Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
śliczne bobaski, tak ładnie ćwiczą 😉 u nas dziś lekarka chciała sprawdzić jak krasnal radzi sobie z podnoszeniem główki, przełożyła go na brzuszek a on główka na bok, oczka zamknąl i kima 😁
a dopiero zauważyłam filmik z Matim, jaki super rozmówca 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitko istotne istotne ale wiemy bo już dawno chcielismy go zapisać no ale właśnie nam powiedzieli że od 1 lipca dopiero zapisy... więc jutro mąz pójdzie go zapisac o ile się uda... 🤨
Jak ładnie wasze dzieciaczki główki podnoszą... Mateusz ładnie potrafi podnieść ale jest leń i jak go położę na brzuch to się wkurza i nie chce ćwiczyć... a w ogóle to głowę cały czas na jedną stronę daje i nijak nie umiem go oduczyć bo już za duzy jest i śpi jak mu sie podoba a nie jak go mamusia ułoży... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alunia zaliczyła ze mną jeszcze wieczorny spacer a potem zrobila sie marudna 😞 teraz jedyne gdzie zasypia to u mnie na rekach...
Radzia - kupilam ten paracetamol w czopkach, pani w aptece powiedziala ze jak bede musiala podac to zebym na pol go przeciela i tylko pol dala... kupilam ten najmniejszy dla niemowląt (50 mg).
A co do podnoszenia glowki moja Ala tez ostatnio zasnela u lekarza 😉 potem ja meczylam w domu i roznie wychodzilo, ale dzis to przeszla sama siebie 😁 chyba zbierala siły kilka dni i dzis zaprezentowala niezla wersje demo 😜 tak wysoko podniosła główkę ze w szoku byłam 😁 no jak nigdy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia - Ala tez marudziła strasznie na początku ale starałam się być nieczuła na jej marudzenie i teraz nawet się śmieje czasami a co najważniejsze, to są efekty tych ćwiczeń 🙂 tak wiec bądź twarda!! 😉

Kasia - mi tez było ciężko uwierzyć ze tak spala.. nawet przez myśl mi przeszło ze może w nocy płakała, a ja jej nie słyszałam.... ale to chyba raczej niemożliwe 😜 oby jej się nie odmieniło 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratukacje dla maluszków, które były dzielne przy szczepieniach 🙂
My ok. 23 lipca mamy kolejne szczepienie, oby było jak poprzednio, wszytsko ok.

Radzia mój Oskar też nie chce leżeć na brzuszku, starsznie się denerwuje ( ale mój mąż podobno też nie znosił ). A główkę trzyma bardzo ładnie , i jakiś czas temu przestał lubić leżeć tylko na jednej stronie W nocy sam też często zmienia strony , i czasami zasypia z główką na wznak, szczególnie w wózku.

Wkurzyłam się , bo dzisiaj walczylam z laktatorem. Mam jakiś ręczny i wogóle przez 45 min ściągnełam ledwo 30 ml. Jakiiś do d.......jest bo mleka mam pełno, i straciłam cierpliwość.
Chyba będę musiała kupić na weekend mleko, a tak chciałam tego uniknąć.
Tylko jakie??????????

Wkurzyłam się i idę wcześniej spać, powiem Wam że czytam coś z prawa cywilnego i sama nie wiem co, nic nie rozumiem i chyba dam sobie spokój, może jakość ściągnę...
Idę przytulić się do Tygryska, nadal śpi z nami 🙂( mój mąż tak zadecydował jak z 3 tyg temu zaczęłam go kłaść w łóżeczku) , mnie to nie przeszkadza tylko potem będzie ćiężko go odzwyczaić. Dam mu jeszcze trochę czasu i będę walczyć z łożeczkiem 😉

dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agga pomóż laktatoriwi, masuj piers od góry do dołu (podczas sciagania mleka). Cały czas tak robiłam i było ok 🙂
a jeżeli bedziesz musiała kupic sztuczne to chyba bebilon jest najlepsze.

Radzia U nas był ten sam problem z główką 😞 Pprzez ostatnie 3 tyg kładłam Emile na boczek, na ta strone, której nie lubi i podpierałam plecki, zeby sie nie obrocila. Juz sa efekty... Teraz kładzie główke w obydwie strony...
Byłam wystrachana, bo po jednej stronie główki robilo jej sie lekko płaskie.

Dzisiaj pobudka o 5:40 i dwa karmienia w nocy 🤢 jednak moje dziecko nie jest stworzone do spania w dzien. Wczoraj spała 5h w dzien i juz nocka zarwana 🙃

Agga podziwiam Cie, ze znajdujesz czas na nauke 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziwuszki 🙂
ja jestem po aqua aerobicu i normalni wszystko mnie boli 🤪, niby takie proste te cwiczenia, ale zakwasy sa 😞 ale i tak postaram sie chodzic, bo narazie tylko basen mi zostaje z jakiejkolwiek aktywnosci fizycznej a urlop tuz tuz, wiec jakos trzeba bedzie sie w kostiumie pokazac, tylko pewnie chodzenie na cwiczenia przez 3 tyg nic nie dadza, ale samopoczucie mam lepsze 😜
moja mala tez obraca glowke w jedna strone, wiec kupilam jej do lozeczka takie walki specjalne i ja klade raz w jedna raz w druga strone, ale sama uparcie patrzy sie w jedna 😠
jak bylismy u neurologa, to powiedziala, ze do 3 m-ca to sie unormuje samo a jesli nic sie nie zmieni, to wtedy jakas rehabilitacja!
kasiaa moja blanka tez malo spi, a zwlaszcza w dzien, wczoraj miala ze 2 drzemki po godz i dopiero o 23 pelny sen 😲 do 4 i potem znow na sile praktycznie ja usypialam, bo nie byla chetna!!!zastanawiam sie co zrobic, zeby dziecko dluzej spalo w nocy?!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie no szału dostać to mało 😠 Już ledwo funkcjonuję, a Mała dalej nie chce się zdrzemnąć...nosz kurde
Netinetka wszyscy mi mówią, że to jest nienormalne, żeby niemowlę nie spało przez cały dzień 😞 teraz próbowałam ją na siłę uspać i co?? i dostałam w zamian płacz...sorrki krzyk 😮

A jak nie śpi to co ok 1,5h chce jeść.. no przecież nie mogę jej tak przekarmiać, więc przetrzymuję ją do 2,5h z płaczem oczywiście (no bo jakby inaczej) i kolejne 120ml mleczka... herbatką nie da się oszukac.
Och wygadałam się...

Netinetka możemy chodzić na aqua aerobik 😲 ?? tzn po cc?? Chodziłam przed ciążą i chętnie bym znowu poszła, ale myślałam, że po cc nie można.
Mój lekarz mówił, że jak na razie to tylko pływanie, żeby kiedyś nie opadła macica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiaa mi moja gin zabronila rowru, biegow i zwyklego aerobiku a powiedziala ze aqua inaczej dziala na cialo, bo cialo jest odciazone i nie robi sie takich bezposrednich podskokow 🙂 zeby tylko sie nie forsowac i jakby cos dziwnego zaqczelo sie dziac, to od razu przerwac, wiec glownie wczoraj skupialam sie na gorze ciala, na cyckach i rekach 😜 i dzis mega zakwasy, wiec wydaje mi sie kasiu, ze mozesz zaczac chodzic, ale ja juz jestem prawie 10 tyg po porodzie, wiec moze skonsulttuj z leakrzem!
wiem,z e to ze dziecko nie spi, to nie jest dobre, bo dziecko jak spi to rosnie, wiec zaczelam nawet w ciagu dnia na rekach ja usypiac i nic, przysnie na 30 min i znow swieci oczkami 😞 moze ktoras zna jakis sposob?!?!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc wam my po pierwszej szczepiace, były łzy 🤢 ale nie goraczkował no tylko troszkę marudny i mało je ale to normalne waży już 6300 🤪aby go nie zmierzyła ale ubranka na 74 są akurat haha, nie mam czasu pisać a czasem brak mi sił, ze mną wszystko ok mam tabletki anty i pani doktor mówiła mi ze szybko wróciłam do formy jak bym nie rodziła 😆pozdrawiam wasze skarbki i was moje kobietki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo
Mój krasnal też nie chce spać w dzień, wczoraj był wyjątek po tym szczepieniu był taki zmęczony i wtulał się do mnie i spał 🙂 dziś wojuje rozmawia z sufitem, lub w łożeczku z rybkami i za cholerę mu nie do spania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej...
Kasiu tak będe musiała mu robić, że podłożę cos pod plecki ale ten diablik jest taki ruchliwy że jak ma ruchy ograniczone to się denerwuje... ale myslę że w nocy będzie mu obojętne bo jak zaśnie to prawie się nie rusza...
Netinetko ale masz fanie, w naszym mieście dostać sie na aqua aerobic graniczy z cudem a tez bym chciała sie wybrać... będe musiała poszukac wtyków żeby sobie karnet załatwić...
Kasiu Mateusz tez mało spi w dzień, ale jednak coś tam uda się go uspić... jak zje, troche trzeba się z nim pobawić a potem do wózka i zasypia... nie na dlugo ale zasypia takze udaje mi się go karmić co 2,5-3 godzin bo częściej to też się boję że mi sie tłusty zrobi 😁
Anita mój mąz pojechał zapisać na to usg dopiero po 8 bo tak wracał z pracy i mamy na 21 lipca... ale wazne że zapisał... 🙂
A Mateusz wczoraj wieczorem zrobił mi psikusa, ja się szybko umyłam zeby wcześniej iść spać bo on zawsze po kąpieli zasypia, najpóxniej o 21 a wczoraj oczy jak guziki i zaciesza.... tak sie z nim umęczyłam aż w końcu o 23 zrobił sie głodny i jak zjadł to dopiero zasnął snem kamiennym i spał do 4-tej... a rano chciałam iśc na spacer póki chłodniej to on spał do 10-tej... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia to zapraszam do mnie, ja mieszkam na wsi w sumie i w gminnym osrodku jest basen, taki nieduzy i malo ludzi tam chodzi, bo dookola same wielkie komleksy ze zjezdzalniami i w ogole i dlatego sa miejsca i na dodatek koszt jednorazowego wejscia to 12 zl a w wawie przynajmniej 25, wiec czysty zysk a zajecia naprawde na fajnym poziomie.
a jak takie wlasnie walki kupilam, zeby blanka zmieniala strony glowki:
http://www.allegro.pl/item1090625058_0301_bezpieczne_waleczki_do_spania_dla_niemowlat.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 🙂
Ja tez bym sobie pochodziła na jakieś ćwiczenia ale podobnie jak Kasia boję się że po cc to mi zaraz coś tam popęka 🤢 a co do stroju to w tym roku u mnie bikini też odpada... ten brzuch juz się śiąga ładnie ale jeszcze sporo zwisu zostało 😜 no i te rozstępy... czekam jak będzie widać efekty po zastosowaniu kremu 🙂
Co do spania to moja Ala wczoraj trochę gorączkowała, spała prawie cały wieczór na zmianę z marudzeniem, ale śmieszniejsze to to, że nawet w czasie kąpieli nam zasnęła w wanience!! 🤪
Potem od 23 do 7, rano ją nakarmiłam i kimnęła się jeszcze ze mną u nas w łóżku od 8 do... uwaga: 10:30!! Takie z nas dzisiaj śpiochy 😜 Teraz jeszcze w południe spała u mnie w ramionach, ja na leżaczku na balkonie a Mała na mnie 🙂
A co do spania na boczku ja na początku podkładałam jej pod plecki zrolowaną tetrę, ale że już jest większa i potrafi sobie ją odsunąć to teraz pomiędzy plecki a szczebelki kładę taką maskotkę-poduszkę 🙂 ale co do spania na obu boczkach to nie ma dla niej problemu, jak ją położę tak zasypia 🙂 Poza tym jak były chłodniejsze noce i Ala spała pod kołderką to tak ją przykrywałam, żeby więcej kołderki było za pleckami i tam z niej robiłam taki wałeczek i też skutkowało tym że nie przekładała się na wznak 🙂
Magda - z tego Twojego Jasia to już niezły "klocek" 😁 tylko pogratulować takiej wagi, szczególnie że jak piszesz to wzrost też już ma niezły 😁

Ja jutro idę się dowiedzieć do szpitala jak z okulistą, bo muszę z tym oczkiem zrobić porządek,bo nie podoba mi się to wszystko 😞 no i kardiologa muszę znaleźć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny
Moja Oliwia na wieczor oczywiscie maruda musi popłakac teraz chwile przysneła po jedzeniu, ale za długo nie moze spac bo trzeba sie wykąpac. W dzien tez sypia wiadomo ze nie tak długo jak w nocy ale z godzinkę albo dwie potrafi w dzien sie komnąć. Pomaga mi w tym pieluszka tetrowa. Jak czuje ją koło buzi to odrazu oczka mruży 🙂 Kupilismy dzisiaj parasolke do wózka bo w te upały nie ma innej opcji, bałam sie zeby udar nie dostała bo u nas dzisiaj znowu ponad 30 stopni w słoncu.
Ooo mała sie przebudziła musze uciekac na kąpiel 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze dziewczyny czy wasze maluchy ze samakiem piją herbatkę koperkową? Bo moja Oliwka W ogole do buzi nie chce wziąc ani wody nic do picia, a na mleku modyfikowanym musi pic bo bedzie miała zaparcia. I od wczoraj od rana nie robiła kupki 🤢 Juz nie wiem co robic. Macie moze jakies pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia spróbuj może herbatkę rumiankową.Ja kupiłam hippa i Maja bardzo ją lubi 🙂 a z kopru wogóle nie chciała pić. Ja do herbatki dodaję jeszcze łyżeczkę Gripe Water - wody koperkowej i Maja robi kupy jak w zegarku 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...