Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej laski,wrocilam juz do was na caly miesiac!!! 😉


ifyouliftmeup- co ty gadasz?????????? ale jesli Ci zrobia te badania to bedziesz wiedziala na 100%??????? 3maj sie i badz dobrej mysli .. az mi cierki przeszly 😞

ania- witam Cię goraco i rosnij zdrowo ;D

zjadlam pomidorowke no chodzila za mna ;p hehe

dobranoc, mykam spac, jutro zajrze :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ifyouliftmeup kochana nie masz co się denerwowac na zapas... wiem, że łatwo się mówi bo pewnie tez bym tak reagowała, ale musisz się opanować uspokoić bo to nie dobrze dla ciebie i maleństwa... 20 czerwca sporo czekania nie da się tego przyśpieszyć jakoś zebys sie wczesniej dowiedziala i byla spokojniesza ? miejmy nadzieje ze bedzie wszystko ok. trzymamy kciuki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak Paula, amniopunkcja wyklucza lub potwierdza w 100% trisomie chromosomów 😞 . Reszta badań wyszła bardzo dobrze, tzn 1 do kilkudziesięciu tysięcy, a tutaj ten zespół Downa takie dużo ryzyko... Wiedziałam, że ten pieprzony test pappa wniesie tylko zamęt do mojego życia i ciąży. Dużo o tym czytałam wcześniej i pisałam tu chyba nawet że fałszuje się wynik i źle wskazuje na obciążenia wadami, ale teraz skoro wyszło, że jest podwyższone ryzyko to jestem już zdecydowana na amniopunkcję.

Basia, tak mi poleciła ginekolog, po skończonym 16 tygodniu wykonywać amniopunkcję. Wtedy chyba spada ryzyko poronienia przez te ukłucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja też czytałam właśnie że czasami te wyniki nie sa wiarygodne tak do końca, wiec kolejny powod zebys sie tak nie denerwowala i zamartwiala... z tego co tez gdzies doczytalam ryzyko poronienia przez amnipunkcje tez jest male wiec nie martw sie na pewno wszystko bedzie dobrze, pamietaj ze jestesmy z tobą i chociaz tak mozesz sie wygadac a my bedziemy cie wspierac i trzymac mocniutko kciuki, jak coś pisz od razu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ifyouliftmeup- dokladnie tak jak mowi Ci basia, ja tez tak uwazam, nie mozesz sie teraz denerwowac, wiem latwo powiedziec, ale jesli bedziesz slaba psychicznie to to sie odbije na dziecku i tez bedzie zestresowane. Mam nadzieje,ze jakos wytrwasz do tych badan. Lekarz gdyby uwazal,ze moze sie podczas tego badania cos stac, to by Ci go nie zlecal. Ale lepiej wiedziec odrazu i spokojnie spac 🙂
JA WIERZE,ZE JEST I BEDZIE WSZYSTKO DOBRZE!! wyniki dokladnie wg mnie nie zawsze sa co do dokladnosci.. Tak jak Ci napisalam, wierze,ze bedzie dobrze,ze wyrwasz w cierpliwosci i bedzie wszystko dobrze!! jestesmy z Toba!! 😘 😘 😘

Moja przyziernosc karkowa wyszla 1,1mm w 12 tyg ciazy, a Tobie ile lekarz powiedzial? bo mi maluszka calego zmierzyl, a 20czerwca od nowa 😉

glowa do gory!!! 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy ale ja i tak co chwile przecieram oczy 😞 zależy mi strasznie na tym dziecku chociaż nie było planowane 😞 to teraz nawet nie chce myśleć o tym, że może go nie być 😞

Paula, przezierność karkową miałam 1.0 mm, kość nosowa widoczna na 11+4 tydzień ciąży. Pani gin powiedziała, że wszystko jest ok i ciąża dobrze się rozwija. A dziś po otrzymaniu wyników z krwi powiedziała, że wszystko może być w porządku czego na usg nie zobaczymy a w jakiejś komórce u dziecka będzie choroba się rozwijać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oh 😞 to ja tez powinnam sie obawiac ? podobno przyziernosc mialysmy i w tym samym czasie jestesmy... powiem swojemu lekarzowi teraz bo i ja sie zaczelam martwic 😞 😞 😞 😞 mnie tez powiedzial,ze jest ok.. robilam krew ostatnio i nie powiedzial mi nic niepokojacego..ehhh..

dobranoc dziewczyny, zajrze jutro!!

ifyouliftmeup glowa do gory 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandroos w sumie nie wiem, ja jestem zieloniutka, dostałam skierowanie, poszłam i pobrali też krew. Nie protestowałam 😜 po powrocie do domu przeczytałam co nie co i już wiedziałam, że będzie zamieszanie, ale jeszcze miałam nadzieje 😞 a teraz załamka, że w takim wieku wyszło mi duże ryzyko 😞

Paula a pobierali Ci też na to badanie pappa i beta hcg? i kiedy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tez sie dziwie wlasnie, ze takiej mlodej osobie dali skierowanie na ten test bez jakichkolwiek wskazan.Zazwyczaj sie robi to gdy, w rodzinie wystepuja jakies choroby uwarunkowane genetycznie badz w USG jest jakis nieprawidlowy obraz....

Bedzie dobrze.. rzeczywiscie w porownianiu do 1: kilu tysiecy.. to ryzyko wyszlo dosc duze. ale pamietaj, ze ten test jednoznacznie nie okresla , ze maluszek jest chory.. najgorsze teraz to czekanie!!! bo na wyniki tez trzeba poczekac sporo czasu.. 😞 Ale trzymam kciuki i wiem, ze bedzie dobrze!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja siostra miała 32 lata (w tamtym roku w ciąży, pierwsze dziecko) i też chodziła do ten samej gin co teraz ja (zresztą z jej polecenia do niej poszłam 🙂 ) no i nie miała pobieranej krwi (samo usg). Ta sama rodzina, ja żadnych chorych osób nie mam ani tatuś dziecka. Więc nie wiem dlaczego mnie krew pobrali skoro usg wyszło okej, co porównywałam później na internecie 🙂 dla jeszcze większej pewności. No ale teraz nie mam już co gdybać wyniki są no i czekać teraz na tą nieszczęsną amniopunkcję ona rozwieje wszystkie wątpliwości. Teraz to tylko wyczekiwanie na pobranie płynu a co będzie jak zacznie się czekanie na wyniki, chyba zwariuje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry Kobitki 🙂

ifyouliftmeup, po raz kolejny mówie na pewno będzie dobrze 🙂 wierzymy w to i też czekamy z niecierpliwością na wyniki...

ja tez chodze w ciązy w strachu bo wyobraźcie sobie, że moja siostra 2 dzieci urodziła bezproblemowo (chłopaki ) gdy zaszła z 3 bardzo sie cieszyla bo miała nadzieje ze trafi się dziewczynka a tu pach usg i chlopak , ciaza przebiegała bezproblemowo na wszystkich badaniach bylo wszystko jak należy dziecko urodzilo sie w 7 miesiacu no i wtedy zaczely sie schody wykryto niewydolnosc jelit musieli usuwac po kawalku z kazdego na szczescie juz wszystko ok pozniej pojawilo sie ogromne zapalenie pluc i wyszlo w badaniach ze ma wade serca do operowania a najgorsze wlasnie na sam koniec ze dzidzius ma zespol downa, gdzie ani w naszej rodzinie ani w szfagra nigdy nie bylo zadnych chorych dzieci... siostra co prawda miala 32 lata w chwili poczecia i 33 w chwili narodzin dziecka ale jak pisalam wczesniej nic nie wskazywalo na to ze bedzie źle, teraz maluszek walczy o życie... ale cala rodzina jest z nimi wspieramy ich a oni dziecka nie oddali by za zadne skarby 🙂

ifyouliftmeup wiec sama widzisz ze nie ma reguły na to jak wyjda wyniki z koncowym rozwiazaniem, raz jest tak raz inaczej...

miejmy nadzieje ze z nami bedzie wszystko ok milego dnia robaczki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyszłe Mamusie. Gratuluję ciąży i życzę zdrówka 🙂

Czy któraś Mama myślała o książkach "Ciężarówką przez 9 miesięcy" i " W oczekiwaniu na dziecko"? Jeśli tak to mogę odsprzedać. Książki są w bardzo dobrym stanie, bardzo pomocne w ciąży, no a mi już niepotrzebne 🙂 zainteresowane proszę o kontakt na priv

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny dopiero przebrnęłam przez wszystkie posty. Pozdrawiam was serdecznie i będę czytać co u was. Ja czuję się cudownie, zero dolegliwości, wcześniej byłam tylko senna ale już przechodzi więc jest ok. Już się nie mogę doczekać kolejnej wizyty na usg, W tym tygodniu widzieliśmy dzidzię, usg pokazało 10 tydz i 6 dzień i miała 4 cm :-).
ifyouliftmeup myślę o tobie pozytywnie, trzymaj się będzie dobrze
Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 😘
ifyouliftmeup- nie mialam robionych tych badan, mialam tylko pobieranie krwi + toxo IgM,IgG + rozyczke + mocz. Moj lekarz spojrzal w wyniki krwi i powiedzial,ze wszystko wporzadku, toxo tez i rozyczka tez. W moczu cos tam mialam, ale to tez jest ok. teraz ide powtorzyc badanie moczu i VLRL? nie wiem dowiem sie wszystkiego w srode bo ide na badania 😉 wyniki odbiore dopiero w piatek jak dobrze pojdzie, wizyte mam dopiero 20 czerwca.. mam nadzieje,ze jest wszystko ok-tez sie stresuje.

dzisiaj sie dobrze czuje,zjadlam pol kilo truskawek z cukrem i smietana i leze pepkiem do gory;p;p;p ahh..;d
MILEGO DNIA BRZUSZKI 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
POWIEDZCIE mi jak z kwasem foliowym? nie wiem czy brac dalej bo juz 3 miesiac za mna i czy przestac brac czy juz brac witaminki tylko w ktorym jest kwas foliowy? Jedni lekarze mowia ze brac do 3 miesiaca pozniej tylko witaminki dla kobiet w ciazy a niektorzy ze nalezy go brac cala ciaze i zastanawiam sie co jest najlepszym rozwiazaniem?? a wy ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula ja biore na razie kwas foliowy w środe mam wizyte zapytam czy dalej brać kwas czy kupić witaminki 🙂 Dam znać co lekarz powiedział , bo nie jest to jakaś pilna sprawa żeby dzwonić do lekarza a można poczekać do nastepnej wizyty u mnie w środe jak wspomniałam najpierw wyniki krwi i moczu do odbioru pozniej wizyta, zapytam i o kwas i o witaminki i dam znać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A właśnieee miałam się Was pytać dziewczyny jak miałyście robione usg to dopochwowe czy brzuszne ?
Bo ja pierwsze usg w 5 tygodniu miałam robione dopochwowo i teraz jak byłam w 8 z kawałkiem też dopochwowe, zobaczymy jak teraz w środe będzie robił ale podejrzewam że też dopochwowe bo podobno na nim lepiej widać przezierność karku i kośc nosową...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki 🙂 jakoś próbuję się trzymać, we wtorek wizyta to zobaczę co tam u kruszynki, bo to jest jedno wielkie błędne koło tak strasznie się denerwuje tą amnio, że teraz zaczęłam się denerwować o zdrowie dzidzi, te nerwy wykańczają człowieka, nie życzę nikomu...

Co do kwasu to mi gin mówiła, że do 16 tygodnia a potem zmieniamy na kwasy omega. Usg do 12 tygodnia miałam dopochwowe, a od usg prenatalnego już po brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek tak, w ostrowie ale już niedługo. W najbliższym czasie przeprowadzamy się do Krotoszyna, ale to też dość blisko.
co do kwasu foliowego to chyba pierwszy trymestr tylko trzeba brać. Szczerze mówiąc nie znam się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...