Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny a tak z ciekawosci to ile płaciłyscie za tą pierwsza szczepionke skojarzoną? Bo nie wiem dlaczego jest taka roznica w cenie bo z tego co pamietam to kazda inna cene płaciła za tą sama szczepionke. Ja zapłaciłam 246 z groszami moze to jest zalezne od firmy, ktora wyprodukowała dana szczepione?
Iza prezent naprawde fajny bedzie miała Maja pamiątke na całe zycie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂

Izullka
, w Polsce standardowe szczepienie obejmuje błonicę, tężec i krztusiec. Za dodatkowe choróbska trzeba dopłacić. My 6 lipca idziemy na szczepienie 5w 1 - jedno ukłucie, za które trzeba 110 zł zapłacić. No ale może przynajmniej dziecko traumy mieć nie będzie.

Wysa
, a czytałam ostatnio w jakiejś gazecie, że do 6 miesiąca życia dziecka nie powinno się w ogóle żadnych kremów 'anty-słonecznych' używać - nawet tych mineralnych. Ja też mojej Małej niczym nie smaruję. Mielimy dziś pojechać na chwilę nad zalew, ale coś się pogoda kiepści i siedzimy w domku 😞 może jeszcze się pogodniej ciut zrobi - oby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gdyby nie można było smarowac Maluszków to kremy z filtrem z adnotacją po 1 tyg - nie byłyby dopuszczone do sprzedazy 😉

Emila tez dostała od chrzestnego srebrna lyzeczke z grawerem 🙂

U nas upał niesamowity, nie ma czym oddychac 🤢

Dzisiaj wazylam Emikle - 5500g 😮 pulpecik nooo 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi przesliczna a wloski czadowe 🙂
Ja sciagam pokarm i pisze 🙂 wiec moga byc bledy 😜
to wasze dzieci naprawde kluseczki 🙂 ja nawet niewiem ile Kacper mierzy bo doktor powiedziala ze nie moze go zmierzyc bo bioderek nie prostuje. nie rozumiem... ale on wazy teraz gdzies okolo 5250 i mysle ze rosnie raczej wzdluz a nie wszerz 🙂
Widzialam zdjecia dziewczynki ktora miala urodzic sie w pazdziewrniku a urodzila sie dwa tygodnie temu. Oj jaka kruszynka slodziutka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiaa twoja coreczka jest cudowna po prostu a wlosy jak kilkuletnie dziecko, nie wycieraja sie jej??
ja nie pamietam ile placilismy za te szczepionki, ale z tego co wiem, to przychodnie tez narzucaja "swoje" a w wielu przychodniach jest tak, ze nie mozesz przyjsc ze swoja szczepionka tylko od razu wszystko u nich wykupic i zaszczepic 😮 ale coz, czego sie nie robi dla dziecka, a to polska wlasnie i placic trzeba 😠
dziewuszki co robicie ze swoimi dzieciaczkami jak nie spia? i czy zawsze spia na spacerze??bo moja ostatnio niekoniecznie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My juz oczywiscie nie spimy... w sumie nie moge narzekac, ze Emila caly dzien nie spi (choc to bardzo meczace dla mamy 😜) bo zasypia o 20 i spi do 3 - 4 i potem do 6.
Moja tez ostatnio nie spi na spacerze 🤨 wczoraj otworzylam jej takie jakby okienko w budzie i przez 20min smiala sie do drzew i nieba - z tym swoim zachwytem. Potem zamknelam, dalam herbatke, smoka, pieluszke kolo glowy i po kilku minutach odplynela.. no ale po ok 30min sie znow obudzila i juz nie spala 🤢

A my dzisiaj obiadek u rodziców i ciasto z truskawkami i galaretka mniammm 🙂 idziemy same, bo tata w Zakopanym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny
Piszecie ze szczepiłyscie Hexa maluchy ja tez i kurde niewiem tylko czemu w aptece zapłaciłam 246 zł, a nie tak jak wy 180 🤢 Za te 60 zł roznicy,a moim zdaniem roznica jest bardzo duza mogłabym cos innego kupic Oliwii.No ale trudno. Jak bede u lekarza rodzinnego to sie zapytam o te szczepionki.
Kasiu a z twojej Emilki to mała laseczka rosnie 🙂
Troche sie wczoraj zdołowałam bo Tomka z pracy wysyłaja w trase na dwa dni po Polsce :/ Ma kilka punktów do objechania (jest kierowca). A ja sama zostaje z mała jeszcze nigdy nie zostawałam z nia sama na tak długo. Tomek bardzo mi pomaga i niewiem co to bedzie jak go nie bedzie 🥴 Az sie boje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia napewno sobie jakosc poradzisz. Ja praktycznie tez jestem sama z Kacprem i sama musze sobie z nim radzic. Opiekuje sie nim dzien i noc. Czasem cieżko jest ale ogólnie Kacper spokojny wiec jakos sie tym nie przejmuje. Bardzo boli mnie tlyko kręgosłup bo wiadomo jak to praktycznie samej opiekować się maluszkiem. I nawet ie mam kiedy odpocząć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my o 9 wyszlismy na spacer i wlasnie wrocilismy 😉 ja też ciągle sama z Olim, teraz to narazie mam luz bo tesciowa codziennie mi pomaga ale juz 14 lipca wraca do anglii 😞
Oli na spacerach tez nie spi, dalam mu cyca w parku ululalam i zasnal, poszlismy do tesco potem znow park i do domku 😉 sorki za male litery i brak polskich znakow, ale maly przy cycu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!!!
Kasiu Emi ma boskie włosy, nadziwic sie nie mogę jaka włochata... Sliczna :o) No i wszystkiego najlepszego dla Was z okazji 2 miesięcy 🤪 W szoku jestem że to tak szybko minęło...
Netinetko Mateusz w 90% na spacerkach śpi, czasem na początku trochę się pogapi i potem zasypia, a płacze dopiero jak zgłodnieje bo ja z nim czasem nawet 3-4 godziny chodzę... A w domu jak nie spi to różnie, trochę do niego gadam, gilgotam, ogólnie sie z nim bawię, trochę poleży sam ale tez nie za długo, na troche go daje do huśtawki, trochę do wózka w domu i potem na chwilkę zasypia i tak mija czas między jednym karmieniem a drugim... 😁
Karolcia róznice w cenie są w zależności od apteki, ja pytałam w tej aptece w której odbieram towar w DOZ i tam jak sie normalnie kupuje to ta szczepionka kosztowała 220 zł... a ja poprosiłam o receptę na tą następną żebym miała czas poszukac gdzie najtaniej...
Karolcia poradzisz sobie, ja tez miałabym stresa bo w sumie zawsze w domu ktos jest a nawet jak zostaje sama to nie na długo, ale pewnie bym sobie poradziła, w końcu jestesmy mamami, mamy to we krwi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie.
Mnie tu tak długo nie było, choć czasami zaglądałam do was aby poczytać co tam u was.

U nas najważniejsze że z oczkami Amelki wszystko dobrze,tylko pani doktor narobiła nam stracha.I na skierowaniu i w książeczce popisała bzdury i mamy ja zmienić.

Amelka rośnie jak na drożdżach ma już 63 cm a dokładnej wagi nie znam bo ona się szybko zmienia ale ok 5 kg już ma.A tak niedawno była takim małym okruszkiem.

Ja prawie cały czas mam gości teraz na wakacjach. A już co poniektórych bym odprawiła do domu.od zakończenia roku szkolnego była u nas siostrzenica męża ale ona przydatna była bo ma 15 lat i trochę mi pomogła , i jest jeszcze moja bratanica i ma 7 lat.A i teraz mojej bratowej mama przyjechała z wnuczkiem on ma 6 ale jest bardzo niegrzeczny i właśnie jego bym odprawiła do domu.
A ja padam "twarzą na pysk"ze zmęczenia .
Chociaż Amelka jest grzeczna .W ciągu dnia śpi i je,troszkę się pobawi.Ale od godz 18 potrafi nie spać do 24 i w tedy marudzi.Ale jak zaśnie to często budzi się dopiero o 6 rano.
A ja prawie cały czas mama z dzieciakami jestem.teraz mam trochę wolnego bo mąż z moim bratem zabrali łobuzów na lody.
Pozdrawiam i ucałujcie bobasy od ciotki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...