Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
I Kacper też zaczął się ślinić od paru dni. Nie wiem jaka tego przyczyna tak jak Wy.
To prawda można pozazdrościc takich mężów co Wam tak pomagają. I u mnie też niekolorowo. Na początku to owszem było super, ja praktycznie mało robiłam przy Kacprze a teraz to tylko ja praktycznie się nim zajmuje i w dzień i w nocy... No cóż... Za 15 minut mąż wraca z pracy więc ide przygotowac obiad do końca bo Mój Skarbek śpi smacznie prawie cały czas od rana ach jak bosko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
noszz cholera napisałąm posta i go wcieło 😠 😠 więc jeszcze raz
u nas goscie, i wszędzie pełno zabawek mojego chrzesśniaka, 😁 😁 a jaki uradowany z młodszego kuzynka 😉
Madzia, Alunia śmieszulka gadułka, mój Oli też jak wpadnie w trans to zaciesza i guga po swojemu musimy spotkać nasze dzieci bo już odz czasów brzuszkowych mają się ku sobie 😁 😁 😁 😁
Kasia piekna z was rodzinka, a Emi to wykapany tatuś 😁 😁
Oli też sie ślini ale nie za dużo i gryzaczka chętnie łapie, piąstki też 🙂 lecę na obiadek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny
Ale upał masakra wrociłam z Oliwią ze spacerku i nie mam siły. W samym bodziaku na krotki rekawek była a plecki i tak miała spocone i w ogole nie chce spac przez ten skwar. Mieszkanie tez mam bardzo nasłonecznoe wiec pies sie meczy chodzi i szuka cienia i jedyne miejsce gdzie moze sie schowac to łazienka.
Moja Oliwka robi sie coraz fajniejsza i bardziej kumata, duzo sobie gada po swojemu i oczywiscie zaciesza miske do mamy 🤪 Jutro mamy wizyte u ortopedy mam nadzieje ze bedzie grzeczna bo tam sie zawsze długo czeka :/
Trzy dni temu dostałam okres i dalej mam, a przed ciazą zawsze bardzo krotko miałam. Jak sie skonczy ide do lekarza i bedziemy szalec juz sie nie moge doczekac 🤪 😁
Kasiu pieknie wyglada wasza trojeczka razem 🙂 I Alicja Pszczółki rozkoszny smieszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiu slicznie razem wygladacie 🙂 super, ze maz tak ci pomaga!
pszczola az mi sie lezka zakrecila w oku taka rozkoszna ta twoja alunia, super 😁 moja tez tak sobie gaworzy i smieje sie, ale ogolnie ma bardzo powazny wyraz twarzy- po tatusiu 😜
my mamy dzis "dobry " dzien tzn., ze co drugi dzien moja niunia zachowuje sie jak anioleczek, nie marudzi, spi smacznie , je dobrze i sie usmiecha, ciekawe jak bedzie jutro....
mam takie moze dziwne pytanie, czy wy do kapieli teraz tez grzejecie pomieszczenie>??? bo w sumie jest lato i jest cieplutko a ja nie grzeje i moze dlatego tak placze po kapieli?!?! 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,

a ja coraz bardziej się martwię. Moja Myszko ma całą głowę w krostkach - takie drobne grudki. Oprócz tego znowu ma pieluszkowe zapalenie skóry i znowu szerokie pieluszkowanie musi iść w odstawkę. W dodatku jest taka marudna, co chwile się budzi, chce cycka, a jak nie je i nie śpi to bardzo płacze. Nie wiem czy ta buźka ją tak swędzi czy ta pupcia boli, ale szkoda mi jej, no i nie mogę jej pomóc to jest najgorsze 😞 Do dermatologa idziemy dopiero w czwartek, bo wcześniej nie było miejsc. To już prawie 2 tygodnie odkąd się z tą wysypką męczymy i nie jest wcale lepiej. Mało co jem. W tym tygodniu odstawiłam marchewkę i ziemniaki bo już nie mam pomysłu co może ją alergizować. Mój mąż poszperał w necie i przyczyn wysypki może być wiele, niekoniecznie alergia ale lekarze to bagatelizują. Jakbyście miały czas to taką ciekawą stronkę znalazł:
http://kocia-stronka.republika.pl/alergia.html

Kasia, super razem wyglądacie i Emi bardzo ładnie do chrztu wyglądała. My jesteśmy na etapie poszukiwania sukieneczki. Patrzyłam na allegro ale te co mi się podobają to są z deka drogie.
Pszczółka Alicja sliczna, troszkę i moją Polę przypomina 🙂

Dziś kupiłam smoka silikonowego z Aventu i co mnie zaskoczyło to Mała go polubiła 🙂 Aż krzyczała jak jej go zabierałam.

Lecę bo Mała wzywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Netinetka moja zazwyczaj tez placze po kapieli, wtedy owijam ja recznikiem i sie uspokaja... tak wlasnie myslalam ze to z zimna... a pomieszczenia nie dogrzxewam.

Biedna Pola 😞 moze o alergia niezwiązana z pokarmem.... proszek, kurz, pyłki eh 😞

Biedne dzieciaczki

U Emilki kupy zielonej ciag dalszy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂
Łajsoka - jakbyście się wybierali w stronę Gorzowa to info daj koniecznie 🙂 Bo chyba Wy szybciej przyjedziecie do Gorzowa niż ja do Międzyrzecza, ale to w sumie nigdy nic nie wiadomo 😉
Madziocha - moja Mała właśnie też ma całą główkę wysypaną takimi grudkami.. wczoraj nawet zauważyłam na klatce piersiowej. Jutro idziemy na szczepienia i będę się widzieć z naszą pediatrą to zapytam! Poza tym chcę wziąć skierowanie do okulisty bo Małej ciągle to oczko ropieje 😮 no i do laryngologa jeszcze pójdę w czwartek żeby sprawdziła kontrolnie to uszko... więc u nas jest teraz tydzień z lekarzami..
A właśnie - ja byłam wczoraj u swojego 🙂 wszystko mi się pięknie goi, a to krwawienie to tj. podejrzewałam najprawdopodobniej był okres. Mamy zezwolenie na przytulanki 😁 ale wczoraj nic nie zdziałaliśmy 😞 tak się nastawialiśmy, ale jak wyszliśmy od lekarza to zafundowaliśmy sobie spory spacerek, wizytę w ogródku na jedzonku i piwku (żeby nie było - ja piłam wodę 😜) i potem jak wróciliśmy to Mała marudziła, zanim ją wykąpaliśmy i ją nakarmiłam i ululałam, to Grześ już spał, a ja byłam padnięta... no ale może dziś uda nam się pofikać 😁
Karolcia - to widzę że Ty tak jak ja będziesz się już męczyć co tydzień ;( biedne my jesteśmy... Madzia.z. chyba też mówiła że już dostała...
Netinetka - ja do kąpieli nie grzeję łazienki. Małą jak wyciągamy z wanienki to ją owijam ręcznikiem i chwilę przytulam i gadam do niej, ona się uspokaja i grzeje chwilę 🙂 potem tetrą i ręcznikiem trochę ją osuszam, zakładam szlafroczek i do pokoju niosę na przewijak 🙂
Na początku kąpaliśmy Małą w pokoju (bo wtedy nie mieliśmy jeszcze stojaka do wanienki) to nawet pokoju nie grzałam. Jak mi termometr pokazywał 22 st. to nic nie dogrzewałam, chyba że było chłodniej..
Kasia - u Ciebie zielona kupa, a u mnie kupy brak 😮 i to już od dwóch dni... dzisiaj leci trzeci dzień... w szkole rodzenia mówili mi że jak dziecko jest na piersi to nawet kilka dni może kupy nie robić, ale jakoś mnie to tak denerwuje... muszę jutro lekarki zapytać.. Ala ma brzuszek miękki, bączki sadzi i to takie śmierdzące, więc nie wiem... ale i wczoraj i dziś rano tak się spinała jakby chciała kupę walnąć ale jej się nie udało 😞

Miłego dnia!!!! 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wtorkowo 😉
właśnie hałabałka zasnął mi na brzuszku i odłożyłam go do łózia , teściowa buszuje w kuchni i jak chciałam jej pomóc przy obiedzie to mnie wygoniła 🙂, więc się trochę nudzę 😜
My tez jutro szczepinie, jakoś mam stresa 🤔
Pszczółka w GW prawdopodobnie będziemy po niedzieli ale w jaki dzień dokładnie to narazie nie wiem bo odwiedzimy Mariusza ciotkę (więc może i was:woohoo 🙂 a ciotka trochę zapracowana więc bedziemy do nie dzwonić kiedy ma luźniejszy dzień 😉 Tak blisko mieszkamy więc fajnie byłoby się spotkać na lajfie 😁 nawet mój Mariusz mówi "kiedy spotkasz się z Pszczołą z Gorzowa" 😁 bo już wszystkie was tu zna 😉 no nic idę jeszcze do kuchni może jednak na cos się przydam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej...
Najpierw poodpowiadam:
Kasiu mamy takiego samego nupla tylko niebiskiego :o)
Gabis no własnie jak raz nie wykąpalismy Mateusza to nie spał tak ładnie jak po kąpieli... a co do czapek bylismy dzisiaj na szczepieniu i mały był w samym rampersie bez rękawków, prawie jak body i nic więcej ilekarka powiedziała że jest bardzo dobrze ubrany... 🙂
Mateusz tez zaczyna się slinić, ida mu z buzi takie bańki ale jeszcze ubranek nie obslinia... ale zauwazyłam ze jakby bardziej lubi ssać piąstkę lub kciuka... mimo ze ma smoka, to go wypluwa i wkłada rączkę...
Pszczoła Alunia cudna, ale jak na nią patrzę na tym filmiku to zachowuje się kropka w kropkę jak Mateusz... nawet ten usmiech podobny 😁 No i już się nie martwie że moje dziecko jest zbyt ruchliwe, bo widze że inne tez takie są 🤪
Netinetko co do kapania to my nie grzejemy ale mały jak go wyciagałam płakał parę razy ale to było w te chłodniejsze dni i mu dogrzałam farelką ze 3 razy i wtedy był dużo spokojniejszy... teraz wróciły upały więc już mu nie grzeję 🙂
A my jestesmy dzis po szczepieniu... na jpierw pediatra go zbadała, wszystko super pieknie, zdrowiutki, czyściutki, pochwaliła nas że dziecko bardzo zadbane i mnie za siusiaka że bardzo ładnie pielęgnuję a ja aż urosłam 🤪 Szczepienie zniósł dobrze, oczywiście przy ukłuciu sie rozpłakał ale nie płakusiał długo, utuliłam go i zasnął grzecznie... Szczeplilismy tą skojarzona ale jak go ukłuła to ja i tak miałam łzy w oczach...
No i doradziła mi w sprawie tego Oilatum... powiedziała że w naszym przypadku szkoda pieniędzy bo Mateusz ma ładna skórę i widac że ta Nivea mu służy więc nie ma sensu kupować nic innego a oliwki nie musimy uzywac w ogóle jedynie tą ciemieniuszkę smarować... tak też zrobię 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzielny Mateuszek 😉
Alutka rób kupki i nie stresuj mamy 😁

Emilka od 6:15 nie zmrużyła oka eh, robiłysmy juz wszystko... brzuszek, lezaczek, mata, obchod po mieszkaniu, gadka szmatka z mama i tak zrobiła się 15 🙂 Teraz Mała zamiast pić to kima sobie, a jak zabieram jej butelke to spoglada na mnie z zmarszczonymi brwiami.

Zaraz wybieramy sie na spacer do parku chorzowskiego 🙂

Pszczoła Łajsoka jak fajnie, że mozecie sie spotkac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łajsoka - to czekam na info w przyszłym tygodniu 🙂 daj wcześniej znać to może uda mi się z Alicją jakieś ciacho machnąć 😁
Radzia - fajnie że Wy już po szczepieniach. No i gratuluje pochwał od lekarki!! 😁 Ja się boję że mnie opieprzy za tą wysypkę że pewnie coś zjadłam co nie powinnam... a ja nie wiem co mogło Ali zaszkodzić. Lekarkę mamy bardzo fajną, ale boję się że mi się oberwie... 🤢
Nasza Mała 3 tygodnie temu ważyła 4840g 🤪 ciekawa jestem ile będzie teraz!! 😜 Tak więc widzisz Kasiu - nie tylko Emilka jest dosyć ciężka 😁 A nam lekarka mówiła że waży bdb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alicja - cudeńko....

Radziu a czym smarujecie tą ciemieniuchę?Ja póki co kupiłam szampon Oilatum i najpierw przed kąpielą smaruję Małej główkę oliwką,wyczesuję tan niby łupież i w kąpieli myjemy główkę tym szampon,potem czapa bez wycierania głowy ręcznikiem,żeby nie drażnić główki i po tych kilku dniach Oliwka ma coraz mniej tego łupieżu,a żadne strupy póki co nie powstają.

Pszczółka,Łajsoka super,że się spotykacie,szkoda,że My pozostałe nie mamy jak się spotkać... 😞

A ja walczę z Oliwką i jej główką,ale z układaniem do snu.Upodobała sobi jeden boczek i jest tragedia,bo na drugim spać nie chce,jak ją we śnie przełożę,to zaraz się budzi,bo jej nie pasuje,a jak ją na ręce pionowo biorę to już też tylko w jedną stronę najchętniej skręca główkę.Nie chcę,żeby miała krzywą głowę,więc podkładam jej zapory różne,ale to ciężka walka,bo płacz jest nieziemski,bo ona czuje,że to nie jej ulubiony boczek...Już nie mam sił jak ją teo oduczyć.... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No,Oliwka pospała na "nielubianym boku główki" 20 minut i sie właśnie obudziła.
Puściła 3 głośne bączki i teraz cała purpurowa stęka i robi kupę.A jakie ma skupienie na twarzy... 😁 uwielbiam takie chwile... 😁 🙃 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ludzie jaka gorączka, mały pospał chwilkę i marudzi i marudzi, do tego jeszcze mój chrześniak wczoraj miał wysoką gorączkę, szwagierka dała mu ibuprofen dla dzieci i przeszło a dziś powtórka więc pojechali do pediatry i okazało się że Kamilek ma anginę 😞 pediatra zabroniła kontaktu z naszym dzidziusiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...