Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam,dziewczyny jak dokladnie wygladaly te objawy kolki, bo Zosia od tygodnia ma ataki spazmatycznego placzu i nie mozna ja uspokoic.Co do ciemieniuchy to u nas jest spora,byla tez na uszkach i brwiach,tam juz prawie zeszla ale glowa masakra,Zosia ma geste i dlugie wloski,ciezki nasmarowac i wyczesywac,walczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
anita codziennie mniej wiecej o tej samej porze atak placzu, niepokoj, wzdety brzuch- tak bylo u nas i trwalo ok godz, ale z tego co wiem to roznie trwa, czasami nawet kilka godzin 😮 oby to u Zosi byl jednorazowy wyskok...
my dzis po mega spacerku nad jeziorem zegrzynskim i malutka od razu po cycku w kimke, ciekawe do ktorej pospi?!? 🙃dzis tatus postanowil zostac w domku i organizowal nam czas 😜
ja uzywam pampersow 2 jeszcze, ale za jakies tydzien-dwa byc moze juz 3 i nie mam porownania, bo innych nie uzywalam, ale moja bratowa chwalila pieluchy z lidla 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laski 🙂
Magda - ale się uśmiałam z tej pipy 😁 normalnie prawie się posikałam 😁
Co do pieluch to u nas jak na razie tylko Pampersy więc z innymi nie mam porównania ale kierowałam się opiniami kuzynki i mówiła że na początek u niej pampersy sprawdziły się najlepiej, a jak dziecko podrośnie to można próbować inne. Więc tak zrobiłam i na razie jeszcze nie zmieniam 😁 poza tym jak ktoś pytał co ma kupić Małej jak do nas przychodził to mówiliśmy że zamiast kolejnych śpiochów czy bodziaków czy maskotek itp, lepiej pieluchy 🙂 i tak na razie jedziemy na Pampersach.. rozmiar 1 to już nie pamiętam kiedy był 😜 teraz kończę paczkę 2 i na półce już 3 czekają i nie mogę się ich doczekać bo 2 już ciasnawe...
Ciemieniuchy u nas na szczęście też nie ma i współczuję tym z Was, które tym męczą bo patrząc na te zdjęcia to mało sympatycznie to wygląda 😞
A my dziś zrobiliśmy sobie spory spacerek i też nad jeziorko 🤪 wyszliśmy po 18 i wróciliśmy późno bo dopiero o 22:30 😮 Mała zaliczyła cycka nad jeziorkiem, a mój Grześ szybką kąpiel 😁 ja sobie tym razem odpuściłam 😜

Śpijcie dobrze 🙂 Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
U nas pampersy 2, ale lada chwila i będą 3 🙃 od jedynek odeszliśmy hmmm dawno

ciemieniucha u nas jest, ale taka delikatna... na brwiach pomógł nawilżający balsam, za uszkami oilatum, a na główce dalej jest ale tylko w niektórych miejscach... tak jak pisze Wysa, nasmarowałam oliwką tzn dosłownie lałam oliwkę na główkę Emilii i na drugi dzien to wyczesywałam... Anita moja Emilka to ma dopiero ogromna ilosc wlosow i faktycznie ciezko sie to wyczesuje... jak platy byly bardzo miekkie (przez oliwke) to zdejmowalam je palcami - tych suchych nie bo moglyby powstac rany... lekarka powiedziala mi ze jak ciemieniucha wystepuje za uszami i na brwiach to czesto jest oznaka jakiegos uczulenia - u nas sie sprawdzilo - Mała ma skaze bialkowa


Pipa super 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek 🙂
a my dziś ranne ptaszki 🙂 po 8 byliśmy już w urzędzie skarbowym 🙂 wezwali nas w sprawie zwrotu vat'u i się wkurzyłam bo oprócz drobnych poprawek wyszło na to jakiego babola strzeliliśmy... 3 faktury wzięliśmy na kancelarię w której pracuje Grześ i jedną na firmę Grześka a ja robiąc wniosek nie wiem czemu nie sprawdziłam tego :/ więc faktury od razu szły w odstawkę 😞 i tu dosłownie i w przenośni zapłaciliśmy za swoje błędy... jakieś 350 zł.. jak nie więcej 😠 No ale nasz błąd - na przyszłość będziemy wiedzieli 😜
a ja właśnie jem śniadanko, zaraz Małej dam cycka i może podreptamy na jakiś spacerek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
U nas tak jak wczoraj Kacper tylko je śpi. Troche z nim pogadałam i tak fajnie mówił po swojemu jakby chciał mi coś przekazac. Nigdy ta sie nie zachowywał 🙂 aż się wzruszyłam bo to tak słodko wyglądał. Chciałam nagrac jak się smieje itd ale jak widzi aparat to chyba ze wie ze go nagrywam i juz sie nie uśmiecha 😜
Czy bedziecie sprzedawac ubranka ze chrztu? ja sie zastanawiam czy nie wystawić na allegro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i jeszcze jedno. Kacper ma chyba katar ale to już trwa tydzień czasu i na początku były to wodnista przezroczysta wydzielina a teraz czasem jest troche zielonego. Lekarka powiedziala ze to nic groznego. Juz sama nie wiem czy wierzyć. I od czego moze byc ten katar?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam piątkowo 🙂
Karolcia my od poczatku używaliśmy dwójek Pampersa, dostalismy jedna paczke jedynek więc ją zuzylismy ale ogólnie to używam tylko dwójek do teraz ale chyba już niedługo przejdziemy na trójki 🙂
Magda Z Mateusz ma ciemieniuszkę i wszyscy mi mówili zeby to oliwkowac na godzine przed kąpielą, potem wyczesac i umyc główkę ale u nas to nie pomagało, albo na noc oliwka, czapeczka i rano wyczesać ale w te upaly nie miałabym sumienia dziecku dac na głowe oliwke i jeszcze na to czapkę... i kupiłam na DOZ taki krem z AA na ciemieniszke i po 3 dnoach już to całkiem inaczej wygląda, bardziej jak łupież a nie takie skorupki i mu to fajnie schodzi... z kartą Mama i maleństwo zapłaciłam za ten krem cos ok. 14 zł...
Anita ataki kolki wyglądaly u nas własnie tak jak piszesz, ale działo sie to tylko wieczorem...
A my wczoraj cały dzien na dworze bylismy, tzn Mateusz bo ja jak wróciłam ok. 17 to już siedziałam ale po niego jeszcze przyszła moja chrześnica (15 lat) i zabrała go na spacer, wrócił dopiero na kapiel, głodny, po kapieli jedzonko i spał do 3...
Dziewczyny czy wasze dzieci też sa takie niecierpliwe jak sa głodne? Bo Mateusz jest spokojny spokojny, śmieje sie i bawi a nagle łapki do buzi i krzyk jakby mu sie straszliwa krzywda działa, gorzej niż przy kolce az się zapowietrza... a jak mu pieluszkę dam koło buzi co oznacza że będzie jadł, to od razu spokój i czeka, ale musze sie spieszyć bo jak mu nie dam butli w ciągu pół minuty to drze się na nowo... a jak zje to zachowuje sie jakby nic sie nie stało, znowu sie cieszy do mnie... on normalnie na mnie krzyczy 🤪
Kupiłam wczoraj ten leżaczek w końcu w sklepie bo z przesyłką z allegro wyszło na to samo, a przynajmniej nie muszę czekać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa jaki słodki, ja uwielbiam Mateusza własnie po kapieli w tym ręczniczku, dzieci tak słodziutko wyglądają... A katarek może miec z pogody, wiesz takie upały to tez nic dobrego, może go gdzies lekko powiało... ja się obawiam bo jak wczoraj moja chrzesnica z nim poszła wieczorem, a dalej był upał, to wrócił cały chłodny i tez nie wiem czy nie zmarzł troszkę... mam nadzieje że nie skończy się jakimś katarkiem bo wyczyścić mu nos, lub chocby wkropić sól fizjologiczna to prawdziwa walka zapaśników u nas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ale ten katar trwa tydzień czasu i troche sie martwie... mysle zeby go powialo to by bylo cos gorzej znim. U nas nie ma problemu z wyciąganiem wydzieliny z noska 🙂 ja psikam w jedna i w druga dziurke wody morskiej i wyciągam aspiratorem. Kacper nawet czasem się śmieje 😜 ja nie wiem czemu on tak spokojny... Slysze tlyko jego płacz jak jest naprawde mocno głodny... Czy moje dziecko jest zabardzo spokojne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My wczoraj jak wracaliśmy znad jeziora to tez mocno chłodno było a Mała w rampasku samym i żadnego kocyka.. tylko pielucha flanelowa do przykrycia. mało tego - prawie nie spala i ciągle się rozkopywała. ale wiatru nie było, a trochę niższa temperatura nie powinna zaszkodzić 🙂
Ala jak jest głodna to marudzi i zaczyna płakać, ale jak zobaczy ze zaczynam majstrować przy staniku to milknie i oczy jej się robią jak 5zl i obserwuje.. a jak tylko pojawi się cycek to śmieje się jak głupi do sera 😁

Cos Madziocha sie długo nie odzywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa Mateusz tez przy tym czyszczeniu nie płacze ale chodzi mi po całym przewijaku, taki rucliwy jest że takie precyzyjne zabiegi sa mega trudne, a jak do niego cos mówię to mi się smieje w twarz urwis jeden... No i nie licząc kolek tez płacze tylko z głodu...
A własnie a propos kolek to albo mu ten Infacol tak super pomaga albo sie skończyły... boje się zaryzykowac i odstawic kropleki zeby sprawdzić...
Dziewczyny a czym czyścicie noski z glutów? bo ja mam gruszke ale przy Mateuszu to nie zdaje egzaminu, musiałabym mu te kozuchy na spiąco wyciagać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas też jest mega krzyk jAK Emilka jest głodna... tzn najbardziej woła o mleczko wieczorem

Glutki wyciagam aspiratorem, dwa pociągniecia i glutki na zewnątrz 🙂

Radzia my też mamy leżaczek ze sklepu bo z przesyłką wyszło na to samo...
ale teraz różnica w cenie karuzeli mnie rozwaliła... w sklepie 225zł, na allegro razem z przesyłką 159 🤪 właśnie przyniósł ją kurier 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja też obawiam się odstawić kropelki 😁 chyba skończę je podawać jak mała wejdzie w 5 miesiąc - może wtedy będzie git

Kacper jak sobie fajnie gwiżdże 🤪

O Magdzie to już myślę od paru dni - mam nadzieję, że u nich wszystko ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie z glutkami też trochę walka jest, ale w sumie tylko dwa razy Ala miała coś w nosku. Ja mam gruchę i gruchą ciągnę po kilka razy aż już jest na wierzchu, a wtedy "zgarniam" patyczkiem. A tak to profilaktycznie wodą morską.
A co do okresu ja miałam 6 dni, ale ciemnobrązowy śluz dalej jest 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie 🙂
U nas rano marudzenie poszła kupa przebieranko i wietrzymy dupkę leżąc na brzuszku, na pleckach to siuśki we wszystkie strony świata leciały, 🤪 a teściowa z mopem latała 😁
Ja okresu jeszcze nie miałam 🙂
uff upalnie dziś w niedziele ma być 34 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia ja jescze nie mam okresu, już mi sie wydawało że dostałam bo miałam taki brązowawy sluz ale na tym się skończyło... przed ciążą miała słaby po góra 3 dni i chcialabym zeby t się nie zmieniło ale nie mam niestety na to wpływu...
Też myslałam ostatnio o Madzi...
A jakie macie te aspiratory?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wysa ciesz sie, ze syneczek nie daje mamie popalic 😜
ja mam do czysczenia noska nose frida aspirator i uwazam, ze jest super, chociaz uzywalam go dopiero 2 razy, bo nie bylo potrzeby a zapobiegawczo uzywam wody morskiej w sprayu na noc. acha i zastanawialam sie skad u niuni w nosku takie biale kozy a okazalo sie, ze jak czasami sie zakrztusi mleczkiem to tam jej wlatuje. a jak jej mowie, ze ma w sobie caly zwierzyniec bo baczki lataja w brzuszku a kozy hoduje w nosie to sie smieje w nieboglosy 😁 😁 😁
a magda ta pipa mnie rozwalilas he he 😁
radzia u nas tez ciemieniucha przeszla po tym kremie AA , bo oliwka znikalo na chwile a tu odpukac juz dluzszy czas spokoj 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...