Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
moja tez mietoli pieluche i im brudniejsza tym dla niej najlepsza 😜
izulka super spiewa, moze bedzie piosenkarka, ja spiewam fasolki i blanka najbardziej sie smiala jak spiewalam" czy ktos widzial dziubdziuba..." 😁 a na twoim filmiku zastanawia mnie jedna rzecz:Czyja to noga obok was???!??!?! ten czarny but?????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejo 🙂
kurcze od4 rano już 3 razy przebierałam krasnalka,chlustał mlekiem 😞 nie wiem co mu było 😞 pół godziny temu zjadł i śp słodko.
U nas zmiana pogody deszcz, już miałam dość dzień w dzień po 30 stopni.
Oli lubi mieć pieluszkę przy buzi jak zasypia 😉
Lecę na śniadanko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas też bez pieluchy nie ma szans... kurcze tak was czytam i zastanawiam kiedy moje dziecko przespi cała noc albo obudzi sie tylko raz... on budzi się zawsze ok 1-2 a potem ok. 5... i nic sobie nie przedłuża...
Netinetka Dziubdziuba? Musze spróbowac, na razie mateusz upodobał sobie Kulfon co z Ciebie wyrośnie, nawet nie wiedziałam że ja tak dobrze pamieam te wszystkie piosenki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia spróbuj o 1 w nocy dać herbatkę - może w końcu stwierdzi, że dla herbatki nie warto wstawać 😁 wiem, że kiedyś się tak robiło - jak odchodziło się od nocnego karmienia

Aha ale Mati herbatką się krztusi... to może lepiej nie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu ostatnio zauważyłam że herbatke pije lepiej a krztusi się gripe water - może mu nie smakuje... ale z herbatka idzie nam coraz lepiej więc może kiedys spróbuję...
Spadamy na spacerek bo musze sobie z DOZ towar odebrać, m.in. krem na ciemieniuchę bo mateusz ma taką dość sporą... i mnie to denerwuje bo mnie palce świeżbia żeby mu to wydrapać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie wiem czy to od tego zalezy ze dziecko sie krztusi przy jedzeniu ze np mu nie smakuje. Bo u mnie Kacper przy wszystkim czasem sie krztusi nawet przy mleku. Dzieje sie tak wtedy jak już nie chce jeść albo je załapczywie. I ja dla Kacpra zaspiewalam dziubdziuba to nieźle zacieszał aż mu się klatka piersiowa trzęsła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Wysa mi się też nie wydaje że to od tego zalezy ale tak kombinuje czemu teraz herbatkę potrafi wypić a 5 ml gripe water nie i potrafi się zakrztusić ze 3 razy a na koniec zadławić tak że aż przestaje oddychac... i to mnie przeraża... może jak nauczył się pić herbatke to i z gripe będzie łatwiej bo dla mnie to cudowna woda i on tak pieknie po niej zasypia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane!

Cieszę się że Wam się filmik podobał 🙂 Netinetko to mój but bo siedzę tak na pół po turecku 😜
Pytanie do mam butelkowych 🙂 ile wasze dzieciaczki jedzą jednorazowo mleka? myślę że jakby Maja jadła więcej na raz to wtedy pewnie mogłabym pominąć jedną karmienie 🤨 a ona zazwyczaj je 90 ml, raz jej się zdarzyło zjeść 110 ale zaraz zwymiotowała 😞 czasami je tylko 60 i wydaje mi się że to za mało 🥴
Ja właśnie czekam na kuriera bo kupiłam sobie buty i jak tylko przyjedzie to się wybieramy na spacer 🙂 powiem Wam że za każdym razem idziemy to mam stresa czy nie będzie płakać ( raz mi dała tak popalić że od tamtej pory się stresuję ) bo ona to wogóle nie śpi na spacerach 😞
Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izullka to ładnie jesteś giętka 😁 😁 też się zastanawiałam czyj to but 😁

Emilka jednorazowo wypija 90 - 120ml - czasem zdarzy się, że więcej i zazwyczaj jest 6 karmień na dzień, bardzo rzadko 7.

To Majka jest bardzo grzeczna, skoro praktycznie nie śpi na spacerach i nie placze 🤪 Moja Emilia jak nie śpi to po 10min się nudzi i zaczyna marudzić 😞

Radzia spacer wypalił? Bo u nas leje. Wczoraj złapała nas ulewa na spacerze, a ja nie miałam folii przeciwdeszczowej na wózek. Na szczescie spotkałam kuzynke - zapakowała wózek do auta i podrzuciła do domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izulka dziecko pije tyle ile chce. Nie jest powiedziane tak jak na puszce od mleka ze w takim wieku powinno jesc 5-6 razy po 120 ml. Mój Kacper bardzo rzadko zjada wiecej niz 100ml. Czasem zje nawet 40 i idzie spać. Mojej kolezanki córka ma rok i czasem nawet 150 ml nie zje. Nie przy każdym karmieniu musi tak dużo zjeść, i to zależy też od przerwy miedzy posiłkiem. Wlasnie przed chwila skonczylam karmic Kacpra i zjadl 80 ml a wczesniej jadl o 9 wiec widzisz chociaz 4 godziny minely to i tak duzo nie zjadl i odrazu poszedl w kime 🙂 a wnocy dzis np wstal 0 1 i pociagal cycka i spał 3 godziny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczęta 😁
kilka dni mnie mnie nie było, nadrabiania miałam trochę, ale już jestem z powrotem 🙂
Byliśmy w końcu w piątek w szpitalu z tym oczkiem Ali.. Okazało się że to infekcja bakteryjna i dostała antybiotyki w kroplach i w maści. Więc na szczęście żadnego udrażniania kanalików nie było, ale po samym badaniu nie wyobrażam sobie żadnego zabiegu 😞 Mała zaczęła już strasznie płakać zanim weszliśmy do gabinetu.. a jak lekarz chciał obejrzeć oko to się zaczęło.. Grześ trzymał jej mocno główkę, żeby nią nie machała, ja musiałam jej trzymać rączki i dolną powiekę a lekarz starał się unieść górną.. a ona płakała tak głośno i tak żałośnie, że my się prawie popłakaliśmy 😞 coś strasznego 😞 całe szczęście skończyło się tylko na zaglądaniu.. mam nadzieję że te antybiotyki pomogą. Na razie jest poprawa ale nie wielka, ale mamy całe dwa tygodnie podawać więc na razie cierpliwie czekam 🙂
A potem po szpitalu od razu pojechaliśmy do Szczecina.. mocno spontaniczny wyjazd nam się trafił, ale udało się 🙂 Głównie chodziło o spotkanie się z przyszłym tatą chrzestnym 🙂 teraz już możemy spokojnie ustalać datę w Kościele 🙂
Karolcia - byłam na Pomorzanach i myślałam żeby dać Ci cynk na jakiś spacerek, ale w końcu nie było kiedy, bo ciągle z Rodzinką i w końcu zdecydowałam że następnym razem jak będzie więcej oddechu to dam Ci znać 🙂
A jeszcze jak byliśmy w Szczecinie to w Selgrosie kupiliśmy muszelkę dla Ali 🙂 raczej użytek zrobi z niej dopiero w przyszłym roku, ale póki co to Rodzice będą mieli frajdę 😁
to jest coś takiego: http://www.kolorowakrowa.pl/Piaskownica-muszelka-p998.php
Jest to na tyle duże że praktycznie zajmuje nam całą szerokość balkonu 🙂 piasek nawieziemy na przyszły rok z nad morza 😉 a wodę wlejemy już teraz to będzie można leżeć na leżaczku a nogi chłodzić w muszelce 😎
Pisałyście o szczepionkach.. Ja miałam podobnie jak Radzia, Łajsoka i Kasia chyba.. Infanrix Hexa 6w1 i to mnie kosztowało 180zł, a do tego rotawirusy doustnie za 290 zł.

Zmykam na jakiś spacerek z Małą 🙂 u nas dziś też deszczowo, ale póki co opady minęły więc idziemy się przewietrzyć 🙂 będzie miło bo w końcu nie będę się czuła jak na patelni 🙂

Papa 😉

PS. Łajsoka - jak tam Wasz wyjazd do GW? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa im starsze dziecko tym mniej mleczka pije, niektóre roczniaki w ogóle mleka nie pija...
a co do tego, ze dziecko je ile chce hmmm.... gdybym dala mojej 200ml to wypije wszystko, ona nie zna umiaru. jeszcze nie bylo tak, ze sama odsunela sie od butelki 🤢
Super, ze Kacper wytrzymal 4 godz miedzy posilkami - ja z ledwoscia przetrzymuje Emi do 3 godz 🤢 ale czytałam,ze na nutramigenie dzieci sa szybciej głodne

Dobra teraz czytam esej Pszczółki 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izulka Mateusz też zjada max 90 ml, czasem zje 60-70 ml, bardzo rzadko się zdarza że wciągnie 100-110... ale je co 3 godziny prawie z zegarkiem w reku a w nocy jedną przerwe ma dłuższą, tak do 6 godzin... a Maja jak często je?
Kasia spacer wypalił ale nie bylismy długo a już pod koniec kropiło a zaraz po tym jak wrócilismy do domu to się rozlało, mieliśmy szczęście 😁
Pszczółko Mateuszowi dziadek obiecał na przyszły rok na działce piaskownicę i hustawkę a ja juz się nie mogę doczekać aż będzie sie pluskał w baseniku, szkoda że w tym roku to nie nastąpi... Życzę zdrówka dla Twojej ALi i jej oczka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O Kasia to mały żarłoczek z Emi, bo Mateusz na szczęście jak nie chce to odwraca główkę i nwet jak mu wcisniesz butelkę to językiem wypycha i sie śmieje jak głupi do sera... więc jestem spokojna że go nie przekarmię bo sam wie ile chce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia nasze chłopaki podobne są do siebie jak tak czasem czytam. On tez wypycha jezykiem a jak chce znowu nakarmic i wkladam butelke to sie usmiecha 🙂 Moim zdaniem nie co sie martwic ze dziecko zje np 60. Ja czasem nie wiem ile mamrobicbo wydaje sie bardzo glodny i zrobie 100 a on zje 50 i reszta na marne. Ale u nas tak czesto. Duzo mleka marnuje sie.
Pszolko zycze zdrowka dla Aluni 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa u nas tez sie marnowało... ale teraz zazwyczaj zje 70-90 ml więc już tyle nie wylewam... a jak śpi długo i wydaje mi sie ze będzie głodny to robie standardowo i potem widzę czy by jeszcze zjadł i dorabiam 30 ml, które zazwyczaj w większości wylewam, ale czasem 10 ml z tego zje, widocznie mu tyle brakuje do fulla 😁 chociaż pediatra mówiła nam że jak zje te 90 i chce więcej to spróbowac dac mu herbatki, ale ja tak nie robie bo Mateusz jak zje w krótkim czasie mleko i herbatke to rzyga 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie.
U nas pojawił się problem z wypróżnianiem.Amelka potrafi 3 dni nic nie zrobić. I dopiero czopek jej pomaga.Będę musiała się wybrać do lekarza z nią. W czwartek mamy USG i jak będę w szpitalu to podejdę na oddział neonatologi to się trochę podpytam o to jej wypróżnianie .
Zaczynam się znowu martwić. 😞
Jak Filip był mały i miał jakiś problem to aż tak tego nie przeżywałam jak teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...