Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Basia to nie dzwon 🙂 poczekaj spokojnie do wizyty i zobaczysz co powie 🙂 co do sprzetu to raczej pomiary beda mozliwe. Inaczej raczej by tego sprzetu nie uzywal tak mysle 🙂
A ta kreska prosta do wlasnie dlugosc dzidzi CRL 🙂 u mnie pamietam bylo ostatnio na usg 29kwietnia 8,3mm kolos heh 😉
Ifyouliftmeup daj znac po wizycie! nie denerwuj sie wszystko bedzie dobrze 🙂
Ja uciekam na zakupy :P a pozniej gdzies na wode ponownie bo ladnie sie robi 🙂
nareszcie slonce w IE!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Brzuzki! Długo mnie nie było, chyba cały tydzień, ale to przez to, że jest taka ładna pogoda i co chwile gdzieś z synkiem jezdzilam, teraz jestem zmuszona do siedzenia w domu, bo mały ma angine i właśnie wróciłam do lekarza, przez tydzień musi mieć antybiotyk, teraz właśnie śpi, masakra strasznie go ta choroba męczy, a najbardziej ta gorączka. Poza tym ok, tylko wczoraj strasznie źle się czulam, bolała mnie głowa i do tego brzuch cały dzień, to były takie kłucia, jakby ktoś mi igły w brzuch wbijał, ale dzisiaj jest już ok.
Miłego dnia Wam życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Basiu nie zrozumiałaś mnie, ale nie szkodzi. 🙂 Nie potrzebuję wspomagaczy tabletkowych, bo piję bardzo chętnie, tylko że nie miałam napoju, który by mi smakował. Jednak w końcu go znalazłam. Taki nowy wynalazek na rynku, nie można chyba podawać nazwy handlowej, ale jest to zielona herbata z cytryną. Wchodzi, ze hej! 🙂 Anitek dzięki za sugestie. Cytruski też całkiem w miarę. 🙂

Byliśmy ostatnio na budowie, gdzie elektryk próbował naciągnąć nas na dodatkowe wydatki. Trochę się wkurzyłam, ale już jest OK. Od razu pomyślałam sobie, ze potem przyjdzie ktoś od przyłącza wody i też zechce nas naciągnąć, potem ktoś od internetu itd. ... Czasem ludzka bezczelność nie zna granic.

Ifyouliftmeup - przykro mi z powodu krwawienia, ale najważniejsze, że z dzieckiem wszystko OK. Powinnaś teraz jak najwiecej odpoczywać, poleguj sobie. Wiem, ze na koniec I trymestru łożysko wykształca się i zaczyna funkcjonować, wtedy czasem może coś polecieć. Ja wczoraj również pokrwawiłam, ale gin ostrzegał mnie, że ze względu na polipa tak może się stać w emocjach. No emocje były (patrz wyżej). Na szczęście samo się jakoś zatrzymało, a potem były skrzepy, więc nie robiłam alarmu. Dziś jest spokój. Nic mnie nie bolało, nie miałam żadnych skurczy. Po prostu wystający polip jest mocno ukrwiony i może z niego czasem coś polecieć.

Pozdrawiam Was serdecznie dziewczęta!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Kolejny piekny dzien wiec uciekamy na wycieczke 🙂
Ifyouliftmeup nie martw sie!!! pociesze sie moje lozysko odsunelo sie od szyjki dopiero ok 30tyg ciazy...Ginek mi mowil zeby sie nie martwic. A plamienia fakt bedziesz musiala na siebie uwazac!!! duzo odpoczywac i absolutnie nie dzwigac!!! tez bralam duphaston a pozniej po 20tyg bralam luteine i magnez.
Wszystko bedzie dobrze!!! donosisz spokojnie 🙂
a Mamusiom zycze wszystkiego naj naj naj 🙂 🙂 🙂 🙂
Milego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂

ifyouliftmeup nie martw sie i miejmy nadzieje, że wszystko będzie ok, na pewno będzie 😉
a powiedziała Ci co mogło byc przyczyną, że łożysko sie obniżyło ?

Idę dalej sprzątać domek i życze wszystkim miłego dnia :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry ponownie 🙂 pustki bo piękna pogoda to każdy poza domkiem a ja dziś uwięziona bo mój wczoraj zaszalał na grillu u znajomych i dziś nieprzytomny hehe, może później na jakis spacer chociaż da się namówić 😁

Dziewczyny mam do Was pytanie: na początku ciąży i w sumie do teraz sie to utrzymuje czyję jak bym była " w środku " spuchnięta, wszystko nabrzmiałe, ciasne, boli strasznie jak wkładam tabletki albo przy "zbliżeniu" no nie idzie wytrzymać z bólu... byłam u lekarza no i zapomniałam mu o tym powiedzieć ale badał mnie i jak by cos było nie tak to by powiedział przecież...
Czy Wy też miałyście lub macie taki dyskomfort u siebie ?

Miłego Dzionka Wszystkim :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny;D wiecie jak za wami tesknilam 😞 nie mialam dostepu do netu , limit sie skonczyl 😜 od 1 wszegoo bede z wami spowrotem 😉

jak sie czujecie mamusie 🙂 dzisiaj u mnie sloneczko swieci jest swietnie 😉 czekam na rosolek;D a mam chrapke na niego,ze ogieen!!

Co do apetytu to musze wam powiedzieć,ze odrzuca mnie szynka i ser.. 😞 mdli mnie nadal, zalezy od dnia tez, wymiotowalam tez moze ze 3 razy w ciagu 5 dni, to duzo! a chetnie jem slodycze oczywiscie i lody na taki upal;D

anitek- bylam raz u kurpika prywatnie i wtedy on mi oznajmil,ze jestem w ciazy 😉 bardzo wporzadku lekarz 😉 poswiecil mi duzo czasu, omowil wszystko naprawde wporzadku, tylko,ze tylko przyjmuje prywatnie i kasa pekla..;p zapewne robi te badania, ale nie wiem w jakich cenach, ja mam troche czasu jeszcze do nich takze nie wiem..:P ale polecam go 😉)

ifyouliftmeup- co ty mowisz,ze nie donosisz!! donosisz!! musisz tylko odpoczywac i nie stresowac się 😉 wszystko bedzie dobrze!!

bylam u lekarza w srode 😉 i zmierzyl malucha i ma 6 cm;D , karczek byl mierzony i jest wymiar wporzadku 😉 takze bobas jest zdrowy nie ma zepsolu dovna itp 😉 az kamien i z serca spadl, jestem spokojniejsza 😉 serduszko bije jak szalone;D i oczywiscie wierci sie! hehe widzialam na usg jak nozkami i raczkami rusza 😁 i widac roznice,ze jest coraz wiekszy 😉 ahhh!! dostalam dopochwowe lekarstwo, bo mam delikatne zakazenie, ale widze ze dziala bo jest poprawa 😁 rowniez jestem przeziebiona lekarz odrazu zauwazyla, dal mi prenatal care dla kobiet w ciazy tabletki i lepiej sie czuje jesli chodzi o gardlo, ale katar jest calyy czas..;/;/ toxo plazmoze i rozyczke oddalam mu i jest wszystko ok 😉 teraz mam wizyte 20 czerwca, nie moge sie doczekac!!!!

3majcie sie dziewczyny, do uslyszonka za jakis czas!! lece na obiadek 😉 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia89 tak to dosc normalne , ze masz obrzekniete krocze.. zwieksza sie unaczynienie i ukrwienie, czego to moze byc wynikiem...
U niektorych kobiet na poczatku zmniejsza sie tez nawilzenie pochwy, co moze byc wynikiem dolegliwosci boowych podczas stosunkow...ale to nie problem stosuj sobie zele do nawilzenia i powinno byc ok podczas stosunku....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos dziekuje bardzo uspokoiłaś mnie troszke...
Ale teraz jeszcze pojawiło się swędzenie w okolicy wejscia do pochwy, czy to może byc od tych tabletek czy może jakaś infekcja się wdała ?

A mnie dziś przymuliło mówie położe sie na godzinke, budze się a tu pyk 3,5 godzinna drzemka hehe a dla rozbudzenia zaraz na loda jakiegoś sie wybiore 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem , co bierzesz, bo nie doczytalam. Jesli luteine, to mnie ona tez dosc mocno podrazniala.. ale po kiku dniach przeszlo... ale jesli rzeczywiscie to wynik tabetek to lekarz moze ci ja zmienic na duphaston.. Co prawda dosc drogi ;//

Pisalas, ze bylas na badaniu, wiec infecje powinien zauwazyc... ale jesli ci nie przejdzie, to zglos sie do kontroli.

Sprobuj podmywac krocze tantum rosa.. moze pomoze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Wieczor 🙂
My kolejny dzien na wycieczce bo pogoda byla swietna 🙂
Paula wracaj wracaj od 1wszego 😉
fajnie ze wszystko w porzadku z dzidzia 🙂 ja rowniez odliczam do genetycznego 🙂
Dziekuje za odp odnosnie kurpika. Przemysle temat w PL 🙂
Basia jesli bierzesz luteine to zadzwon do lekarza i powiedz o tym.
Ja mialam w pierwszej ciazy luteine dopochwowa i lekarz zapowiedzial ze jak zacznie swedziec i bolec w srodku mam zadzwonic no i musial zmienic mi na luteine pod jezyk.
Wytlumaczyl ze niektore kobiet y nie toleruja tego. Zycze aby Ci sie polepszylo jak Sandroos napisala, ale ja tego nie moglam brac i musialam zrezygnowac bo strasznie bolalo pieklo swedzialo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos tak biore luteine dopochwowa,

Ale słyszałam że wiele kobiet po duphastonie miało krwawienia i boję się że to samo mnie spotka :/

anitek tak jak piszesz boli w środku, swedzi, piecze... :/ jutro zadzwonie i mu powiem o tym, kolejna wizyte mam na 6 to albo kaze przestać brac i poczekać do nastepnej wizyty albo bede musiałajechać do niego prywatnie, zobaczymy co mi powie...

Dziekuje za odpowiedzi i porady 🙂 Dobranoć Mamuśki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry wszystkim!

Po pierwszym krawieniu dostałam luteinę dopochwowo i tolerowałam ją bardzo dobrze. Absolutnie nic się nie działo, a zakładałam 2 tabl rano i 2 wieczorem. Najwyraźniej każda kobitka ma inną tolerancję. Po stwierdzeniu polipa biorę Duphaston 2x1 tabl i też nic mi się na nim nie dzieje. Rzeczywiście jest dużo droższy 🤢 , ale cóż...

Weekend miałam bardzo intensywny, więc nie zaglądałam do Was. Mimo natłoku zdarzeń, odpoczęłam, bo na szczęscie nie była to praca, a głównie spotkania i wyjścia. Nie wiem czy to ten natłok, ale dziś w nocy pobolewało mnie podbrzusze. Budziłam sie, czułam ból, obracałam się na drugi bok i przechodziło. Nie plamię, nic mi nie dolega, prócz tego bólu w nocy. Możliwe, ze to po prostu macica rośnie, ale zastanawiam sie nad tym.

Ifyouliftmeup - mam koleżankę, której całkowicie łożysko weszło na szyjkę macicy - czyli było tzw. przodujące. Musiała na siebie uważać i miała cięcie cesarskie, ale urodziła zdrową córeczkę i wszystko było OK. Mam nadzieję, że u Ciebie łożysko już się nie obniży i wszystko będzie dobrze. 🙂

Paula czekamy na Ciebie. 🙂

Basia - nigdy nie szkodzi pytać lekarza, gdy ma się wątpliwości. Szczególnie, gdy się jest w pierwszej ciąży (jak ja) i w sumie nie wiem czy akurat tak jest dobrze czy nie. 🙂

Anitek - ja też odliczam dni do genetycznego. Nie mogę się już doczekać, bo ostatnią "pełną" wizytę miałam prawie 4 tygodnie temu. Jeszcze tylko tydzień i dwa dni do moich prenatalnych. 🙂

Pozdrawiam Was serdecznie i zmykam do pracy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Mam tyle sprzatania i prania ze hej!!!
Basia pierwsze slysze o krwawieniu po duphastonie. Ja wlasnie dostalam duphaston w 6tyg ciazy jak plamilam i bralam go do 20tyg pozniej mialam luteine.
Wikarynka moze troche za intesywny weekend mialas stad pobolewania???
Bardzo dobrze ze nic Ci nie jest po luteinie.
Ja zmienilam wizyte z 9 na 10 czerwca bo pojde wtedy do tego lekarza ktory robil mi usg ostatnio. Wydaje sie byc profesjonalny i bardzo kulturalny. A ten lekarz do ktorego bylam zapisana na 9tego poczytalam opinie i pozostawiaja wiele do zyczenia.
U nas sie wypogodza wiec mam nadzieje ze chociaz troche slonca wpadnie popoludniem 😉
Milego Dnia brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
wikarynka, ja też tak w nocy miałam, leżałam na jednym boku i pobolewało, obróciłam się i już nie. Też mnie to martwi.
Co do luteiny też dobrze ją tolerowałam, przez 6 tygodni, bo potem krwawienia i tak dostałam. Zobaczymy jak się duphaston spisze 🙂 . Dostałam laptopa więc mogę teraz sobie leżeć i równocześnie korzystać z kompa 😁 tak mój przyszły mąż o mnie dba 😁 żebym nie musiala siedziec przed stacjonarnym 🙂 . No to dziewczyny juz nie długo wasze prenatalne 🙂 trzymam kciuki żeby wszystko ok było 🙂 ja wizytę mam za tydzień we wtorek, a muszę jeszcze badania porobić 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, milo tak do Was zajrzec 🙂))
dobrze ze grudniowe dzieciaczki rosna zdrowo w brzuszkach mam!!
Zycze Wam samych dobrych wiadomosci na badaniach prenatalnych i malo ciazowych dolegliwosci! 🙂)) no
ps ja tez mialam duphaston przez plamienia, ale inne grudniowki mialy luteine i zdarzaly sie po niej grzybice itp... w kazdym razie nic groznego 🙂 po duphastonie u mnie bylo ok.
a pobolewanie brzucha tez sie zdarzalo, czesem to poprostu wzdecia, bo jeslitka koliduja z rosnaca macica 😉 Nie martwcie sie na zapas - ciaza to piekny czas!! 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka z tym bolem brzucha to ja cala pierwsza ciaze mialam bole...Do tego kolki nerkowe niestety.
Teraz znow wogole nie czuje brzucha tylko czesto mam wzdecia...
Ifyouliftmeup fajnie ze laptopa masz 😁 wygodniej 😉
Jakie badania robisz???
Tak myslalam bo ktoras z Was wspominala o galerii brzuszkow zakladamy osobny watek czy jak? 🙂 i myslalam zeby zrobic zdjecia widoczne tylko dla znajomych wiec rozsylam zaproszenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek ja tez ostatnio myślałam żeby zrobić zdjęcia brzuszków albo coś w tym stylu dla nas tutaj zgromadzonych zebysmy mogly sobie popatrzec na mniej wiecej w tym samym czasie brzucholki , wiec ja sie pisze jak cos 😉

Ja w środe na badania ide krew, mocz takie podstawowe pewnie a za tydzień w środe wizyte mam pewnie bedzie robił przeziernośc itd, mam nadzieje że wszystko będzie ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny
Byłam dziś na wizycie i usłyszałam pierwszy raz serduszko mojej dzidzi! Jestem w 8 tyg. a termin mam na 10 stycznia 🙂 może jeszcze w grudniu się urodzi he he USG genetyczne mam 27 czerwca! Cieszę się że wszystko wporządku buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...