Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Basia super wiadomosci 🙂 chociaz wiadomo ze serduszko jest 🙂
Co do testu PAPPA rowniez bym go nie robila bez powodu, poczekaj na wynik przeziernosci karku kosci nosowej itd. przeziernosc karku norma 2,5mm jak bedzie wyzej to wtedy jest ryzyko wystapienia co nie oznacza ze bedzie dziecko chore. Moja kolezanka miala 4,7mm 😮 a dziecko urodzilo sie zdrowiutkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No to elegancko bo ide za 2 tygodnie do niego , sam kazał przyjść więc może o to mu chodziło, zapytam jak już pójdę a jeśli powie, że nie to wtedy umówie się z nim prywatnie bo wątpie żeby na tym sprzęcie można było posłuchać serduszka a poza tym chce fotke mojej już duuużo większej dzidzi ( pierwsze usg miałam w 5 tygodniu to było jajeczko takie małe ) a teraz dziś jak zobaczyłam na ekranie już taka małą istotke to sama do siebie sie uśmiechałam 😁 no i może wtedy za 2 tygodnie jak pojde prywatnie a dzidzia sie dobrze ułoży to może mi powie co mniej więcej ma między nóżkami hehe 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia za 2tyg bedziesz w 10+4 wiec to za wczesnie na genetyczne. Mi moj ginek mowil ze 11tydzien rowniez nie poleca bo czasem moze byc jeszzce nie widac stad 12sty tydzien najpewniejszy, a znow jak pojdziesz za pozno to juz nie bedzie mozliwosci zmierzenia przeziernosci karku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek z tym że albo tutaj coś kłamie albo ja źle wpisałam hehe xD bo według książeczki ciążowej obecnie jestem w 10tc 🙂 więc za własnie 2 tygodnie będzie idealny termin. No i pewnie o to chodziło ginekologowi kiedy mówił żebym przyszła za 3 tygodnie a później zmienił zdanie i powiedział że za 2 bo za 3 może być za późno... 🙂 tylko teraz nie wiem gdzie sprawdzić jak tutaj wpisałam te tygodnie hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
basia89 to w profilu źle wpisałaś datę porodu, dlatego wychodzi dopiero 8 tydzień 🙂

A dziewczyny dzięki 🙂 trochę mnie uspokoiłyście z tymi testami Pappa 🙂 chyba faktycznie nie ma się czym przejmować skoro na genetycznym usg wszystko wyszło dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Co do testów genetycznych. Ja robię je po całości, czyli PAPPA, B-HCG i USG ze względu na wiek męża i nie najmłodszy mój. Jak słusznie zauważyłyście PAPPA jest tylko uzupełnieniem, które coś wniesie albo i nie. Mam nadzieję, ze nic nie wniesie (!!), bo gdyby wnosił, to oznaczałoby to testy inwazyjne - czyli amniopunkcję. A inwazyjnych wolałabym uniknąć. 🙂

Mam problem z napojami. Nic mi nie wchodzi, prócz wody. A na wodę też już powoli nie mogę patrzeć. Nie wiem co zrobić. Mieszam soki, robię słabe herbatki i nie jestem w stanie ich wypić. Oczywiście sam widok gazowanych i słodzonych napojów przyprawia mnie o mdłości. Czy jest coś z napojów, co Wam szczególnie "wchodzi"?

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka współczuje picie najważniejsze a Ty nie możesz... ? może lekarza sie poleć albo dietetyka da jakieś tabletki odpowiednie wspomagające łaknienie i apetyt na picie wróci ?
Ja z tym nie mam najmniejszego problemu a najlepsze to co zakazane hehe czyli cola, kawa itd i przyznam ze raz na jakis czas wypije pol szklanki coli a kawe codziennie jedna fusiasta z mleczkiem dla złagodzenia obowiazkowo rano pozniej zalezy 1 lub 2 "puszczalskie" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Basia Twoj wiek ciazowy na brzuszku jest prawidlowy, juz tutaj tlumaczylam komus ale nie pamietam komu 😉
Pokazuje skonczone tygodnie. Ja mam termin o 14dni wczesniej od Ciebie i jestem teraz 10+5 czyli to oznacza pelne skonczone 10tygodni i 5ty dzien 11tygodnia. Policz sobie dokladnie od daty okresu to bedziesz wiedziala o czym mowie 🙂 Zobacz tez Ifyouliftmeup ma termin na 3grudnia czyli 12dni wczesniej niz ja no i rowniez w jej przypadku sie zgadza, wiec jak dla mnie wszystko ok z Twoim wiekiem ciazy 🙂
Niektorzy lekarze uzywaja okreslen nieskonczonych tygodni ale to chyba rzadkosc jest. Przyjete jest ze lekarze powinni uzywac skonczonych tygodni zeby wiedziec co w danym momencie jest wyksztalcone u dziecka. Gdyby np lekarze uzywali nieskonczonych tygodni to moglby byc problem np przy przedwczesnym porodzie itd bo dla dziecka zwlaszcza pierwsze kilkanascie tygodni 3-4dni robi roznice.
Wikarynka ojejku wstret do picia 😞 nie wiem co by Ci tutaj poradzic... u mnie mdlosci juz prawie odeszly. chwilami tylko cos tam mnie dopadnie.
Mam nadzieje ze u Ciebie tez to minie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny, ale chyba niejasno sie wyraziłam.

Mi STRASZNIE chce się pić. Ciągle bym piła, tylko mi nic nie smakuje. Nie jestem w stanie wypić, bo aż mnie wykręca z niesmaku. Tylko woda nie ma smaku, więc ją piję, ale już na nią patrzeć nie mogę. Jęczę Wam, bo problemem jest to, ze ja pić chcę, tylko nie mogę.

Dlatego zapytałam co popijacie, bo może powinnam się wzorować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dziś trafiłam do szpitala 😞 z krwawieniem. Moja gin nie odbierała i zdecydowałam się pojechać żeby się nie stresować. Z dzidzią na szczęście okazało się wszystko okej, serduszko bije nic jej nie jest. Choć na takim 'super' sprzęcie to za dużo nie widziałam 😮 . Już nie krwawie, to był tylko moment jak się puściło.. I na tym koniec. Dobrze, że żadnych skrzepów nie było. I najciekawsze jest to, że jest to mniej więcej czas dostania miesiączki gdybym nie była w ciązy. Na jutro umówiłam się z moją gin i zobaczymy co mi powie, pewnie luteina się zwiększy dawka i więcej leżenia 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek pierwszy dzien mojej ostatniej miesiaczki to 22.03 czyli liczac od tego dnia obecnie zaczyna mi sie właśnie dziś 10tc 🙂 wiec dalej nie rozumie czy ja cos pomylilam czy poprostu tak ciezko mi pojac te obliczenia hehe xD
wikarynka najlepszym wyjsciem było by pojscie na poczatek do zwyklego lekarza rodzinnego moze dalaby jakies odpowiednie tabletki na właśnie niby wzmocnienie checi picia a co za tym by poszło smak, no nie wiem ale sprobowac spytac lekarza zawsze mozna jak to sie mowi w pysk ci nie szczeli hehe 🙂
ifyouliftmeup jesli sa to mniej wiecej dni w ktorych normalnie spodziewalabys sie miesiaczki to normalne ale rozumie ze sie wysraszylas najwazniejsze ze z malenstwem wszystko ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia od ostatniej miesiączki masz 9+1 dzień, tak mi wyszło z moich obliczeń 🙂 i poród wg okresu to 27 grudzień 🙂 🙂 więc prawie dobrze pokazuje, bo raptem dwa dni pomyłki 😁 . Ale jak pójdziesz na genetyczne w 12 tyg. to się dowiesz dokładnie ginekolog Ci napisze date porodu wg miesiączki i wg usg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny, w lutym urodziłam córcię i mam po niej dużo ślicznych ciuszków w idealnym stanie: śpioszki, pajace, półśpiochy, kombinezon, kurtka, dres, płaszczyk itp. Wszystko w rozmiarze dla 0-3 miesiące. Może któraś Mama byłaby zainteresowana kupnem to proszę o kontakt na priv. Podeślę zdjęcia ciuszków i mogę wystawić aukcję na allegro. Z doświadczenia już wiem,że dzieci bardzo szybko rosną i szkoda wydawać kupę kasy na nowe rzeczy, które może założyć bąbel max 3 razy.

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka dla Was i maluszków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
My wczoraj caly dzien na dworze w koncu lato mamy 🙂
Pozniej jeszcze nad morzem ze znajomymi i caly dzien minal 🙂 Zjemy sniadanko i znow ruszamy w plener 😉
Basia hmmm dziwne to w sumie bo ja mialam ostatni okres 11marca i termin mam na 15grudnia wiec jesli Ty mialas 22marca to termin na 26grudnia wychodzi???
Chyba ze lekarz patrzy na metode neagla??? mi lekarka wyczytala z koleczka i taki sam pomiar robia w szpitalu. No i zalezy tez jakie mialas cykle???
Ifyouliftmeup cale szczescie ze nic sie nie stalO!!! trzymam mocno kciuki za dzidzie!!! plamien czy krwawien w ciazy nie wolno lekcewazyc (nawet tych okolomiesiaczkowych) wiec dobrze zrobilas ze pojechalas na pogotowie!!!
Ja mialam w poprzedniej ciazy plamienia/krwawienia do ok 28tyg ciazy, przyczyna bylo lozysko przy samej szyjce i stad co chwile jakies plamienia. a pozniej po 28tyg lozysko sie ladnie odsunelo o byl spokoj.
Daj znac po wizycie!
Wikarynka no nie wiem co Ci poradzic bo ja w sumie pije glownie wode. Czasem sok pomaranczowy badz grapefruitowy.
Az dziwne ze Cie nawet od wody odrzuca 😞 a jakbys najpierw cos zjadla i popila zaraz po tym, albo wez gume do zucia i wtedy sie napij wody???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ifyouliftmeup faktycznie hehe 9+2 dzis jest hehe 😁 pogubiłam sie juz w tym wszystkim 😁
A badania genetyczne to że jakie ? normalne usg z tymi pomiarami kosci nosowej itd ta ? gin mam nadzieje ze bedzie wiedzial ze to musi zrobic bo on taki szalony hehe super koles ale zakrecony jak sloik na zime wszystko szybko szybko ale chwala go ze jest dobry wiec chodze i nie mam zamiaru zmieniac na razie 🙂

Tusiek z miłą chęcią bym wzieła ale już mam tyle tego obiecane ze szok, siostra w styczniu urodziła wiec wszystko praktycznie po niej mam 😁 no i dziakowie wszyscy oczywiscie wyprawki itd po mału robia, tłumacze ze za szybko ale nie da sie przegadac heheh 😁

A u was dziewczyny jak tam przygotowania do macierzynstwa? pozałatwiane mniej więcej wszystko juz na " zaś " ?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek no właśnie nie wiem jak on to liczył z moich obliczeń od ostatniej miesiaczki tez mi wyszedł terminb na 26.. eee pozyjemy zobaczymy jak to wyjdzie jak mi powie wedlug usg na kiedy mam , tylko pytanie kiedy on to moze stwierdzic mniej wiecej dokladnie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ifyouliftmeup i widzisz jaki ten gin zakrecony... liczac ze teraz mam te 9tyg to 6 czerwca na nastepnej wizycie bede w 11 tyg czy to nie za szybko na te badania genetyczne ? a sam kazal najpierw przyjsc za 3 ale sie poprawil i kazal za 2... jejku ja to panikara i sie boje ze nie wszystko pojdzie tak jak musi isc :./ z tymi badaniami ze czegos nie sprawdza itd... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia hmmm moze z tego zakrecania sie pomylil z data porodu???
A jak dlugie mialas cykle?
Nie martw sie jak w tym 11tyg nie bedzie czegos widac to z pewnoscia bedziesz musiala wrocic. Chyba ze masz opcje zadzwonienia do niego to to zrob i zapytaj sie o to usg przeziernosci karku i powiedz jaka jest sytuacja.
Ja duzo rzeczy mam po starszym Synku! ciuszkow to mam tyle ze brak slow heh 🙂 jakies tylko takie pierdolki zostaly do kupienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spokojnie Basia, będziesz miała skończony 11 tydzień i zaczęty 12 więc wszystko będzie już można zmierzyć i zbadać 🙂 ja też byłam w 11 i 4 dniu 🙂 lekarz wie co robi 🙂 ja się zdziwiłam, że tak wczas mnie ginka wysłała, myślałam że z tydzień później, ale oni wiedzą najlepiej kiedy będzie widać wszystko co potrzebne do zbadania 🙂 . Tak te genetyczne, chociaż ja je nazywam prenatalne 😜 to jest to usg, w którym mierzą przezierność karkową, sprawdzają kość nosową itp. 🙂 🙂 🙂 czyli czy dziecko nie jest obciążone wadami genetycznymi 🙂
Co do przygotowań do macierzyństwa to dla dzidzi jeszcze nic nie mam pokupionego, jedynie ciuszki na początek w spadku po siostrzeńcu 🙂 zakupy będą po ślubie 🙂 ja tam zdąrzę wszystko pokupować, byle ktoś dał mi duuuużo kasy to w 1 dzień wszystko będę miała 😁 😁 😁 hehehe.
A teraz zbieram się do mojej pani gin 🙂 ciekawe co mi powie, trochę się boję 😞 chociaż żadnej krwi już nie było, ale to dzidzi mnie stresuje, w 6 tygodniu też miałam ale nie tak dużo ale dłużej trwało bo z 4 dni. A wczoraj już się bałam, że to koniec, bo tak dużo tej krwi i brzuch bolał 😞 ehh, a podobno ryzyko spada po 12 tygodniu 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
boje sie ze jak zadzownie i przedstawie mu sytuacje to powie mi pare slow ze to on sie zna lepiej itd hehe chociaz watpie ze moglby to powiedziec no ale coz poczekam te niecale 2 tyggodnie i sie dowiem. poza tym i tak bede sie z nim wtedy umawiac na prywatna wizyte ( chodzi mi o lepszy sprzet ) zeby posluchac serduszka i jak by byla mozliwosc nagrac to na plyte no i oczywiscie fotke mojej pociechy bym chciała 😁
a no i teraz jak bylam na badaniach i na usg to tez cos spisywal z tego ekranika do karty mojej podejrzewam ze dlugos malenstwa bo bylo na ekranie tak no zmierzone prosta linia 😁
Jejka dalej jak sobie przypomne widok juz wiekszej o wiele wiekszej istotki to mnie sie buzka smieje 🙂 kochane moje 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a czy na takim "starszym" sprzecie on tez moze zmierzyc dokladnie dzidzie i stwierdzic czy nie ma zadnych wad ?
ifyouliftmeup daj znac po wizycie co ci powiedziała pani gin 🙂 miejmy nadzieje ze wszystko w porzadku 😉
a ja ide odebrac tabletki do apteki ( luteine ) bo ostatnio zabraklo dla mnie hehe i kwasik musze kupic bo sie skonczyl 😉
Do później kobitki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia Ifyouliftmeup ma racje 🙂 genetyczne wykonuje sie pomiedzy 11 a 14 tygodniem. I tak jak mowie jak cos nie bedzie widzial to wrocisz i wtedy sprawdzi. nie martw sie na zapas 🙂
Co do wieku z usg to ja akurat sie tym nie sugeruje (chyba ze ktos ma nieregularne okresy to wtedy tylko z usg pozostaje bo nie wiadomo kiedy plodne itd) Ale to w sumie juz doswiadczenie bo pamietam w poprzedniej ciazy raz nozki byly za dlugie o 2tyg raz brzuszek za maly o tydzien itd. No i szacunkowa waga z usg no coz nie spotkalam chyba osoby w swoim zyciu ktorej sie ta waga zgadzala jest napisane + - 500gr a czasem nawet i po 1kg podchodzilo.
Mi ginek tluamczyl ze zwlaszcza na koniec ciazy nie nalezy sie tym przejmowac bo wtedy dziecko sie scisniete i ciezko jest pomierzyc wszystko z dokladnoscia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...