Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Majóweczki 🙂
Mam chwilę to odpisuję 🙂
Wszystkim chorującym maluszkom i ich rodzicom ślemy z Alunią dużo dużo buziaków 🙂
Aż przykro czytać że dzieciaczki nam się tak pochorowały 😞 niestety taka beznadziejna pora roku że każdy choruje.. ja teraz na Alunię patrzę cały czas czy nic jej nie jest, mierzę temperaturę, sprawdzam nosek ale na razie jest ok 🙂 Bałam się że może odchorować tą naszą wycieczkę, ale chyba dała radę 🙂 a dziś na szczepienie idziemy...

Oli pięknie usiadł w wózeczku 🙂 Ala też się strasznie wyrywa do siadania, ale trochę ją stopuję bo się martwię, że jeszcze kręgosłup ma za słaby.. W ogóle znowu Alunia przez parę dni zrobila spore postępy 🙂 ale stópek jeszcze nie łapie 😉
Netinetko, ja tzg nie oglądałam, bo nie wiedziałam niestety że takie atrakcje będą 😁 Ale zdjęcia już widziałam - bardzo fajnie 🙂 i pewnie niezla przygoda 🙂
Radzia - aż kilka razy z rzędu oglądałam jak Mati ląduje nosem w kocyk i aż się popłakałam prawie ze śmiechu 😁 a zębole ma cudne!!!! No i to opowiadanie co mu się śniło... hehehe ekstra 🙂
Tak pisałyście o tych kupach przy ząbkowaniu.. a ja mam pytanie do mam które karmią piersią: jak często Wasze dzieci robią kupę? bo moja Alunia bardzo rzadko kupę zrobi 😞 dziś zrobiła tak wielką, że aż przewijak wsadzałam pod prysznic żeby go wymyć, ale wcześniej to kupa była 20 września..... 🤢 kiedyś pytałam mojej pediatry ale mówiła, że na spokojnie może robić raz na kila dni, bo karmię piersią... ale wydaje mi się że 10 dni przerwy to znacznie za dużo 😞 dziś będę to zapytam...
Łajsoka - cieszę się że książka się podobała, szczególnie właśnie ze zakończenie mocno zaskakujące 😜 Ja właśnie kolejną czytam, a jedną jeszcze mam skończoną to jak się spotkamy to mogę Ci podrzucić i też sobie na spokojnie przeczytasz 🙂
No i gratuluję pozytywnego rozwiązania sprawy z uczelnią 🙂 super że się udało, ale ja cały czas wierzyłam że będzie dobrze 🙂 Fajnie - posiedzisz sobie z Olim jeszcze trochę w domku 🙂
Co do spotkania to podpytam Grzesia ale myślę że weekend 9/10 będzie ok 🙂 no myślę że tym razem już się uda 🙂
Ja bym chętnie sobie też kupił rowerek do domu, ale mi się marzy taki spinningowy, a one zajmują więcej miejsca a poza tym ja i tak nie miałabym gdzie go postawić... ale jest u nas jedna siłownia gdzie te rowery są (bo zazwyczaj na siłowniach są te zwykłe cardio) i chyba będę coś kombinować żeby tam pochodzić, może też pochodzę na zorganizowane treningi 🙂 ale to wszystko będę zaczynać już chyba jak wrócę do pracy, bo dopiero wtedy wymyślę, jak to wszystko sobie zorganizować 🙂 będę wiedziała ile czasu na co potrzebuję to i może uda się w to wpleść treningi jakieś 🙂

ok lecę się szykować 🙂 papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bo wiesz dla Kacpra tez dużo się ulewało a on zjadał 6x150 i czasem więcej więc postanowiłam inaczej zrobić. Daje mniej a częściej i poprawa jest znaczna. Bardzo malutko mu sie ulewa. Spróbuj zrobić tak z Emilcią. Może u was też to zadziała. Ja teraz robię 120ml i nawet przy odbijaniu rzadko się ulewa.
Wracajcie do zdrowia robaczki Kochane:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa testowaliśmy już to nie raz 😞 Czy Emila wypije 60ml czy 200ml nie ma zanczenia... tak czy siak uleje 🤨
Pogodziłam już się z tym i czekam aż Mała zacznie siedzieć... podobno wtedy przechodzi 🙃

Fajnie, że u Kacperka ta metoda działa 🤢
Wiesz co, bardzo bałam się zmiany tego mleka i musze przyznać, że niepotrzebnie bo jest spoko. Nie ma rewolucji brzuszkowych. Na noc dajemy jeszcze Nutramigen, a tak cały czas Bebilon.
Mam nadziej, ze Kacperkowi tez bedzie sluzyc zmiana mleczka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny , pisze bez ą i ę bo mam Jasia na kolankach, ja dzis też dałam pierwszy raz jabłka z jagodami ciekawe jaki efekt będzie haha, u nas Jaś też się nie przekręca na boczki i sam nie siedzi ma swoje tempo rozwojowe i już to że sie urodził duzy o niczym nie swiadczy jak widać. No a pogoda pod psem ale tylko ponoć do piątku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelka jak była tylko na samej piersi to też bardzo rzadko robiła kupy.U nas rekord wyniósł 14 dni bez kupy.Też się bardzo tym martwiłam,Ale w poradni patologi gdzie jeszcze należymy pani doktor powiedziała że to normalne.Bo pokarm matki jest tak dobrze trawiony i nie zostaje nic na wypróżnienie.Ale od kiedy zaczęłyśmy wprowadzać nowe produkty to kupy są codziennie ewentualnie co drugi dzień.
Wrzucam filmik na YouTube to za chwilę podam linka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata jaka Amelka jest silna...
Zupełnie świadomie pochyliła się do przodu po motylka 🤪 super
A jak fajnie rączki wyciąga do brata... nie ma jak starszy brat 😉

Emilka praktycznie cały czas śpi 🤔
Pewnie działa syrop który przepisała lekarka... Podobno 99% dzieci jest po nim sennych. Ale to dobrze, może szybciej przejdzie choroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu a co macie za syrop?
Bo Amelka jak zaczęła nam pokasływać ,ale to było alergiczne to tez prawie cały cza spała.A miała Ketotifen WZF i pulneo.
A za chwile będzie jeszcze jeden filmik.
Na razie nie udało mi się zarejestrować jej czołganio-raczkowania na żabę.Ale jak mi się uda to zamieszczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko syrop to Diphergan i z tego co czytam to też na jakieś uczulenia itd.
Ale myślę, że lekarka celowo go przepisała właśnie po to, żeby Emila spała... bo w tej chorobie cały dzień płakała, a to jeszcze pogarszało sytuacje.
W ulotce jest napisane, że stosuje się go nawet przed i po operacjach, żeby dzieci były spokojne.

Czekamy na żabkę 😉

O moja Choróbka właśnie się budzi 😉 Wiec pedzę do niej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My po szczepieniu... Alunia mocno marudna jest.. praktycznie cycka z buzi nie mogę jej wyciągnąć bo zaraz płacz nie z tej ziemi.. teraz na moment zajela sie grzechotką, a ja koncze robic sobie jedzenie i moze uda mi sie zjesc...
U lekarza nic sie nie dowiedzialam, bo nie bylo naszej lekarki. Musieli dziś pozamieniac trochę dyzury, wzystko bylo na szybkiego i zdecydowalam ze podejdę do niej w tygodniu i na spokojnie podpytam co i jak. Może jeszcze teraz mi się uda przed weekendem.
Amelcia przecudna 🙂 ale tak jak kiedys napisalam tak dalej podtrzymuję - strasznie podobna do mojej Ali 🙂 tylko moja Alunia nie ma takiego obrońcy 🙂 widać braciszek już pilnuje mocno młodszej siostrzyczki i nawet pistolet nosi ze sobą 😁 heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No śliczne te nasze dziewczynulki Amelka to istna mamusia a widziałam ze zdjęć tylko a Zosia jaka minka śmieszna , cudna 😘 no i Amelka to duża kobietka i naprawdę silna, nie to co mój Jaś że głowa mu się jeszcze kiwa 🤢 . No współczuję Pszczółce bo po ostatnim szczepieniu u mnie też było kiepsko. Kasiu buziole dla Emilki chorowitka 😘ma szybko zdrowieć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...