Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Chyba wszystkie w tym samym czasie pisałysmy 😁
No jak Basia zrobi tę druga tabelkę to Justyna pewnie będziesz na drugim miejscu bo Wikarynka miała 10 na plusie więc sama czołówka 😁
Dorotex, to tez masz pech z ta nogą! Nie dają nam żyć te dzidziusie 😁 a co to będzie jak się wykluja hehehe 😉 i dopiero wózek zamawiasz?:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja mam 18 kg do przodu.....tyle że przed ciążą to ja strasznie zabidzona byłam odkąd pamiętam....

Skwara myślę że nie panikujesz...to raczej naturalne na tym etapie z resztą może wcale nie będziesz miała silnych skurczy tylko będziesz w tej grupie co kichają i dzidziuś wyskakuje jak ich pora przychodzi różnie to bywa 🙂
A z tym wózkiem to tak zeszło bo najpierw się zdecydować nie mogłam potem nie było wózka potem ja kasy nie miałam no i w końcu dzisiaj już kupiłam jutro mi go wyślą więc nie ma paniki 🙂

JustynaKreft ja chyba też sobie zrobię ostatnią rundkę po lumpexach a co?! 🙂

A na wizytę idę 5go albo 6go jeszcze się zastanawiam 🙂 no i prawie pewna jestem że urodzę w terminie bo się nic nie dzieje wielkiego u mnie ale na szczęście już moge wychodzić z domu i czas mi teraz szybciutko leci więc nie marudzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hihihi ale minka już śpi na jedno oczko 🙂

A mój mąż właśnie oświadczył że jedzie jutro do wiednia na dwa dni służbowo...nosz...k@#$$ zestresowałam się na max. Mam nadzieję że nie będzie jak z Ifyou bo z Wiednia to on raczej nie dojedzie na czas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!
Ania ale słodka ta Wasza Kornelcia 🙂 Malutki śpioszek z niej.
Ja się melduję również 2 w 1 🙂 czekam do weekendu, a później niech się dzieje wola nieba :P ha ha ha
Emilka, bardzo współczuję spuchniętej nogi i bólu - mam nadzieje że szybko przejdzie.
Dorotex Tobie również życzę dużo zdrówka!
Ciekawe co u Motylka i u pozostałych dziewczyn, które się nie odzywają?
Mi to cholerne przeziębienie na szczęście przeszło, jeszcze troszkę mnie trzyma ale teraz to już można z tym wytrzymać.
Dzisiaj cały dzień prasowałam koszule, teraz wziełam się za pranie i w między czasie robię racuszki - tzn czekam na ciasto az wyrośnie...
Już tak bardzo chcialabym urodzić że się nie oszczędzam w ogóle, nawet mam jakoś więcej sił. No i ciągle biegam do kibelka albo na 1 albo na 2, jak po jakiś dobrych lekach na przeczyszczenie. Od początku ciąży przytyłam 12 kg i chudnę. Jak urodzę Franka to pewnie będe wyglądała normalnie, no nie wiem czy w biodrach się skurczę no ale mam nadzieję. A i czytałam taki artykuł, że aby ochronić krocze przed pęknięciem to należy wkładać palce i rozciągać otwór - nie wiem na ile to ma sens. ( mój mąż się tym podniecił, że on może się tym zająć haha...) Co wy o tym sądzicie tu artykuł http://dziecko-info.rodzice.pl/archive/index.php/t-131215.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu ale masz słodką pociechę !! 🤪 Kornelka to chyba juz byla na pol śnie hihihi
jej..tez chce juz tulic mojego skarbusia..

Dzieki dziewczyny! ale pieprzyć noge.. to był upadek ..cale szczecie ze na pupe..a nie na brzuch czy bok ..śmieszne jest to ze idąc trawnikiem uważałam..i o..wyleciały mi klucze na pieprzony chodnik i zjechały w dół z górki no to ja pomalutku zeszłam z trawnika żeby je wziąć.. no i bum na pupe dźwigam sie i jeszcze raz i mi gruchło cos..mysle walić pieprzoną noge..co z dzidzią..szybko nie wiem jak doszłam do domu..jeszcze sobie ja nastawilam po drodze...w domu dzidzi sie poruszyło i wtedy zaczęłam dopiero czuć ból..chyba moj instynkt macierzyński juz w pełni jet rozwinięty..

Co do masażu..zaleca się stosować go od 36 tyg..mam juz olejek do tego i powiem wam ze skrępowana pytałam znajome oto ich masował mąż bo z brzuchem to tak ciężko do środka sobie sięgnąć i troszkę dalej 😜
U nas tez położna na porodówce masuje przed porodem żeby nie popękać. Raczej starają się nie ciąć nooo ale jak trzeba to tną 😮

Skwara..w sumie pomału na ciebie czas przychodzi wiec wcale bym się nie zdziwiła ze ci coś mogloby chlupnąć..obserwuj sie 🙃 i daj nam znac w razie czego.

Chryste kochany dzien mi zleciał..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Wieczór kobitki 😉

ania Kormelka przeslodka , cudowne maluszki takie sa... ciekawa jestem jak moja bedzie wygladac hehe 😁

emilka dokładnie ciul z noga heh wazne ze dzidzi sie nic nie stalo 😉

skwara no ja musze sie wziasc konkret za zeby bo szczerbata zoostane... chce jak najpredzej wyleczyc i aparat zalozyc jak da rade jescze wiec biore sie ostro za siebie i mam nadzieje ze nie skonczy sie jak zawsze ze jak boli czy cos nie tak to ide robic a pozniej jak juz jest ok to pierdziele kolejne hehe 😁

biologia mojego na sex namowic to pisalam ostatnio cud... no udalo sie 2 dni temu z rana jakims cudem to jeszcze jeczal ze nie wygodnie bo pozycja w gre wchodzi tylko na boczku od tyłu heh ja sie boje siadac na niego ale poczekam jeszcze z dobry tydzien i zaczne na chama wskakiwac 😁

sylwia mowisz o wkladaniu palcow heh ja to mam wrazenie ze caly czas mam rozwarcie, jak zapodaje sobie rano i wieczorem luteine dopochwowo po 2 tabletki to normalnie jak w maslo palce wchodza i czuje luzy jak nic w pochwie... a moje wargi sromowe to tak sie rozeszly jak drzwi no zlaczone zamkniete nie sa tylko rozszerzone jak bym je sobie sama otworzyla hhaha xD no pisze prosto z mostu co mam owijac heh same baby 😁

mojposzedl na nocke i takim sposobem siedze sobie spokojnie przy kompie bo jak on jest to wyzywa ze mu zacina i jak laduje stronki to kurwuje na czym swiat stoi ze nie mam kiedy siedziec itd heh a ja sie smieje w duchu z niego max a jak mnie wkurzy to i prosto w twarz ale zeby sie nie denerwowac ogladam co najwazniejsze i schodze z kompa bo nie mam sil na klutnie 😁

dzis przyszedl kurier z paczuszka pampersami i chusteczkami 😁 z ciekawosci otworzylam jedna paczke tych new bornow boziuuuu jakie malutkie te pampersiki szok hehe 😁

co do tabelki to poczekam az sie wszystkie rozpakujemy wtedy beda takie pytania jak np.:
Która mamusia najwięcej przytyła ?
Która mamusia najmniej przytyła ?
Który dzidziuś urodził się jako pierwszy ?
Który dzidziuś urodził się ostatni ?
Który dzidziuś był najdłuższy ?
Który dzidziuś był najkrótszy ?
Który dzidziuś był najcięższy ?
Który dzidziuś był najlżejszy ?
Który dzidziuś dostał najmniej punktów APGAR ?
Który dzidziuś dostał najwięcej punktów APGAR ?
Który dzidziuś urodził się najwcześniej ( przed terminem )?
Który dzidziuś urodził się najpóźniej ( po terminie ) ?

to kilka podstawowych jak macie jakies pomysly piszcie bo u mnie pustka na razie :/

szperam w netku i zajrze jeszcze przed snem 😉

poki co dla sennych milej i spokojnej nocki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny! Ja dzisiaj pierwsza na forum 🙂 Gdyby nie Dominik to bym pewnie jakos do poludnia spala a tak no coz trzeba bylo wstac, kurcze on cos mi sie ostatnio jakis nadpobudliwy zrobil, sama nie wiem co mu sie dzieje, chyba musze jakies zabawy wymyslic rozladowujace jego energie....
Jakos nie nalepiej sie czuje dzisiaj, jakby mnie chcialo przeziebienie zlapac.Odezwe sie potem.Pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,
od 8 czekam na panów z elektrowni, normalnie chyba na zegarku się nie znają. Dzisiaj mój mąż pojechał na szkolenie do godz. 19 i zapomniał telefonu, mam nadzieje że dziś nie będę mieć skurczy porodowych. Zjadłam płatki i idę zrobić kawkę.. Ps. Wczoraj próbowałam tego masażu krocza i coś czuję, że będzie mnie ostro bolało po porodzie.
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂
Ja też dzisiaj raniutko wstałam obudził mnie zapach pieczonej szynki 🙂)))))))) mniam ...mężo wstawił do piekarnika jak wychodził z domku do pracy ...zaraz zmykam robić mu kanapki na podróż ...nie jestem tym faktem zachwycona ale nic nie zrobie 🥴
Teraz piję sobie kawkę i myślę co tu dzisiaj zrobić....szafki sobie chyba w kuchni umyje to na razie jedyne co mi do głowy przyszło no i może do siostry pojade bo pod koniec tygodnia śnieg ma spaść to ja już za kółko nie wsiądę na pewno i tak teraz mam obawy ale jakoś jeżdżę.
Nie wiem co by wam tu jeszcze z rana napisać....później się odezwę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki 😘
Melduje sie w 2paku. Ide sobie zrobić kawke, poszperam w necie a potem nie wiem..nigdzie sie nie rusze bo lód na chodnikach mnie przeraża..coś porobie w domu. 😉
W nocy mialam skórcze..powtórzyły sie 3 razy w dole brzucha..zauważyłam ze z każdym razem są mocniejsze ale nie robią sie często..
No a teraz ja zmykam zrobic ta kawke i jakies sniadanie przy okazji 🙃 Miłego dnia dla każdej brzuszkowej. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja bylam z ranka na badaniach ktore sa mi potrzebne do endokrynologa na nastepna wizyte. Teraz zjadlam sniadanko i spadam zawiesc chorobowe, odebrac buciki od szewca i takie tam 🙂
Okropna noc dzisiaj, nie moglam sobie miejsca znalesc z tym brzuchem w lozku, wszystko mnie gniotlo, reka dretwiala, zgaga jakby meczyla.....z rana jeszcze rozwolnienie mnie dopadlo i oglnie tez sie czuje jak justynakreft, jakby cos mnie bralo.
Z dnia na dzien coraz bardziej mnie sutki bola, koszmar...:/ Wczoraj tak jak zaplanowalam seksik byl 🙂 Moj zadowolony, ze pupcia teraz taka okraglejsza i nie ocierami sie kosciami 🙂
Dzisiaj kolejna lekcja w szkole rodzenia 😉 Jak ten czas leci 😉
Trzymajcie sie, do potem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry
Melduje sie 2 w 1.
Skurcze minely jakos ok nocy wiec kulamy sie dalej, za to wstalam z takim bolem krocza ze ledwo chodze... A wlasnie sie zabieram za fasolke po bretonsku 😉
U lekarza w sumie hmm dostalam wieksza dawke leku na tarczyce bo wyniki powinny byc lepsze a nie sa. Cisnienie 145/95 kij wie skad. Fosfataza alkaiczna za wysoka tez nie wiadomo z czego.
W moczu jakies bakterie i krew (stad pewnie czucie nerki prawie caly czas)
No i to tyle z rewelacji. Aaaa wagowo +17kg... wiec tak mniej wiecej to samo.
Emilka buzial w nozke! cale szczescie ze z brzusiem wszystko ok!
Ania Ksiezniczka przepiekna! jejkus aby calowac! zazdroszcze ze juz masz ja przy sobie 😜
Lece wrzucic kielbaske na patelnie zajrze za chwile 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki! Ja juz po kawce, byla u mnie kolezanka ze swoja poltoraroczna coreczka,nie moge sie nadziwic jaka ona grzeczna, nie to co moj Dominik...szkoda gadac, dzisiaj go nie klade na drzemke, moze pojdzie wtedy spac o 19 a nie jak ostatnio codziennie o 23, masakra jakas, tylko nie wiem czy wytrzyma do wieczora bez spania, a ja tez nawet chwili odpoczynku nie bede miala....no ale nic, sprobuje.....Zaraz wstawiam ciasto do piekarnika i musze jakis obiad wymyslic, moze placki ziemniaczane, sama nie wiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Położyłam się na chwilkę i przysnęłam do 12ej 🙂
JustynaKreft smaka narobiłaś tymi plackami co prawda smarzyłam tydzień temu ale chyba sobie zrobie i dzisiaj dla mnie samej to nie bedzie dużo roboty.
Anitek mnie też skurcze męczą dość częste nie tak jak u ciebie... troche rzadziej ale jakoś nic z tego nie wynika gdzieś to się rozwiewa w powietrzu już nawet mnie to nie wzrusza...tak się tylko zastanawiam bo nie zapytałam swojej Ginki kiedy mam jechac do szpitala skoro mam mieć cesarkę czy czekać aż skurcze beda co godzinę czy co 10 min np. jak doczekam do środy następnej to zapytam a jak nie to chyba pojadę jak bedą co godzinę bo po cholerę mam się męczyć i poród 2w1 przechodzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze u mnie w pracy babki w biurze nie przyjely mi chorobowego. Bo ta glupia polozna cos tam przy dacie nakreslila...mialo byc chorobowe od 27.11 do 15.12...to zamiast 12 najpierw napisala 02 a potem poprawila, no a ze parafki juz nie zrobila, to mi nie przyjeli :/ A najlepsze to, ze jak pojechalam pozniej do przychodni, to mi powiedziala ze ona nie moze tego zmienic, tylko musze czekac az do poniedzialku jak bedzie moja lekarka....nie wiem co teraz.....Wkurza mnie ta baba, wiecznie zakrecona i wiecznie sie myli :/
Ide robic obiadek, ziemniczki, piers z kurczaka i marchewke na gesto chyba sobie zrobie bo ubostwiam, tak troche na slodko, na maselku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wstawilam jeszcze ciasteczka francuskie 🙂 bo mialam ciasto 😜 wiec robie z serkiem waniliowym inne z bananem i jeszcze inne z gruszka 😜
Justyna ja wlasnie nie klade juz Olafa bo mnie tez to wkurzalo jak spal w dzien po 3h a pozniej mi szedl spac o 22 i czlowiek nawet wieczoru spokojnego nie mial, wiec teraz nie spi w dzien wogole i idzie do kapania o 7dmej. Przestawil sie bez problemu, jedyne co to moze zasnac w aucie jak jade gdzies w godzinach 12-14. Ale jakos tak ostatnio nie jezdze o tych porach 😉
Dorotex co do CC i tych skurczy to nie mam pojecia jak to jest, nie martw sie 2w1 Cie nie czeka bo najgorsze bole sa przy tych skurczach co juz sa ok 3-5min od siebie 😉 a pozniej to juz wogole sie ma wrazenie ze skurcze sa co minute i trwaja pol heh 😁
Z jednej strony zazdroszcze Ci CC 😜 ale z drugiej jak juz i tak raz rodzilam SN to wole juz przy tym pozostac co by nie musiec naprawiac i podwozia i brzucha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...