Skocz do zawartości

Witam wrocławskie mamusie! | Forum o ciąży


Sathi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
laaf napisał(a):
Sathi napisał(a):
ika79 niestety to nie tyle rumieńce co alergia... znów coś nam dokucza. 🤨


ellie też robię podobnie - zaglądam do mamusiek starszych dzieci by sprawdzić co mnie czeka. 😁 😉


a ja na to nie mam czasu 😞

Nie myśl, że ja to robię codziennie i nagminnie 😉, też ostatnio nie mam na takie rzeczy czasu... A jak już chwilę mam, to wiadomo są różne, inne przyjemności. 🙃

elunia72 napisał(a):
U nas wysypka minęła po wapnie i wyprałam wszystkie ciuszki jeszcze raz i na razie jest dobrze oby tak dalej.

U nas tak prosto nie ma, by tyle pomogło. 😞 Pewnie to efekt tego, że Witek zaczął jeść już bardzo różnorodnie i przestałam się tak pedantycznie patrzeć by wszystko było bez mleka, kurzych jaj i innych uczulaczy. Może to być też efekt odstawienia Zyrtecu, który długo brał i z czymś w otoczeniu sobie nie radzi. Cały czas walczymy, oczka zaczerwienione, poliki co chwilę "rumiane", najgorzej skóra, którą trzeba mocno nawilżać bo robi sięsucha jak tarka... No ale teraz już jesteśmy sami u siebie, dziadkowie chwilowo nie będą się wtrącać i dokarmiać na boku to mam zamiar opanować sytuację. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf napisał(a):
hej 🙂

Sathi jak czytam co piszesz na temat alergii to dziekuje bogu ze Dawid jej nie ma...ale juz zapewne nauczylas sie postepowac z Witusiem 🙂

W zasadzie to chyba ciągle się uczę. 🤨 Trochę pomaga fakt, że sama jestem alergiczką (jak i mój partner), więc sama też mam taką jakby auto - wiedzę. U nas to niestety było w ogóle od początku bardzo pewne, że Witek będzie alergikiem. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, dziewczynki 🙂

sathi, współczuje alergii- paskudztwo, bo dokucza i ogranicza, ale ja zawsze w takich sytuacjach potarzam, ze lepsza alergia niz jakas powazniejsza choroba

laaf, jak sobie radzisz z praca i małym i starsza córa? i jeszcze przydałby sie czas dla partnera i dla siebie... 🙂 wg mnie doba jest stanowczo za krótka, szczególnie teraz zima 😉 a ja jutro pierwszy raz do pracy, na szczescie na pół etatu na poczatek. młody na razie zostaje z tatusiem, wiec bede w miare spokojna. Laaf, a ty z kim małego zostawiasz bo nie pamietam? i jak on to znosi?

pozdrawiam wrocławskie mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ika nie jest zle tzn. na poczatku telefon co pol h ale teraz jest spoko. Opieka wyglada nastepujaco: dogadalam sie z szefowa ze do wrzesnia przyszlego roku bede jezdzila na 6h (przy zachowaniu pelnego etetu) wyjezdzam gdziej okolo 10.45-11.00 moja mama zostaje z Daiwdkiem pozniej okolo 14-15 przychodzi moja corcia ze szkoly to troszke odciazy babcie aokolo 17 wraca moj maz 🙂 ja jestem okolo 18-18.30 (choc oststnio mam mnostwo pracy i troszke mi sie to wydluza). Spoko mozna przywyknac tyle ze maly jak wracam to juz mus byc wylacznie z mamusia bo jak wchodze do domu to wyciaga raczki od razu i mowi ma ma ma ma (powinno byc ma ma ale jeszcze wyciaga wiecej sylab) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Witam. mam pytanie do wrocławianek. Jakie macie zdanie na temat dr Tomasza Michalika? Chodzi mi głównie o USG 3D. Proszę o opinie. Pozdrawiam.


hej, ja akurat byłam u niego na usg 3d w 22 tc, bo chciałam mieć pamiątkę, a naczytałam się dużo pozytywów o nim. Lekarz bardzo sympatyczny, dokładny, aż za (ale to pomine), spędziliśmy u niego godzinę, wszystko pięknie nam pokazał i wyjaśnił- komory i przedsionki serducha, nerki itp, ale wszystko to w 2d, bo jak twierdził młody tak się ułożył że 3d było bardzo niewyraźne (nie wiem, nie znam się). w każdym razie płytka z 2d to średnia pamiątka w porównaniu z tym czego się spodziewałam.zatem 3d tam ja akurat nie polecam, ale moze miałam poprostu pecha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny doradźcie mi jak wiecie, gdzie mogę szybko we Wro zrobić badanie moczu małego, posiew?


marta-lion nie kojarzę pana doktora.


Elunia to dobrze. 🙂


ika79 3D mogła być niewyraźne. My co prawda byliśmy u kogoś innego i doktorka też wszystko sprawdzała w 2D (tak lepiej się sprawdza czy wszystko wporządku, a przecież głównie o to chodzi w USG), zaś co do 3D to pomimo tego iż włączyła je i niby nam coś nagrała, to maluszek za bardzo się już wiercił i obraz nie nadążał z zapisem... I jest dużo rozmyty. No i jeszcze Witek dużo zasłaniał buźkę rączkami. Ja sama uznałam, że obraz 2D był w naszym wypadku ciekawszy...
Choć mimo wszystko mógł Wam lekarz pokazać jak to wygląda. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ika79 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Witam. mam pytanie do wrocławianek. Jakie macie zdanie na temat dr Tomasza Michalika? Chodzi mi głównie o USG 3D. Proszę o opinie. Pozdrawiam.


hej, ja akurat byłam u niego na usg 3d w 22 tc, bo chciałam mieć pamiątkę, a naczytałam się dużo pozytywów o nim. Lekarz bardzo sympatyczny, dokładny, aż za (ale to pomine), spędziliśmy u niego godzinę, wszystko pięknie nam pokazał i wyjaśnił- komory i przedsionki serducha, nerki itp, ale wszystko to w 2d, bo jak twierdził młody tak się ułożył że 3d było bardzo niewyraźne (nie wiem, nie znam się). w każdym razie płytka z 2d to średnia pamiątka w porównaniu z tym czego się spodziewałam.zatem 3d tam ja akurat nie polecam, ale moze miałam poprostu pecha


Ika79 bardzo dziękuję za pomoc. Dobrze usłyszeć realną opinię. Ja zapisałam się do niego na usg 3D na 21 stycznia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sathi, tylko my poszliśmy właściwie po to żeby mieć pamiątkę na płytce, bo normalne usg 2d to miałam często u swojego. Nam włączył na chwilę 3d ale lipa była. A widziałam w sieci, ze niektóre filmiki były bardzo wyraźne, widac było buźkę, rączkę z paluszkami. No trudno. Teraz to już nie takie ważne 🙂 Powodzenia na egzaminach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...