Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Monia ja daje dla Kacpra Nutramigen i podawałam Debridat. Pierwszy raz Kacper się krzywił bo normalne że zmiana smaku mleka ale potem był głodny i wcinał. A Debridat podawałam na ulewanie pokarmu. Kacper nie ma kolek i może to zasługa mleka. Wcześniej miewał kolki sporadycznie np 2 razy na tydzien i trwały po 5 min. A Debridat podobno dają tak jakby to powiedzieć na odczepnego że wszystkim dzieciom dają ale mam nadzieję że pomoże Lence. A jak musisz i ile stosowac Debridatu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aha i chciałabym jeszcze zapytac czy myślicie o tym żeby wybrać sie z Maluszkami na basen> Podobno takie małe umieją pływać i nie zachłysną się wodą bo jeszcze im zostało to wszystko jak były w brzuszkach. Bardzo bym chciała wybrać się z Kacprem ale trochę się boję i sama nie pokazałabym się w bikini bo mam okropne rozstępy;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!
Monia - ucałuj mocno Lenkę.. szkoda że Mała tak strasznie się męczy 😞 dobrze że porobiliście wszystkie badania i oby te leki co dostaliście ulżyły Małej...
Wysa - może porozmawiaj z Mężem jeszcze raz? Albo zostaw mu Kacperka pod opieką to może się nauczy 😞 szkoda że ma takie podejście, bo przecież to też jego synek... Ale niestety faceci czasami tego nie rozumieją że praca przy dziecku to bardzo ciężka praca 😞
Kasia - daj znać koniecznie jak po wizycie u lekarza... bo te 13 dni to rzeczywiście długo.. Jak ja zaczęłam krwawić to od razu przyszły mi do głowy myśli że pewnie mi jakieś szwy w środku puściły... Mama kazała mi sprawdzać czy brzuch nie robi się twardy, bo to by było oznaką że jest jakiś krwotok czy coś, ale wyszłam z założenia że skoro leci już na zewnątrz to raczej nic nie zostanie w środku 😜 tak czy inaczej koniecznie musi zobaczyc to lekarz.. oby się okazało że to tylko przedłużający się połóg.
A my dziś z Małą obie z przygodami 🙂 mnie zalało rano moje mleko, Małej wyszła kupka z pampersa i wszystko było umazane 😜 a na sam finał obie zalałyśmy łazienkę 😁 Jak kąpałam Alicję w umywalce to tak jej się spodobało, że zaczęła machać nóżkami i tym sposobem większość wody znalazła się na ziemi 😜 ech co za dzień 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Pszczółko a ile razy można nawijać... To nic nie daje, żadna rozmowa, czasem ile razy musze o cos prosić i do tego dochodzi że i tak sama musze to zrobić. Dziękujcie swoim mężom że wam pomagają. Ja to niedługo wykończę się psychicznie i fizycznie. Od kiedy Kacper jest na świecie on 2 razy dał mu mleko i nawet ani razu nie wykąpał, nie przewinął nic 😞 Tak jakby to nie był jego ojciec eh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 widzę, że gadacie o miesiączkach itp. Dziewczyny, jak to u Was było/jest z miesiączką po cc? Nie wiem kiedy mam się spodziewać... karmię piersią, więc powinnam mieć trochę luzu, ale cholera wie :/ 21 lipca idę do ginekologa, więc się dopytam co i jak, może mi jakąś antykoncepcję jeszcze przepisze i będziemy czekać 🙂

wysa, współczuję... faktycznie "ciut" nieciekawie... Przepraszam Cię, ale albo facet jest debilem, albo się po prostu boi dziecka i myśli, że jak coś nieumiejętnie zrobi, to skrzywdzi dziecko. Ja musiałam mojego męża krok po kroku wszystkiego "uczyć" (głównie obserwował i później próbował sam pod moim okiem). Teraz jak wraca z pracy, to jest na każde zawołanie Małej zwarty i gotowy, a ja mogę trochę odpocząć 🙂 krótko mówiąc tatuś idealny, choć na początku miałam pewne obawy odnośnie jego podejścia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek na pewno nie boi się niczego robic tylko nie chce... Uważa że praca to wszystko co powinien robić. Ja opiekuję się dzieckiem, ja sprzątam, gotuję. Nawet nie mamy o czym razem rozmawiać. To przykre jest naprawdę i dałabym tyle żeby to zmienic ale już nie wiem jak 😞 sama nie wiem co myśleć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny
Uff u nas dzisiaj troche chłodniej słonce schowało sie za chmurami i cos czuje ze dzisiaj bedzie burza. Oliwka słodko sobie spi a ja ganiam po chacie i ogarniam pranko juz wstawione, ziemniaki do obiadku obrane tylko jajko sadzone usmaze jak Tomek wroci z pracy i do tego kalafior z bułka tarta mniam 🙂 To moje menu juz znacie 😁 Dawno juz nie pisałysmy o naszych zachciankach jak w ciąży 😜 Jak mała sie obudzi dam mleczko i pojdziemy na spacerek 🙂
Pszczólka fajne przygody miałas z rana Ala pewnie niezły ubaw z Ciebie miała ze tyle pracy Ci narobiła 😉
Wysa wierze ze jest Ci ciezko mi Tomek bardzo pomaga mleczko co prawda zadko daje jak ja jestem w domu, ale za to np. usypia małą, zostaje z nią jak chce gdzies wyjsc i wtedy musi robic juz koło niej wszystko i niezle daje sobie rade. A raz jak został z nią sam to pampersa jej tył na przód załozył tak ze przylepce były z tyłu 🤪 Chciałabym zobaczyc jak on zakładał ta pieluszke. Wysa moze to jest własnie dobre rozwiązanie wyjsc z domu na poczatek chociaz na godzinke i zostawic ich samych bedzie musiał sobie radzic szybko sie nauczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola 😁 😁 aż na głos się zaśmiałam i o mały włos obudziłabym Emilke - tak Emilka śpi 🤪 pampers do tyłu - super 🤪 🤪

Monia po Nutramigenie kupki są albo takie twarde gumowe (jak plastelina) albo takie miękkie w olllbrzymich ilościach. Jedna kupka na dzień lub kilka ale mniejszych. Odkąd podajemy to mleczko to zero kolek - czasem tylko jakiś ból brzuszka - ale tak to wszystko ok. Emilka nie miała problemu z piciem tego paskudztwa, ale zaczela je pic jak miala miesiac i wedy chyba jeszcze nie rozrozniala smaków 🙂

Wyssa po prostu umów sie gdzies... gdziekolwiek: fryzjer, kosmetyczka, sklep i tatusiek będzie smusiał sobie poradzić. Jak Mały zacznie płakać to siedz przed tv, nie podchodz do niego, poczekaj az meżol to zrobi.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia nie wiem czy cos by to dało że bym zostawiła go na godzine.
A u nas własnie burza się zaczeła i to bardzo duża. Ma padac do końca dnia więc dziś nie ma jak iść na spacerek 😞ide robic obiad. U mnie dzis kotlety z piersi kurczaka z mizerią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha...
byłam u lekarza... lekarz stwierdził, że chyba to miesiaczka i mam poobserwować jeszcze przez 3 dni - jak dalej będzie to mam do niego przyjechac. U lekarza oczywiscie praktycznie nie mialam okresu, a jak tylko wrocilam do domu to znowu wodospad 😠
Pszczółka Ty mnie nie strasz... właśnie mam taki wydęty twardy brzuch, ale zawsze tak mialam podczas okresu i zwalilam to wlasnie na okres. 13 dzień 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia, proponujesz rzut na głęboką wodę? Fakt, z jednej strony to by było dobre rozwiązanie, ale z drugiej dość ryzykowne, jeżeli Tatuś nic nie wie o opiece nad dzieckiem 🤔
wysa, a jak Kacperek się do niego uśmiechnie, to to na niego nie działa? Bo mojego męża wtedy na siłę muszę od małej odciągać.

Kurcze, przykre to, tym bardziej że w sumie świeżo po ślubie jesteście...
Oj, pogadałabym ja sobie z takim... 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamusie,
Blancia dzis spala swoim rytmem czyli do 3 cycus i do 7 🙂
Karolcia ja bym chetnie miala zachcianki, ale co tu jesc przy karmieniu cyckiem i na dodatek z wylaczeniem nabialu 😞 wiec pewnie standardowow bedzie ryz, kurczak i pomidorki albo mizeria bez smietany 😜
wysa rzeczywisce powinnas postawic sprawe jasno, bo to nawet zle na Kacperka moze dzialac, moze miec cienka wiez z tatusiem, a to przykre 🤢 a ja o basenie tez myslalam, ale po wakacjach, bo akurat skonczy 3 m-ce i bedzie po drugim szczepieniu, wiec sie wybierzemy, bo uwielbiam basen i polaczylo by sie przyjemne z pozytecznym 😉
ja ogarniam zaproszenia na chrzest, bo trzeba powysylac w polske ech 🤢 🤢 🤢
dziewczyny, ktore juz chrzcily dzieciaczki mam pytanko, jakie prezenty dostawaly dzieciaczki? a jak kase to ile? bo tez mamy po drodze chrzest u znajomych i nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wysa, ja Cię podziwiam, że to wytrzymujesz. Ja już dawno bym takiego faceta posłała w cholerę 🤢 pieniądze można mieć i z alimentów, a skoro go rodzina nie interesuje, to niech spada na drzewo 😠 no ale to moje podejście, a ja jestem, jaka jestem... tak czy inaczej, żal mi go, bo nie wie, co traci...
a przed Waszą ciążą jakie miał podejście do dzieci i do rodziny? Jeżeli takie samo jak teraz, to po prostu ten typ tak ma - nic z tym nie zrobisz, choćbyś na głowie stawała. Ale jeżeli wcześniej wszystko było ok, to teraz facet ewidentnie ma jakiś problem, który można rozwiązać, ale o którym boi się (wstydzi?) powiedzieć.
🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, z tym basenem to ja nie wiem do końca jak jest, bo się jeszcze tym nie interesowałam, ale jak jeszcze byłam z Alą w ciąży to przyjechała do mnie koleżanka ze Szczecina z mężem i 5cio miesięcznym synkiem i zaczęliśmy właśnie rozmawiać o basenie i oni powiedzieli że właśnie chcą się wybrać z małym, ale rozglądają się za odpowiednim basenem. No i ja się pytam co to za basen musi być i się okazało że taki ze specjalną wodą dla malutkich dzieci.
Ja się wcześniej nad tym nie zastanawiałam, ale może rzeczywiście takie stężenie chloru jakie jest zazwyczaj w wodzie w basenie może być szkodliwe dla delikatnej skórki malucha.. Może podpytajcie wcześniej swoich pediatrów.. lepiej mieć pewność...
A Alunia praktycznie śpi cały czas 🙂 dzięki temu ja wreszcie skończyłam prasować!!! A miałam wielką stertę z kilku prań 😁 chwila odpoczynku i działam sobie dalej 🙂
U nas przeszła burza z piorunami i znowu jest taka duchota że aż ciężko się oddycha... nie ma słońca, ale parno strasznie... dobrze ze widziałam na horyzoncie deszcz to zdążyłam przed ulewą pranie pozbierać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
uff już chyba z 4 raz dziś brałam chłodny prysznic, teraz trochę się zachmurzyło i nawet coś tam pokropiło.
Co do basenu to mój Mariusz już zapowiedział że małego za kilka mięsięcy zabierze, Mariusz za basenem to szaleje i chyba już syna od najmłodszego chce też tym zarazić, już nawet się pytał, czy niemowlęta mogą przychodzić, to powiedzieli mu że już 4 miesięczne przychodzą, unas nie jest woda chlorowana, tylko ozonowana, jest mniejszy basenik dla dzieci i tam pluskają się też niemowlaki 😉Pszczółka jak będziecie się wybierali to podpytaj na"Słowiance" może też jest ozonowana woda 🥴
Mój mały dostał krzesełko do karmienia, medalik złoty, i kasiorkę, myślałam że chrzestny da matę, bo się pytał, ale jednak pieniążki, w sumie wyszedł okrągły 1000 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pszczoła, dzięki za info 😉
co do basenów, to chodzi też o temperaturę wody dostosowaną dla małych dzieci. My planujemy chodzić z Małą, ale jeszcze się nie orientowaliśmy gdzie mamy taką możliwość i jak wygląda kwestia finansowa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia i co dalej macie ten nutramigen? Mój pediatra nie jest zadowolony z tego mleczka, nie wiem dlaczego, powiedział tylko że to nie jest n kolki (bo wypisala nam go pani doktor w szpitalu) i teraz mam problem ze zdobycie kolejnych recept 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...