Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Bardzo się ciesze,że mnie miło przyjełyscie 😉 Ja tez bylam w szoku po zrobieniu testu, a zrobiłam aż dwa pod rząd 😉 i wyszły pozytywne( dwie kreseczki) po czym się udałam do lekarza 🙂 lekarz zrobił usg i wtedy już wiedziałam 😉 a miesiączke miałam normalnie, od dwóch miesiecy jestem w ciązy a okres miałam normalnie, na to wychodzi,ze ostania to było plamienie.. lekarz mi powiedział także,że o mało nie poroniłam;((( ale dziecko jest silne i bardzoooo chce przyjść na świat;D
Chcialam się zapytać was również może któraś z was dostała badania takie jak:
-nibelle lg M ?
- toxo lg M ?
- toxo Jg G ?
Napisałabym wyrażniej, ale lekarze mają to do siebie,że piszą jak piszą!!
Jestem w 2 miesiącu, a szczerze, myślałam,że dostane badania na mocz, gr krwi, p.cukru.. a reszta przyjdzie z czasem.. i lekarz stopniowo je bedzie mi zlecał.. a tu w ogóle nie wiadomo co to..A i najgorsze,że one są nie refundowane;/ ale mam nadzieję,że dalsze badania bedą już nie płatne. Także miała któraś z was dziewczyny?

Kolejna wizyte mam 23.05 😉 wtedy będzie zdjęcie robaczka;D i odrazu się pochwalę 😉

Pozdrawiaaaam wszystkie mamusiee 😉:****
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry!

Witam Paulę i trzymam kciuki, żeby wszystko było OK. Ja robiłam przeciwciała p/różyczce, toxoplasmie i CMV w klasie Ig i IgM - płaciłam sama. Wyszło, że szczepienie p/różyczce nadal mnie chroni, a z toxoplasmą i CMV nie miałam kontaktu, więc nie wolno dotykać mi kotów i psów, ani jeść tatara. Na szczęście nie cierpię surowego mięsa, więc to nie wyrzeczenie. 🙂

Dziś dowiedziałam się, że moja bardzo bliska koleżanka jest w ciąży! Ma termin na sam począteczek stycznia, ale być może urodzi w grudniu! Jeżeli wszystko będzie szło dobrze, to złoży się nam wspaniale.

Dziś mam wieczorem wizytę u Gina z USG. Trochę się stresuję, bo ciągle mnie mdliło przez ostatnie dni, czułam się nieciekawie, a dziś wszystko przeszło jak ręką odjął. Stresuję się, ze to zły znak. Mam jednak nadzieję, ze będzie ok.

Na mdłości dowiedziałam sie, że można próbować popijać herbatkę z imbirem (najlepiej wkrojonym do szklanki), można jeść kwaśne - ogórek kiszony, małosolny, sok pomarańczowy, kiszona kapusta lub po prostu czymś się zająć. Macie jakieś inne/swoje sposoby?

Pozdrawiam Was serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje Wikarynko za informację i podpowiedz 😉). Bo szczerze to moje pierwsze skierowanie na badanie jest i się stresuje ze hohohohoooo!!! Jak zrobię badania i dostanę wyniki odrazu poinformuje was co i jak się dzieję 😉 Badania robię w piątek za tydzień 😉 A wizytę mam 23go Maja 🙂 i wtedy zrobię usg kolejnę i dostane zdjęcie 😉

Zapewne bardzo miło jest się dowiedzieć,ze kolejna kobieta jest w ciązy 😉 i jest pierwsza na nowy rok do porodu 😉- fajnie 😉

A co do mojego samopoczucia to mam płaczliwy dzień, brzuch tzn podbrzusze mnie bardzoo ale to bardzo ciągnie.. również swędzi mnie brzuch i piersi, czytałam to oznacza,że się skóra rozciąga i należy po prysznicu na wilgotną skóre smarować oliwkę( kupiłam sobie dzisiaj Oliwkę z bambino).. nie należę do szczupłych, chociaż nogi mam szczupłe, miseczkę D 😉 i delikatny brzuszek, a teraz mnie \'wybilo\' i się zaokrągla 😉 ale cieszę się 😉

uciekam odpocząc troszkę 😉
pozdrawiam , do wieczorka <3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem już po USG. Myślałam, że jęczę przesadnie i Wam trochę smucę, ale rzeczywiście dziwaczna ta moja ciąża...

Po pierwsze okazuje się, że różnica pomiędzy terminem OM, a wiekiem ciąży z USG to aż dwa tygodnie!! 😮 Naprawdę nie wiem jak to możliwe... Nie ogarniam tego. Wychodzi na to, ze jestem w 7 tygodniu i 2 dniu, co jest niemożliwością dla mnie, bo nie miałabym tak wysokiej Bety w pierwszych pomiarach. Według mnie to jest 8 tygodni i 2 dni jeśli już, ale wszystko okaże się na badaniach prenatalnych, które mam za 3 tygodnie i wtedy ostatecznie zostanie ustalony wiek ciąży.

Poza tym jest przyczyna krwawienia. Mam polipa doczesnowego, który wystaje z szyjki macicy i może dawać krwawienie oraz plamienie. Dostałam Duphaston 2x1 i mam zakaz współżycia. 😞 Poza tym mam tendencje do wysokiego ciśnienia rozkurczowego i jeśli to się nie zmieni, to ginekolog proponuje założenie Holtera ciśnieniowego...

Z pozytywów - serduszko bije z częstością 160/min, tworzy się pęcherzyk mózgowy, a dzidzia ma 1,5 cm. 🙂 Mam nadzieję, że wszystko się jakoś powoli uspokoi...

Dobrej nocki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj!
Nie przejmuj się tym,ze tygodnie się nie zgadzają.. tak jak mówisz, wszystkiego się dokładnie dowiesz na badaniu 😉 i nie ma się co stresować i denerwowac szkraba 😉 robaczek napewno jest zdrowy i bedzie wszystko dobrze.Mi lekarz tez zabronil wspolzyc ale nie dostalam zadnych lekarstw, ale ja to inna bajka bo o malo nie poronilam..;(

Dzisiaj się obudziłam- odrazu poleciałam do ubikacji i oczywiście zwrot był..;/
i odrazu głodna się poczułam zdjałam sałatkę z majonezem i mi jeszcze gorzej po tym!! juz zaczyna mnie mdlić.. zaczyna się ten etap. I w dodatku jakby tego było mało już zaczyna ciągnąc mnie brzuch od spodu-tzn. rośniemy 😉
pozdrawiam wszystkie mamusie 😉 i zycze milego dnia 😉
u mnie za oknem słoneczko świeci- takze spacerek z tatusiem będziee oj będzie 😉

I love you daddy;*


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wikarynka najważniejsze, że serduszko bije i dzidzia rośnie i się rozwija 🙂 a tygodniami się nie przejmuj, wszystko się wyjaśni na kolejnym badaniu. Ja też dziewczyny mam zakaz współżycia, więc nie jesteście odosobnione 😁 jak na razie moja gin powiedziała, że do 12 tygodnia, zobaczymy czy oby się nie przedłuży, biorę luteinę dwa razy dziennie po dwie tabletki. Wydaje mi się, że wszystko zmierza ku dobremu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam serdecznie przyszłe grudniowe mamusie 🙂
przepraszam że sie tak tutaj wtryniam ale sentyment do brzuszka pozostał
życzymy Wam z Majcią bezproblemowej ciąży i samych krótkich i radosnych porodów no a w grudniu zapraszamy na mamusie.net
pozdrawiamy goraco wszystkie mamusie i brzuszkowe fasolki 😘
Grudnióweczka 2011 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Wam wszystkie Kochane za wsparcie.

Nie wiem czy to ciąża, ale nastrój strasznie leci mi w dół. Nic mi sie nie chce, ciągle bym spała i jeszcze te mdłości. Po części stresuję się planowaną operacją okulistyczną męża i stopniowym traceniem wzroku przez niego. Dodatkowo przeziębił się. 🤢 I jak ja mam mieć dobre ciśnienie. Ech...

Staram sobie jednak powtarzać, że to wszystko chwilowe, że będzie dobrze i że po I trymestrze poczuję się lepiej. 🙂 Myślę, że taka autopsychoterapia mi pomoże. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka nie przejmuj się na pewno będzie wszystko dobrze 🙂 ja też mam dzisiaj doła, nic mi się nie chce, synek jest przeziębiony i cały dzień marudzil i płakał, miałam już dosyć dzisiejszego dnia, ale malutki na szczęście już od godziny śpi, więc mogę zregenerować sily na jutrzejszy dzień 🙂 czasami sobie myślę że z dwójką takich maluchów będzie masakra, że sobie nie poradzę i że się wykończę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynko wiem,ze ciezko się robi na sercu jak najblizsza sercu osoba cierpi i tym bardziej jak bedzie miala jakie kolwiek operacje i w ogole;( serce peka..;( ale my kobiety jestesmy silne!! i damy sobie rade ze wszystkim!! ja się np. dzisiaj pozarlam z facetem, serce mi peka, ale musze byc silna!! wiara w siebie i swoje umiejetnosci naprawde wiele daja 🙂

głowa do góry, dobranoc dziewczyny ;* 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj, zasiałam Wam smutku dziewczyny. Postaram się poprawić. Tak to jest, ze raz w górę, raz w dół.

Rozumiem obawy o poradzenie sobie z dwójką maluchów. Moja koleżanka zaszła w ciążę szybko po pierwszym porodzie i ma teraz 4 miesięcznego oseska i 19 miesięcznego malca. Daje radę oczywiście, ale widzę, że jest to dla niej dużym wysiłkiem. Bardzo liczy sie wsparcie nie tylko mężczyzny, ale i rodziny. Jeśli relacje są dobre, to super jest liczyć na pomoc mam, teściowych i ciotek. Ja niestety mam teściową z dowcipów (mój mąż jest jedynakiem, oczkiem w głowie swojej mamusi), ale za to super mamę i ciotki 🙂.

Czasem przychodzą drobne i większe sprzeczki, nieporozumienia, tak jak u Ciebie Paula. Związek to ciężka praca, trzeba uczyć się kompromisów i szukać płaszczyzn porozumienia, a jednocześnie nie tracić w tym wszystkim siebie. Mam nadzieję, że wypracujecie sobie relacje.

Zostawiam Wam dziś uśmiechy i życzenia zdrówka dla Was i malutkich kruszynek. Staram się myśleć pozytywnie, nawet jeśli są przeciwności. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Ja wczoraj po pracy padlam 😉
Czuje sie w miare mdlosci sa, pije wode z cytryna i jakos pomaga troche 🙂
Wikarynka trzymam kciuki zeby wszystko bylo super!!! tygodniem ciazy sie nie przejmuj a tak wogole to moje dzidzi na usg w 7+2 mialo 8,3mm i bylo to idealnie na ten wiek ciazy wiec skoro Twoje ma 1,5cm to nie wiem jak lekarz mogl powiedziec ze to ciaza na 7+2??? hmmm
Kiedy Maz ma operacje? rowniez trzymam kciuki i zdrowka zycze 🙂
Paula ja mialam wszystkie badania robione od razu na pierwszej wizycie. Toxo tez. Nie mialam. Zakazu dotykania zwierzat to nie mam, ale surowe miesa nie wolno, myc dobrze warzywa owoce i nnie grzebac w piasku bez rekawiczek 😉
Do tego zakaz serow plesniowych (ktore uwielbiam heh) no i pare innych rzeczy.
Zakazu sexu nie mam, ale to chyba tez dlatego ze zadnych plamien nie bylo.
Ifyouliftmeup zdrowka dla Synka 🙂 jak samopoczucie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie kochane !! 😉
Chce wam bardzo podziękować za miłe słowa 😉 odrazu lżej na sercu 😉
Dokładnie- muszę dojść do porozumienia, tylko,że to działa we dwie strony. Nie mogę byc wyrozumiała, a on będzie miał w d**** wszystko..;/ nie na tym polega związek, i to w dodatku gdy dziecko jest w drodze..ehh.. Dziś mam dzień smutku,dołka i płaczu ;( ale musze się ogarnąć!! Trzeba myslec pozytywnie i byc silnym i wytrwałym co do związków, zycia i dzieci 😉
Jutro mam 9 tydzień i 2 dni 😉 i za mniej wiecej 3 tygodnie idę na kolejne usg ;p mam tak pozno poniewaz wizyta jest raz na miesiąc, mam nadzieje,ze przez te tygodnie moja fasolka sie bedzie rozwijala i rosla duza duzaaaaa;D i ze wszystko bedzie dobrze 😉

Muszę wam powiedzieć,że juz zaczyna mnie mdlić;/ dzisiaj z rana juz zaliczyłam wc..;/ uroki powoli się ukazuja 😉 ale wysypiam się i bede bo mam L4 z pracy.. 15stego ide po przedluzenie 😉

Najbardziej nie moge się doczekac tego usg 😉 ahh jeszcze troszkę 😉

Skoro miałyście badania odrazu wszystkiena pierwszej wizycie, to oznacza,ze albo lekarz zle mi prowadzi ciąze nie chce bym zrobila badanian/ badz sa one teraz na ta chwile az tak nie potrzebne? czy zrobic sobie na wlasna reke te badania na hiv i gr krwi itp te wszystkie badania które sa potrzebne i wtedy juz nie bede musiala ich powtarzac, prawda??

pozdrawiam dziewczyny i wasze kruszynki ;D ;* miłej niedzieliii 😉)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula1990-nie chce Cie straszyć-w zadnym wypadku ale zmien sobie lekarza bo jak ci na pierwszej wizycie nie zalecil takich podstawowych badan to nie rozumiem ja bylam pierwszy raz w 6tc pozniej w 9tc i za kazdym razem wychodzilam z kwitkami na badania jak nie na hiv to morfologia podstawowe badania na samym poczatku sie robi i chodze na NFZ i wcale nie jest powiedziane ze wizyty musza byc co miesiac-to zalezy od lekarza moj przyjal zasade co 3 tyg.Wiec lepiej aby lekarz prowadzacy ciaze budzil nasze zaufanie i dawal poczucie bezpieczenstwa dla naszych dzieci a nie budzil miliony pytan.Decyzja jest oczywiscie twoja ale przeciez tylu jest innych lekarzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever dzięki za radę 😉 chyba to zrobie-zmienie lekarza. bo jak bylam pierwszy raz u niego, zadalam mu milion pytan i wlasnie on mi powiedzial ze badania bede robila podczas wizyt u niego czyli juz zawsze bede wychodzila z kwitkami tylko wlasnie teraz mi dal 3 badania oczywiscie platne na toxo razy 3;/ takze zaczyna od platnych. Nie wiem moze on ma taka zasadę, zapytam się go teraz jak będę bo mnie tez to niepokoi. Takto bym nie pisala do was dziewczyny.

Bo ja bylam tez prywatne i mi dal skierowanie na wszystkie badania dokladnie na 9 badan ale to sa platne wszystkie nie mogę isc na kase chorych z nimi bo dostalam je od lekarza prywatnego, takze w labolatorium bym musiala placic.. a zanim moj lekarz mi je skieruje to ja dopiero pod koniec maja ide do lekarza takze musze go wypytac jak on to widzi bo jesli nie da mi skierowania na te badania wszystkie odrazu to ja zakoncze z nim i znajde lepszego. Naprawde nie wiem co jest grane i się martwie!!!!

dobrej nocki mamuski;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej grudnioweczki 🙂 przepraszam ze sie wtrace ale wydaje mi sie ze lekarz wie na co dawac i jesli nie bylo by potrzeby robienia toxo to sadze ze by ci ich nie dal 🙂 mi akurat toxo bedzie kazal zrobic pod koniec ciazy nie ma co panikowac lekarz wie co robic 🙂 u nas akurat wizyta jest raz w miesiacu 🙂 i chodze do tego samego co Paula i krzywdy mi nie zrobil 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wtrącaj się:P ja Ci pozwalam 😁 noo widocznie stwierdził,ze nie ma sie co spieszyc z badaniami ogolnymi:P teraz jak bede na badaniu u niego to zadam miliony pytan, az bedzie mnie mial dosc:P hehehe:P dzisiaj pogoda za oknem nieciekawa, zimno.. 😞 takze dzisiaj dzien w domu 🙂 oczywiscie jak sie w domu jest to apetyt max! oczywiscie z rana mdlilo mnie i wc zaliczone bylo, no nie inaczej;/

wlasnie koncze grzanki z drzemem truskawkowym i kakao 😉 ogień<3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie każdej kobiecie ten sam lekarz pasuje!!!Pierwszy raz słyszę,że lekarz nie dał od razu skierowań na badania-przecież od tego się zaczyna wszystko.Toxo jest płatne ja chodze na NFZ i płaciłam a za resztę już nie a że skierowanie od pryw.podlega płaceniu to normalne tylko NFZ podlegabezpłatnym wynikom ale oczywiście nie wszystkie badania-chociazby przykład toxo-ja robiłam miesiąc przed ciążą wynik wyszedł ok i dla świetego spokoju ze podczas ciazy sie nie zarazilam bede musiala powtórzyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oho widze sie zrobilo goraco;p dziewczyny nie ma sie co klocic 😉
za niedlugo mam u niego wizyte i sie wypytam i powiem mu ze sie niepokoje i czy slusznie sie nie pokoje czy tez powinnam dac na luz, bo byc moze akurat jest wazne to toxo. dowiem sie wszystkiego odrazu po wizycie napisze co i jak i wtedy sie zobaczy 😉 lekarz jest naprawde sympatyczny i wporzadku- zobaczymy co mi powie na wizycie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
nie musisz krzyczec na mnie 🙂 zadna z nas nie jest lekarzem wiec nie powoinna oceniac u nas jest tak a u ciebie tak proste i logiczne 🙂 pojdzie teraz to sie dowie dlaczego pierwsze toxo a nie podstawowe 🙂 moze jest w tym jakis cel 🙂

Nie krzycze i nie namawiam nikogo do chodzenia do takiego a nie innego lekarza tylko stwierdzam fakty jak jest bo nie każda kobieta jest taka sama i nie każdej pasuje ten sam lekarz.Mój lekarz mi pasuje i wcale się nie dziwie ze innym kobietom może nie pasować-kto szuka ten znajdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula1990r napisał(a):
oho widze sie zrobilo goraco;p dziewczyny nie ma sie co klocic 😉
za niedlugo mam u niego wizyte i sie wypytam i powiem mu ze sie niepokoje i czy slusznie sie nie pokoje czy tez powinnam dac na luz, bo byc moze akurat jest wazne to toxo. dowiem sie wszystkiego odrazu po wizycie napisze co i jak i wtedy sie zobaczy 😉 lekarz jest naprawde sympatyczny i wporzadku- zobaczymy co mi powie na wizycie 😉

Toxo jest ważne a nawet bardzo ważne bo jesli zostanie wykryte to może to zagrażać dziecku.Ale morfologia itd też jest ważne-w sumie w ciąży co nie jest ważne wszystko a badania wszystko ukazują.Trzymam kciuki aby Twoje rozterki tak szybko minęły jak przyszly bo najważniejszy jest spokoj mamusi i dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w tym tygodniu ide zrobic to badanie, jak uslyszalam,ze to moze szkodzic dziecku to az mi sie zle zrobilo.. w sumie kazde badanie jest wazne bo kazde ukazuje co innego 😉 Dzięki za wsparcie 😉 bo ja to zielona jestem w tych sprawach 😉 troche czasu minie zanim zaczne ogarniac co i jak 😜 spadło na mnie to wszystko nagle..
Wszystkiego sie dowiem na wizycie u lekarza i odrazu pewnie kamien z serca mi spanie 😉

Dziękuje jeszcze raz!!!! ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula1990r napisał(a):
w tym tygodniu ide zrobic to badanie, jak uslyszalam,ze to moze szkodzic dziecku to az mi sie zle zrobilo.. w sumie kazde badanie jest wazne bo kazde ukazuje co innego 😉 Dzięki za wsparcie 😉 bo ja to zielona jestem w tych sprawach 😉 troche czasu minie zanim zaczne ogarniac co i jak 😜 spadło na mnie to wszystko nagle..
Wszystkiego sie dowiem na wizycie u lekarza i odrazu pewnie kamien z serca mi spanie 😉

Dziękuje jeszcze raz!!!! ;*

Bo nie ma to jak wyjsc od lekarza z dobrymi wiesciami i fotka dzidzi w reku rogal od ucha do ucha ja czekam do srody na wizyte-radosc ciekawosc i strach przeplatany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Racja toxo jest bardzo wazne wszystkie badania sa wazne z morfologi tez moze sporo wyniknac np. anemia 🙂 u nas w miescie zeby udac sie do dobrego lekarza trzeba liczyc ok 150 za wizyte niestety tak jest a nie inaczej 🙂 poza tym wydaje mi sie ze jezeli by lekarze byli nieodpowiedni to nie wykonywali by swojego zawodu. Lekarz do ktorego ja chodze i Paula ma tyle pacjentek ze ciezko jest sie do niego dostac wiec musi z nim byc nie tak zle jak by sie wydawalo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...