właśnie jeśli pójdę do lekarza 28 i da mi to skierowanie na Ktg to też będzie już bliżej niż blisko terminu patrzę w kalendarzu to wyjdzie po majówce czyli akurat tydzień przed terminem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia jak zobaczylam twoje stopy to normalnie nie moglam uwierzyc Bidulko, tak sie musisz meczyc.... ja moczylam stopy w chlodnej wodzie z sola i limonka a potam smarowalam kremem na opuchniete stopy- Perfecta mama, lezalam z nozkami w gorze i bylo super 🙂
a co do uzywanych nosidelek czy fotelikow samochodowych to powiem wam jedna ciekawostke, ze jezeli fotelik jest bardzo zniszczony, obdarty i brakuje jakiegos elementu to...jest podstawa do tego, zeby policjant w trakcie kontroli przyczepil sie do tego i ukaral;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Netinetko tez tak pomyślalam z tym fotelikiem... a jak zobaczyłam w czym moja znajoma wozi dziecko to az zbladłam... co prawda jej córka ma już prawie 4 lata, ale cały ten fotelik jest jakby to powiedziec "wypatroszony"... nie dośc że okropnie wyglada to przeciez wydaje mi sie że już nie zapewnia bezpieczeństwa... niektórzy ludzie to stosują foteliki chyba tylko dlatego że trzeba, a nie z myslą o bezpieczeństwie bo pewnie gdyb y nie było wymogu to by wozili dzieci na kolanach...
Łajsoka ja też zrozumiałam i też kurczowo chwyciłam sie tej wersji... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak u mnie pozamykane 🙂 cieszę się że nie muszę leżeć w szpitalu. A co do ktg to ja też jeszcze nie miałam ani razu. ale lekarz powiedział zebym przyjechala jak mnie przed porodem ze szpitala wypiszą. No ale ja tam wogle nie leżę wiec już nie wiem kiedy mam jechac na te ktg. Ale myślę że jak nie urodzę to w nastęopnym tygodniu się wybiorę 🙂 bo troche daleko mam do lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łajsoka ja tez zrobiłam sobie przerwe i to był chyba bład bo nie chce mi się do tej deski wracać... po pomidorowej najchętniej zaległabym w wyrku ale czekam az mąż dostarczy mi Rennie bo z taką zgaga to nawet nie mam co sie kłaść...
A u nas zrobiło się nagle czarno i chyba zaraz walnie deszczem...
Dziewczynki które mają TAKO... znalazłam ofertę pare kilometrów od nas... powiedzcie czy w komplecie macie wszystko to co w tej aukcji bo facet robi wyprzedaz ale chce wiedziec czy niczego nie brakuje... http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=999809971
Jakby ktos pytał to ten niebieski kolorek mi sie podoba 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krde napisalam posta, nacisnelam wyslij i nie ma 😠 😠

No więc jeszcze raz w skrócie...

Wydaje mi się, że promocja super. Z tego co czytam, to ma te same funkcje co mój. Tzn u mnie w gondoli jest regulacja "legowiska", można wyłączyć amortyzatory... Aha i producent dał nam parasolke do wózka.
Widziałam też takie aukje za 1200zł + graity, no ale akurat ta różnica 150zł to wyjdzie na to samo 😉 Niebieski bardzo ładny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...