Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
spakowana 😁!hurrra! jednak pakowanie zima jest zdecydowanie gorsze wrrr
ja sie pisze na chorwacje tylko, ze my jedziemy raczej w sierpniu, bo tak moj maz moze, ale masz radzia racje, ze we wrzesniu lepiej, bo mniej ludzi, w 2004 bylismy we wrzesniu i bylismy sami na plazy!!!! a ja sie opalalam....topless 😜 a rok temu bylismy w czerwcu i kupa ludzi wszedzie 😞
nie wiem jak bedziemy jechac, bo to 450 km a za oknem m a s a k r a!!!snieg nawala jak wsciekly!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Biedna Emilka 😞 Oby szybko przeszło 😞 😘
Fotki fantastyczne, aż mi sie ciepło zrobiło 😜 Ja co roku mówię do Henryka, że na urlop musimy gdzieś polecieć w ciepłe kraje, ale jak np nie widzimy rodziny przez 6 miesięcy to i tak decydujemy się zawsze na Polskę 😞 no ale mam nadzieję że kiedyś jednak się zdecydujemy na prawdziwy urlop 😜
Radzia to na pewno była trzydniówka. Ja bym nie dawała już nic Mateuszkowi. Maja też miała tą wysypkę tylko na pleckach i brzuszku i się zastanawiałam czy to to, bo w internecie pisali że, wysypka przy trzydniówce jest też na rączkach i nóżkach a u Mai nie było. Ale to na bank trzydniówka !
Netinetko jedzcie ostrożnie!
Kasia fajnie Ci, że masz swoją osobistą tipsiarę 😁
My jutro jedziemy do Londynu, a w drodze powrotnej chce zajechać do Ikei i kupić te wszystkie zabezpieczenia na kontakty szafki i tym podobne.
Dobranoc wszystkim 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
O rany ale jestem tępa, nie wiem jakim cudem nie doczytałam że Emilka ma biegunkę i teraz czytam co Iza napisała i az musiałam sie cofnąć co dolega Emilce... Biedna dupka Emilki i cała Emilka... Kasia a jadła cos nowego czy to jakiś wirusik?
Iza nie będe dawał mu nic, tylko flegaminę bo ma tez kaszel, ale dzisiaj rano tej wysypki miał juz więcej za uszami i na brzuchu, a na plecach nie widziałam bo sie nie chciał odwrócić o 5.30 rano 😜 Mamy też skierowanie na badanie moczu więc to zrobimy profilaktycznie w razie W... no i mam nadzieje że ta wysypka to nie od leków tylko własnie po tej trzydniówce... ale to za bardzo składa się w całość wiec chyba nie ma co kombinować, bo od przedwczoraj wieczora gorączki już nie miał...
A dzisiaj ma nas odwiedzić mały Mikołajek ale sie zastanawiają bo u nas chorowito, Mateusz już zdrowy teoretycznie, ale moja mam i mąż trochę przeziebieni wiec chyba przełozymy wizytę o ile zdążą przed wylotem do Londynu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Netinetko szerokiej drogi! Jak dojedziecie i dasz rade to daj nam znać 😉

Izullka też już muszę kupić zabezpieczenia...

A z Emilką dalej nie wiem co jest. W dalszym ciągu mocna biegunka - galaretowata. Jak tylko ściągam jej pieluszke to już zaczyna płakać, bo pewnie wie co za chwile bedzie 😞 Kurcze Biedna, musi ja bardzo boleć to odparzenie, to juz jest jedna wielka rana i na tym jakieś wypryski. I to przez jeden dzień się tak zrobiło po mimo tego, że po każdej zmianie pieluszki (a wczoraj zmian było chyba z 20) myłam jej pupcię pod kranem, wycierałam do sucha i smarowałam dużą warstwę sudocremu.
No nic, na 13 ide do lekarza, bo jeszcze mi się odwodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane 🙂
święta, święta i po świętach... ja nawet nie miałam kiedy do Was zajrzeć 😞
teraz już w pracy, trochę spokojniej jest to zaraz sobie poczytam zaległości.. nie wiem czy ze wszystkim zdążę ale to najwyżej na raty bede doczytywac 🙂
mam nadzieje ze u Was wszystko dobrze 🙂 buziaki i milego dnia!! 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na razie odczytałam tylko część... świąteczne zdjęcia przepiękne 🙂 Agata - widać efekty diety! 🙂 gratulacje 🙂
Łajsoka - to super że się wybieracie do kina 🙂 my teraz jak byliśmy w Szczecinie to tak zrobilismy 🙂 w poniedziałek zostawiliśmy Aluntka Babci a sami pojechaliśmy do kina 🙂 fakt że w południe, ale i tak było romantycznie 😁
Mam nadzieje że z Mateuszkiem już lepiej 🙂 w domu będę czytać dalej - mam nadzieję że doczytam później że już zdrowy 🙂
Lecę do domku! Do później!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Laseczki

Widzę, że dzisiaj puściutko u nas.

Byłam z Emilką u lekarki i niestety Mała ma rotawirusa 😞
Dostaliśmy leki, ścisłą dietę i jak stan w ciągu dwóch dni się pogorszy to mamy wypisane już skierowanie do szpitala. Ale jak na razie nawet nie dopuszczam do siebie takiej myśli!
Mała tak bardzo cierpi, głownie z poważnego odparzenia na pupci przez tą cholerną biegunkę 😠 Jak tylko ją kładę na plecki to już zaczyna płakać, wie że za chwilę zmienię jej pieluszke i będe myc pupke... ale takiego płaczu jeszcze u niej nie słyszałam.. taki prawdziwy, widać że ją to boli. Oczka juz ma czerwone i opuchniete z placzu Bidulka moja kochana.
Masakra... zanim wyszłam do lekarza minęła chyba godzina, bo co już ubrałam Emile, to znowu biegunka i tak w kółko. Myślę, że połowe dużej paczki pampersów dzisiaj poszło, tak często przebierałam Małą, bo co pierd to wodnista kupka.

A jeszzcze Wam napisze!!!!!!! Lekarka powiedziala, ze całe szczescie Emi byla szczepiona! Bo gdyby nie byla, to lekarka powiedziala, ze nawet nie chce myslec o konsekwencjach do jakich moze doprowadzic rotawirus!!! Wiec Dziewczyny szczepcie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O rany Kasia rotawirus? A jak ona to stwierdziła? Robiła jakies badania czy jak się to stwierdza że to własnie to? I skąd Emilka go złapała? No bo nam lekarka mówiła że jak dziecko nie idzie do żłobka i takie tam to ryzyko jest małe... ale mnie nastraszyłaś... a nie jest już za późno na szczepienie?
Biedna Emilka, jejku nie spodziewałam sie takiej diagnozy... ucałuj ją cieplutko...
Mateusz robi wodniste kupki, ale nie tak często... dajemy mu duzo pić, ma dietke i tyle... mamy tez skierowanie na badanie moczu i mam nadzieje że tam wszystko będzie ok... no i jest strasznie obsypany na plecach, brzuszku, za uszami i we włosach... no ale jesli to po trzydniówce to ma niby samo zejść...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu Zosia miala takie odparzenia jak byla chora i przyjmowala antybiotyki,dokladnie tak jak u ciebie, placz gdy tylko cos sie robilo kolo pupki,smarowalam alantanem,nie uzywalam chusteczek tylko woda mylam i pilnowallam,zed y zaraz przebierac po 3 dniach bylo lepiej a bylo juz tak 3 razy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biedna Emilka 😞 Oby szybko jej przeszło 😞 Moja chrześnica miała strasznie odparzoną pupę. Moja siostra na początku smarowała sudocremem i zrobiło się jeszcze gorzej,później smarowała bepantenem i to samo. Poszła do lekarza i lekarka kazała jej smarować tormentiolem i zeszło po 2 dniach. Na ulotce jest napisane, że nie należy stosować u noworodków i niemowląt, ale lekarze polecają go na takie właśnie uciążliwe odparzenia. Nie jest drogi bo kosztuje coś koło 5 zł, a myślę że jak jest naprawdę źle to warto spróbować. Moja siostra spróbowała, Martynce niec się nie stało, a pupa szybko się zagoiła. Ja jak byłam w Polsce to kupiłam na wszelki wypadek. Na razie odpukać nie musiałam go używać. Buziaczki dla Emilki 😘
Mi się tak właśnie wydaje że na rotawirusa to można tylko szczepić do 6 miesiąca. I dziwne, że lekarze mówią żeby szczepić dziecko , które idzie do żłobka bo nawet jak dziecko zostaje w domu to przecież ma kontakt z innym dziećmi które np chodzą do żlobka czy przedszkola. Zresztą wiadomo jak takie choróbska się szybko rozprzestrzeniają 😠 Kasia uważajcie też na siebie 😘 DObranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć
Izullka smarujemy termontiolem i już dzisiaj widzę, że jest troszke lepiej z tym odparzeniem. Ale to i tak jest błędne koło. Biegunka jest co chwile, wczoraj nie przesadzając około 20 razy w ciągu dnia zmieniłam jej pieluszke - ach myślę, że nawet więcej. Po zdjęciu pieluszki pupcia pod kran (absolutnie chusteczek nie można używać), mydełko z dodatkiem szarego mydła, delikatne osuszenie no i ten krem. Ale i tak lekarka powiedziała, ze dopoki bedzie biegunka to odparzenie nie zejdzie.
Anita poczytam o tym alantanie i jesli jest bez recepty to tez sie w niego zaopatrze, warto w domu miec rozne specyfiki.
No nic musimy wlczyć z tym paskudztwem... Chciałoby się uchronić swoje Malenstwo od wszelkich wirusów, ale to sie chyba tak nie da...
Oczywiscie z Sylwestra nici, ale Mycha jest dla mnie najwazniejsza i spedzimy go same - nigdzie nie idę 🙂
Tak więć jak ktoras bedzie miala ochote wypic ze mna lampke wirtualnego szampana to będę szczęśliwa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!!
Kasia jak u Was nocka? Doczytałam że na szczepienia już za późno... 😞 I rzeczywiście lekarze wprowadzają troche w błąd z tymi szczepieniami... bo jak widac rota mozna złapac wszędzie, ale też sama szczepionka nie chroni przed zachorowaniem, a tylko łagodzi objawy...
Ja jestem dzisiaj nieprzytomna... kolejna noc nieprzespana, tzn w sensie z budzeniem na mleczko, ale z dnia na dzień czuje sie coraz bardziej zmęczona... od 8 miesiecy nie spałam całej nocy, jak większośc z nas... ale dzisiaj do tego stopnia jechałam do pracy ledwo zywa, że nie zauwazyłam że brama wjazdowa jest częsciowo zamknieta (zazwyczaj jest otwarta) i w nią wjechałam... uszkodziłam troche samochód, mąż nie będzie zadowolony...
Co się dzieje z Wysulką i Madzią? Dziewczynki obraziłyście sie na nas? Wracajcie tu a nie tylko na gg siedzicie :o)
Z Mateuszem odpukac lepiej, tylko te kupy jego mnie troche niepokoją... może to z leków które jak sie okazuje niepotrzebnie podawalismy, wystarczyło cos na zbicie goraczki a nie ta pinda nam biseptol przepisała... przeciez to silny i szkodliwy lek... dobrze że nie przyjmował tego... Nie wiem czy dalej ma kropeczki bo rano spał w ciemności i go nie widziałam... Izulka ile dni ta wysypka sie utrzymuje? I ciekawe czy ona swędzi, bo Pokemon jest strasznie niespokojny...
Mikołaj z rodzicami wczoraj do nas nie przyjechał, przełozylismy wizyte na niedziele, bo mama i mąż nie sa jeszcze całkiem zdrowi...
Mimo że z jednej strony ten rok był bardzo szczęsliwy, bo urodził sie mateusz, to ta końcówka powoduje, że chciałabym żeby już sie skończył... wszystkie informacje jakie do mnie docierają ze strony rodziny czy znajomych dotycza tego, że ktoś zachorował, ktos był/jest w szpitalu i to same powazne choroby... nawet nie czuje że dzisiaj Sylwester i że będziemy sie bawić... jakos tak mi smutno na ten koniec roku... a jeszcze wczoraj dobiła mnie wiadomośc o chorej Emilce... jestem tak związana z Wami i Waszymi dziecmi że to aż niemożliwe...
Buziaki dla Was i Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku bo nie jestem pewna czy uda mi sie jeszcze zajrzeć... w pracy pewnie tak, ale wychodze dzisiaj o 12-tej a potem do wieczora będzie trochę bieganiny...
Zdrówka na Nowy Roczek dla wszystkich chorych dzieciaczków... zeby przyszły rok kojarzył nam sie tylko z nowymi słowami, umiejętnościami i usmiechami naszych Iskierek...
Życzy Wam wszystkim Radzia, Radziowy Mąż i Mateusz vel Pokemon vel Dziabąg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
takie złe wieści Emilko niech ten wirus szybko ucieka, Oli śle buziaczki ( chyba Aluntka sie nie obrazi 😁 😁)
Ja też nie czuję że dziś sylwester, a spędzam go z mamą, tatą, i rodziców znajomymi, no i oczywiście z Hałabałą 😉
Wczorajsza randka super 😆 Oli był grzeczny, nie wołał mama bawił się 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
biedna Emilka, niech jak najszybciej dochodzi do zdrowia, zeby szpital ja ominal. z tymi szczepieniami to roznie bywa, bo szczepionka jest na 9 szczepow rota a istnieje miliony chyba i stad u dzieciakow sie to bierze!u nas szczepionka zadzialala, bo wszyscy wokol mieli a Blabla nie ufff, wiec Emilko zdrowiej 😞 dobrze, ze Mateuszek juz zdrowy, podobno jak dziecko raz przejdzie 3-dniowke to sie uodparnia na cale zycie 🤔
my na miejscu, jechalismy wczoraj 12 godzin 🤪 bo jeszcze jechalismy ze znajomymi z malymi dziecmi i to kupka to siku to jedzenie i tak w kolko, ale moja niunia dzielna byla i albo spala w samochodzie albo sie bawila ladnie a jak sie zatrzymalismy w knajpie na obiad to wszystkie dzieci zrobily taka rozpierduche , ze ho ho, wszedzie jedzenie, chusteczk zuzyte, no ale bawily sie przy tym swietnie 🙂
ja narazie siedze w pensjonacie, bo wiatrzysko straszne, maz jezdzi na nartach, ale potem zmiana i my matki idziemy "na miasto" a faceci z dzieciakami a wieczorem robimy sobie imprezke w stylu lat 70 😜 juz sie nie moge doczekac az wszyscy sie przebiora, moze byc smiesznie, wrzuce zdjecia jak bede mogla, bo mam tez swojego kompa, bo jest tu wi-fi i nie moglismy sie pogodzic ktorego laptopa wziac wiec...wzielismy 2 😁 bo dla mnie pozyczanie lapka to jak pozyczanie gaci he he, tak po prostu jestem uzalezniona od kompa i od was!!! 😁
jakbym juz nie miala kiedy tu wejsc, to zycze Wam samych pieknych chwil w nowym roku, duzo milosci i radosci i ciepla a przede wszystkim duuuuuuzo zdrowka! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej - ja na krotko tylko!!!!!

Emilcia zdrowiej nam kochana!! Dziś Radzia mi na gg powiedziała jaka jestes cierpiąca!! Bidulko kochana... duzo duzo zdrówka!!
ja juz wszystko przeczytalam ale niestety nie mam juz czasu zeby odpisac 😞
Resztę napiszę już po Nowym Roku bo ostatnio to kiepsko z czasem.. 😞

WSZYSTKIEGO DOBREGO NA NOWY ROK!! 😁 BAWCIE SIE DOBRZE!!

Buziaki!! Madzia, Grześ i Aluntek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja przyjaciółka dzisiaj urodziła synka 3750 i 57cm 🤪 🤪 🤪 🤪 JUPIIIIIII
Szkoda ze nie dotrwała do jutra no ale najważniejsze, ze Mały zdrowy 🤪
Ciesze sie jak głupia!

Laseczki moje Kochane - my również składamy życzenia noworoczne! Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku 😘 Szampańskiej imprezy życzę
U mnie już czeka mini szampan - bedę świetowac sama a co 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...