Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Gabiś a co do dzieci znajomych to wiem o czym mówisz... to niby tylko dzieci ale od czego mają rodziców? Tak jakby chcieli się popisac jak to na luzie do dzieci podchodza ale sorry, Ty masz malutkie dziecko... mnie tez wkurza jak mi tu dzieci znajomych dom roznoszą, musze pilnowac żeby nie usiadły na Mateusza albo mu po głowie nie deptały no szok... a potem ja wychodze na jakąs przewrażliwioną bo tylko ich upominam... i słyszę "haha przyzwycajaj się, jak Mateusz podrosnie to będziesz miała to samo"... może i tak, ale w moim domu moje dziecko może sobie pozwolić na to czy tamto, ale u obcych nie... pamiętam jak kiedyś bylismy na parapetówie u znajomych którzy nie mają dzieci, wszędzie gładzie, mieszkanie odpicowane a przyszli znajomi z dziecmi to te dzieciaki wszystko palcowały, zrywały no szok... jak ja wtedy współczułam tym włascicielom mieszkania a jak widziałam ich miny to mi ich szkoda było... a rodzice dzieci mieli ubaw i powiedzieli że gdyby mieli tapety a nie gładzie to nie byłoby problemu 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie.
Ale zabiegany mam dzisiaj dzień.Najpierw rano pojechaliśmy z Amelką do okulisty na kolejną wizytę patronażową.I całe szczęście wszystko jest ok.Mamy się zgłosić dopiero jak skończy rok.
Filipek miał też wizytę u alergologa,miał robione testy w sumie to one nie wyszły ,ale pani doktor podejrzewa uczulenie na grzyby.Bo on choruje tylko w okresie ich pylenia.I przepisała nam syrop uodparniający do podawania przez trzy m-c a jedna buteleczka kosztuje raptem 30zł a na m-c musimy mieć 4 takie buteleczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masz Radziu rację,z dziećmi znajomych lub rodziny nie jest czasem wesoło.Ale powiem Ci,że ja jestem zdania iż dzieci zachowują się tak,jak im na to rodzice pozwalają,jak są wychowane.Jak się im nie chce zwrócić uwagęna własne dzieci to wybacz,ale dla mnie to są nieodpowiedzialni ludzie.Ja tu tak pociskam bo ciągle myślę o mojej kuzynce.JAk ktoś się decyduje na dziecko to jest za nie odpowiedzialny.Ja chyba bym się zapadła ze wstydu gdyby moje dzieci niszczyły komuś mieszkanie,a już na pewno pokryłabym szkody.Dziecko mojej kuzynki wymagało tylko chwili zainteresowania,miałam kilka małych cukierków i dałam mu do zabawy w kubeczku - miał zajęcie na godzinę,potem mieszał sobie w plastikowych kubeczkach - kolejna godzina,ale ja tez mam własne dziecko którym musiałam się zająć,a jak mały wołał na mnie "mama" to się moja kuzynka unosiła i w złości szybko mu mówiła,że to "ciocia",a mama jest tu... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😉
Oleńka witamy 😉

Dziewczyny to jest jakaś paranoja co opisujecie... Mam nadzieję, że nie będę się tak zachowywać... myślę, że dostałabym szału gdybym widzaiała moje dziecko robiące co chce...

Znajomi mają córę i jest podobnie... tzn nie robi rozpierdzielu jak idą w gości, ale np Rozmawiam z moją kumpelą (jej mamą) i nagle wpada jej córa gada jak najęta do mamy, w ogóle nie zwracając uwagi, że przerywa rozmowe... Moja kumpela jakby mnie już nie słyszała i nagle gadka z córą... mogłaby chociaż nauczyć ją zwrotu "przepraszam że przerywam"... cokolwiek. 🤢 Ma już 7 lat.

A ja zaliczyłam dzisiaj solarium 😜 Blizna po cc zakryta...

Kurde coś mi się córa przestawia... śpi od 17, wczoraj też popołudniu spała i za to w nocy miałam popódkę o 1;30 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chwalić się Kasiu nie będę - pokażę efekt końcowy... 🤪

A ja byłam dziś w pracy na chwilę,i jakoś tak mi się tęskno zrobiło,a jak wróciłam do domu,do mojej kochanej Żabki,to już miałam pracę gdzieś.I nadal sama nie wiem co zrobić:wracać,czy nie.

A co d blizny,to ciekawa jestem właśnie jak ona u Was wygląda... ☺️ bo mi się od kilku dni z lewej strony robi czerwona,swędzi,tak jakby sie powiększała... 😮 czytałam w necie o bliznowcach,że mogą się tworzyć,ale chyba nie po takim czasie?

Kto ma ochotę na lody krówkowe?? 😜 🤪 🤪 Bo wcianam... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gabrysiu bardzo dziękuję 🙂 ale naprawdę uwierzcie mi za dużo ważę... Otyłość pierwszego stopnia to już poważna sprawa 😞
Radzia Twój pamiętnik jest super 😉 ja też założyłam i też mi wyszło 25 stron 🙂
My też idziemy na wesele 14 sierpnia ale jest to ślub cywilny i tylko będzie przyjęcie więc nie muszę aż tak się martwić co nałożyć. I w dodatku mąż będzie świadkiem.
Kasiu super że blizny nie widać 🙂 a wiecie czy opalając się rozstępów nie będzie widać?
Gabiś nie dziwię Ci się że nie chcesz wrócić do pracy ale to musisz sama podjąć tą decyzję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa bliznę widać... zakryłam ją przy opalaniu 😜
A rozstępy niestety bedą bardziej widoczne, bo zrobią się blade, a ciało będzie opalone.

Gabiś mnie też czasem swędzi i robi się taka czerwona... z lewej strony... jak się przypatrzeć to widać jakby się delikatnie rozchodziła... 🤢 nie wiem jak to opisac

A ja dzisiaj zjadłam pizze... fajna dieta 😁 😁

Gabiś jak dacie radę fnansowo i nie zależy Ci na tej pracy (jak kiedyś pisałaś) to zostań z córeczką 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chyba też się wybiorę na solarium bo górę mam fajnie opaloną dzięki spacerkom ale nogi to jak córka młynarza mam, a kiecka na wesele ledwo za kolana... co prawda nogi mam grubasne ale nie będe sie piekła kolejny raz w gorsetach na weselu... jak w tamtym roku w sierpniu byłam na weselu u rodziców Mikołajka to miałam ochotę na parkiecie zrzucić gorset i tańczyć na golasa.. bo stanika pozbyłam się wczesniej 😁
A z tym wcinaniem sie dzieci w rozmowe to też już przezyłam... a rodzice jakby nigdy nic, odwracaja sie i romawiają z dzieckiem... ja nie cierpię nawet jak dorosli tak robią, zabiłabym jak ktoś sie wcina jak z kims rozmawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazłam to w necie: 🤢


..."Po zdjęciu szwów w miejscu cięcia będziesz miała intensywnie różową kreskę, która z czasem zacznie blednąć. Gdy rana już się zagoi, warto dwa razy dziennie smarować ją cebulową maścią wygładzającą (np. Cepan lub Contratubex). Przez kilka tygodni po porodzie rana będzie swędzieć, w jej okolicach możesz też odczuwać ból, stopniowo coraz słabszy.
W miejscu cięcia nie będziesz miała czucia – to efekt przecięcia nerwów. Przez pewien czas możesz też odczuwać inne dolegliwości, np. mrowienie czy drętwienie. Są zupełnie normalne. Niepokojący jest natomiast ropny wyciek lub gorączka..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rozstępów się już powstałych nie da się zlikwidować .Ale można zmniejszyć ich widoczność.Rozstęp tak jak bliznę można smarować maścią cebulową ale po niej raczej nie można spodziewać się cudów.Lepszy jest Contratubex ale droższy.Są też różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne ale też dosyć kosztowne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata dzięki za rady. Ja myślałam że czerwone rozstępy to już najgorzej i tak gdzieś wyczytałam. To trzeba spróbować tej maści chociaż brzuch smarując bo na nogach jest ich za dużo. Będę używać jeszcze kremu z Eveline ale nie wiem czy coś to da. A zabiegi laserowe na rozstępy są bardzo drogie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Te kremy i żele to oczywiście szukałam w związku z blizną po cesarce,ale jak pisze Beata można też zrobić porządek z rozstępami.Ciekawe...

A moja Niunia próbuje zasnąć,tatko dał jej mleczko,wziął na odbijanie,ja w tym czasie skoczyłam pod prysznic i teraz sobie Mała leży ze mną,cyca smoka,przytula się do pieluszki i zasypia sama,jak zawsze.A mojego męża wysłałam do mojej mamy - dzwoniła przed chwilą,że dostała świeże rybki - okonki - usmażyła i gorące czekają na nas.Ale dietka,co???? 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂

Oleńka fajnie że do nas dołączyłaś - już nie tylko ja będę mieszkająca poza granicami kraju 😜

Ja roztępy mam straszne 🥴 na brzuchu najgorsze chociaż po porodzie zobaczyłam że mam jeszcze pod kolanami 🤢 całe szczęście tych już prawie nie widać 🤔 nie wiem jak to się stało 🤔 ale to chyba trzeba mieć w genach bo moja bliźniaczka ma wszędzie tam gdzie i ja 😁 No a contatubex śmierdzi okropnie 🙃 no ale czego się nie robi żeby ładnie wyglądać 😁

Co do dzieci znajomych to ja mam tak samo. Najgorsza jest 3 letnia córka mojej koleżanki, która ostatnio brudne ręce - bo cały dzień siedzi w piachu na ogrodzie - pchała Mai do buzi 😠 a jej mama wogóle się niczym nie przejmuje tylko ja wychodzę na jakąś jędze bo cały czas zwracam Gabrysi uwagę. Wogóle to takich przykładów u mnie jest na masę 😠 można by ich mnożyć i mnożyć, ale widzę że nie jestem z tym problemem osamotniona 🙂

My mamy w piątek drugie szczepienie i cała już jestem w stresie 🥴 po ostatnim to się trochę boję jak Maja zniesie je tym razem 🥴 siostra przywiozła mi te plastry znieczulające, no ale to trzeba przykleić przynajmniej godzinę przed szczepieniem, a ja nie wiem dokładnie gdzie Maja będzie kłuta 😞 chyba wezmę je ze sobą i spytam lekarki czy mogę je na następne szczepienie przykleić bo szkoda by było gdybym je zmarnowała bo mam tylko dwa 😉

Wysa zgadzam się z dziewczynami w 100% 😆

Dobranoc Kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 😉
Tak nagle wczoraj uciekłam, ale same rozumiecie... nasze dzieciaczki 😉

Mam tą maść Contractubex... i jak nie zapomnę to smaruję 😁

Radzia też jestem opalona u góry... ale nogi to porażka, niby też są opalone, ale nie tak jak góra... a poza tym mam białe ślady po ramiączkach i wygląda to okropnie

Dzisiaj drugie szczepienie 🤢 Biedna Emilka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wy tu o rybach, a mój tato stwierdził że kupi świeże do wędzenia bo mu się bardzo nudziło na tym urlopie.I takim to sposobem mamy wędzarnie obok domu.Mój mąż się śmieje że tato powinien mięć częściej urlop bo mu dużo rzeczy zrobił w domu bo on nie mam na to czasu.

Planowaliśmy z mężem jakiś wyjazd ale nic z niego nie wyjdzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 u nas pochmurno ale dobrze bo chociaz jest czym w domu oddychać.
Izulka Tobie też dziękuję 🙂
A my mamy szczepienie i USG bioderek tego samego dnia tak się złożyło 🙂
Beata a powiedz mi jakie to koszty są i czy trzeba robić kilka serii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koszt tych zabiegów jest w granicach 100-200 zł za zabieg.U nas w Krakowie się cenią.A i niestety najlepiej robić serie zabiegów.Co najmniej dwie serie po 10 zabiegów. 😞 Ja pracowałam przy Woli Justowskiej (dzielnicy Willowej Krakowa)Więc i tam ceny były wyższe niż na obrzeżach Krakowa i w małych salonach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...