Skocz do zawartości

Witam wrocławskie mamusie! | Forum o ciąży


Sathi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej hej Kochane ! 😉
Sorki że tak długo bez odzewu ale sezon w pełni 😉

Po wyjęciu krążka całkiem dobrze ! 🙂
Nic się nie działo aż to 9 czerwca ...
Wtedy otóż zaginął czop ... 🤪
Nie byłam jednak pewna czy to aby na pewno to o co chodziło ...
Późnym popołudniem i wieczorem były już regularne skurcze co 20 min ...
Jako iż wszyscy plotkują iż pierwszy poród trwa po 12-15 godzin spokojnie wzięłam prysznic, poskakałam na piłeczce i poszłam spać.
Budziłam się regularnie co 2h z pełnym pęcherzem i ogromnym uczuciem głodu ( pożerałam wszystko co znalazłam- Lays'y pikantne, Snicersy, kanapki z serem 🤪:woohoo 🙂
O 4:00 dzieciorek strasznie się przekrecił i polały się wody ... ! ! ! 🤪
( lekarz powiedział ze to pół szklaneczki, szklanka- Max ! )
Lało się i lało jak na filmach ...
Szybciutko się zebraliśmy ( w miarę naszych mozliwości :side 🙂
i pojechaliśmy do szpitala- 4:20 wyjazd, 5:00 byliśmy na Brochowie.
Kobitka przyjmowała nas 40min ... wypełniała dokumenty, wpisywane dane, i inne pierdu pierdu ... A rozwarcie na 6 cm ! 😮 😮 😮 I skurcze równo co 10 min ! 🤪
Na porodówce byliśmy o 5:40 !
Rozwarcie na 8 cm !
Nasz SYN urodził się po jednym parciu o 6:10 ważąc 3,450 i mierząc 53cm !
🤪 🤪 🤪

Jupi ! 🙃 😁
A wydawać by się mogło że będzie gorzej hihihi 😉
Teraz smacznie śpi razem z Tatą a Mama ciężko pracuje ! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witamy Vena z powrotem na brzuszku! Dużo zdrowia dla Ciebie i bobaska!

Sathi, ja się właśnie uczę rozpoznawać kiedy będzie siku 😉 Jak czuwam to uda mi się złapać chusteczką lub pieluszką. Gorzej jak np. sięgam po krem i odwrócę na chwilę wzrok 😉 nasz mały też już raz w wanience zrobił 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe, kupa też już była ale do końca nie trafił we mnie 😉 W sumie raz zahaczył jak mu wkładałam pampersa pod pupę i akurat podnosiłam mu bioderka 😉 Drugi raz jak zrobił kupę bez pieluchy to na podkład, ale Tymek robi kupę z takim impetem że podkład okazał się za krótki 😁 na szczęście mama odskoczyła 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękujemy ślicznie ! 🙂

Aj aj a u nas kupy i siusianie na porządku dziennym 🙂
Czas wziąć drugi etat na pieluchy :P
Właściwie to siku ląduje wszędzie tylko nie w pieluszce ! :O
A najczęściej na naszym łóżku ... 😠
pozdrawiamy cieplutko
całą trójeczką ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vena nareszcie znalazłaś chwilkę by zajrzeć! 😉 No i oczywiście gratulacje dla Was! 🙂 Zdrówka i szczęścia maleństwu życzę! 😘
Co do siuśków w łóżku... He, he, oj też pamiętam... 😜


Ellie a no tak, te chwile sięgania po coś, he, he, ułamki sekund i już siup... Grunt, aby nauczyć się wcześniej rozpoznawać symptomy i zaczekać. (Hi, hi, to trochę jakby taka wyższa szkoła łapania dziecięcych siśków w locie! 😁 😉).


Goshe ha, ha, nie no mi się na szczęście aż tak nie "poszczęściło" by mały na mnie co większego wymajstrował, he, he... Ale tata miał raz owo "szczęście", hi, hi... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vena gratulki 🙂)

co obsikiwania...ellie mi też udaje sie lapac jak cos zaczyna podsikiwac. Jesli chodzi o kupsko to raz nawalil ale na babcie 😁 na szczescie nie ma takiego mega cisnienia jak syn kolezanki. ktory notorycznie obsikuje sobie buzke 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe Twoj synus jest przesliczny, naprawde juz nie moge sie doczekac kiedy moj Dawidek bedzie smigal....tak tak wiem ze to dopiero trzeba miec oczy naookolo glowy ale jakie to zabawne jak te male dupsko w pampersiku pomiata 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazłam chwilkę znalazłam, choć w przedszkolu pełno pracy 😉
A nasz Maluch już jest mega rozpuszczony ! 😁
Od sierpnia zaczynamy chustowanie 😁
Inaczej nie będę w stanie nic zrobić 🙂
hihihi ! 🙂
A zasługa to Tatusia który Synka z rąk nie wypuszcza 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vena z jednej strony przyzwyczajenie dziecka do rączek to minus, bo wiadomo - mamy ręce zajęte. 😉 Z drugiej dziecko kołysane, noszone podobno lepiej się rozwija... 🙂 Dlatego myślę, że dobrze, że zamiast go oduczać zainwestujecie w chustę. 😉 Choć ja mojego wynosiłam na rączkach. Też tatuś głównie przyzwyczaił... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuśki podpytam się Was jako tych doświadczonych...Tymek ma czasami takie fazy 2 lub 3 godzinne że siedziałby cały czas przy cycu, ale possie 10 min i zasypia. Jak go odłożę do łóżeczka to krzyk...i tak w kółko. No w międzyczasie jeszcze ze dwie kupy zrobi 😉 Miałyście coś takiego u swoich chłopaków? Czy to się samo unormuje czy trzeba nad tym pracować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie Twój Tymek po prostu się... pieści przy Tobie. 😉 W myśl zasady "wszędzie dobrze, ale przy cycu najlepiej!". Cóż ja tak nie miałam, ale głónie dlatego, że nie pozwalałam od początku na to. Nie chciałam aby Witek traktował moje piersi jak smoczek. Miał przy nich jeść, a nie spać, itp. Więc kiedy jadł i po jakimś czasie przestawał, łaskotałam go w policzki. I tak albo jadł dalej, albo przestawał - wtedy nie było zmiłuj i z cycem basta do następnego karmienia. 😉 W ten sposób wyrobił sobie, że z każdej piersi jadł max. 10 min, no czasami 15... I był najedzony. 🙂 A jako pieszczoty miały mu starczać inne formy (tulenie, masaż, lulanie, itd.) - bez cycowe. 😉 Po prostu nie chciałam aby wisiał mi na cycu godzinami, a ja nie mogłabym nic zrobić... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie ja też nie chcę do tego dopuścić ale nie wiem co robić kiedy mały drze się w niebogłosy jak obudzi się w tym łóżeczku. Smoka nie chce, wody z butli też nie bardzo bo próbowałam go przepajać w te upały. Pół biedy że nie jest to cały dzień a "tylko" 2-3 godziny w ciągu dnia, ale i tak mi się to nie podoba i jestem tym zmęczona 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi moj tak samo nie wisial godzinami przy cycku jak sie najadl to palca mu w miedzy dziaselka wkladalam wyciagalam cycka i spal dalej 🙂bo on zawsze zasypial przy jedzeniu 🙂
ellie wiesz co moj tez smoka nie chcial az wyprobowalam chyba wszystkie jakie byly i w koncu zaczal ssac taki NUBY wyglada jak sutek 😁 taki kosmiczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe he, he, smok rzeczywiście kosmiczny. 😁 😉 Mojemu wystarzają smoki NUKa, choć kiedyś miałam smoczek - próbkę z Tommee Tippee i też mu spasił, ale zostaliśmy jednak przy NUKu. 😉


Ellie no niestety chyba musisz być konsekwentna. Może spróbuj dać mu smoczka i póki co tulić go do siebie przez ten czas, który by siedział przy Twoim cycu? Niech zrozumie, że to, że nie ma cyca, to nie znaczy, że nie ma mamy, przytulenia, itd. ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za info 😘 😘
Dzisiaj rano właśnie go tuliłam do siebie bez podawania cyca. Nie chciał zasnąć, więc ubrałam go i wystawiłam na balkon 😉 Oczywiście zaczął się płacz ale zawalczyłam smokiem i mały zaczął ssać 🙂 a po chwili usnął 🤪
A smoka mam podobnego do tego NUKa, właśnie takiego przypominającego sutek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie powietrze zrobiło swoje i ululało krzykacza, he, he. 😉


Goshe mój akurat te silikonowe smoki ma. Hm, nawet nie wiem czy by polubił inny rodzaj tworzywa, bo nie próbowałam mu dać. 🤨 I Witek raczej polubił smoczusia..
Swoją drogą mam wrażenie, że dzięki niemu szybko i całkiem ładnie uczy się posługiwać konkretnie paluszkami. Całkiem zgrabnie potrafi już od dawna smoka sobie wyjąc z buzi, wsadzić z powrotem, tak jak trzeba. 🙂 Jak ma ochotę to sobie przekłada i z innej strony "objada". 😉 Nie potrzebuje mieć smoka cały czas na szczęście, także da się żyć, jak np. zapomni się go wziąć na spacer. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dawidek ma dzisiaj kiepski dzien w sumie od rana...a jakies pol h temu przebudzil sie z takim placzemledwo go uspokoilam...w sumie teraz z tata na kolanach...czy to moga sie zaczynac kolki??? czy ktores z Waszych malenstw ma kolki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...