Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie!

Widzę, że zachcianki królują. Ja wczoraj nie wytrzymałam i poszliśmy z mężem do restauracji greckiej na zupę-krem ze szpinaku i grilowane warzywa z tzatzikami. W końcu jedzenie, które mnie nie odrzuciło i po którym dobrze się czułam. 🙂
Chciałabym, żeby ktoś nam gotował, bo zwykle robię to ja. Jednak aktualnie nie mogę patrzeć na niektóre potrawy albo ich składniki i mąż na tym cierpi... :P
Dziś rano miałam mdłości, ale napiłam sie soku grejpfrutowego i jakoś poszło. Mam nadzieję, że Wasze samopoczucie jest dobre i śmigacie od rana. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć!
justynakreft dobrze że u ciebie wszystko wporządku! Ja mam dziś pierwszą wizytę. Wikarynka współczuję tych mdłości mam nadzieję że mnie ominął 🙂 Ja narazie jakichś specjalnych zachcianek nie mam i wogóle to czuję się bardzo dobrze! tylko troszkę zmęczona jestem i bolą mnie piersi! Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
My wczoraj caly dzien na wycieczce 🙂
Wstalismy dzisiaj o 11!!!!! 🙂
Wikarynka to dobrze ze nie jesz :P tak napisalam zeby miec spokojna glowe 😉
za mna chodzi ser plesniowy i do tego swieze czerwone winogrono mmmmm 😁 albo stek krwisty!!!! no ale trzeba przeczekac 😉
Fajnie ze kolacyjka sie udala 🙂 zupa szpinakowa brzmi ciekawie! uwielbiam szpinak ale zupy nigdy nie robilam...trzeba poszukac jakiegos przepisu 🙂
Justynakreft bardzo fajnie ze dzidzi rosnie sobie ladnie 🙂
Ifyouliftmeup myslalam wlasnie o linku 🙂 a dziwne ze nie mozna wklejac... no ale coz zrobic 🙂
co do ryb ech jakos chyba bym nie ryzykowala. Na szczescie ryb nie toleruje wiec i tego problemu nie mam 😉
Paula super za samopoczucie sie poprawilo 🙂 tez na to licze z koncem 1trymestru 😉
Abby powodzenia na wizycie daj nam znac 🙂 Trzymam kciuki aby juz wszystko bylo pieknie widac 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niestety dalej nie mogę zamieścić linka ani obrazka 😞 nie wiem kiedy skończy mi się ten okres 'nowego użytkownika' 😮 . Ja się na pewno w czasie ciąży skuszę na sushi maki, ale może nie z surową rybką tylko np. wędzoną 🙂 . Wizytę mam jutro wieczorem, już się nie mogę doczekać, bo byłam 3 tyg. temu i maluch miał tylko 16 mm 😁 a teraz już 5 cm z tego co na suwaczku pisze 😲 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyouliftmeup pewnie trzeba miec jakas ilosc postow 🙂 dasz linka jak bedzie mozna 🙂 poczekamy 😉
Co do ryb wedzonych to ja sie raz nimi zatrulam i od tego czasu nawet zapachu czuc nie moge bo mi sie zbiera 😉 nie wiem Twoja decyzja ale zastanow sie czy warto ryzykowac?
Ech moze ja jestem przewrazliwiona nie wiem, ale na pewno z tych co woli dmuchac na zimne 😉
Fajnie Ci z wizyta 🙂 ja mam swoja 9tego czerwca dopiero 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie 😉)
Wikarynka-powiem ci,ze ochoty narobilas na zupke krem;D mmm pychotka;D i jaka zdrowa jest.. az mi slinka cieknie;p hihi;p
justynakreft-ciesze sie,ze u lekarza wszystko wporzadku 😉 niech dzidzia rosnie zdrowo;D
abby-tez mnie bolaly piersi i nadal bola ;( ehh
ifyouliftmeup- to dobrze ze dzidzia rosnie i jest coraz wieksza;D
anitek-gdzie bylas na wycieczce? pewnie odpoczelas sobie psychicznie;D zycze ci aby te mdlosci c minely odrazu innaczej czlowiek sie czuje 😉
milego dnia dziewczyny!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Mam nadzieję, że wszystkie nasze dzidzie rosną jak na drożdżach. 🙂 Moje badania prenatalne są 6 czerwca, a do tego czasu nie zobaczę kruszynki w USG. Jak zwykle mam pytanie dziewczyny - jaką głowicą robi się USG genetyczne - dopochwową czy przez brzuch?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczornie 🙂
Ja juz w lozku...
Olafa wlasnie polozylam 🙂
Jestem tak zamulona i spiaca ze pewnie zaraz zasne 😉 wlacze sobie jeszcze jakis film, ale zapewne zasne po kilku min 🙂
jak jestem sama to chyba jedyny sposob zebym zasnela w miare szybko...choc i czasem sie mecze godzinami.
Paula dzieki 🙂 tez sobie tego zycze 😉 a wycieczka byla do lasu...jestem w IE ponad 6lat a nie wiedzialam ze takie piekne lasy tutaj sa no i pozniej ruiny zamku zwiedzalismy 🙂
Wikarynka ja mialam przez brzuch i niektore rzeczy lekarz mierzyl dopochwowo bo musial dokladnie pomierzyc a nie bylo dobrze widac. Choc mysle ze to tez zalezy od sprzetu, ten ginek ma jakiegos klamota starego 😉 moja psiapsiola swoje pierwsze usg miala przez brzuch (7tydzien) i bylo widac idealnie. Z tym ze ona jest meeega chuda i lekarz powiedzial ze to przez to bylo ladnie widac przez brzuch. Z pewnoscia lekarz sprobuje przez brzuch a jak nie bedzie widzial dobrze no to wtedy wyjscia nie ma niestety...
A czemu pytasz? chcesz isc z Mezem? czy tak z ciekawosci ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczęta!

Dzięki Anitek za odpowiedź. Chodzę z mężem na wizyty i USG mam dopochwowe. Mąż jest domyślny i nie patrzy wówczas na boki, a tylko na monitor i jest OK. Dlatego na badania prenatalne także pójdę z nim, a pytam z innego powodu. Mam tego polipa doczesnowego, którego nie wolno ruszać za bardzo (dlatego mamy zakaz współżycia). Po prostu będę musiała powiedzieć badającemu, bo to będzie inny lekarz, niż mój gin, że ten polip jest i że proszę o ostrożność.

A ja nie nadążam za sobą. Miałam takie dni, ze wymiotowałam i leżałam, a wczoraj i dziś czuje się w zasadzie normalnie. Odliczam już dni do tego USG, bo naprawdę nie wiem czy cieszyć się z tego, czy zastanawiać. A zamiast myśleć, idę sprzątać. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey laseczki;D

dzisiaj wstalam i od nowa mnie mdlilo.. ale w wc nie wylądowałam..;p na szczescie;p a glodna jestem z rana,ze szok;D rosół zjadłam + tosty + jogurt + snikersa 😜 i powiedzcie mi czy to jest zdrowe i normalne?? hehehehe;D zeby miec takie mieszanki 😉
anitek-to fajnie,ze wybraliście się na wycieczkę 🙂 nie ma nic lepszego niz poddychac swiezym powietrzem 😉 w Irl jest pieknie i wiem jaki jest klimat 🙂 spedzilam tam wakacje z moim facetem 😁 on tam mieszkal i przyjechalam do niego 😉 jak sie poznalismy on juz tam mieszkal:P tzn znalismy sie o wiele czasu wczensiej tylko ze jakos sie do siebie nie zagadalismy 🙂 no i zagadalismy;D zakrecilismy sie obok siebie;D i sie kochamy 😉 zjechal do polski rok temu w maju 😉 a teraz 21 maja mamy 2 lata związku 😉 ciesze sie,ze tutaj juz przyjechal i jest rok ze mna w PL bo przez rok bylam tutaj sama a on w Irl;( dokladnie w Dublin-ie;p takze sie czulam starsznie samotna, ale udalo się i jest ze mna 😉 hehe 😉 wracajac do Irlandi klimat jest swietny! tego Ci zazdroszcze 🙂 ja tam potrafilam spac a spac 🙂 pogoda mi nie przeszkadzala az tak w lato byl cieplo 😉 ale czasami deszcz nas dopadł na spacerku 😉 ale mnie sie tam podobalo osobiscie;D
nie moge sie doczekac usg 😜 23 maja mam 😜 i sie stresuje, ale bedzie wszystko dobre 😉 na badania toxo i rozyczki ide w ten piatek;p napisze wam co i jak mi wyszlo, wy sie bardziej znacie w tym 😉
ide robic obiadek- zglodnielismy 😉 hehehe milego dniaa!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry zamulona 🙂
Kolezanka urodzila w nocy synka Adama 🙂 (majoweczka z tego forum) fajnie 🙂
Wikarynka pewnie ze powiedz bedziesz spokojna 🙂 moj Maz tez ze mna chodzi na usg, ale dla mnie to normalne jest bo znam niektore osoby ktore nie chcialy partnera przy sobie ze wzgledu na usg dopochwowe.
Co do samopoczucia to zapewne chwilowe 😉 i znow bedzie Cie mdlilo za dzien lub dwa 😉 ostatnio tez tak mialas pamietasz? 🙂
Paula no wlasnie pisalas o tym ze bylas tutaj 🙂 no coz na wakacje to pewnie ok...ogolnie pogoda jest totalnie do .........ponad 300dni w roku wieje pada lub jest zachmurzone...i wierz mi ze jak sie tutaj jest ponad 6lat to juz daje w kosc ta pogoda...brakuje mi cieplego lata zeby chociaz z dzieckiem moc wyjsc normalnie na dwor...no ale coz zrobic! moze kiedys nam sie uda zmienic kraj 😉
Fajnie ze Twoj wrocil do PL bo zwiazki na odleglosc ciezkie sa niestety.
Ja z Mezem mam tak ze sie widzimy tylko w weekendy z czego ja w sobote pracuje... no ale mam nadzieje ze jeszcze troszke i zacznie sie jakas praca na miejscu...Oszalec mozna samemu 😉 choc mam towarzysza w formie 2letniego babla ale wiadomo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula - niezłe połączenie, nie ma co. Ale sama mam czasem dziwne zapędy jedzeniowe.

Anitek - no własnie to jest ciąg dalszy mojego dobrego samopoczucia, ale mam nadzieję, że masz rację i znowu mnie zmuli. :P Nigdy nie sądziłam, że będę sobie tego życzyła. 🙂

Dziś odbyłam rozmowę z drugim swoim szefem, a w zasadzie szefową. Jest mi bardzo życzliwa. 🙂 Tak bardzo chciałabym już mieć kolejne USG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula polaczenie smakowe pozytywne 😉 i ten rosol z snickersem 😁
Co do slodkiego i plci to mi mowia ze slodkie to na dziewczynke... ja tam w sumie w te pierdoly nie wierze 😉
Z Olafem mialam rozne smaki bylo pare tygodni kwasnego pare tygodni na owoce i pare tygodni czekolady 🙂
Wikarynka fajnie ze rozmowa sie powiodla 🙂 teraz mozesz spokojnie sobie czekac 🙂
Wiem ze sie niecierpliwisz i sie nie dziwie!!! oby Ci szybciutko zlecialo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja
Widzę że zachcianki królują 🙂 Dziewczyny byłam wczoraj na pierwszej wizycie. Jest piękny pęcherzyk ciążowy w macicy i nawet ta torbiel zanikła pozostało tylko ciałko żółte na prawym jajniku tak więc dzidzia bedzie z tego jajnika jak któraś z was mówiła(przepraszam nie pamiętam która 😞) następną wizytę mam za dwa tygodnie żeby zobaczyć czy bije serducho mam nadzieje że wszystko będzie wporzadku. Mam zrobić morfologię i badanie ogólne moczu i powtórzyć TSH. Przed ciążą robiłam hormony i wyszło że mam w normie ale dla ciężarnych jest inny przelicznik więc mam lekko podwyższoną.
Wikarynka ja USG genetyczne miałam robione przez powłoki brzuszne ale podobno to zależy od jakości sprzętu. Pozdrawiam was gorącą i zmykam bo mój synuś jest dziś strasznie absorbujący.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Abby super!!!! masz taka sama sytuacje 🙂 bylam w 5+2 pecherzyk piekny juz bylo widac i cialko zolte na prawym jajniku 🙂 wiec tez masz prawojajeczne 😉 zobaczysz wszystko bedzie super!!!!!Koniecznie daj znac po kolejnej wizycie 🙂
Dobra wiadomosc z tym torbielem!!! 🙂

Lece na wycieczke jakas niedaleko bo pogoda sie zrobila wiec zal nie skorzystac 😉
Milego popoludnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Abby super. Gratuluję pęcherzyka. 🙂 Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze i ciąża pięknie się rozwijała. 🙂 Dzięki za odpowiedź odnośnie USG genetycznego. 🙂

Ja dziś siedzę w domu,bo pogofa nie zachęcająca, ale nie próżnuję. Sprzątam i robię wszystkie zaległe papiery do pracy i nie tylko. Co prawda mąż zabronił mi latac z odkurzaczem (moje ostatnie i jedyne wymioty w ciąży były właśnie po odkurzaniu), ale nie mogę patrzeć na brudne podłogi. Nic na to nie poradzę. :P

Żeby było śmieszniej zadzwonił dziś do mnie też szef (inna szefowa rano - mam dwa różne miejsca pracy), oczywiście pogadać o pracy, ale zapytał również jak się czuję. Bałam się trochę, że ciąża nie będzie mile widziana przez pracodawców, ale chyba czasy się zmieniły. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikrynka ja tez z tych co balaganu nie znosza...Dzis cala chate wysprzatalam ,3prania,zakupy zrobilam, kolacyjke dobra rowniez i na deser nawet byl czas! ale za to teraz leze padnieta :P
Ciesze sie ze rozmowa z drugim szefem byla ok 🙂 jestes na zwolnieniu teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny,
mogę się dołączyć? Termin mam na 10 grudnia, to będzie moje drugie dziecko, po 10 latach przerwy, trochę jesteśmy tym zaskoczeni ale bardzo szczęśliwi, ponieważ już sobie "odpuściliśmy" i stwierdziliśmy, że widocznie jedna córcia musi wystarczyć. A tu taka niespodzianka.
Ciaże znoszę gorzej niż pierwszą, mam mdłości i moim najlepszym przyjacielem jest poduszka, a tu za 1,5 tygodnia komunia córki i szał przygotowań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Piekna pogoda wiec musimy wykorzystac jemy sniadanko i uciekamy nad morze 🙂
Witaj Karollat 🙂 Gratulujemy 🙂 Oczywiscie ze mozesz dolaczyc! Wszystkie Brzuszki mile widziane 🙂
Wspolczuje mdlosci wychodzi na to ze 90% z nas cierpi na ta przypadlosc niestety. Uszy do gory jeszcze troszke i powinno minac 🙂
Milego Dzionka zyczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek napisał(a):
Dzien Dobry 🙂
Piekna pogoda wiec musimy wykorzystac jemy sniadanko i uciekamy nad morze 🙂
Witaj Karollat 🙂 Gratulujemy 🙂 Oczywiscie ze mozesz dolaczyc! Wszystkie Brzuszki mile widziane 🙂
Wspolczuje mdlosci wychodzi na to ze 90% z nas cierpi na ta przypadlosc niestety. Uszy do gory jeszcze troszke i powinno minac 🙂
Milego Dzionka zyczymy 🙂

Pozazdroszcze takiej pogody u mnie ciemno buro i ponuro i zaraz chyba lunie deszcz tylko kocyk podusia i pilot na dzisiaj i tak do powrotu meza z pracy okropny dzionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Abby gratuluję i fajnie, że się dowiedziałaś, z którego jajnika 🙂 widzisz wszystko się ułożyło, torbiel zanikła 🙂 . U mnie chyba złe wieści, ale najpierw podzielę się dobrymi, tzn. byłam wczoraj u mojej pani ginekolog, usg okej dzidziuś ma 4,7 cm, a w piątek jadę na prenatalne 😁 . A złe to chodzi o wyniki, mialam USR/WR robione między innymi i wyszlo SŁABO DODATNIE 😞 😞 😞 mam powtórzyć i od razu zleciła mi TSH, boje się, ale oczywiście przewertowałam wczoraj internet i może wyjść po prostu dodatnie przez ciąże, teraz mam bardziej szczegółowe zlecone no i tarczyca, bo to też od tego mogło wyjść dodatnie 😞 . Oby to pomyłka była 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Witaj Karolallt i czuj się jak u siebie 🙂.

Anitek - póki co nie jestem na zwolnieniu, ale pracuję w domu. Część roboty mam mocno papierkowej, więc robię te papiery mozolnie od rana, czasem do wieczora. Mam możliwość takiej formy pracy od szefa. Jeśli chodzi o szefową, to nie mam jak pracować w domu, ale wykorzystuję właśnie zaległy urlop, który i tak musiałabym wziąć. A dalej nie wiem...Chyba pójdę na zwolnienie po pierwszym trymestrze, jeśli nadal bedą problemy z tym polipem. A jeśli wszystko będzie ok, to może jednak zaryzykuję pracę. Muszę to przemyśleć.

ifyouliftmeup - wiem, że WR często wychodzi fałszywie dodatnie, bo to nie jest specyficzne badanie. Ostateczna weryfikacja Ci wszystko objaśni. A co do TSH to chyba nawet na tym forum albo gdzieś indziej widziałam, że w ciąży te normy są nieco inne. Trzymam kciuki, żeby wszystko rozwiązało się pozytwnie. Zresztą dzidzia pięknie rośnie i oby tak dalej! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...