Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No tak wiem o tym 🙂 bo w pierwszej ciazy mialam robione w 28tyg ale ciekawosc co ma dziecko miedzy nozkami chyba jest silniejsza :P i sobie pomyslalam ze pojde w PL w 16tyg i wtedy juz powinno byc widac????Hmmm nie wiem jeszcze przemysle temat.Tutaj 3d4d kosztuje 180e!!! nie zaplace az tyle kasy zeby isc ponownie 😉
Sama nie wiem czy jest sens. A moze jednak poczekam do polowkowego 🙂 Zobacze w PL 😉 zadzwonilam przed chwila do lekarza i powiedzial ze koszt 3d4d to 100zl... To w sumie nie ma tragedii 😉 Pomysle w PL 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Samo usg :/ kolejne :
Ocena rozwoju ,wielkosci , budowy płodu z ocena statystyczna ryzyka wystapienia wad genetycznych tj. Zespół Downa, Z. Edwardsa, Z.Patau na podstawie USG:
- przeziernosc karkowa NT
- kosc nosowa NB
- kat twarzowo - szczekowy FMF
- czynnosc serca płodu
- przepływ w przewodzie zylnym DV
Oznaczenie PAAP-A , b-HCG ( test podwójny )
to koszt 400zł !!!!!! 😲

a samo Oznaczenie PAAP-A to 160zł !

Ceny straszne dla tego szukam czegoś tańszego w moich okolicach bądz w okolicach Lublina bo tam będe tak mniej wiecej w połowie więc jak znajde coś tańszego to się tam wybiore 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak tak to moja pierwsza ciąża 🙂 dużo czytam bo jestem straszną panikarą i boję się o wszystko że coś będzie nie tak ze mną z dzieckiem itd heh ale nie wszystko biore do siebie bo czasami takie głupoty pisza że aż smiać się chce hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia jakbym widziala siebie 😁 chodzaca encyklopedia heh 😁 W pierwszej ciazy wszystko przeczytane skonsultowane i wogole!!! a teraz? zupelnie inne podejscie 🙂
Na luzie 🙂 Choc w kwestii jedzenia i czynnosci to unikam wszystkiego co niedozwolone. I nie przyjmuje zasady malo to sie nic nie stanie...
Rozumiem Cie doskonale. Ja jeszcze w pierwszej ciazy mialam same problemy to juz wogole myslalam ze wyjde z siebie i stane obok 😉 Teraz ciaza na szczescie bezproblemowa i oby tak zostalo do konca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂
Temat się wkręcił o prenatalnych 🙂 Anitek 180euro za te badanie? 😲 Chyba ich lekko mówiąc pogieło 🤢 .
Witam nową mamusie basia89 🙂 🙂
Ostatnio tak się zastanawiałam czy któraś z nas tutaj urodzi 12 grudnia 🙂 fajna data urodzinek dla małego bąbla 12.12.2012 😁 ja termin wg usg i wg ostatniej miesiączki mam na 3.12 🙂 to chyba nie przedłuży się o tyle dni, hmm chociaż ... różnie bywa 🙂 w mikołajki też fajnie urodzić 😁 . Wiem, że zaglądają tu też listopadówki 🙂 i też mogą mieć fajną datę urodzinek dzidzi 10.11.2012 😁 ale się wkręciłam w te daty 😁. No a teraz lecę coś zjeść bo głód wzywa 🙂 miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyouliftmeup 180e kosztuje 3d4d 🙂 Prenatalne kosztuje 80-100e zalezy gdzie. Nie ma tutaj czegos takiego jak darmowa opieka ginekologa za darmo niestety.
A wiesz ze ja nawet nie pomyslalam o tej dacie 12.12.12 😜
fakt fajnie heh 😁 Ja mam termin na 15stego sie zobaczy kiedy sie malenstwo wykluje 😉
byle zeby przed swietami :P bo przeciez musze jeszcze pierogi zrobic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam termin na 29.12.2012 😁 ale to 2 tygodnie trzeba liczyć albo w tą albo w tą więc zupełnie w kropce jestem . Święta w szpitalu marna opcja, sylwester też :/ więc najlepiej jak by sie maleństwu troszke pośpieszyło tak przed świętami chociaż 🙂 nie obraziłabym się w cale hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia problem w tym ze za duzo chyba do powiedzenia nie mamy heh 😉 ja raczej w 2012 sie wyrobie z Toba to nigdy nie wiadomo 😉 Moze dzidzi zechce byc mlodsze i wyjdzie w styczniu? 🙂 Chociaz przenoszenia Ci nie zycze 😉
Ja w pierwszej ciazy mialam stan przedrzucawkowy i porod wywolywany w 36+6 wiec cale szczescie ze wszystko mialam dopiete na ostatni guzik (lozeczko juz stalo od 28tygodnia 😜 ) nigdy nic nie wiadomo. W tej ciazy tez wszystko bede miala gotowe ok 32tyg tak na wszelki wypadek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie my tu mamy najmniej do gadania hehe 😁 no to moja pierwsza ciążą więc podejrzewam że też koło 30tyg zaczne się przygotowywać pełną parą hehe 😁 już nie mogę się doczekać aż dowiem się płci , u mojej siostry w 11 tygodniu powiedział że będzie chłopiec i był :d ale wszystko zależy od sprzętu i lekarza no i od malca jak sie ułoży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
basia89 napisał(a):
Anitek usg 3d/4d najlepiej robić miedzy 20-25 tygodniem ciąży wtedy skórka jest jeszcze taka "przeźroczysta" i wszystkie narzady które są już dobrze rozwinięte dokładnie widać i lekarz może stwierdzić czy wszystko z dzidziusiek jest ok 😉 alee jeśli masz tanio bądz za darmo takie usg to idz jak najbardziej. Ja pójdę tak jak zalecają bo u mnie to koszt ok. 250zł wiec poczekam sobie 🙂


usg 3d/4d najlepiej sie robi miedzy 20 a 22 tygodniem i pozniej miedzy 28 a 30 z tego co mi wiadomo 😁 tak jak usg polowkowe 😁 no i niestety ale nie jest refundowane chyba ze jest to wskazane przez lekarza gdy sie cos dzieje to moze skierowac na nfz a tak to lipa 😁. A co do plci chlopca mozna juz poznac od 12 tygodnia jesli nie wstydzi sie pokazac bo fifole zawyczaj na tym etapie juz sa 😁 gorzej z kaczuchami ja sie dowiedzialam dopiero w 20tc ze dziewczyna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A to właśnie zależy na jednych stronach piszą miedzy21-24 na innych ze miedzy 20-23 no w każdym bądz razie coś koło tego heh 😉 no właśnie nie jest refundowane ja już znalazłam tańsze u mnie w toruniu po 80zł a wcześniej po 250zł wiec roznica ogromna... no to z płcią sobie poczekam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ogromna roznica w cenie u nas jest roznie 100,160 ponad 200 zalezy od lekarza i usg 4d zazwyczaj drozsze ja sie wybieram na 3d bo stwierdzam ze bez nagrania na plytke jakos przezyje i zawsze 100 w kieszeni mozna wydac na cos innego dla malucha 🙂 a co do plci basia sama zobaczysz jak ci zleca te tygodnie az w koncu sie dowiesz ja pamietam jak jeszcze niedawno lekarz potwierdzal ciaze a tu 15 tygodni do rozpakowania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Cię Basiu.
Ja się jednak umówiłam na prywatne USG genetyczne z testem PAPPA. W Bydgoszczy to koszt 350 zł. Więc czekam do przyszłej środy 🙂
Na razie ostro biegamy przed komunią Zuzi, wiec nie ma czasu na głupie myśli, a mdłości przeważnie w najmniej odpowiednim momencie traktuję jako przypomnienie o małym lokatorze 😁
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia jak tam po badaniu 🙂 ? Na pewno serduszka już posłuchałaś 🙂
Emilia1991 ja byłam na genetycznych w 11+4 no i moja ginekolog powiedziała, że 'widzi jej się dzidzia na dziewczynkę' no ale wiadomo to maluteńkie jest, miało 5 cm wtedy 😁 ja miałam przeczucie od początku, że dziewczynka, więc chyba się sprawdza 😁 😁 😁 a co do połówkowego to kazali przyjść między 20 a 22 tygodniem, to myślę, że pójdę w 21 😁. Teraz pozostało mi czekać na kolejną wizytę do 5 czerwca 🙂 i na wynik testu Pappa 😲 co sobie o nim przypomnę to się stresuję 🤨 bo na usg wszystko wyszło dobrze a ten pappa czasem fałszuje wyniki i będzie kolejny powód do stresu jak coś wyjdzie nie tak 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry
U Nas dzien stresu wczoraj....
Synek przewrocil sie prosto na kant lawy (stal na zabawce tak mysle) wiec wbilo mu sie to w glowe...na samym srodku czola...Krwi tyle ze nie wiedzialam na poczatku co wogole rozcial...Pojechalismy do lekarza...Ma takie plastry paseczkowe sciagajace zalozone...Tutaj szycie takich ran tylko pod pelna narkoza...Ale lekarka powiedziala ze powinno byc ok. Rana sie rozeszla bo wiadomo na czole w sumie skora na kosci ale mowila ze jak opuchlizna zejdzie to powinno byc ok. Blizna no coz mam nadzieje ze nie bedzie widac choc obawiam sie co jesli sie ladnie nie zasklepi to bedzie taka dziurka w kszatlacie gwiazki...no nic zobaczymy pozniej jak to bedzie wygladac (za ok 2miesiace) w PL kupie contratubex i zaczniemy smarowac za ok 5tyg.
Karollat ale masz teraz bieganine 😉 dobrze ze jestes w miare na chodzie 😉
Basia pisz szybciutko jak usg???? 🙂
Ifyouliftmeup nie stresuj sie za duzo 🙂 🙂 🙂 wszystko z pewnoscia jest w porzadku 🙂 ja mam swoje genetyczne 9czerwca i tez odliczam :P:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Chwilę mnie nie było, a tu tyle postów!! 🙂

Witam nową mamusię! 🙂

Anitek - współczuję synkowi. Często zmieniaj mu opatrunki, a ranę myj wodą z mydłem - autentycznie najlepszy sposób na gojenie. Contratubex to też dobry pomysł. Rana i krew - masakra, ale na szczęście nie stało się nic gorszego.

Moja wizyta "genetyczna" jest 6 czerwca. Też nie mogę sie doczekać. Chciałabym dowiedzieć sie, ze wszystko jest pięknie, dzidzia zdrowa i móc "bezpiecznie" mówić o ciąży. 🙂

Pozdrawiam Was serdecznie i tłumaczę się, ze rzadziej zaglądam, bo akurat zebrało mi sie dużo pracy i spraw do załatwienia za mojego męża, który przygotowuje się do operacji... Jestem dobrej myśli. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello kobietki 🙂 po usg hmmm tak sobie tzn, szybkie badanie szybkie usg, niczego konkretnego sie nie dowiedziałam poza tym, że wszystko ok z dzidzią i że sie dobrze rozwija, dostałam skierowanie na kolejne badania i za 2 tygodnie następna wizyta bo coś tam musi zrobić nie zrozumiałam go bo za szybko mówił hehe 😉
Nie posłuchałam serduszka bo taki biedny sprzet tutaj ma ( na kase chorych ) że tragedia, "fotel" z tej starej kolekcji, monitor usg 10na10cm ( jak baby na straganach maja żeby im się nie nudziło ) xD hehe, tak że jak za 2 tygodnie nie powie mi niczego konkretnego to umowie sie z nijm na prywatną wizytę 😁 wtedy i dokładnie zobacze dzidzię i posłucham serduszka i zdjątko dostane 😁

Aaa mam pytanie do Was bo szczerze mówiąc jestem w tym zielona a lekarz jeszcze nie mówił mi nic na temat tych badań Pappa. Sama mam zapytać czy on da mi skierowanie sam czy mam iśc prawatnie ? Jak to wygląda czy jest konieczne i na czym polega ?

Z góry dziękuję za odpowiedź :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ifyouliftmeup napisał(a):
Basia jak tam po badaniu 🙂 ? Na pewno serduszka już posłuchałaś 🙂
Emilia1991 ja byłam na genetycznych w 11+4 no i moja ginekolog powiedziała, że 'widzi jej się dzidzia na dziewczynkę' no ale wiadomo to maluteńkie jest, miało 5 cm wtedy 😁 ja miałam przeczucie od początku, że dziewczynka, więc chyba się sprawdza 😁 😁 😁 a co do połówkowego to kazali przyjść między 20 a 22 tygodniem, to myślę, że pójdę w 21 😁. Teraz pozostało mi czekać na kolejną wizytę do 5 czerwca 🙂 i na wynik testu Pappa 😲 co sobie o nim przypomnę to się stresuję 🤨 bo na usg wszystko wyszło dobrze a ten pappa czasem fałszuje wyniki i będzie kolejny powód do stresu jak coś wyjdzie nie tak 😠


Nie ma czego się bać wykonując Pappę 🙂 Czasami ten test dużo zamętu i niepotrzebnych nerwów wprowadza, bo daje tylko ryzyko urodzenia chorego dziecka na podstawie wieku, pomiarów z usg itp, z wynikiem 1 do iluś tam 😁 Jak coś wychodzi na usg nie tak wtedy zalecają amniopunkcję. Też robiłam Pappę i uważam, że to duża strata pieniędzy, bo wydałam 180zł, a niczego się nie dowiedziałam... Teraz na pewno bym jej nie zrobiła 😞
Trzymajcie się dziewczyny i życzę bezproblemowej ciąży.
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ifyouliftmeup napisał(a):
Basia jak tam po badaniu 🙂 ? Na pewno serduszka już posłuchałaś 🙂
Emilia1991 ja byłam na genetycznych w 11+4 no i moja ginekolog powiedziała, że 'widzi jej się dzidzia na dziewczynkę' no ale wiadomo to maluteńkie jest, miało 5 cm wtedy 😁 ja miałam przeczucie od początku, że dziewczynka, więc chyba się sprawdza 😁 😁 😁 a co do połówkowego to kazali przyjść między 20 a 22 tygodniem, to myślę, że pójdę w 21 😁. Teraz pozostało mi czekać na kolejną wizytę do 5 czerwca 🙂 i na wynik testu Pappa 😲 co sobie o nim przypomnę to się stresuję 🤨 bo na usg wszystko wyszło dobrze a ten pappa czasem fałszuje wyniki i będzie kolejny powód do stresu jak coś wyjdzie nie tak 😠

to twoj gin ma dobry sprzet skoro juz cos tam widzi 🙂 ja pamietam bylam na usg w 12 tygodniu i moja malutka miala 39 mm juz mi cos nie pasowalo i od razu mysl i przeczucie ze dziewczynka i sie sprawdzilo 🙂 bo niby dziewczynki sa zawsze mniejsze chociaz nie zawsze to sie sprawdza 🙂 w 19tc gin powiedzial mi ze wyglada na dziewczynke bo fifola nigdzie nie ma i teraz w 23 prawie 24 tygodniu potwierdzil kobietke 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uważam, że nie,bo on nie daje żadnych konkretnych informacji, pobiorą Ci krew, sprawdzą ilość białek Pappa, do tego wpiszą wiek i pomiary z usg, wyjdzie Ci wtedy załóżmy 1:1000 takie ryzyko 🙂
Jeśli z pomiarami na usg jest ok to nie ma po co tego zupełnie robić, dużo tam zależy od wieku, bo przyjdzie pani 40letnia w ciąży i już jej wyjdzie 1:50 np. I jest strach, a wcale niepotrzebny, bo dzidzia może być zdrowa, w drugą stronę też to działa, 20latce powiedzą, że ma ryzyko 1:1000 a dzidzia chora... 🤔
Ja zrobiłam ze względu na górną granicę normy w badaniu przezierności karkowej,byłam wystraszona i gin od razu zaproponował, że zrobimy Pappę, dopiero jak dostałam po tygodniu wyniki to stwierdziłam że bez sensu wyrzuciłam pieniądze, bo nic konkretnego tam nie było.
Pappa to badania statystyczne 🙂
Jeśli chcesz mieć 100% pewność to daje tylko ją AMNIOPUNKCJA, czyli badanie kariotypu dziecka, wkłuwają Ci iglę wbrzuch i pobierają wody płodowe. Niestety, sporo kosztuje, jeśli nie ma się skierowania 🙂
Ale się rozpisałam... Na koniec polecam tylko zwykłe usg prenatalne, zmierzenie NT czyli przezierności i sprawdzenie obecności kości nosowej, przepływów przez serduszko 🙂 Większość dzieci z wadami genetycznymi ma chore serduszko i przy zespole Downa nie występuje kość nosowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...