Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziekuję Pszczółko 🙂
No ja na razie dziś tylko na jednym kefirze jestem. Czuję taki głód jak nigdy 😜 ale nie poddaję się 😜 Ciężko pic mi kefir bo nie lubię tak samo jak jogurt naturalny. A jutro wybieramy się na grilla 😲 muszę mieć tylko dużo wsparcia a przetrwam 🙂
My zmieniamy samochód, bo mamy teraz audi a4, samochód bardzo fajny ale chcemy zamienić na coś co ma tańsze części i mniej pali bo sporo idzie nam kasy na ten samochód. Ogólnie po wszystkich opłatach itd zostaje nam na życie 300zł na cały miesiąc 🥴 Trzeba zacisnąć pasa.
Ja też bym poszła z chęcią do pracy ale teraz trudno ją znaleźć i ciężko zostawić z kimś Kacpra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂
ja od rana na wysokich obrotach, kosmetyczka, apteka, ostatnie zakupy przed wyjazdem a upal nieziemski, podobno jutro ma byc chlodniej 🙃
kasia ja na twoim miejscu wstrzymalabym sie z ta mascia,bo najlatwiej dac taka masc ze sterydami a dla dziecka nie jest to dobre, moze sprobuj ta masc co radzia homeopatyczna, bo moja blanka tez miala takie krostki, ale ja mialam masc robiona wg przepisu pediatry 🙃
co do powrotu do pracy to wszyscy w mojej robocie pytaja sie kiedy wroce, bo tesknia a ja chetnie bym wrocila, bo uwielbiam swoja prace i ludzi ( sami faceci he he), ale po pierwsze nie mam z kim blanci zostawic, tesciowa na emeryturze, ale przy poprzednich wnuczkach jasno powiedziala, ze ona swoje dzieci juz wychowala, moja mama oswiadczyla, ze na pewno do konca roku na emeryture nie pojdzie a w nowym roku czeka na amiane przepisow i sie zastanowi ( jest "mundurowa), nianki bym nie zniosla w chalupie a niunia za mala nma zlobek, wiec moj maz poprosil mnie zebym rozwazyla pozostanie w domu, wiec poszlismy na kompromis, ze narazie wezme wychowawczy na rok max!a potem zobaczymy. musial mnie tylko zapewnic, ze standard zycia sie nie obnizy 😜 ale swinia jestem co?!? 😆 zartuje
a w pracy nie ma z wychowawczym problemu, pracuje w budzetowce i wszystkie dziewczyny sa potem na wychowawczym, bo szefostwo to akceptuje w pelni 😉 a moj szef tylko powiedzial, ze chcialaby, zebym wrocila, bo brakuje "swiezosci i mlodosci" w pomyslach i na stronie internetowej sie malo dzieje( a miedzy innymi za to bylam odpowiedzialana) ale najwazniejszy dzidizus. nie powiem, bo baaardzo milo mi sie zrobilo 😁
wysa trzymam kciuki za rozmowe, zeby wszystko wyszlo pomyslnie i pamietaj,ze to tylko facet i trzeba mowic jasne komunikaty "chciAlabym ,zebys robil to i to.." u mnie to sie sprawdza, bo jak mowie ogolnie to nie rozumie h he 😜 😜 😜
ale sie rozpisalam, lece pakowac walizki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co tu taka cisza dzisiaj? Juz nie pamietam kiedy tak bylo 😉

Pszczółka pewnie siedzi i zerka zza lapka na męża... a mąż patrzy na Władce Pierscieni... 🙂
Radzia też przy kompie, a mąż wkłada smoka Mateuszkowi i też patrzy na WP 🙂

A reszta to nie wiem co 😜

Pszczoła wracam do pracy na 1,5 miesiąca... bo tak sobie wykombinowałam, żeby nie tracić urlopu z przyszłego roku czyli... od stycznia biorę cały urlop i wczasy pod gruszą a od lutego wychowawczy 😁 o ile w grudniu nie zdążą mnie zwolnić... ALE nawet jakby to przecież mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia, więc i tak zdołam wykorzystać mój plan 🤪

Radzia dobrze kombinuję? bo Ty siedzisz w tych sprawach... hmm a może to raczej kadrowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia bardziej kadrowe ale dobrze kombinujesz... 😁 ja siedziałam przy kompie ale grałam, Mateusz spi i nie trzeba mu dzis smoka wciskac a mąż owszem, ogląda WP milionowy raz 🤪
A ja idę spać, może zdołam się wyspać, pod warunkiem że mój syn nie obudzi sie o 1-2 w nocy bo ostatnio znowu sie tak budzi 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Kochane moje 🙂
ja nie zerkałam na męża znad lapka, a on nie oglądał władcy... tym razem - a nawet nie wiedziałam że dzisiaj jest 🙂 a my mieliśmy mocno intensywny wieczór.
Najpierw była wizyta u okulisty - jednak powiem Wam że nasza Polska to jednak jest beznadziejny kraj.. dlaczego idąc prywatnie i płacąc za wizytę 150 zł mam bardzo miłego sympatycznego lekarza, który potrafi zbadać dziecko mówiąc do niego i uspokajając je (chociaż nie jest specjalistą od dzieci), lekarza który wytłumaczy skąd się wziął problem, jakie są jego przyczyny, objawy i skutki, jakie są sposoby leczenia, itd itd... dlaczego lekarz w szpitalu ma podejście takie jakbym mu dupę zawracała bo "mam problem" 😠
Ale co do samej wizyty: okazało się jednak że Ala tj. podejrzewałam ma niedrożny kanalik łzowy i stąd to ciągłe ropienie oczka. Lekarz pokazał mi dokładnie jak masować (bo to co pokazała położna to jak to określił masowanie noska a nie kanalików 😜 - wiedziała że dzwoni ale nie wiedziała w którym kościele) i jak przemywać oczka. Sondowanie, czyli udrażnianie kanalików poprzez zabieg - czego bałam się najbardziej, stosuje się jak już masaże nie pomogą i odchodzi się od tego u tak małych dzieci. Czeka się do roczku. Ale powiedział że masaże w 85% pomagają 🙂 i całkiem możliwe że przyczyną jest to że miałam cc. Bo przy naturalnym porodzie te kanaliki się otwierają same, a przy cc wiele mechanizmów takich "nawala" bo organizm ma wtedy zakłócone sygnały o porodzie i wtedy częściej zdarzają się niedrożne kanaliki. Tak czy inaczej jestem dużo spokojniejsza - teraz tylko masować 😁 a jeszcze zrobił nam usg oczek i sprawdził czy wszystko dobrze się rozwija i jest ok 🙂
Nawet jak wychodziliśmy z gabinetu to Alunia się uśmiechnęła do lekarza, gdzie np w szpitalu po badaniu miała wręcz traumę i nie mogłam jej uspokoić, dopiero jak dałam cycka to się uspokoiła.. aaa szkoda gadać.
W każdym razie po lekarzu pojechaliśmy do sklepu i kupiliśmy stół i 4 krzesła bo w pokoju mamy takiego okrągłego kaczapa i nas wkurza, krzesła od babci i wymieniamy na coś "lżejszego" 🙂 miało byc na chwilę a stoi już rok 🤢 ale teraz mamy już swoje 😁
Potem po drodze pojechaliśmy do pizzerii i wzieliśmy jedzonko i kurs nad Wartę żeby zjeść i popatrzeć jak się miasto szykuje na wieczór. Potem do domu po wózek, przebrać Alę i z powrotem nad Wartę oglądać motor racing show które dzisiaj było 🙂 no i w sumie niedawno wróciliśmy, kąpanie Małej, usypianie i dopiero tutaj zajrzałam 😁
Ale z niej będzie chyba nocny marek - jak Rodzice 😜

Ja jeszcze pobuszuję po necie i lecę spać 😜 a za oknem ciągle pada... 🙂

Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak w wolnej chwili:pat-studio
To jest dziewucha ze Szczecina, która robi rewelacyjne foty.. moi znajomi ją sobie chwalili ale dopiero teraz dotarłam na jej stronę. Laska ma niesamowity dryg do tego 🙂 a wrzucam Wam linka co byście sobie popatrzyły na zdjęcia "z brzuszkiem" albo dzieciaczków 😁 rewelacyjne ujęcia i pomysły 🙃
PS. Ja właśnie przed chwilą dzięki tym zdjęciom odkryłam że znajoma z czasów studenckich jest w ciąży 😜 hehhe

teraz już naprawdę dobranoc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie w ten sobotni poranek.
Ale miała dzisiaj noc.
Najpierw Filip mnie obudził o 1.00 bo mu się pić chciało,gdyż z dziadkami był na grillu u ciotki i nic mu tam nie dali do picia.Później go zaczęła głowa boleć i zanim leki zaczęły działać była już 3.00.
I Amelka się obudziła (w między czasie zaczęła burza szaleć).Mały żarłoczek się przejadł i jak zwymiotowała i po raz kolejny zjadła to dopiero poszła spać a była już4.30.
A o 7.00 budził mnie już pies.A teraz czekam na męża bo miał wczoraj wyjściowe i nie dotarł na noc z Krakowa.ale dzisiaj będzie mieć kaca 😜a mu tu nie damy odpocząć dzisiaj.

Moi rodzice zabrali Filipka i pojechali po moją bratanice.I teraz z Amelką jesteśmy same.i korzystając Idę zjeść śniadanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,

u nas od wczoraj od 18-tej leje,burza za burzą,grzmoty i błyski i ciągła ściana deszczu.Fajnie,bo jest chłodno,bo mam ogród podlany 😜 i siedzimy z mężem w domu i leniuchujemy...

Pszczoła dobrze,że z oczkiem Aluni sie wyjaśniło i po raz kolejny mamy przykład co mogą zdziałać pieniądze... 🤢

Widzę,że i u Was dylematy o powrocie do pracy,jak u nas.W sumie to ja wracać nie chcę już w ogóle do tej pracy,bo jak pisalam kiepsko tam u nas też ze względu na stres,może pójdę na wychowawczy i potem kolejne dzidzi?? 🤪 🤪

Wysa - jak tam po rozmowach i jak dieta??Dajesz radę??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Majóweczki 🙂
My z racji późnego pójścia spać późno wstaliśmy 😁 Rodzinka śpiochów normalnie 🙃 wszyscy - łącznie z Alą - spaliśmy do 10!! 😜 Mała już po jedzeniu i drzemie sobie znowu, a ja czekam jak Grześ wróci ze sklepu bo pojechał po jakieś śniadanko, bo w lodówce tylko światło 😁 ciągle nie było kiedy iść po zakupy i się doigraliśmy że w końcu nie ma co jeść 😲
Beatko - to rzeczywiście miałaś ciężką noc.. może uda Ci się w ciągu dnia poodsypiać trochę 🙂 Do Amelki się przytulisz i kima na całego 😉
Gabiś - u nas też ciągle pada i pada.. chyba całą noc padało bo aż mi się woda z doniczek na balkonie wylewa 😜 A dziś miał być Drużynowy Puchar Świata, ale przenieśli na jutro właśnie ze względu na deszcz 😁 no tak czy inaczej jak nie wyjdzie słońce i nie wysuszy toru to będzie jedna wielka breja 🤢 albo będzie full roboty żeby to doprowadzić do porządnego stanu 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas dzisiaj szaro i pochmurno ale jakos mi to nie przeszkadza po tych upałach 😁
Potem wybieramy sie do znajomych, bo mielismy iść wczoraj ale przez ta duchotę klejotę to mi się nic nie chciało 😜
Upiekłam ciacho z wisniami, ktoś reflektuje? Zapraszam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Faktycznie cisza tu dziś,ale to pewnie przez pogodę...moje śpiochy też kimają,tata chrapie,a Oliwcia z otwartą buźką też zaciąga.A za oknem dalej pada.

Radzia - ja poproszę ciacho...zrobiłam kawę,więc chodź... 😁 😁 😁

Pszczoła - czekam na drużynowy puchar przed telewizorem,ale chyba nici,co?Puszczają powtórki z zeszłego roku chyba z Leszna,a tam taka sama breja była... 😞

A My za 1.5 godzinki idziemy do moich Rodziców na imprezę z okazji 40lecia ślubu,ale jakoś przy takiej pogodzie to spać bym raczej poszła,jakoś nie mam nastroju na imprezy.

Do Rodziców przyjechała rodzinka z Elbląga i przy okazji Oliwce sięgły się prezenty,nazbirałyśmy 5 sukienek,obawiam się tylko,żeby zdążyła je wynosić,bo są na teraz rozmiar 74,3 pary fajnych gatek,takich z falbankami na nogawkach,równiutko na pampera pasują,zrobię fotki,to Wam prześlę,no i mamy zapas pieluch i chusteczek dla Małej - z tego się zawsze cieszę najbardziej 😜 ,jeszcze gdyby tak sponsora na mleczko znaleźć 😜 😜

Odezwijcie się Kochane,co tam u Was.

A gdzie Wysa??Żyjesz Kochana na tej diecie??Nie padłaś nam?? 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie neta wcześniej nie było, a poza tym spałam 😜 teraz chyba czas na to żeby poprasować trochę, ale tak mi się nie chce... może jakąś kawę sobie zrobię to może będzie lepiej 🙂
Radzia - rzuć ze trzy kawałki tego pysznego ciasta do nas 😁 jeden dla mojego Grzesia i dwa dla mnie 😁 wtedy będzie jeden kawałek dla Ali - popłynie w mleczku 😜 no i miłego wieczoru u znajomych 🙂
Gabiś, Beatko - czekamy na fotki 😁

Miłego wieczoru 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉
Beata fajniutkie masz dzieciaczki. Jestem chora na punkcie dzieci, które mają taką ładną ciemną karnację... 🙂

Och nie bedę oryginalna jak napiszę, że u nas też pada. W nocy była okropna burza... Dzień bardzo senny.
Położyłam się z Emilką o 17:30, wstałam o 19:40, a Emila spała i spała, więc w końcu po 20 ją obudziłam na kąpiel 😉 Wypiła mleczko i dalej kimono. Boję się tylko, że przez te spanie, pośpi krócej w nocy.

Objechaliśmy dzisiaj dwa centra handlowe... Nigdzie nie mogę znaleźć butów 😠 Chyba boso poję na wesele...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ufff! 😮
po calym dniu pakowania w koncu mam chwile, zeby do was zajrzec 🙂 trzymajcie kciuki, zeby wyjazd we troje nam sie udal 🙃zabralismy pol domu, zeby stworzyc blance takie warunki jakie ma na codzien i mam nadzieje,ze sie uda....kiedys to bylo pakowanie, godzina i po sprawie a teraz?!?1 ale jak sie nie zrazimy po pierwszym wyjezdzie to bedzie super 😜
niby moj maz bierze laptopa, ale nie wiem czy bede miala kiedy zajrzec, wiec trzymajcie sie dzieczynki i modlcie sie o ladna pogode, moze nie upaly, ale taka sloneczna, zeby dla niuni byla odpowiednia a i zeby podroz super zniosla 😉 jak bede mogla to wpadne moze czasem
buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Netinetko trzymam kciuki żeby wyjazd sie udał... podziwiam wszystkie dziewczyny które zdecydowały się na wyjazd z maluszkiem... ja to nawet wizytę u znajomych przezywam 🤪
Beatko masz sliczne dzieciaczki, a Amelka jaka duża i słodziutka... Buziaczki od cioci Radzisławy dla Wszystkich maluchów... 😘
Kasiu Emilka nie powinna krócej spać... u nas to ile Mateusz spi w dzien nie ma wpływu na noc... gorzej jak się dziecko przestawi, ale to na pewno u was nie miało miesjca 🙂
A u nas odwrotnie, Matuś spał może w sumie 3 godziny za cały dzień, a to dla niego mało... był zmęczony ale byliśmy u znajomych a tam dwojka dzieci taki hałas robiła że ten mój bidulek nie umiał sie odnaleźć... my tu na palcach tez nie chodzimy, ale tamto to był prawdziwy sajgon... i co zasnął to sie zrywał... i musiałam cały czas pilnowac żeby 2 letni Bartus nie usiadł mu na głowę 🥴 ale po kapieli odpłynął jak zaczarowany, licze na dłuższy sen bo dośc późno poszedl spać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...