Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Paula mnie cos muli dzisiaj niestety, chyba tez siegne po gume. Choc po gumie to jesc mi sie strasznie chce :P
Ja to bym w czekoladzie i slodkim siedziala...ale ograniczam sie bo wiadomo 😉
Zgaga na szczescie mnie nie meczy a i w pierwszej ciazy zdarzylo sie pare razy ale delikatnie.
Witaminy kupilam tutejsze i jak dzwonila lekarka powiedziala ze do 15tyg sam kwas foliowy a pozniej witaminy a kwasu nie brac bo jest w witaminach wiec przeczytaj na opakowaniu swoich witamin ile ma kwasu zeby znow nie przesadzic. Dawka na dobre to powinno byc 400mg jak dobrze pamietam.
No i w sumie ja tez lykam witaminy no bo nie bardzo czaje czemu sam kwas mialam brac. Na witaminach rowniez jest napisane ze od pierwszych dni ciazy brac.
Fajnie Wam z pogoda!!! tutaj wieje i deszcz 😞 jejjj czy w IRL kiedys zaswieci slonce na dluzej???!!! zwariowac mozna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Abby - trudno powiedzieć jaki jest wiek mojej ciąży, bo jest duża rozbieżność między USG, a pierwszym dniem OM. Ja siebie oceniam na 8t3d. Wątpliwości ma rozwiać USG genetyczne, na które wybieram się 6 czerwca! Właśnie dziś się umówiłam. Prócz USG będę miała test podwójny - czyli ocenę B-Hcg i białka PAPPA czy jakoś tak.

Zaliczyłam dziś też pierwszą wymiotną wizytę w łazience. Na szczęście nie zjadłam dużo na śniadanie, bo mnie odpycha, więc krótko to trwało. Mam problem z jedzeniem, bo nie ma w tej chwili niczego, co by mi zawsze odpowiadało i czegoś, co zawsze odrzucało. Raz mnie odrzuca od słodkiego, raz od słonego, raz od mięsa, raz od sera. Bez sensu. Staram sie jeść owoce i warzywa, które jakoś mi wchodzą i łykać witaminy, heh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek z miesiączki wynika że to końcówka 5 tygodnia a tak jakoś brzuszek pokazuje z opóźnieniem! Więc w poniedziałek będzie początek 6 tygodnia i na USG powinien być pęcherzyk! Zobaczymy 🙂 Wikarynka Ja też byłam w pierwszej ciąży na USG genetycznym z przeziernością karkową! A ty masz jakieś ryzyko wad i dlatego robisz te testy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Abby brzuszek nie pokazuje zle 🙂 brzuszek pokazuje skonczone tygodnie i tez takie tygodnie liczy lekarz 🙂
Ja np mam 8+4 czyli to oznacza ze mam pelne 8tyg i jest to 4ty dzien 9tego tygodnia. Pytalam o to lekarza czemu tak licza to odpowiedzial ze np podczas badan usg czy podczas przedwczesnego porodu taka forma liczenia jest lepsza bo wiedza na 100% to jest wyksztalcone, a gdyby np kto mowil w systemie nieskonczonych tygodni to ciezko stwierdzic bo dla dziecka w lonie matki 2-3dni moga zrobic spora roznice.
U lekarza bylam w 5+2 czyli skonczone 5tygodni i 2gi dzien 6stego tygodnia to bylo widac pecherzyk(test robilam 7kwietnia a wizyte mialam 17stego kwietnia) . Z tego co lekarz mowil pecherzyk musi byc widoczny do 5+4 a pamietam w pierwszej ciazy bylam w 5+4 i kompletnie nic nie bylo widac heh.
Chodzi o to ze kobiety chodza wczesnie na usg i pozniej sie zawodza ze jeszcze nic nie widac. Tak bylo w moim przypadku 😉
Ale oczywiscie zycze Ci zeby bylo juz wszystko widac, bo to wszystko zalezy od kobiety wiadomo i od tego kiedy tak naprawde doszlo do zaplodnienia wiec jest mozliwe ze bedzie juz wszystko pieknie widac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masz rację anitek! Tak naprawdę to chodzi migłównie o to by sprawdzić czy wszystko jest wporządku! Wszystko w swoim czasie! Byłam u lekarza w 19 dniu tego cyklu na zwykłej kontrolnej wizycie żeby pobrał mi cytologię i zrobił USG! Na badaniu ultraonografem zauważył u mnie torbiel a raczej pęcherzyk 28 mm i polecił zrobić badania hormonalne, które wyszły bardzo dobre, po miesiączce kazał przyjść na kontrole by sprawdzić czy torbielka się wchłonęła! Problem w tym że miesiączka się nie pojawiła a test pokazał dwie kreseczki! chodzi mi o to żeby to sprawdzić bo z tym nie można zwlekać! A dobry lekarz stwierdzi wczesną ciążę przy zwykłym badaniu ginekologicznym (nie USG) gdyż macica powinna być już rozpulchniona i powiększona. Także wiesz to taka umówiona wizyta. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Abby robię USG z testem podwójnym z zalecenia ginekologa, ale i dla siebie. To moja pierwsza ciąża, a mam rocznikowo 30 lat. Natomiast mój mąż jest dużo starszy. Nie chcę pisać ile, bo jest to spora różnica. Co prawda niby wieku ojca nie traktuje się jako szczególnego czynnika ryzyka, ale wolimy sprawdzić. Ponadto mam nadwagę i w pracy kontakt z chorobami zakaźnymi (m.in. opiekuję się osobami starszymi). A prawda jest taka, że natura czasem płata figle i nawet u zdrowych, młodych bywają komplikacje. Dlatego skoro nie jesteśmy tacy do końca młodzi i fit, wolimy zrobić badania. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Abby no w takiej sytuacji tez bym podbiegla do lekarza i wcale Ci sie nie dziwie!!!Ciekawe z ktorego jajnika wyszlo jajeczko bo moze tez przez to mialas torbielke mala?
Moja dzidzi jest prawojajeczne 😉 Olaf tez jest prawojajeczny 😉
A moze zrobi Ci usg i bedzie pieknie widac juz wszystko 🙂 czekamy na wiesci i na pewno beda pozytywne! Inne opcji nie ma 🙂
Wikarynka dobrze ze robisz te badania zawsze bedziesz spokojniejsza 🙂
Tez chcialam sobie zrobi pappa + usg ale niestety w PL bede dopiero w ponad 14tyg no i juz za pozno na pappa(test podwojny) a test potrojny ktory mozna zrobic od 14tyg wykrywa 60% wad.
Pojde tutaj prywatnie tego 9tego (bede wtedy 12+6) i zrobie przeziernosc karku i pomiary a w PL moze pojde na 3d4d ok 15tyg zobaczymy jak wyjdzie bo program mega napiety jak zwykle 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za miłe słowa!
Wikarynka na pewno będzie wporządku! Ja przy pierwszym dziecku miałam skierowanie na USG genetyczne w 13 tc ponieważ w rodzinie mojego męża były dwa przypadki wad wrodzonych! Ale u nas wszystko było wporządku i mamy zdrowego synka mam nadzieje że teraz też tak będzie 🙂 Pewnie pójdę również na takie USG. U ciebie na pewno będzie wszystko ok, trzeba być dobrej myśli!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wikarynka napisał(a):
Abby robię USG z testem podwójnym z zalecenia ginekologa, ale i dla siebie. To moja pierwsza ciąża, a mam rocznikowo 30 lat. Natomiast mój mąż jest dużo starszy. Nie chcę pisać ile, bo jest to spora różnica. Co prawda niby wieku ojca nie traktuje się jako szczególnego czynnika ryzyka, ale wolimy sprawdzić. Ponadto mam nadwagę i w pracy kontakt z chorobami zakaźnymi (m.in. opiekuję się osobami starszymi). A prawda jest taka, że natura czasem płata figle i nawet u zdrowych, młodych bywają komplikacje. Dlatego skoro nie jesteśmy tacy do końca młodzi i fit, wolimy zrobić badania. 🙂

Wikarynka trzeba byc dobrej mysli-ja dzis wlasnie bylam na badaniach w 12 tc malenstwo ma nozki raczki organy sa ok i fika jak koza albo koziloek az sie lekarz usmial ze chyba po mamusi taki rozbrykany 😉))))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek mnie juz od 3 godzin zlapalo wlasnie mdlosci i meczy tak,ze leze pije herbate i sie nie ruszam! no cos starsznego! nie wiedzialam,ze mozna brac tylko kwas foliowy i nie przeciazac organzmu kolejnymi witaminami a ja je kupilam a jak sie okaze ze nie potrzebnie? ale lekarz sam mi dal probki jak bylam u niego i mowi jak sie bede dobrze czula to witaminki sie przydadza 😉 przeczytam jutro ulotki, dzis niestety zdycham w lozku..
Tez bym jadla slodkie, ale musze sie tez ograniczyc 😉 za to wcinam ryze sosy miesa;D hehehe pelen full 😉
Ja wiem jaka jest pogoda w Irlandi, sama spedzilam 2 lata temu wakacje w Irlandi bo moj chlopak obecny mieszkal tam pracowal 🙂 i spedzilam z nim wakacje dokladnie w Dublin-ie:P fajnie, ale pogoda zmienna,idzie oszaleć.Ale za to jak sie spalo 😉 mmm tamten klimat moglby byc u nas;D wtedy bym byla wypoczeta i lepiej bym sie czula 😉


Wikarynka ja tez tak mam, jesli chodzi o wymioty i takie akcje. Raz od ziemniakow mnie tez scislo, od miesa tez i od pomidorow. Sama nie wiem co moge dokladnie jesc a czego lepiej unikac by czuc sie w dany dzien w miare dobrze 😉
Dokladnie wikarynko masz racje, nie ma co sie przejmowac wiekiem. ja jestem mloda mam 22 lata skonczone i tez moga wyskapic komplikacje a u ciebie w wieku 30 lat moze byc ciaza idealna, na to nie ma reguly tez tak uwazam. Bylas na badaniach mowisz 😉 to ciese sie,ze wszystko wporzadku 😉 i ze dzidzius jest caly i zdrów 😉 czyzby rozrabiaka po mamie hehe;D


Abby ja tez mialam torbiele przed zajsciem w ciaze. Ciaza nie byla planowana hehe ale no coz mialam torbiela i na piersi i na jajniku hm na prawym chyba. leczylam i szczerze nie wiem czy do konca wyleczylam, a lekarz moze sprawdzic to teraz czy nadal go mam na jajniku? slyszalam,ze podobno gdy sie jest w ciazy torbiele usuwaja sie tzn jakby sie leczyly same..hmm..?

ifyouliftmeup dawno Cię nie bylo, wlasnie gdzies sie podziewala 😉) ja tez wlasnie chcialabym wiedziec,wlasnie skad tez wiadomo z ktorej strony jajnika dziecko jest?? nie rozumiem??


ide dalej lezec i mdlic sie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Abby wszystko bedzie dobrze mysl pozytywnie 🙂
Dziewczyny to odpowiadam na pyt. skad wiem z ktorego jajnika jest dzidzi 🙂 otoz lekarz mi powiedzial oczywiscie 🙂 na usg pokazywal mi na jajniku cialko zolte czyli pozostac po pecherzyku graffa z ktorego bylo jajeczko do zaplodnienia 🙂 stad wiadomo ktory to jajnik 🙂
No i w obu ciaza bylo to prawego 🙂 Pojdziesz na usg Abby to sie zapytaj bo reszta to juz sie chyba nie dowie na tym etapie bo moglo sie juz wchlonac, nie jestem pewna wiec pytac lekarza 🙂
Anula4ever super wiadomosci na dobry wieczor!!!!!! ciesze sie ze wszystko jest w porzadku z dzidzia 🙂
Paula u mnie tez dzisiaj kryzys... mam ochote zwymiotowac...i moze wtedy poczulabym ulge chociaz w to watpie 😉 no coz trzeba bedzie jakos dac rade 😉 mam tylko nadzieje ze minie do konca 1trymestru 😉
p.s. co do witamin to ja wlasnie tego nie rozumiem...bo na witaminach jest napisane ze od poczatku ciazy brac a lekarz mi powiedzial ze do 15tyg sam kwas foliowy a pozniej juz witaminy...Dziwne to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uuu, to się już chyba nie dowiem, za późno bo ponad 10 tygodni u mnie, a wizytę mam za tydzień to tym bardziej :P szkoda, niby nic takiego bo co to za różnica ale jest ta ciekawość wszystkiego w ciąży, a przynajmniej ja tak mam, że coś nowego to też chce wiedzieć o swojej fasolce 🙂
W dalszym ciągu żadnych mdłości ani wymiotów nie mam, tylko znów chce mi się spać 🙂 ale wcale mi tego nie brakuje 😁 wręcz przeciwnie, cieszyłabym się jakby mnie to ominęło :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Dzięki jak zwykle za dobre słowa. 🙂

U mnie ciałko żółte jest w lewym jajniku, więc wychodzi na to, że kruszynka jest z lewego. Na pierwszym USG lekarz oceniał jajniki i się dopatrzył. 🙂
A co do kwasu foliowego to znam odpowiedź! Bierze się go, żeby zapobiec wadom układu nerwowego, który rozwija się przede wszystkim w pierwszym trymestrze (może do 15 tygodnia?). Potem już tylko albo az tylko dzidzia rosnie, więc nie trzeba kwasu, ale za to mnóstwo innych witamin na dobre rośnięcie. Ja biorę w tej chwili witaminy z kwasem foliowym w jednej tabletce i chyba będę brała je do końca, jeśli wszystko dobrze pójdzie.

Cieszę się Abby, że wszystko było OK w pierwszej ciąży, więc za ciosem i w drugiej musi! 🙂 Anula4ever super, że jesteś już po i wszystko w porządeczku. 🙂 🙂

Paula, ja miałam wczoraj też gorszy dzień. Dziś jakoś funkcjonuję. Widzę, że u mnie nie ma reguły i mdłości przychodzą niespodziewanie, w różne dni, o różnych porach. Najwyraźniej taki jest rytm maleństwa :P Takie małe, a już się rządzi. Ech 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny 😉

Dzisiaj rano powtórka z rozrywki. Ledwo głowe podniosłam i juz mnie muliło;( To jest jakas masakra. z rana juz paluszki na przegryzienie nie pomagaja;(wc standardowo zaliczony, coraz gorzej sie czuje a głowa to mi pęka ;(

Anitek jesli mowisz,ze mozna sie dowiedziec od lekarza juz na poczatku to pewnie u mnie to zaniklo, skoro mam 10 tyd ciazy to juz pewnie za pozno, a chcialabym wiedziec 😉
Co do tych witaminek to ja sie zapytam lekarza jak bede na wizycie czy to jest odpowiednie brac jednoczesnie kwas foliowy i witaminy w ktorych tez jest kwas foliowy? bo niby dawka to 400, a sam kwas ma 400 plus te witaminy 400;> podwójna dawka?

wikatynka dokladnie nie ma reguly kiedy przychodza mdlosci;/ dopada cie i koniec. mnie to juz dopadlo od kilku dni i oczywiscie ledwo sie z lozka podniose a tu juz wc i kreci sie w glowie;( no cos strasznego;( nie daje spokoju;( czuje sie jakbym byla caly czas pijana, nie mile uczucie i w dodatku meczace;(


ide lezec, milego dzionka;* 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Lekko zamulona zobaczymy co bedzie pozniej 🙂
Zjadam sniadanko 🙂
Wikarynka no wlasnie wiem do czego kwas foliowy ale nie rozumiem dlaczego nie brac witamin z kwasem foliowym (ta sama dawka kwasu). Chyba ze ktores z witamin powoduje gorsze wchlanianie sie kwasu?!
Paula Ifyouliftmeup zapytajcie sie lekarzy na wizycie o to cialko zolte moze maja gdzies zanotowane i sie dowiecie 🙂
Paula wspolczuje wymiotow. Mnie to omija na dzien dzisiejszy i oby tak zostalo 🙂
Jesli Ci nie sprawia problemu zapytaj lekarza o te witaminy 🙂
Ja pytalam w aptece przy kupnie witamin to mi babka powiedziala ze kwasu osobno nie brac tylko witaminy z kwasem 400mg. Tutaj tak w sumie jest ze w aptece niekiedy wiedza wiecej niz lekarz 😉
Widze ze prawie wszystkie zamulone chodzimy :P
Ale uszy do gory jeszcze troszke i minie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Wlaśnie posprzątałam całe mieszkanko, teraz wcinam drożdżówke z serem i pije inke 🙂 Dzisiaj mam jakoś dużo energii i nawet spać mi się nie chce, tylko rano było gorzej bo pierwszy raz w tej ciąży zwymiotowałam, także się zaczęło 😞 Ma, nadzieję, że to tylko taka jednorazowa sprawa. Synuś śpi, jak się obudzi to dam mu obiadek i pójdę z nim na spacerek, bo jest piękna pogoda, ponad 20 stopni, tylko widzę, że coś się zaczyna chmurzyć 😞
Anita współczuję Ci tej pogody w Irlandii.
Trzymajcie się
milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny
Paula1990r moja ciąża jest planowana a staraliśmy się już od lipca zeszłego roku więc chodziłam wcześniej na kontrole do lekarza i jeszcze zanim byłam w ciąży kazał mi brać kwas foliowy i witaminy biorę feminatal 1! Myślę że witaminami raczej nie można przeciązyć organizmu tego nigdy nie zawiele!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm, w moich witaminach jest kwas foliowy jako standard, więc to chyba normalne połączenie.
Anitek, może lekarzowi chodzilo o to, że przede wszystkim powinnaś brać kwas foliowy w pierwszym trymestrze i dlatego o nim powiedział. Zestawy witaminowe mają czasem inne składowe, a to rutynę, a to jod. Może najbezpieczniej jest brać kwas foliowy przez 12 tygodnie, a potem szaleć. To tylko takie moje domysły.

Ja dziś mam troszkę lepszy dzień, niż wczoraj, ale nie jest dobrze. Muliło, muliło i przestało, choć cały czas odczuwam taki jakby "alarm wymiotny". Ciągle mam jakby gulę w gardle, która w każdej chwili może zechcieć mnie opuścić. Powiem Wam, że rzeczywiście ograniczają mnie te objawy. Dostałam dziś telefon z budowy, gdzie powstaje nasze mieszkanie, żeby koniecznie przyjechać. Robiliśmy zmiany w planach i robotnicy nie wiedzieli jak coś tam rozmierzyć. Mąż w pracy i akurat bez możliwości ruszenia się z niej, a ja w domu, ale na alarmie wymiotnym. Uprosilam pana o spotkanie jutro, na które wyślę meża. Jestem pewna, że jakbym się tam wybrała, to robotnicy mieliby niezłe widowisko. Jestem uziemiona. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze nie doczekałam szczęśliwie końca swojej pierwszej ciąży, ale mam pytanie do Abby.

Ile czasu zajęło Ci zajście w ciążę za pierwszym i za drugim razem? Jeśli wszystko u mnie dobrze pójdzie, to chcielibyśmy rozpocząć w miarę szybko starania o kolejną ciążę. Wiem, ze za bardzo wybiegam w przyszłość, ale tak już mam, ze planuję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski 😉

ja przy zakupie witamin tez sie pytalam w aptece to mi babeczka powiedziala,ze moge to brac od poczatku i ze podwojna dawka kwasu foliowego niczemu niezaszkodzi;p nie moge sie doczekac wizyty u lekarza..\
dzis sie fatalnie czuje ide spac bo mam dosc tego dnia;(

milej nocy ;**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry
Wczoraj jakis kryzys nastpil, ledwo zylam! tak mnie mdlilo ze myslalam ze nie dam rady. Zobaczymy jak bedzie dzisiaj...
Co do witamin to ja jednak zdecydowalam ze slucham swojego lekarza i biore sam kwas foliowy do konca 14tyg a pozniej same witaminy ktore maja kwas w sobie.
Pamietam z Olafem inny lekarz tez nie kazal brac witamin do konca 1trymestu. Jakis powod musi byc.
Wikarynka jak budowa? zalatwiliscie?
Dzisiaj w IRL lepsza pogoda! przynajmniej teraz bo wiadomo zmienic sie moze w 15min heh 😉
swieci slonko!!!!!! hurrra 🙂 lecimy na sniadanko i uciekamy na zakupy bo pare rzeczy mam do kupienia 😉
Milego Dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...