Skocz do zawartości

Witam wrocławskie mamusie! | Forum o ciąży


Sathi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hm... a jednak doczytałam coś, że każdy kto kiedykolwiek przeszedł tego wirusa może nim zarazić... W bardzo żadkich przypadkach też można go odziedziczyć po rodzicach wbudowanego w kod DNA. Zobaczymy. Dziś za nami cieżka noc. Ale o 2 w nocy Witek dostał paracetamol i póki co gorączka mimo, że jest to jednak lekka, nie już tak silna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny 🙂

ja to tak chyba co miesiąc będę teraz wpadać tutaj hehe

Młody miał wtedy te kolki ale tylko przez tydzień (ufff), później powtórzyły się jeszcze z 2 razy. Chyba pofolgowałam sobie z jedzeniem w tamtym okresie. Jak zaczęłam się bardziej pilnować, to problem zniknął. Teraz za to ma małą wysypkę na rączkach i buźce :/ Ech, jak nie urok to sra... Ale nabiału jednak nie odstawiłam, tylko samo mleko, jogurty dalej wpierniczam- podobno są lepiej przyswajalne niż mleko.

Alice ja mieszkam na maślicach, a na kozanów często chodzę na spacerki, no i młody zapisany do przychodni na kozanowie. A rodziłam na kamienśkiego (cesarka planowana) i polecałabym każdemu ten szpital, gdyby obyło się bez komplikacji. Oddział odnowiony i zadbany, położne bardzo sympatyczne i pomocne, ale młody złapał tam gronkowca i chociaż z dnia na dzien wyglądał coraz gorzej, to wmawiali nam że wszystko w porządku.

Kurcze, szczepionki to jakaś masakra cenowa :/ Następna wizyta to koszt 820 zł- rota, pneumokoki i 5w1 szok 🤢

A tak wogóle, to młody juz się super uśmiecha i nadaje jak najęty- czasami od 4 nad ranem rozmawia z misiami hehe

Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ika79 a czemu taki koszt??? ja na rota nie szczepie bo jeszcze nie zostaly zakonczone badania co do tej szczepionki (co nie znaczy ze jest zla ale ja sie do niej nie przekonalam), co do pneumokokow to ja ostanio pytalam i lekarka zadala mi podstawowe pytanie: czy dziecko idzie do zlobka, odpowiedzialam ze nie i dopiero pojdzie do przedszkola, odpowiedziala ze nie ma sensu w tej chwili na to szczepic. Ja wiem ze co lekarz to inna opinia ale mnie przekonala i poczekam z pneukmokoami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To raczej trzydniówka i juz po. 🙂 Czekamy tylko na wysypkę. 😉 Ale dzielnie mały pokonał tą infekcję. 🙂


Ika79 ech, szczepionki, no tak. My mamy 6w1 i już muszę szykować ciężką kasę na grudzień. 😞

A dziś sie poradziłam naszej doktor jak z tymi szczepionkami przeciw grypie u tak malutkich dzieci. Powiedziała, że raczej nie i że w ogóle najwcześniej to dopiero od 3 roku życia, ale najlepiej od 6. I w ogóle to najlepiej zaszczepić siebie i inne osoby, które przebywają wokół dziecka (to akurat zrobiliśmy, razem z moimfacetem się zaszczepiliśmy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laaf napisał(a):
ika79 a czemu taki koszt??? ja na rota nie szczepie bo jeszcze nie zostaly zakonczone badania co do tej szczepionki (co nie znaczy ze jest zla ale ja sie do niej nie przekonalam), co do pneumokokow to ja ostanio pytalam i lekarka zadala mi podstawowe pytanie: czy dziecko idzie do zlobka, odpowiedzialam ze nie i dopiero pojdzie do przedszkola, odpowiedziala ze nie ma sensu w tej chwili na to szczepic. Ja wiem ze co lekarz to inna opinia ale mnie przekonala i poczekam z pneukmokoami.


mój do żlobka nie idzie, ale ma kontakt z dzieciaczkami, co chodzą do przedszkola. Widzisz, nam pediatra doradzała, żeby szczepić. Co lekarz to inna opinia. Tak samo było z bioderkami. Jedna mówiła, że nie trzeba sie spieszyc z usg bioder, druga, ze lepiej sie wybrać, a chirurg powiedział, ze dopiero po ukończeniu 6 mies powinno sie pójść :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm... myślę, dziewczyny, że nie ma też czasem co patrzeć na innych, tylko gdy naprawdę ufamy lekarzowi naszemu dziecka, to najlepiej się go posłuchać. 🙂 Ja naprawdę uważam, że Witek ma świetną panią doktor, do niej w każdej infekcji jadę nawet z Wrocławia do Wałbrzycha. Jak się coś dzieje, jest zawsze gotowa nas przyjąć, pamięta nas i ma super podejście do dzieci. Ale także wiedzę i doświadczenie (same kolejki u niej o tym mówią... 😉 No i nie poznałam nikogo, kto by był niezadowolony.) Także, jeśli ufacie swojemu lekarzowi, to myślę, że warto się go posłuchać - zwłaszcza, że zna on dziecko, a każde jest przecież inne. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi napisał(a):
Hm... myślę, dziewczyny, że nie ma też czasem co patrzeć na innych, tylko gdy naprawdę ufamy lekarzowi naszemu dziecka, to najlepiej się go posłuchać. 🙂 Ja naprawdę uważam, że Witek ma świetną panią doktor, do niej w każdej infekcji jadę nawet z Wrocławia do Wałbrzycha. Jak się coś dzieje, jest zawsze gotowa nas przyjąć, pamięta nas i ma super podejście do dzieci. Ale także wiedzę i doświadczenie (same kolejki u niej o tym mówią... 😉 No i nie poznałam nikogo, kto by był niezadowolony.) Także, jeśli ufacie swojemu lekarzowi, to myślę, że warto się go posłuchać - zwłaszcza, że zna on dziecko, a każde jest przecież inne. 🙂


Sathi bardzo dobrze to ujelas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wrocławianki,
my w sobotę chrzciliśmy małego 🙂 Tymi nawet się nie skrzywił podczas ceremonii. Oglądał z zaciekawieniem kościół i co ksiądz robi. W pewnym momencie uśmiechnął się do księdza a ten zapomniał co miał powiedzieć hehehe 😁 Ksiądz kazał mu koniecznie powiedzieć jak już będzie duży, jaki to był dzielny podczas Chrztu 😉
Jakaś masakra była wczoraj na drogach. Wracaliśmy 9h!! Bardzo duży ruch a do tego jakieś prace remontowe na drogach, wypadek...i cały dzień minął w samochodzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie gratulację udanego chrztu. 🙂

My jak przed weekendem, wieczorem wyjeżdżaliśmy z Wrocławia (w stronę jak na Jelenią, Wałbrzych), to jechaliśmy 2h. 😞 Tragedia. Wszystko chyba przez te remonty, budowy dróg. Ech. 😞 Ale na samej autostradzie w kierunku Katowic też nie było lepiej - straszny ruch. Nie wiem co to.. chyba efekt długiego weekendu. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, roboty są na tzw. "gierkówce". Porobili zwężenia i miejscami jeździ się jednym pasem. Wydaje mi się że ten ruch był spowodowany końcem długiego weekendu, bo jechaliśmy pod koniec września (wtedy też już były prace) i było lepiej.
My jechaliśmy jeszcze dalej za wwe, wiec mielismy dodatkowych kilometrow (ok 100)

Tymkowi chyba nie przeszkadzała jazda. Na poczatek przypadla jego długa drzemka (3h) później tankowanie (cyc), zabawa z hipciem i znowu drzemka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf napisał(a):
domyslalam sie ze na tej wlasnie drodze bo ona jest non stop prawie robiona, to pewnie staliscie w wahadlach?


na szczęście nie ma takich typowych wahadeł gdzie się stoi na światłach. Zamykają jedną stronę drogi (2pasy) a puszczają ruch na jeden z pasów drogi z naprzeciwka. Jak ruch jest normalny to tam się w miare normalnie jedzie ale teraz jak był koniec długiego weekendu to dramat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jej dziewczyny od poniedziałku wracam do pracy i jakoś mi dziko tak...fakt ze tylko na 6h ale i tak mi dziwnie....a dzisiaj Dawidek kończy 5 miesięcy 😉

Sathi przed Tobą wielkie wydarzenia za 8 dni 😉 Do tej pory pamiętam pierwszy roczek mojej Kamiski 😉 bo poziejsze urodziny to sie juz raczej zapomina... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi przed Tobą wielkie wydarzenia za 8 dni 😉 Do tej pory pamiętam pierwszy roczek mojej Kamiski 😉 bo poziejsze urodziny to sie juz raczej zapomina... 😜

O? Naprawdę? Nie wiedziałam, że tak bywa... Ano... pierwsze urodzinki, heh, a ja nawet nie mam czasu na porządne przygotowania. 😞 Chlip.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...