Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tak jak pisałam: będą w razie czego 🙂 jakby coś się stało, jakaś ranka, skaleczenie, cokolwiek.. Ale poza tym to nie widzę innego zastosowania, chyba że ktoś mnie przekona że rzeczywiście jest to niezbędne :P Ale na szkole rodzenia też mówili że nie trzeba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja słyszałam że gaziki jałowe potrzebne do przemywania oczu, szczególnie jak ropieją albo zatkane są kanaliki łzowe.
Jeśli się nic nie dzieje to podobno oczka można przmywać zwykłymi płatkami kosmetycznymi i wodą przegotowaną.

Mam prośbę do Pszczółki. Jak skompletujesz swoje zamówienie w aptece to możesz przekleić listę zamówionych produktów? Była bym wdzięczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie.
Jak zawsze się rozpisałyście.
My niedawno wróciliśmy od lekarza.Z Amelki jak na razie nie zrobił się Antoś.Ale lekarz powiedział mi że jak mnie rozpakuje to mi powie na 100%co jest.Mała waży niecałe 2kg.Ale zmartwił mnie bo skłania się abym miała znowu cc 😠

Łajsoka masz racje co do zzo.Nic się nie czuje od pasa w dół a lekarze ci grzebią.

A co do brzucha jak się obniży-mi w pierwszej ciąży obniżył się już ok 8 mc a urodziłam 10 dni po terminie.

Tormentiol bardzo polecam .A butelka na rozcieńczony spirytus to najlepiej jak by była ciemna.
A do przemywania oczek to bardzo dobre sprawdzają się płatki kosmetyczne +przegotowana woda.Zresztą do mycia u dziewczynek "pipiny"to też płatki kosmetyczne i przegotowana woda przynajmniej na początek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Wiele szpitali daje po porodzie małą wyprawkę min. pampersy i właśnie spirytus 70 %. Jego nie trzeba samemu rozcieńczać i od razu przemywa się nim pępowinę bez strachu , że będzie za mocny.

Dowiedzcie się w szpitalach które wybrałyście , czy jest i ew co wchodzi w taką małą wyprawkę. Wiem że na Żelaznej w Wawie jest wyprawka wraz z gotowym do używania spirytusem.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko - dokładnie tj. mówisz zwykłe płatki i przegotowana woda. Ew. zamiennie z tym roztworem soli fizjologicznej i dlatego chcę to kupić..
A własnie mnie zastanawiało też to co napisałaś, a mianowicie czy buteleczka musi być ciemna.. Jeżeli tak to np. wystarczy że owinę ją folią aluminiową?

Skoro Ty też Tormentiol polecasz to wezmę go od razu 🙂

Madziocha - moja aktualna lista oprócz jakiś tam moich domowych zapotrzebowań wygląda na chwilę obecną mniej więcej tak:
- roztwór soli fizjologicznej w ampułkach (ten co wysyłałam linka)
- Tormentiol 🙂
- termometr (ja wybrałam zwykły elektroniczny z miękką końcówką)
- linomag zielony
- woda morska DisneMar niebieska
- canpol gruszka
- tantum rosa, to w saszetkach, bez aplikatora (żeby mi się podwozie szybciej goiło :P)
- chusteczki nawilżane nagietkowe cleanic - przetestowane i jak dla mnie bomba
- zastanawiam się jeszcze nad gencjaną.. w szkole rodzenia mówiła mi babka że już się nie zaleca.. i nie wiem czy kupować..
- nadmanganian potasu - ale o to będę pytać w aptece, bo nie wiem jaki będzie najlepszy
- reszte aptekowych rzeczy typu majty, podkłady już mam 🙂

to na razie tyle 🙂

Kasiaa - wrzuć jakieś fotki jak już złożycie łóżeczko!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu mój Piotruś był wielkim chłopem :P przy narodzinach miał 3120g i 55cm 🙂 A że lekarz mój mówił że będzie wcześniej to w 25tc dostałam sterydy na rozwój płuc, więc radził sobie z wszystkim sam 🙂 Dostał 10 punktów - urodził się w czwartek a w niedzielę byliśmy w domciu. Niestety ponoć to często się nie zdarza, obecnie mamy 34 tydzień a Szymek ma 2,5kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czytałam o tym Tormentiolu, ale dalej nie wiem do czego ma nam służyć ☺️

Pszczoła zamiast gruszki polecam raczej aspirator do noska, nie podrażnia delikatnej śluzówki tak jak tradycyjna gruszka.

Aaaa i dopisz do swojej listy Aftin, zapobiegawczo, żeby nie było pleśniawek u Maluszka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moretta no to faktycznie duży chłopczyk, może nawet lepiej, że urodziłaś wcześniej 😉 Pytałam, bo moja Malutka już się pcha na świat i myślałam, że jakoś się pocieszę, że takie Maluszki mają duże szanse na "normalne funkcjonowanie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu wiem co czujesz ja od 17 tyg leżę i leżę (zaczeło sie rozwarcie robić)i mimo tego leżenia szyjka jest już całkiem miękka i praktycznie na zero, do tego teraz dochodzi twardy brzuchol praktycznie cały czas. 😞 Ale trzymamy się dzielnie, oby do końca 36tc. 🙂I powiem Ci że lekarz mnie pociesza że jak maleństwo przekroczy 2 kg to już jest bardzo dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tormentol na odparzenia i na trudno gojące się rany.
I zgadzam się z Kasią że lepszy aspirator niż gruszka.A najlepszy jest tzw.katarek który podłącza się pod odkurzacz. A do przemywania oczek jest też bardzo dobry oftarinol-czy coś o podobnej nazwie bo ma takie samo pH jak oczy.
I wystarczy butelkę owinąć folią aluminiową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu - myślałam nad aspiratorem ale w końcu biorę gruszkę. Z tym, że ma ona taką końcówkę jak aspirator a nie taką długą jak tradycyjne, które można wsadzić za głęboko. Ta jest szeroka na początku więc nie ma możliwości włożenia jej głębiej niż potrzeba i tym samym uszkodzenia śluzówki..
A co do Aftinu zgadzam się 🙂 do listy już dopisane 🙂
Tormentiol natomiast jest na silniejsze odparzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Brzuchatki 🙂

Weszłam się przywitać ale oczy mi się kleją i chyba zaraz się glebnę i pośpię z godzinkę, miałam ciężką noc, jak nie jakieś dziwaczne sny, to psy strasznie ujadały z pobliskich domków jednorodzinnych, mały się wiercił i wypinał i spać nie mogłam 😞 mały cwaniaczek w brzuszku o 4 rano szalał a teraz spokojnie śpi 😉
No nic lecę jeszcze pod kołderkę. Do później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć 🙂 widzę że nie ja jedna miałam nie ciekawą noc,mały o 5 rano zaczoł dokuczać,na prawym boku jak leżałam to cisza a jak na lewy chciałam sie przekręcić to od razu zaczynał skakać i nie było to nic przyjemnego 😞 och niech ja go dostanę w swoje ręce 😉 po za tą kiepską nocą jestem zła 😠 mąż tak grzebie się z tym sprzątaniem,dałam mu delikatnie do zrozumienia że ja już dawno bym to skończyła ale nic nie poskutkowało więc już dzis z rana powiedziałam dosadnie 🤢 i było małe spięcie na naszych łączach.Jeszcze w niedzielę chcę pojechać do siostry po rzeczy dla małego a on od poniedziałku zaczyna wreszcie pracę w nowym miejscu więc go nie będzie 🥴 i jak ja dokończę ten remont i sprzątanie? A na dworzu wreszcie wiosna,ciepło i ładnie aż się żyć chce 🤪 czytałam jak pisałyście o cc itd.nie mam zdania na ten temat ponieważ Kubę urodziłam sama i nie było to traumatyczne przeżycie jak dla mnie,a cc nie wiem jak to jest i jak Jaś się nie przekręci a łożysko będzie nisko to tylko taki poród wchodzi w grę i nie będę tu tą osobą która ma decydujący głos-niestety.Ale mam nadzieję że szybko dojdę do siebie.Pozdrawiam was ciepło 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Majóweczki,

ja wczoraj nie mogłam zasnąć. Jeszcze przy obracaniu potrąciłam wodę w szklance przygotowaną do picia i mieliśmy sprzątanie w środku nocy. Za to rano mam spanie.
Mała się przekręciła w brzuszku, mam teraz górkę z lewej strony pępka ale nie wiem czy to głowa czy pupka. My jutro idziemy na usg. Trochę się denerwuje czy z Niunią w porządku bo ona się tak mało rusza. Może jest po prostu spokojnym dzieckiem. Mówie teraz do niej Leniuch jak mama 🙂
Madziu ja też mam z moim mężem problem sprzątania. Już od połowy stycznia go proszę żeby rozmroził lodówko-zamrażarkę i zrobił to dopiero wczoraj bo w niedziele 16 stopni zapowiadali. Żałuję że nie jestem na chodzie bo bym już dawno wszystko zrobiła. Mam nadzieję że w ten weekend skończy ten pokój dla Małej tzn. pomaluje i pojedzie zamówić meble bo to wszystko się tak ciągnie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉

U mnie z nocką to samo. Mam teraz wory pod oczami 😠

Dziewczyny jak ja Was dobrze rozumiem!! Juz mam dosyć ciągłego powtarzania mężowi, że ma coś zrobić. Już mnie krew zalewa, że nie mogę wstać i sama czegoś zrobić.
Czasem boję się odezwać, bo czuję się jak jakaś wredna marudna baba, co tylko rozkazuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wstałam, ale spać to chyba teraz przez cały dzień będzie mi się chciało 🥴
Słonko piękne, pościel wyrzuciłam na balkon, później tak fajne pachnie, taką świeżą wiosną, aż szkoda że wyjść nie mogę ale okno od balkonu otworzyłam na maxa i zachwycam się piękną pogodą 🙂

Z facetem to u mnie tak samo, ostatnio miał posprzątać mieszkanie, mówiłam mu że panele to aż czarne się zrobiły, wziął wytarł kurze, włączył odkurzacz no i umył podłogi, ale że w toalecie brudno jak nie wiem, prysznic, "tron", umywalka, w kuchni to kuchenka usyfiona, ale o tym to już nie pomyślał odpowiedział tylko że mówiłam że podłoga brudna a o reszcie nie
wspomniałam.... 😠 no wiecie co myślałam że wyjdę z siebie i stanę obok, a jeszcze tak się guzdrał z tym swoim sprzątaniem i chyba z godzinę mu zajęło głupie zmywanie podłóg 😠 gdzie ja w tym czasie miałam bym całe mieszkanie wypucowane. Poryczałam się jak głupia że sam nie może wpaść na pomysł że jak sprzątanie to po całości też mi głupio czasem tak nim dyrygować jak wróci np z nocki a tu ja jeszcze go do sprzątania ganiam i mam pretensje, ale kurczę faceci chyba mają to we krwi, machną ścierką w prawo w lewo i myślą że pięknie sprzątnęli 🤢. Ale w końcu zrobił wszystko i jeszcze sam mnie przepraszał że przez niego się denerwuje...eh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...