Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej hej!

Dziś czuję się lepiej. Jak zwykle zastanawiam się czy to dobrze, ale staram się korzystać z lepszego samopoczucia. Na budowę pojechał mąż z pracy i ma do mnie dzwonić jakby coś było nie tak. 🙂 Na razie milczy...

Anitek do Ciebie mam pytanie takie jak do Abby, jesli nie krępuje Cię odpowiedź. Ile czasu zajęło Wam z mężem zajście w drugą ciążę?

Żeby było śmieszniej, gdy pisałam tego posta, zadzwonił mąż. Panowie zrozumieli nasze zapiski i będziemy mieli dodatkowy pokój wydzielony z pomieszczenia gospodarczego i części sypialni. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć 🙂
Co do witaminek to mi lekarka teraz kazała odstawić wszystkie (jakbym brała) powiedziała, że na razie tylko kwas foliowy, a później kwasy omega 3,6,9 🙂 one mają w sobie wszystko co potrzeba 🙂
Teraz lecę wybierać obrączki 😁 w końcu 🙂 buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obiadek wstawiony 😁 dzis placki ziemniaczane z gulaszem jagnieco - wolowym 🙂 i surowka z kiszonej kapusty!!! tak za mna chodzila ze myslalam ze oszaleje :P
Wikarynka dobrze ze samopoczucie lepsze, tez mam chwilowe przeblyski a pozniej wracam do zamulenia 😉
Co do starania sie od dziecko to 10 grudnia odstwilam tabletki a 11marca mialam swoj ostatni okres.wiec 4 cykl sie udal 🙂 Czytalam ostatnio gdzies statystyki ze tylko 25% parom udaje sie zajsc w ciaze w ciagu pierwszych 3cykli staran. a od 4tego cyklu wzrasta do 60% (jak dobrze pamietam bo teraz nie moge znalezc tego artykulu) najwazniejsze to chyba za bardzo sie nie nastawiac bo to roznie bywa a im bardziej sie czlowiek nastawia tym gorzej wychodzi chyba. I do tego jak bedziecie sie starac o dzidzi to polecam kupno sobie testow owulacyjnych bo wtedy na 100% bedziesz wiedziala kiedy co i jak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
Z pierwszym bobo nie było problemu bo nie było planowane zarz po ślubie a teraz po 3 latach bo mój synek skończy w lipcu 3 lata chcieliśmy drugie a tu klops nie było i nie było! Staraliśmy się od lipca! Ale się udało! Niestety nic nie da się zaplanować bo los płata różne figle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 😉

wstawalam w nocy i chodzilam do ubikacji starsznie pecherz mnie cisnie, moze mam jakies bakterie w moczu i dlatego mnie tak to meczy;( dzisiaj nie mam wymiotów, za to mnie mdli i obudziłam się bólem głowy;( masakra 😞

jestem szczesliwa dzisiaj, spedze dzien i noc;D hehe z moim facetem 😉 musze sie ogarnac i wypieknic;D

mam do was pytanie laski;> moze jak bedziemy w bardziej zaawansowanej ciazy i bedzie nam widac brzuszki, tzn. beda sie zaokraglały, to np. co miesiac bedziemy zdjecia wrzucały brzuszkow i ja uwazam,ze to jest fajne 😉 ja jestem za, czekam na wasza decyzje 😉

Dzis jestem sama z trzema siostrami w domu 😉( tyle ich mam) mama w pracy, takze na mojej głowie ciązy zrobienie obiadku;D miesko, ziemniaczki, sałatkę w której oczywiscie bedzie ogórek;D hihihihh 😉

ifyouliftmeup- gratuluje 😉)))) kiedy ślub;?:PPP

pozdrawiam dziewczyny 😉 dzis spedzam dzien z moim R;* i również wam zycze miłego spedzenia dzionka;D w spokoju i z usmiechem na twarzy 😉

buziaki ;***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Paula mnie bolała głowa w nocy ale może to przez ten front bo od rana u nas pada! Życzę ci miłego i udanego dnia spędzonego z twoim facetem! Ja swojego mam na codzień 🙂 ale jeszcze studiuje i pojechał do szkoły więc zostaję sama z synkiem 🙂
Pozdrawiam was dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Anitek i Abby - dzięki za odpowiedzi. Z testów owulacyjnych korzystałam przy dotychczasowych staraniach. Udało się nam w 6-7 cyklu, ale nie wszystkie były rzeczywiście "trafione", bo mąż dużo wyjeżdża. Dlatego od początku roku zrezygnował z delegacji, a w zamian staraliśmy się i wystaraliśmy. 🙂

Anitek - u nas też były wczoraj placki ziemniaczane, ale z kotlecikami z cukinii. 🙂

Ifyouliftmeup gratulacje! 🙂

Paula - może zrób badanie moczu. Możliwe, ze masz infekcję. Mi się przypałętała jakieś 3 miesiące temu - pewnie przez te intensywne starania. Ale nie można tego lekceważyć. Brałam antybiotyki przez 2 tygodnie i miałam spokój. Wiem, że są antybiotyki, które można brać w ciąży.

Dziewczyny czy to jest normalne, że przez 3 dni miałam narastające mdłości, wymiotowałam, a potem kolejne 3 dni w miarę dobrego samopoczucia, bez nudności. Tak może być w ciąży czy coś się dzieje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂 to czesto oddawanie moczu jest normalne w ciazy, bo rozrastająca się macica naciska na pecherz (ja na poczatku biegalam 3-4 razy w nocy do kibelka), ale jest tez taka mozliwosc, ze to jakies zapalenie. ja niestety zmagam sie ze stanami zapalnymi od poczatku ciazy 😞 co miesiac robie badanie moczu, zeby wiedziec, czy jest infekcja czy nie. bardzo pomocne jest w tych sprawach lykanie zurawiny, odkad lykam ja systematycznie zadziej miewam problemy z cewka moczowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje wszystkim :* ślub będzie 30 czerwca 🙂
Mnie coś mdliło wczoraj wieczorem, chyba za dużo różnych rzeczy zjadłam, ale do kibelka nie musiałam lecieć na szczęście :P Dziś już okej 🙂
A jak u was z zachciankami? Macie ochotę na dziwne połączenia potraw? 😜 ja na przykład kompletnie nie mam ochoty na kiszone ogórki, ani kapusty 🤢 za to na słodycze jak widzę w sklepie to jadłabym oczami 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja bym jadła ogórki małosolne kilogramami dosłownie. Przed ciążą też je lubiłam, ale teraz oddałabym za nie wszystkie słodycze świata.

Poza tym ciągle mam ochotę na: sushi, potrawy hinduskie albo arabskie - rodzaj mieszanych gulaszy warzywnych (cukinia, bakłażan, papryka, marchewka, cebula, szpinak), które zjada się z ryżem, sałaty typu grecka albo z tuńczykiem, łososia wędzonego na zimno i tuńczyka z puszki. Niesety nie są to najbardziej popularne potrawy w polskiej kuchni, więc kombinuje jak mogę. Chociażby jak wspomniałam wczoraj - kotlecikami z cukini. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zjadłam właśnie obiadek z siostrami;D i bardzo się ciesze,że im smakowało moje dzieło;D hehe

Abby ja tez mam swojego na codzien, wiesz.. tylko,ze on pracuje na 4brygadowce i kurcze dziwnie robi;/ takze jak moge to sie z nim spotykam na dluzej 😉 tez tesknie;( i czuje sie sama czasami, ale to moja psychika taka jest, nadal jestem w szoku,ze bede za 7 miesiecy mama, ale nie mam zamiaru sie zalamac i ryczec caly czas 😉 to nie koniec swiata 😉
Tak więc Abby dziękuje, Tobie również zycze miłego dzionka i spokojnego dnia< bez mdłosci i humorków 😜 > hehehe 😉

Wikarynka tez mi sie wlasnie wydaje,ze cos tam mam i mnie meczy. Zrobie sobie mocz w poniedziałek i bedzie wszystko wiadomo 😉 Wizyte mam dopiero 23 maja takze wezme ten wynik ze soba niech lekarz ginekolog mi doradzi co i jak i odrazu pewnie jak bedzie cos nie tak dostane jakies lekarstwa 😉
Dzisiaj np. nie mam mdłości az takich wielkich, rano mnie zemdliło,ale zjadłam obiadek,odpoczywam z mała siostra ogladajac bajki;D wiec dzis postęp 😜 hehehe

karolka84 ja tez jestem'zielona' jesli chodzi o ciąze;p to moje pierwsze dziecko 😉 tak myslalam,ze to od rosnacej macicy. Ale w razie WU zrobie badanie moczu, wole byc pewna 😉

ifyouliftmeup ale fajnie;D gratuluje z calego serca 😉 a co do checi do jedzenia, to Ci musze powiedzieć,że różnie 😉 ogolnie mój apetet to bez dwóch zdan lody i cola;D lody nic nie zrobią, ale cola;/ duza ilosc kofeiny, takze sobie odpuscilam;/ mieso jem 😉 od czasu do czasu ogórka;p heheh;p a takto slodycze 😉
Mój R chciałby synka, to oczywiste, to jego pierwsze dziecko 😜 i nie dziwie się 😉 ale najważniejsze zeby było zdrowe 😉 płeć dla mnie nie ma zadnego znaczenia 😉 Czyżbyś miała dziewczynke? - na słodkie 😉 ciekawa jestem co ja bede miala;p ale jeszcze dluga droga przede mna 😜

pozdrawiam, milego dnia!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja powtórzę swoje pytanie o ono chyba umknęło. Może dziewczyny w drugiej ciąży odpowiedzą?

Czy jest możliwe czuć się narastajaco źle przez 3 dni i wymitować ostatniego dnia, a potem przez kolejne dni całkiem dobrze, prawie bez dolegliwości? To nie jest jakiś zły objaw?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja już tu dużo wcześniej pisałam, że przeczuwam że będzie dziewczynka 😁 za max miesiąc się dowiem 😁 chociaż moja siostra dowiedziała się na prenatalnych w 12 tygodniu, a potwierdzone na 100% w 16. To może ja też wstępnie będę wiedzieć za półtora tygodnia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siemka
ifyouliftmeup gratulacje! Wikarynka ja pamiętam że w pierwszej ciaży mnie mdliło co drugi dzień a wymiotowałam tylko raz po sałatce warzywnej 🙂 Obecnie czuję się rewelacyjnie ale to narazie za wcześnie! Nie przejmuj się a w razie czego spytaj lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wikarynka napisał(a):
Ja powtórzę swoje pytanie o ono chyba umknęło. Może dziewczyny w drugiej ciąży odpowiedzą?

Czy jest możliwe czuć się narastajaco źle przez 3 dni i wymitować ostatniego dnia, a potem przez kolejne dni całkiem dobrze, prawie bez dolegliwości? To nie jest jakiś zły objaw?

Wikarynka: nie ma co sie martwic ja teraz tak mam i lekarz mi powiedzial ze to normalne a co najlepsze ja zawsze dobrze sie czulam od piatku do poludnia w niedziele zero mdlosci wymiotow najadalam sie na caly tydzien chyba normalny dzien a od niedzieli wieczorem jak sie zaczelo a w poniedzialek to ze mnie same zwloki byly wymioty mdlosci i wszystko co mozliwe kilka dni ok a pozniej nadrabialam zaleglosci w kiblu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Wieczor 🙂
Po pracy padam na pyszczka 😉
Wikarynka ja tez mam takie dni ze czuje sie lepiej a za chwile spadek formy i ledwo zyje i mnie mdli. Dzis bylo lepiej zobaczymy co bedzie jutro 🙂
Co do staran no fakt jak Maz w rozjazdach to tak jak u Nas. Ja jestem sama od poniedzialku do piatku, a soboty ja pracuje wiec za duzo czasu tez dla siebie nie mamy. ale jeszcze tydzien i Maz bedzie na miejscu na min tydzien wiec sie ciesze jak dziecko 😁
Nie wiem czy wiesz ale absolutnie nie wolno Ci jesc surowych ryb, wedzonego lososia na zimno tez zdecydowanie nie!!! bardzo to niebezpieczne. I niestety nie dziala na zasadzie zjem malo nic sie nie stanie. Sa rzeczy ktorych trzeba unikac niestety.
Paula fajnie ze humor dopisal dzisiaj wspolczuje nocnych wc choc ja wstaje min 2razy 🙂
Ifyouliftmeup obraczki wybrane?
Ja tez mialam atak na slodycze od poczatku a od paru dni chodzila za mna kiszona kapusta ze myslalam ze zwariuje i wczora dojadlam heh 😉
Pomysl z fotkami brzuszkow super! zalozmy watek osobny 🙂
Moj brzuch wyglada jak 20tydzien ciazy z Olafem... a to dopiero poczatek 😉
Zycze Wam milego wieczoru Babeczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Dzięki za odpowiedzi. Jestem spokojniejsza. Dziś moje samopoczucie jest mieszane, niby OK, a czasem czuję jakbym miała gulę w gardle.
Anitek - oczywiście nie jem surowych ryb, sera pleśniowego czy napojów ze słodzikiem, bo wiem, ze nie powinnam. Nie zmienia to jednak moich marzeń o sushi itd... :P

Co do brzuszków. Hm, mój nie jest zbyt atrakcyjny. Chyba nie chciałabym go okazywać. Wyjściowo wygląda jak w ciąży, a co dopiero w ciąży rzeczywistej. 😁

Spotkałam wczoraj przypadkiem dwie koleżanki. Jedna w 33, a druga w 20 tygodniu ciąży. Prawdziwa epidemia, ale jaka fajna! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello 🙂 a obrączek nie mam na razie jak pokazać bo dopiero muszą je ukulać, grawerować itp, także jeszcze ich nie mam. Znalazłam podobne na internecie, chciałam dać linka do obrazka ale nie mogę bo niby jestem nowa na forum 😮 i mi się skasował cały post 😠
A co do sushi mmm, też bym zjadła 😁 czytałam po stronkach, że podobno można ale świeżą rybkę, wiem na pewno że tataru niet, ale ja nie przepadam za bardzo więc to nie problem. Raz jadłam, nic specjalnego jak dla mnie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny ;D

nie bylo mnie troszke 😜 lezalam w lozku, doslownie gnilam w nim;p hehehe;p dzisiejszy poranek byl mily, bez wymiotow, bez mdlosci wiekszych dzien 😉 w szoku jestem,ze tyle czasu mnie meczyly i nagle dzisiaj ustaly;d oby juz na stale 😉

mam ciaglaaa ochote na slodkie i na jogurty, lody i cole;D;D to na chlopaka;>? hehehe;D ciekawe czy sie to sprawdza 😉 tez bym chciala wiedziec co nosze za szkrabka pod serduszkiem;D

no nic 3majcie się, dobranoc!!!:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...