Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Paula bardzo Ci współczuję. Stres na pewno musiał być ogromny.
Na szczęście Twój chłopak wyszedł z tego cało i nikomu nic się nie stało. Samochód, kasa - strata materialna, ale o tym w końcu się zapomina. Najważniejsze jest zdrowie i życie, teraz także Twojego dziecka.

Anitek i anula4ever dzięki za dobre słowa. Najlepiej chyba czułabym się non-stop podłączona do USG, żeby móc oglądać pikające serduszko maleństwa. Oczywiście to jest czyste wariactwo, ale tak się czuję. :P Dziś mam ważne spotkanie dotyczące mojej pracy, trzymajcie proszę kciuki żeby dobrze poszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Jejkus ale wiadomosci z rana 😞 Paula trzymaj sie tam mocno!!!!!! staraj sie wyciszyc bo nerwy to nic dobrego dla dziecka 😞 najwazniejsze ze nic sie nie stalo, a auto fakt tak jak dziewczyny mowia rzecz nabyta...cale szczescie ze nic powazniejszego sie nie stalo!!!
Wikarynka trzymam mocno kciuki 🙂 daj znac czy sie udalo w pracy 🙂 🙂 🙂
Co do usg to pamietam ze tez tak mialam podczas pierwszej ciazy! przenosne usg heh 🙂
Teraz jakos inaczej podchodze do tej ciazy, jakos tak na spokojnie. W sumie sama nie wiem czemu? moze dlatego ze juz jedno dziecka mam?! a moze to doswiadczenie? sama nie wiem?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 😉

Dziękuje wam wszystkim dziewczyny za miłe słowa! Ale uwierzcie naprawde mialam doła.. Ciesze się,że R się nic niestalo..
Troche sie juz uspokoiłam-mam nadzieje,ze damy sobie rade z moim R to wszystko jakos ogarnac 😉

Dziewczyny, ja tez sie nie moge doczekać tego USG mojego 😉 mogłabym non-stop słuchac bicia serduszka mojego skarba 😉 bardzo się ciesze, jestem dopiero w 10 tygodniu a chciałabym by całe i zdrowe było z nami.. 😉 nasz robaczek..:** mmm 😉

Dzisiaj się ubezpieczyłam hihih.. rano jak wstawałam z łózka starsznie mnie mdliło i oczywiście z rana zaliczałam wc;/ a dzisiaj:P na stoliczku połozyłam sobie paluszki 😉 i przekąsiłam troche i się czuje b.dobrze 😉 dobre rozwiązanie 😉 oby ten dzień był spokojnym dniem 😉
Idę wypić ciepłą herbatkę i na bułeczkę z szyneczka;D i ogórkiem;D standard 😉

Pozdrawiam przyszłe i obecne mamusie 😉 Miłegodzionka życze i do wieczorka :* 🙂 paaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do tego calodobowego podlaczenia do usg to ja tez tak mam choruje na detektor tetna plodu maz obiecal mi na urodzinki podobno fajna zabawka i wszystko slychac-no serduszko oczywiscie 😉 pogoda u mnie w miare sloneczko swieci ale jest chlodno ja mam ful nauki-w weekend mam egzaminy az 2 a uczyc mi sie nie chce bo myslami jestem juz jutro-tak sie martwie i ciesze na wizyte i usg ze mysli ciezko mi pozbierac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula ciesze sie ze nastoj lepszy 🙂 Pewnie ze jakos sobie to ulozycie wszystko 🙂
Z tym mdleniem to ja tez tak robie. Zanim wstane z lozka zjadam banana lub suchy kawalek chleba pomaga w sumie do ok 13stej a pozniej juz sie zaczyna zamulanie 🤨 i tak do momentu polozenia sie do lozka...no ale jeszcze troszke 🙂
Anula4ever kiedy masz urodzinki? ten detektor i tak w sumie jakos dziala od 12tyg, ja wczoraj sluchalam i nic nie wysluchalam 😉
Powodzenia na usg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Jak samopoczucie? U mnie ok, nie czuję w ogóle żebym była w ciąży, najgorsze że się przeziębiłam, a wiadomo nie mogę brać żadnych leków w ciąży 😞 więc pozostałay mi domowe sposoby z walką z przeziębieniem...
ANITA jak tak samo do tej ciąży podchodzę spokojniej, pewnie dlatego że to druga ciąża, sama nie wiem, w poniedziałek mam wizytę u gina...

Miłego dzionka Wam życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć justyna i dziewczyny!

Ja martwiłam się, że nie czuję mdłości, ale poszłam na rozmowę dot. pracy i już w trakcie tak mnie chwyciło, że prawie zwymiotowałam na szefa. Na szczęście rozmowa poszła ok i kontynuujemy współpracę. Pracuję w dwóch miejscach i ten szef nie jest moim głównym, ale zawsze coś. Informację o ciąży przyjął dobrze. Sam stwierdził, że to akurat ten czas (wie ile mam lat).

A czy ten detektor tętna na pewno nie jest szkodliwy dla małego płodu? Bo tak na prosty rozum, żeby wysłuchać bicie serduszka, to musi chyba wysłać najpierw jakąś wiązkę, ktora się odbija i jest odbierana przez głowicę, dając dźwięki. Wiem, że skoro jest w sprzedaży to na pewno ma atesty, ale nie ma tam jakiegoś limitu wieku ciąży? Pytam, bo gdy na ostatnim USG zapytałam Gina o możliwość usłyszenia serdeuszka, to powiedział, że tylko może mi je pokazać, ponieważ ultradźwięki, które wysyła się, żeby usłyszeć serce, są za silne dla takiego maleństwa. Dlatego uzywa się tylko takich ultradźwięków, które odbijają się od maluszka i dają obraz. Nie wiem czy nie namotałam, ale zastanawia mnie to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna zdrowka dla Ciebie oby szybciutko przeszlo!
Wikarynka dobrze ze rozmowa z Szefem przebiegla ok no i cale szczescie ze nie zwymiotowalas na niego 😉
Co do detektora to ja w poprzedniej ciazy uslyszalam od ginka ze wszystkiego trzeba uzywac z glowa i zeby nie siedziala 24/7 z detektorem (wytwarza cieplo) ale moge sobie sluchac od czasu do czasu.A sluchanie serduszka podczas usg no coz nigdy o czym takim nie slyszalam...i tak jak z pierwsza ciaza tak i ta lekarz pokazal i jak i zrobil tak zebysmy mogli slyszec serduszko.
A tu jeszcze taka ciekawostka.
Bezpieczeństwo
Fale wysyłane przez detektory tętna to ultradźwięki. Nie stwierdzono, żeby tego rodzaju fale akustyczne stanowiły zagrożenie dla dziecka i matki w okresie ciąży. Urządzenia ultradźwiękowe (USG, KTG, detektory tętna) już od 30 lat są wykorzystywane przez lekarzy i położne do oceny zdrowia i rozwoju płodu.
Zakupiony deterktor powinien miec atest CE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny!!!
anula4ever współczuje sie uczyc, ale dobrze,ze nie ma takiego upału dobijającego jednocześnie bo to w ogóle by sie nie chciało uczyc na egzamin.
Zobaczcie jaka radość z usg moze byc 😉 a kazda matka sie martwi co i jak się zmieniło od ostatniej wizyty 😉 wszystko bedzie dobrze i trzeba byc spokojnym.
Ja juz się uspokoiłam i stwierdziłam,że stres nie jest potrzebny nam w naszym stanie 😉 Także zycze wszystkiego dobrego na USG 😉

Fajna sprawa ten sprzęcik do słuchania bicia serduszka 😉 ale uważam,że on jest całkiem bezpieczny dla maluszka. Napewno coś tam wysyła, ale naapewno jest nieszkodliwe,gdyby było to by nie było puszczane na sprzedaz 😉

Anitek dziękuje, nom czuje się lepiej- wszystko z dnia na dzien sie ulozy, jakos trzeba sobie radę dac 😉
Od wczoraj na moim stoliku w pokoiku są krakersy, paluszki i dzbanek herbatki zrobiony 😉 jak sie zachce z rana pic lub przegrysc coś to lepiej na leżąco, niz wstac i miec pozniej caly dzien mulący, do tego stopnia ze az sie nie chce wstac z lozka...

justynakreft ja tez jestem nadal przeziębiona i wiem co to znaczy. Ja to mam kaszel i katar. Z tydzien temu to mnie bolało gardło. Ja tez leczylam to domowymi sposobami 😉 herbatka z miodzikiem na noc i z rana tez i jakos przechodziło 😉
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia 😉

wikarynka bardzo się ciesze,że rozmowa Twoja z szefciem poszła dobrze 😉 zemdliło się tak, bo tez może sie w glebi duszy zestresowałas a teraz każdy nas stres i wątpliwosci ktore dusimy w sobie wszystko wychodzi i sciska nam sie tez zoladek i pozamiatane, serio 😉
dobrze,ze szefcio zrozumial, przyjął to na spokojnie 😉

ja się dobrze czuje dzisiaj 😉 tylko troche brzuszek mnie boli od spodu i z tylu na kregosłupie.Ehh. Brzuch mi rosnie tzn rozciaga się macica i troszkę boli;( ehh..

milego wieczorka 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula ciesze sie ze masz sie juz lepiej 🙂
Fakt stres nie jest wskazany w naszym stanie 🙂
Co do picia to ja mam butle wody kolo lozka i pije jak na kacu ale niestety musze pozniej wstawac do wc min 3razy w nocy 😞 a zmulenie no coz pomaga mi troche jak cos zjem jeszcze w lozku a popoludniem i tak ciezko... zulam dzisiaj gume mietowa i bylo lepiej 🙂
Rowniez zdrowka dla Ciebie zeby chorobsko szybko minelo!
A brzuch tez rosnie, jestem w szoku! bo mam brzuch taki jaki mialam z Olafem w 20tyg ciazy!!! a co to bedzie pod koniec to ja nie wiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek dokladne mnie tez rosnie widze po pepku jak sie zmienia tzn taki sie plaski bedzie teraz robil, taki rozciagniety:P
juz sie lepiej czuje;D a musze sobie tez z ta guma przetestowac 😉 moze sie bede caly dzien lepiej czula 😜 nic nie bede robila tylko gume mietowa zula 😜 heheheh 😉 powrotu do zdrowka 😉

wyszlam wlasnie z wanny i teraz zabieg bede robila;D takie jak 😜 smarowanie oliwką bebzolka;D z okolo 10 minut wcierania;D a to tylko po to by nie miec rozstępow i miec miękciejsza skóre 😉

pozdrawiam !! ;* i dobranoc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
Jestem tu nowa i termin mam dopiero na styczeń ale tak podczytuje wasze forum i chciałam spytać czy mogę z wami poklikać bo na styczniówkach narazie cicho! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula tez wlasnie wyskoczylam z prysznica :P Ja uzywam bio oil w pierwszej ciazy tez uzywalam. Zapach tylko troche beee ale jest swietna 🙂 a zucie gumy ostatnio w pracy mnie chyba uratowalo (pracuje tylko soboty) bo caly dzien zulam i jakos mnie nie mdlilo :P
Abby jeszcze raz gratulacje 🙂 wg mnie mozesz do Nas dolaczyc 🙂 🙂 🙂 kto wie moze i grudniowka bedziesz 😉 a niektore grundniowki moga byc styczniowkami heh 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Anitek dzięki za wyczerpującą odpowiedź odnośnie detektora. 🙂
Mój mąż jest akurat przeziębiony i leczy się domowymi sposobami. Na wieczór wypija łyżkę syropu z czosnku, zrobionego przez moją mamę (czosnek, miód, cytryna). Pije dużo ciepłej herbaty z sokiem malinowym i cytryną. No i stara się odpoczywać, chociaż musi chodzić do pracy. Na szczęście ta domowa kuracja mu pomaga i wraca do zdrowia.

Dziś obudziłam się ze strasznymi mdłościami. Zaczęłam od soku grejpfutowego, potem kawałeczek domowego ciastka piernikowego, dosłownie gryz i dopiero byłam w stanie ruszyć się nieco. Za to mam piękną pogodę i aż głupio zalegać w łóżku.

Witam nową użytkowniczkę! Też tak sobie myślę, ze niektóre z nas "wpadną" w grudzień, a inne o styczeń zahaczą. 🙂

Umawiam sie dziś na badania prenatalne. Prawdopodobnie będą na początku czerwca. Zobaczymy jak uda mi się zarejestrować.

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Co prawda ja jeszcze nie byłam u lekarza idę w poniedziałek ale wyliczyłam termin z ostatniej miesiączki na 12 stycznia 🙂 Wikarynka który u ciebie jest tydzień ciąży? Idziesz może na USG genetyczne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Poszlam spac o 2giej bo jakos nie moglam zasnac. Pogoda jak zwykle...chmury i kropi...
Wikarynka zdrowka dla Meza. Domowe sposoby sa super nie ma co! czosnek powiadasz 😁 zdrowy ale zapach jest mega heh 😉 no ale byle zeby pomoglo to najwazniejsze 🙂
Ja mam genetyczne 9czerwca 🙂 Ooo za miesiac 🙂 i to o 9tej rano zaraz przed praca! tzn prace zaczynam w sumie o 9tej ale sie spoznie :P
Abby idziesz do ginekologa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję za życzenia szybkiego powrotu do zdrowia 🙂 Mam nadzieję, że to przeziebienie wreszcie minie, bo mam już dość.
Abby gratuluję, robiłaś test ? Ja też w poniedzialek mam wizytę, nadal nie mam mdłości ani nic, czasami aż nie wierzę że jestem w ciąży, tylko od czasu do czasu mnie brzuch zaboli i mam wrażnie że blizna po cesarce jest jakaś inna i jak dotykam to miejsce to czuję bol, będę musiala o tym w poniedzialek lekarzowi powiedzieć ...
Milego dnia Wam życzę Brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No w takiej sytuacji to nie ma co czekac. Fajnie ze chcesz sprobowac naturalnie 🙂
Mnie meczyli 36godzin(z tym ze porod wywolywany przez stan przedrzucawkowy) i jak malemu zaczelo spadac tetno przy skurczach to proznociagiem a pozniej kleszczami go wyciagali...ja dostalam krwotoku wiec nie wywiezli i nawet go przytulic nie moglam przez dobe 😞
Mam taka traume teraz ze jakos caly ten spokoj zakloca mi mysl o porodzie 😞 no i mam nadzieje ze ten stan przedrzucawkowy sie nie przyplacze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita, to faktycznie miałaś straszny ten poród, ale powiem Ci, że ja mam też traume po pierwszym porodzie, niczego tak się nie boję jak znowu tego bólu, skórcze od początku miałam co 2 minuty, potem co minute i mimo że dali mi oksytocyne na przespieszenie porodu to rozwarcie stanęło na 7 palców i dalej nie chcialo ruszyć, a Mały zamiast wychodzić dołem pchał się jakby w górę , to było straszne. Mówią, że ból porodowy się zapomina, ale ja jakoś nie potrafię tego zapomnieć. Ale musimy wierzyć że tym razem będzie lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No trzeba myslec pozytywnie innego wyjscia nie mamy 😉
U mnie bylo to samo od poczatku mialam skurcze co pare minut a rozwarcia zero... po 24godz rozwarcie na 1cm i na tym skonczylo sie z zelem bo na dobe mogli dac tylko max 4gramy wiec podlaczyli mnie pod kroplowke,chore to bylo dla mnie ze ze stanem przedrzucawkowym nadal mnie po tym czasie meczyli. no i rozwarcie dopiero sie zaczelio robi 3h przed samym porodem. a z 3cm do 10cm skoczylam w godzine i to byl najwiekszy bol jaki kiedykolwiek przezylam...Epidural nie dzialal na miejsce w ktorym mialam skurcze (tak sie niby dzieje czasami, choc ja sie zastanawiam czy wogole dobra dawke dali) i jak sobie o tym wszystkim wspomne to mnie trzesie...a teraz to najbardziej obawiam sie cesarki, ktorej nie chce miec za skarby swiata...chodzi tez glownie o to ze po moim pierwszym porodzie potrzebna jest plastyka pochwy (w moim przypadku) i bylabym baaaardzo zla gdyby jeszcze teraz doszla mi blizna na brzuchu...choc jak bedzie trzeba to wiadomo wyjscia nie bedzie.
A plastyke zrobie po drugim dziecku 🙂 bo w sumie tylko dwojke chcemy z Mezem 🙂
W Twoim przypadku wyjscia nie bylo, choc tak teraz w sumie napisalam ze fajnie ze chcesz sprobowac naturalnie rodzic, ale ja bym chyba beda na Twoim miejscu wybrala cesarke ponownie. Hmmm choc patrze na to ze swojej perspektywy i tego ze potrzebna mi plastyka pochwy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siemka
Zrobiłam test i dwie krechy 🙂 Do lekarza idę w poniedziałek 14-go. Czuję się narazie dobrze tylko piersi mnie strasznie bolą! Ale to jeszcze wczesna ciąża. To przykre że macie takie traumatyczne przeżycia z pierwszym porodem 😞 To moja druga ciąża, mam już synka 3-letniego, i zupełnie inne przeżycia z porodu niż wy dziewczyny. Pojechałam do szpitala w 38 tyg. bo nie czułam ruchów dziecka i zrobili mi KTG na którym wyszło że mam spore skurcze i często a ja na to że nic nie czuje! Przyszedł lekarz zbadał mnie i powiedział że mam 4 cm rozwarcia i szykujemy się do porodu! I wtedy wszystko się ruszyło! Na porodówce przebili mi pęcherz i wtedy poczółam co to ból ale w sumie nie było tak strasznie! rodziłam 5 godzin synek ważył 3170 kg i dostał 10 pkt. Może miałam szczęście bo trafiłam na swojego lekarza prowadzącego i na położną ze szkoły rodzenia 🙂 Którym szczególnie dziękuję za profesjonalną opiekę 🙂 Trzymajcie się mówią że drugie się rodzi szybciej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Abby no to super ze mile wspomnienia z porodu 🙂
Ja to uwazam ze gorzej juz byc nie moze wiec na pewno drugi bedzie lepszy heh 😉
wizyte w poniedzialek masz a to chyba bedzie za wczesnie na to aby bylo widac na usg co nie?
Ja mialam w 5+4 w pierwszej i nic nie bylo widac a w tej mialam w 5+2 i sam pecherzyk byl 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 😉 dopiero teraz dostalam sie do kompa;p

Witam Cię Abby 😉 milo,ze do nas napisalas;D i oczywiscie gratuluje Ci ciązy 😉 tak jak napisala nizej anitek,ze dokladnie niby masz teramin na styczen ale moze zostaniesz z nami w grudniowkach hihih:P
takze gratuluje ciazy niech rosnie zdrowo i silnie;D


Anitek ja dzisiaj zuje gume i nie czuje sie zle..Rano mialam przy lozku na stoliczku kawalek ciasta i powiem wam ze jak tylko otworzylam oczy odrazu wcislam ten kawalek i nie mdlilo mnie az tak;p ale zgage dzisiaj mialam po raz pierwszy od tych 10tygodni co jestem w ciazy! cos okropnego... dopadla mnie na tyle, ze myslalam,ze sie popłacze! 😞 ale tesciowa mi wlała szklankę mleka i wypiłam i mi przeszło, ale tylko na okolo 4 godzinki, teraz tez mnie meczy ale no coz .. uroki ciazy 😉

Moj apetyt to jest ogień 😉 nie chodzi o jedzenie np. jakis wymysłów;p hehe najchetniej bym ciagle jadła lody, lody, lody, lody ;D i oczywiscie piła cole! nic wiecej 😉 hehe ale przeczytalam w internecie,ze cola ma duzo kofeiny i na normalny rozum ma kofeine hehe ale nie moge pic jej ciagle, ogranicze do puszki na dwa dni 😜 takze zostaly tylko lody 😉

Kupilam sobie rowniez tabletki 'vita-min' plus mama 😉 i zaczynam je brac 😉 skonczyly mi sie tabletki od lekarza probki i kupilam te i zobaczymy w sumie jak sie bede czula, jesli dobrze to je bede zazywala 😉 i oczywiscie kwas foliowy 😉

Dzisiaj pogoda piękna za oknem, az sie chce wyjsc 😉 takze po obiadku umówiłam się z Emilią i wyjdziemy się razem poturlać 😉 pozdrawiam dziewczyny!!!

Miłego dzionka 😉 do wieczorka!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...