Skocz do zawartości

Witam wrocławskie mamusie! | Forum o ciąży


Sathi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Goshe, przeczytałam na innym wątku, że zamierzacie się pobrać wkrótce. Planujecie jakieś większe wesele czy tylko ślub? Pytam, bo my myślimy o przyjęciu weselnym, jak już mały będzie na świecie, tylko nie wiem jak to będzie z organizacją wszystkiego przy takim brzdącu i czy jeszcze będzie nam się chciało, a chcieliśmy tak jak mały będzie miał ok.8 mies. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że każde dziecko jest inne i ciężko cokolwiek doradzić. Ale tak z ciekawości jak ty to widzisz? 🙂 Oczywiście opinie innych forumowiczek równiez mile widziane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ika79 napisał(a):
Goshe, przeczytałam na innym wątku, że zamierzacie się pobrać wkrótce. Planujecie jakieś większe wesele czy tylko ślub? Pytam, bo my myślimy o przyjęciu weselnym, jak już mały będzie na świecie, tylko nie wiem jak to będzie z organizacją wszystkiego przy takim brzdącu i czy jeszcze będzie nam się chciało, a chcieliśmy tak jak mały będzie miał ok.8 mies. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że każde dziecko jest inne i ciężko cokolwiek doradzić. Ale tak z ciekawości jak ty to widzisz? 🙂 Oczywiście opinie innych forumowiczek równiez mile widziane 🙂

Ja się może nie wypowiem, ale chętnie dołączę do pytania... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas ze slubem to jest tak ze narazie musimy wziac tylko cywilny ze wzgledu na to w koscielnym trzeba miec swiadectwo ukonczenia kursu przedmalzenskiego a taki kurs trwa w naszymkociele przez tydzien codziennie o 19 i my kompletnie nie mamy z kim malego zostawic (ja tzn moja rodzina mieszka 500km od Wrocławia a na rodzine Michala nie mozemy wogole liczyc aj szkoda gadac :/ )
probowalismy gadac z ksiedzem czy mozemy z malymna te kursy przychodzic albo je ominac ale on nieugiety nawet przekupic probowalismy ☺️ 🙂ale tez nie da rady wiec bierzemy narazie cywilny dla najblizszej rodziny a za ok 2-3 lata jak maly podrosnie zrobimy koscielny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe o raany Ci księża.... bez ślubu źle, załatwić ślub też źle, nie pomogą... 😠 Ech, macie pecha, trafiliście na takiego.... 😞 No, ale może racja, mały będzie starszy, nie typowy dzidziuś, może mniej będzie zmartwień o niego. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ech ci księża, tak źle i tak niedobrze... :/ My cywilny braliśmy w marcu razem z malutkim przyjęciem dla najbliższych, a kościelny chcieliśmy połączyć z chrzcinami i weselem, bo tak naprawdę niewiele jest okazji żeby cała rodzina spotkała się i jeszcze bawiła wspólnie 🙂 a troszkę jej mamy 🙂 zobaczymy czy się uda. u mnie jeszcze ten problem, że nie mam bierzmowania :/ więc tym bardziej, nie mogę się zebrać, żeby wybrać się na rozmowę z księdzem odnośnie ślubu. boję się że mnie wyrzuci na zbity pysk, albo usłyszę takie kazanie, że mi się odechce tej całej uroczystości. no i przede wszystkim zastanawiamy się czy przy 8-miesięcznym bąblu będzie nam się chciało balować na własnym weselu i zajmować się jego organizacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ika79 miałabym podobne obawy... Zwłaszcza po tym co sama przeszłam z załatwianiem chrztu małego... Ksiądz się czepiał o wszystko... Więc za pierwszym razem wściekłam się i wyszłam - bo nie przyszłam wysłuchiwać. A muszę napisać, że pierwszy raz natrafiłam na takiego księdza, co było przykre. 😞 Poza tym mnie na chrzcie nie zależało, nie jestem wierząca, robiłam to dla mojego faceta, bo on jest. Więc za drugim razem poszedł on razem ze mną załatwiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze dziewczyny ale miałyście przejścia z księżmi. Ja osobiście nie mam takiego doświadczenia, chociaż jak mi powiedział ksiądz kwotę za ślub to szczena mi opadła...W ogóle nie bardzo rozumiem dlaczego trzeba płacić za sakramenty ale to temat na dłuższą dyskusję 🙂

Ja mam dziś zmniejszoną dawkę fenoterolu a od jutra całkowicie go odstawiam. Ciekawe czy zacznie się akcja 😉 Już dziś boli mnie brzuch i mam skurcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie no to jak juz masz skurcze to jeszcze pewnie kilka dni i urodzisz 😁 😁 😁
a ile jesli mozna wiedziec ksiadz chcial za slub? bo my jeszcze nie doszlismy do tego jak bylismy wczesniej powiedzial tylko ze ten kurs przedmalzenski bedzie kosztowal 50 zlod osoby 😮 zawsze myslalam ze takie kursy sa darmowe 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe my ślub braliśmy w naszych rodzinnych stronach, nie we Wrocku, a płaciliśmy ok 800-1000zł (2 lata temu). Jest to masakryczna kwota moim zdaniem ale jakoś nie umiałam się z księdzem targować 🤢 tym bardziej że on miał odprawiać naszą mszę ślubną.
Jeżeli chodzi o te nauki to mąż mi przypomniał, że my też coś płaciliśmy ale bardziej był to w formie zbiórki na kościół/klasztor (byliśmy na naukach w kościele na pl. dominikańskim). Niestety nie pamiętam czy była to jakaś wyznaczona odgórnie kwota.

Może troszkę optymizmu wrzucimy na nasz wątek 😉 Żadna z lokalizacji nowego przedszkola mi nie pasuje ale przynajmniej więcej dzieciaczków się dostanie.
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,8038341,We_Wroclawiu_bedzie_wiecej_miejsc_dla_przedszkolakow.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie zapłata za sakramenty... bo świętość jest w cenie? 😜 Ta, niby co łaska, a jednak niektórzy cenniki mają.

Goshe hm, też myślałam, ze kursy przedmałżeńskie są w kościele darmowe... W zasadzie chyba pierwsze słyszę, że trzeba płacić konkretną cenę. 🤨A tą ceną za ślub mnie powaliłaś!
Co do linka - coś mi nie działa... 🤢

Kurde tak trochę mnie zaniepokoiłyście tymi cenami. Mój M na ślub nalega... Oczywiście z mojej strony wchodzi w grę tylko ślub wierząco-niewierzący.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rzeczywiście już link nie działa, tzn nic się nie pokazuje na stronce...próbowałam wygooglować ten artykuł - pokazały mi się dwa linki ale po wejściu ukazała się biała strona...czyżby usunęli ten artykuł? Może pospieszyli się z ogłoszeniem dobrej nowiny 😉 Mówili o 400 nowych miejscach dla przedszkolaków (Leśnica, Złotniki i gdzieś jeszcze).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ile tysiaka za udzielenie slubu???matko 😲 😲 😲 ja myslalam ze gora 200zl 😁 no slub i wesele to koszta masakrycznie duze 😁ale co tam raz w zyciu jest slub 🙂 🙂 🙂
a linka nie ma bo pewnie sie pospieszyli ...a miejsc nie ma 🙂
a my obraczki wlasnie kupilismy i musimy czekac az 4 tyg na nie 😲 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tą opłatą za ślub to zależy od parafii. Najlepiej brać ślub w jakiejś małej parafii albo w parafii prowadzonej przez zakonników (oni wydają mi się bardziej ludzcy). My braliśmy w parafii męża i tam niestety była taka "cena" 😉
nom, całościowo koszty ślubne i weselne to niezły wydatek...za każdy papierek trzeba zapłacić 🤢 nie wspomnę już o jakichś pierdołach typu wiązanki, fryzjer itp. Marżę mają wtedy co najmniej podwójną!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło ludzie jaka cena za sakrament małżeństwa!! masakra :/ ale chyba nie we wszystkich parafiach są takie kwoty, mam nadzieję. ale faktycznie, wszyscy z nowożeńców zdzierają. dlatego ja na cywliny kupiłam sobie storczyka zamiast wydawać 300 na piękny bukiet 🙂 a znajoma jak poszła robić kok ślubny to powiedziała fryzjerce, że idzie do koleżanki na wesele hehe
goshe, 4 tyg oczekiwania na obrączki to norma, nam w niektórych punktach mówili nawet o 8 tyg. troszke za późno, skoro juz zamówiliście, ale polecam jubilera w astrze- ma maleńki niepozorny punkt, a robi obrączki i pierścionki jakie sie zażyczy za połowe ceny. trafilismy na niego przypadkiem. pozbieralismy w domu stare złote pierścionki i dalismy na wymiane i po ich odliczeniu zapłaciliśmy za 2 nowe z białego złota chyba niecałe 200 zł. bylismy bardzo mile zaskoczeni, a za zaoszczędzoną kasę spędzilismy noc poślubna w fajnym hotelu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
'ika super 200 zl to naprawde malutko ja nawet nie wspomne ile nasze kosztowaly a byly z tych tanszych 😲 🤢 🙂 a moze wiecie gdzie we Wrocławiu mozna kupic fajna sukienke na cywilny slub?chodzi mi o kremową,ecri do kolan 😁 albo dobra krawcową 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe, moja znajoma znalazła sukienkę we Wrocku na allegro i okazało się że szyje to jakaś krawcowa. Zrobiła jej sukienkę na wymiar i chyba nawet coś tam pozmieniała. Niestety nie jestem z tą dziewczyną w kontakcie żeby dać Ci namiary, ale może warto poszukać w taki sposób?
Ja to notorycznie kupuję na allegro 🙂 całą wyprawkę kupiłam przez neta. I sobie trochę ciuchów i butów też 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...