Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej mamuski
U nas dalej walka z kolkami wczoraj kupilismy niemieckie kropelki Sab Simplex i jest o niebo lepiej ale ooe i tak podobno na maxa zaczynaja działac po 2, 3 dniach. I do tego chyba dostała plesniawek bo ma biały jezyczek i od srodka na policzkach tez. Kupiłam Aftchin i smaruje w buźce mam nadzieje ze jej to zejdzie. I mamy jeszcze trzeci problem krostki na buzi 🤢 I nie wiem czy to są potowki bo wcale jej nie przegrzewam czy jakas skaza białkowa, ale mleko zmieniałam juz z 2 tyg temu i jakby to była skaza to mysle ze juz wczesniej by jej to wyszło.
I tak w kółko cos jak nie kolki to plesniawki jak nie plesniawki to krostki jakas masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia to trzymam kciuki oby nowe kropelki pomogły Małej...
U nas krostki na buzi okazały się uczuleniem na mleczko... i to nie jest powiedziane, że skaza wyszłaby w wcześniej. Dzisiaj lekarka potwierdziła, że Mała na pewno ma skazę. Do tego ma ciemieniuchę w brwiach... i podobno raczej dzieci uczulone na coś mają ciemieniuche w brwiach...

Hmm moja też ma biały języczek, ale myślałam, że to od mleczka...

Jeziu jakie zapachy przylatują zza balkonu, chyba ktoś coś pichci mmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od dzisiaj jestem na diecie i własnie wcinam zdrowy warzywny obiadek 🙂
Karolcia u nas Sab simplex pomógł ale dopiero jak zaczęlismy dawac 15 kropelek przed kazdym posiłkiem, wczesniej dawalismy sporadycznie albo na wiecżór i wtedy w ogóle nie pomagało... A na plesniawki jak wszystkie sposoby zawodzą, choc ten Aptin powienien pomóc, polecam gencjanę na wodzie, ale jej dużą wada jest to że jest fioletowa i dziecko sie brudzi od tego... ale szybko działa, nam to kaząła stosowac lekarka... i przemywac buzię pieluchą i ścierać te plesniawki... u nas były były, nic nie pomagało a potem znikły same...
Kasia z tą ciemieniuchą mnie nie strasz bo Mateusz tez ma sucha skórę w brwiach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe Kasia ja wczoraj jeszcze wrąbałam całą kokosową czekolade wedla i jadłam wszystko co mi w ręce wpadło... ale koniec z tym, ćwiczyc już moge, od jutra rowerek i dieta bo ide w sierpniu na wesele i nie chcę wyglądac jak słoń... a ostatnio niepotrzebnie spojrzałam w wystawę sklepową i się załamałam... no ale ja waże teraz prawie 75 kg a mam tylko 160 cm wzrostu... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia ty kochana podejdź do lekarza i sprawdź co to za krostki się u małej pojawiły.Bo jeśli to skaza lub inne uczulenie to nie koniecznie maleństwo ma kolkę.Mój Filip tak miał i bratanica .Z Filipem to było trudniejsze do wykrycia ponieważ on nie miał typowych krostek na buzi tylko bardzo odparzał mu się tyłek i ulewało mu się niemiłosiernie.I okazało się że to skaza białkowa.I jak przeszłam na dietę to i kolki się skończyły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Radzia ja od razu zaczełam dawac małej po 15 kropli przed kazdym posilkiem i juz widze roznice ale one podobno porządnie działaja po kilku dniach, ale widze juz ze baczki sobie swobodnie puszcza 🙂
Oczywiscie probuje dodzwonic sie do lekarza zeby umowic Oliwie na wizyte i jak zwykle nikt nie odbiera 😠 Jaja robią sobie w tej przychodni jak na szczepienie rejstrowałam to dopiero po dwóch dniach udało mi sie dodzwonic.
Kasiu twoja Emi ma skaze z tego co pamietam mozesz mi napisac jak jej sie to objawiało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Wszystkie Mamusie 🙂
Kasia prześliczna ta Twoja Emilka 🙂 aż miło popatrzeć jak się uśmiecha 🙂 A włoski to ma zabójcze 🙂 No i widac dobrze na wadze przybiera 🙂
Radzia mój Kacper też tak stęka i czasem aż nawet krztusi się i potem już nie je i za godzine znowu daje znać że chce jeść. W nocy teraz wstaje do niego co 1.5- 2 godziny eh. No i jeszcze u Ciebie z wagą nie jest źle 🙂 ja również mam 160 cm wzrostu ale ważę 80kg 😞 tydzien temu ważyłam 82 i te 2 kg nawet nie wiem gdzie zgubiłam. ja mam szerokie biodra grube uda i wiszący brzuch ale brzuch mi trochę już spadł. Dziś kupowałam sukienkę na chrzciny bo robimy w tą niedziele i miałam problem z kupnem 🤢 ale jakąś tam wybrałam 😜
A ja jutro mam do gina i tak się boję 😞 bo po tym baraszkowaniu teraz mi troche krwi leci 😞 no i dalej mnie mięśnie bolą... jutro się okaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia Beata ma rację... może to nie są kolki.
U mnie Emilka bardzo się męczyła... zresztą pisałam Wam tu nieraz. Po każdym jedzeniu to był dramat... prężyła się, krzyczała przeraźliwie, ulewała, chlustała pokarmem, ale do tego stopnia, że mleczko wylewało się noskiem 😞. Nawet jak zasnęła to po kilkunastu minutach nagle się wybudzała z wrzaskiem... Do tego na buźce miała krostki, które zaczęły schodzić na dekolt i plecki. Na czole miała jakby takie liszaje 🤨 Płakała całymi dniami, a ja razem z nią 😞
Lekarz wprowadził radykalną dietę czyli od razu mleko Nutramigen, lekarstwo na chlustanie i kropelki na kulki powietrza w brzuszku. Po chyba dwóch dniach podawania mleka Nutramigen była niesamowita poprawa.
Teraz na buźce już prawie nie ma krostek. Emilka jest jak podmieniona. Na prawdę nie to dziecko. Jest pogodna i popłakuje tylko jak chce mi coś przekazać... czyli chcę jeść, weź mnie na rączki, utul, mów do mnie, zmień pozycję. Ale to popłakiwanie trwa dosłownie parę sekund, bo od razu spełniam jej zachcianki. Przede wszystkim już tak nie krzyczy przeraźliwie.
Dzisiaj tak samo przeraźliwie zakrzyknęła jak robili jej szczepionkę, przekonałam się, że tamte krzyki były oznaką bólu, z którym nie potrafiła sobie poradzić 😞
Mam nadzieję, że u Ciebie będzie wszystko dobrze...
Tylko wiesz co, ja idąc do państwowego lekarza byłam dosłownie olana sikiem prostym 😠 Dopiero prywatna wizyta dała jakieś rezultaty.

Aha Nutramigen - jest preparatem mlekozastępczym... jest już taką radykalną dietą... czyli uczulenia typu skaza białkowa, uczulenie na laktozę, kolki itd.
Można najpierw spróbować np Bebilon Pepti - przy skazie białkowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa to daj znać jak tam po wizycie, czy wszystko ok.

A Emilka w końcu ładnie przybrała, bo przy tym uczuleniu nie przybierała jak powinna. A dzisiaj była ważona i ma 4700 kg 🤪ona wygląda na taką grubiutką bo jest krótka i ta waga się nie potrafi rozłożyć. Dzisiaj na szcepieniu dzieci w jej wieku, wyglądały na szczuplejsze, a ważyły więcej, ale były długie. A ona dopiero teraz ma 56cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moretta zazdroszczę ci twojej wagi też tak chce.
Ja na samym początku schudłam ale wystarczyło parę kolacji z kontrahentami i już mi tyłek rośnie,chociaż cały czas karmie.Ja zawsze miałam problem z nadwagą od kiedy dopadła mnie niedoczynność tarczycy.

Kasiu moja Amelka też dopiero teraz ma 56 cm.Ale waży trochę mniej bo 4100.
Ja dopiero w czwartek będę u naszej pediatry i może się w końcu zaszczepimy na WZW bo resztę to mamy zrobić po USG stawów biodrowych czyli po 8 lipca.Jak będzie ok ,bo jak nie to mam się pojawić w poradni patologi.I dopiero zapadnie decyzja co dalej.Ja to mam już dość tych lekarzy a jeszcze czeka nas parę wizyt. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dla Kacpra juz prawie od miesiąca daję Nutramigen ale nie ma poprawy 😞 dalej ulewa. Po każdym posiłlku po pare razy ulewa. A wczoraj miał kolkę i tak go bolał brzusio że aż zwymiotował a po tym odrazu zasnął.
Kasiaa a jakie lekarstwa dostała Emilka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu Mateusz tez je co 2,5 - 3 godzin jakby mu ktos przypominał... no i zjada róznie, czasem 60 ml a czasem 90... raz się zdarzyło że zjadł 120... ale bywa i tak że po 1,5 godziny sie upomina, ale to wszystko zalezy od tego ile zje przy poprzednim karmieniu... a jedna przerwę w nocy ma ok 4 godzin...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o matko, ale czad, jakie Emilka ma wlosy 😁 super
my dzis po szczepieniu na pneumokoki, nawet niezle Niunia to zniosla a i pani dr pochwalila, ze super je, bo wazy 5100 g 🤪 a ubranka 62 tak na styk sa 😜 no ale nie dziwne skoro je z dwoch cyckow a z jednego ostatnio sciagnelam 100 ml!!!
u nas krostki uczuleniowe zniknely dopiero po takiej masci robionej w aptece + calcium w syropie i fenistil w kroplach, troszke zostalo, ale juz niewiele...
kurcze, czy macie czasami jakies doly, bo ja dzis zlapalam nie wiem czemu 😞...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...