Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Aaa pisalyscie o planie porodu. Tutaj tez to jest trwa kilka minut 😉 taki pic na wode fotomontaz 😉
Sa punkty wyjasnione co to jest wywolywanie porodu i kiedy sie je stosuje, jakie sie chce miec znieczulenie, jaka pozycja podczas porodu, co z nacinanie (czyli czy sie chce czy uniknac jak to mozliwe), czy masz jakies obawy odnosnie porodu, kto bedzie z toba podczas porodu, jak chcesz karmic, jakie szczepienia i badania zaraz po porodzie i jakie dokumenty sa potrzebne i to wsio 🙂

Biologia jak rece??? wspolczuje Ci baaardzo 😞 ja to sie budze w nocy z mrowkami w dloniach ale jak zmienie pozycje to przechodzi wiec to zdecydowanie jakis ucisk a co sie dzieje u Ciebie to nie mam pojecia 😞
biedna jestes z tym 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka, 2w1 🙂
Sexik mowicie 🙂 Mi sie tam ostatnio juz nic nie chce...ale obiecalam mojemu ze od niedzieli jak wybije 37 tydz to moze mnie codziennie dopadac, byle bym szybciej urodzila 🙂 Anitek, wtedy to juz mozna na legalu bez gumki chyba co? Tylko z ta moja cholerna dretwiejaca reka to ja go nawet czuc nie bede jak go zlapie za dupsko czy gdzies tam 😁 😁
Dorotex : no jakby mi moj maz taki numer wywinal to tez bym byla wsciekla :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek u mnie dretwienie nie przechodzi juz wogole....bol tylko trozke zelzal przez ten magnez....wiec budze sie w nocy po 3 razy ale jest ciutke lepiej. Ale 3 srodkowe palce mam w nocy normalnie wykrzywione, nie umiem ich wyprostowac, tak zyly czy cos tam jest naciagniete....Ale powiem ci szczerze ze juz sie do tego przyzwyczajam.
Obawiam sie tylko ze jak zaczne rodzic w nocy to bedzie masakra...bo nie bede umiala sie ani umyc, ani ogolic ani nic...bo zanim ja ta reke troche rozruszam zawsze z rana to mija pare godz....A dziecko to bede chyba dotykac lewa reka zebym je poczula.....
Jak z tesciowa? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biologia no bez gumki bez gumki 😉 choc ja tam zadnych nie uzywalam bo oboje jestesmy zdrowi itd tylko sie w sumie rozchodzilo o sam moment orgazmu ze facet do tego 37tyg nie powinien w srodku a pozniej juz pozwolenie jest 😉
Sorrry ale usmialam sie z dretwiejacej reki na posladzie Twojego ha! dobre 😉 wiem wiem nie ma sie z czego smiac ale tak jakos smiesznie to napisalas 😜
a noz podczas sexu sie naprostuje i bedzie ok 😉
A z Tesciowa luz! Chce mnie we wszystkim wyreczac a nie musi w sumie bo jak sie czuje na silach no i wszystko moge zrobic 🙂 a pomocna jest nie ma co! i dobre jedzonko gotuje 😉
Rybka powiadasz ja nie przelkne ryby nigdy nie lubilam nawet jako dziecko, Olaf tez ma odruch wymiotny jak mu rybe dawalam chyba po mnie 😉
My w sumie nie wiem co na obiad bo wczoraj ja robilam kurczaki na butelce i zapiekane ziemniaczki i surowke z rukoli i tak jeszcze zostalo wiec moze resztki pozjadamy i tyle 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem 🙂
Patrzę że dzisiaj trochę ruchu się zrobiło 🙂
Biologia, padłam z tym twoim tekstem hahahahaha ale siedź ważne żeby on czuł hahahaha 😁 😁 😁 myślę że jak poczujesz że to już to zejdzie trochę czasu do pełnego ozwarcia więc zdążysz rozruszać ręke i się ogarnąc 🙂 poza tym po co się ma facetów 😁

Anitek, dawno nie widziałam tak długich postów od ciebie 😁 widać że teściowa pomocna, oj pomocna 😁 i co to za projekt ten twój mąz zrobił? I super że się przeprowadzacie! Będziecie częściej razem 😁 a kurczaki na butelce to co to?:P

Justyna, jednak zdarzają się jeszcze przespane nocki 🙂 u mnie na obiad pulpeciki w pomidorowym sosie 😉 😉

Dorotex, ale wał z twojego męża....chłopy to zero wyczucia mają. Ale się nie przejmuj bo to nie wyjątek 🙂 może mu jakiegoś buma przywal to ci przejdzie 😁 🤪

Basie, to wex ty mu może tam coś uszkodź, kabel przetnij czy coś odłącz tak żeby nie zauwazył co to i może wrzuci na luz? 😁 ja to zawsze tak robie jak mnie czymś wkurza albo nie chce czegoś kupić bo twierdzi że stare dobre. Wiesz jak działa 😁

U mnie spoko dzisiaj. Od rana na mieście i w kuchni teraz pół dnia, bo jutro teść przyjeżdża na weekend i muszę obiad konkretny robić bo on ma cukrzycę i musi jeśc o stałych porach i stałe posiłki....ale za to zrobiłam pastę z makrelki na kanapki i sie zajadam hahaah 😁
Mam skurcze od rana, ale to nic strasznego w sumie.
Czy wy tez nie możecie siedzieć normalnie bo zaraz dzieciaki wam sie wierca strasznie i macie wrażenie że im główke gnieciecie? No ja żyć przez to normalnie nie mogę..-.-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduje sie 2w1 😁
Aleeeeeeeee sie wyspalam!!! mój po dwoch dniach znow ze mna w domu wiec juz jestem bezpieczna i szczesliwa, znow dom zyje bo jak tak samemu sie siedzi to nudno jak jasna cholera, większość czasu siedze bo co samemu robic. a potem sie dziwić ze znajduje 1000 roznych dolegliwosci

hahahahahahaha nie wytrzymam !! widze ze nie tylko ja w nocy zbałamuciłam mojego meza 😎 😎 😎 w sumie go obudzilam bo padł jak mysz po pracy,(po 15 godzinach na nogach tez bym pewnie padla) lezalam obok tak z pol godziny i sie meczylam bo jedno mi w glowie bylo to go po chmasku obudzilam 😁 gdziez to ostatnio 2 tyg temu u mnie.. moj tez sie boi ze zrobi nam krzywde tym bardziej ze raz po jechalismy do szpitala bo dostalam krwawienia z wodą 😮 i od tego czasu troche sie boimy.
Cos czuje ze juz po wszytskim jak wroce do formy to go chyba rozerwe na strzepy hahaha bo teraz to takie jakies .. brzuch mi przeszkadza i dziwnie sie czuje.. 😜 😜 😜 ale lepsze to niz nic 😁

Plany na dziś.. hmm nie wiem, zobaczymy, ale napewno zaglądne tu wieczorkiem 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaah ja juz nie mam sił na to, jak mnie wkurza albo cos to wylacze i w dupie go mam... wszystko teraz jest ZARAZ jak cos mu kaze zrobic... :/ ja tylko czekam jak bedzie dziecko jak sie nic nie zmieni wtedy juz dam mu do yboru albo ja i dziecko albo xbox... brutalnie ale zycie niech sie zdecyduje, bo juz nie raz w nerwach mi mowil jak go pytalam czy woli pogra czy np ze mna isc sie polozyc normalnie spac to mowil ze grac... no rece opadaja a najgorsze jest to ze jak to nalogowcy nie widzi w tym nic dziwnego i jego zdaniem nie przegina... ale szczerze nie pamietam kiedy np razem sie polozylismy do lozka zawsze ja sama a on pozniej jak sie nagra przychodzi :/ a sex uuu to juz nie pamietam kiedy miesiac temu to lekko, ja mam ogromna ochote a on nic az go nie poznaje bo kiedys napastowal mnie codziennie i to ja odmawialam ale teraz on nie chce mnie nawet dotknac nie wiem o co chodzi no rece mi po malu opadaja mowie jak sie nic nie zmieni to ja podziekuje bo toc to sie zyc tak nie da... :/ brak humoru mnie dopadl i brzuch boli jak na okres :/ a kopytek dzis nie robie bo za pozno juz a on do roboty po 13 wychodzi... wiec bedzie rybka tzn on jej chyba nie zje bo mial obrac ziemniaki to jakos sie do tego nie rwie a ja na pewno pod ryj mu nie bede wiecznie podstawiac ma czas na grnie to by mial 10 minut na obraine ziemniakow... skonczylo sie babki sranie na glodneo pojdzie do roboty jak sie nie wyrobi... no tak sie we mnie nerwy buzuja i taka bezradnosc ze rece opadaja i nie wiem co mam robic :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia widze ze masz nerwy na swojego, ale dobrze nie rob mu obiadu mogl przeciez Ci pomoc i oskrobac ziemniaczki, niech kanapki wcina w takim razie 🙂
Widze ze u Was dziewczyny byla noc sexu, no,no,no, moj to by tez co chwile chcial mnie dopadac, ale ostatnio zero z mojej strony, bo odczuwam przy tym bol, masakra jakas, ale nic poczekam do poniedzialki bo mam wizyte i jak lekarz da mi zielone swiatlo na porod (bo to juz 37 tydzien bedzie) to co noc bede sie mojemu mezowi oddawac zeby szybciej urodzic, najlepiej zaraz na poczatku grudnia 🙂
Biologiaap tylko za duzo sie nie przemeczaj z tym sprzataniem, bo ja wczoraj przesadzilam i wszystko mnie bolalo.... Wspolczuje Ci tego dretwienia, moja mama miala zespol ciesni nadgarstka w obu rekach i miala na to zabiegi, zoperowali jej i jest ok na szczescie, ale meczyla sie tez niemozliwie, a najgorzej wlasnie mowila ze bylo w nocy, a jej to sie zaczelo zaraz po urodzeniu moje siostry.
A co do obiadku to macie dobre pomysly, ale mnie cos wzielo na lasagne (lazanie) chyba tak to sie poprawnie pisze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się i ja w 2 paku 🤪 🤪 dzisiaj czekam na mojego bo w końcu weekend i wraca z pracy, jak ja lubię piątki 🙃 posprzątałam ogarnęłam dom i teraz siedzę i czekam, ja mam dzisiaj krokiety z barszczykiem na obiad rano już zrobione. Spać nie mogę kłądę sie tak około 24 - 1 a wstaje już o 5 ale dziwne że jestem wyspana 🤪 ale potem coś trzeba cały dzień robić bo nagle tyle czasu się robi w ciągu dnia 🙃
Basia masz się z tym swoim chłopem nie ma co, mój też tak grał kiedyś jak był młodszy, ale teraz wydoroślał, zawsze mówi idę sobie pograć na chwilę i to naprawdę chwilę trwa a to mi odpowiada bo ja wtedy też coś robię dla siebie, może twój też w końcu wydorośleje teraz będzie musiał jak będzie malutka na świecie 🤪
Biologia współczuje z tymi rękami mi tylko cierpną ręce jak za długo na jednej stronie leże ale jak się obrócę to już przechodzi, nawet nie wiem jak to musi boleć aaauuu dobrze, że ten magnez trochę pomaga
dziewczyny widzę że szalejecie z sexikem 🤪
pozdrowionka i miłego dnia może się odezwę na weekend jeszcze zależy co będziemy robić narka i pisać jak się coś będzie działo będę zaglądać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
grrr zaczelam do was pisac i mnie z neta wywalilo :/
Ja juz po obiadku...moj przyszedl po pracy, zjadl i znowu gdzies polecial....ale grunt ze jest blisko i ma ze soba telefon 😉
Basia : jak u Ciebie z tym obiadkiem wyszlo?
Dorotex : I co z tym balem?Mezu idzie jednak sam czy cos sie zmienilo?
Skwara : Ty tak nie lataj po tym miescie 🙂 I pilnuj portfela zebys znowu nie zbubila 🙂
Justaa : moj w soboty tez pracuje, wiec ten weekend to taki dziwny zawsze. Ale wy korzystajcie 🙂 I u nas wybije niedlugo 37 tydz, wiec trzeba bedzie rozpoczac akcje 3 x S 😁
Ania92 : daj znac czy wyszlyscie z Kornelcia ze szpitala. Fajnie ze maz Cie wspiera i jest przy Tobie, bo z tego co pamietam to wczesniej tez mialas na niego nerwy tak jak ja na mojego 🙂
IfYou i Paula : wy to teraz zajete dzieciaczkami wiec pewnie rzadziej bedziecie zagladac :/ Wrzuccie wiecej fotek Dawidka i Alicji i opiszcie jak tam teraz wyglada wasze zycie, zycie mamus 😁
Wikarynka : rozumiem ze ty piszesz do nas tylko jak odwiedzi Cie maz i przyniesie laptopa? Pochwal sie tez malutka i wrzuc jakies zdjecie, bo ciocie sa ciekawe jak wyglada Jasminka 🙂
Anitek i JustynaKreft? Tak sie zastanawiam jak tam wasze dzieciaczki sa nastawione na rodzenstwo? Ciesza sie, czy raczej martwia ze jak do tej pory tylko ich mamusia bedzie musiala podzielic czas i milosc miedzy dwojke? Justynakreft : ta lazanie to sama robisz?Z czym dokladnie? Kiedys jadlam ze szpinakiem...
Motylek : miala zajrzec dopiero pod wieczor...
Wiec chyba zadna nie rodzi 🙂
Boziu, 16 godzina...szaro, buro, nie wiem co tu poczac....Jest ktoras na forum??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduje sie i lece robic uwaga!!!! makielki!!!!!!!!!!!!!!! tak mnie naszlo ze ni cholery nie da rady sie obejsc smakiem 😉
Emilka wlasnie zapomnialam pisac, przeczytalam ze Ty robilas przysiady???????? nie wiem czy wiesz ale takich rzeczy nie robi sie jak sie nie chce urodzic wiec jak masz skurcze to daj sobie spokoj z przysiadami 😉
Biologia Olafowi od poczatku mowie ze jest dzidzia pokazuje filmik z usg zdjecia w necie itd. tlumacze ze to braciszek. Pytam sie czy bedzie karmil i pomagal mowi ze tak 😉 a po porodzie bede chciala go wciagnac w pomoc. Tak aby nie czul sie odrzucony itd.
Wiem ze damy rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biologiaap lazanie sama robilam od podstaw z miesem mielonym, serem no i wiadomo makaronem takim do lazani, rozne przyprawy, pomidorek, cebulka, czosnek, mniam 🙂 A Dominisiowi codziennie tlumacze ze nie dlugo pojawi sie u nas w domku dzidzius, ze bedzie mi przy nim pomagal itp,kiwa glowka ze tak, zobaczymy jak to bedzie po porodzie, pewnie bedzie mega zazdrosny, bo ma niespelna 2 latka wiec nie wszystko rozumie, ale damy rade 🙂
Wlasnie wrocilismy ze spacerku, chodzilismy 40 minut, ale juz ciemno wiec nie ma co....Zaraz chyba sobie herbatke ciepla zrobie na rozgrzanie , a za dobra godzinke mezus wroci, szkoda tylko ze w soboty tez pracuje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello kobitki 😉

no moj to ma juz 28 lat wiec czas zeby wydoroslal... mam nadzieje naprawde ze sie zmieni jak mala sie pojawi bo jak nie o tak dalej nie bedzie moglo byc bo to przegiecie paly totalne.. :/

ja bylam w sklepie i nakupowalam slodkosci i pierdol i siedze z nudow i sie zajadam np groszkami kokosowymi a moja psinka mi w tym pomaga hehe zaraz bede wcinac chrupki o smaku pizzy a w dupie z kilogramami chociaz to mi teraz daje przyjemnosc to sie zajadam hehe 😁

dziewczyny kochane robie kolejna tabelke taka koncowa w sensie ranking np. najmniejszego dzieciaczka, najwiekszego , najdluzszego, wlasnie ile kg przytylysmy ktora najmniej ktora najwiecej... moze jakies propozycje macie to piszcie bede dodawac do tabelki ktora wstawie jak juz wszystkie bedziemy rozpakowane 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Halo 🙂
No i idę na ten bal jednak...ten kolega idzie też bo to jedno dodatkowe miejsce było no i cały zamęt powstał przez to że cytuję ..."nie słucham co się do mnie mówi"....no cóż ....mogłabym się teraz kłócić o to kto ma rację ale chyba sobie odpuszczę bo bym się znowu wnerwiła tylko a złość piękności szkodzi podobno 😉 właśnie się zestroiłam i czekam na transport...tonę tapety mam na twarzy ale trzeba było jakoś przebarwienia schować a w ogóle to boli mnie brzuch godzinę temu zjadłam całą pizze 34cm boże chyba pęknę jak zjem coś jeszce ...ciekawe ile tam wytrzymam...teraz to muszę dać radę z przekory samej.... 😉
A i jutro też się pobzykam a co?! ja to dziewczyny od pół roku poszczę to sobie wyobraźcie ...i dziwić się że taka zołzowata jestem.... 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez jakas nie halo jestem dzisiaj... od poludnia glowa cmi do tego brzuchol boli i czuje sie jak kupa - doslownie!
czekam aby na lozko 😉
Dziewczyny kurczaka na butelce polecam jest swietny i soczysty!!!! pycha!
A makielki to makaron wymieszany z masa jak na makowiec 🙂 obzarlam sie ze hej!
Basia z graniem tak jest, moj M,tez umiaru nie mial zaczal tez wstawac w nocy i w koncu powiedzialam stop! no i teraz cos tam pogrywa ale widze ze daje rade 😉
Dorotex a bzykaj sie na zdrowie heh 😁 no i milej imprezki 🙂 🙂 🙂 co do niedomowienia ech pewnie lepiej olac niz sie sprzeczac bo szkoda nerwow teraz 😉
Lece sie kapac Olaf tez do wanny i wlaczymy jakis film... ja pewnie odplyne w polowie 😉
Milej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A cholewa, Ania, to trzymam kciuki! 🙂 daj znac jak ci pójdzie 🙂 ale może jak zostaniesz sama to nikt nie będzie na ciebie patrzył i będzie super 😁

Motylek do mnie pisała ze nie ma neta teraz i ze była dzisiaj na KTG i skurcze miała sporę i się zapowiada nam kolejna listopadowa mamuśka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotex, ja też jak tak pomyślałam to wyszło że z pół roku poszczę....ale to mój mąz mnie nie tyka i ani myśli. Ciągle mówi że jest zmęczony. To mi się chłop trafił. A ponoć to baby tak mają...
Nieźle wyszło z tą imprezą hahaha 😁 dobrze, przyznajmniej będzie się z czego pośmiać 😉
Anitek, Justyna, ja oglądałam jak super niania mówiła żeby sdzieci nie były zazdrosne to trzeba je do pomocy wciągać, więc macie dobre stragedie 🙂
Basia, ja dzisiaj też zażerałam groszki kokosowe 😁 chyba dzisiaj kokosowy dzień 😁 i jeszcze sylwia mi smaka na mandarynki narobiła i też cały dzień wcinam 😁

A wiecie, ja mam ostatnio jakies straszne poczucie humoru i z byle gówna się śmieje aż mi łzy lecą! I mój mi wczoraj powiedział, że jestem jakas nienormalna ostatnio z tym śmianiem. No tez mi coś, już człowiekkowi nie możżna mieć dobrego humoru....
I coś jeszcze miałam naskrobac ale już nie ta pamięć
A już wiem! Mój wczoraj na siłce taki trening pleców zrobił że chodzi i mi jężczy cały dzień i noc na dodatek. Co za komedia. Nie mogę przesłuchać tych jęków, aż mnie skręca 🤢 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak na razie spoko. Mała śpi od 20 minut. 🙂 Nakarmiłam ją i przy butli już zasnęła. Oby tak zawsze 🤪 Ja odpoczywam bo nic do roboty nie ma. Zaraz się kładę bo zmęczona już jestem. ;/ Teraz chyba już będę jak taka wymęczona mamuśka o 22 w łożku. 🙂
Poza tym chyba po woli zaczynam się przyzwyczajać i faktycznie z becikiem łatwiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli nie jest aż tak źle 🙂 dobrze że becik pomaga. I malutka grzeczna to najważniejsze. Pewnie z każdym dniem będzie coraz lepiej. No i musisz ja porządnie karmić to szybko urośnie i będzie problem z głowy 😁 i już niedługo będzie ja mogła zabrac na spacerek! Jakże żazdroszczę 🙂 a mama ci nie pomaga? sama jesteś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu no widzisz 🙂 becik to najlepsze rozwiązanie nawet dla tych tatusiów co sie boja wziać malentwo na ręce 🙂 ciesze sie ze sie przyzwyczajasz 😉

Dziewczyny moj mąz oglada sobie wlasnie na YT filmiki z malymi dzieciakami i slysze tylko teksty "jaki maly, ja pierdziele albo ale dziwny ten dzidziuś" 😁 😁 😁 caly moj mężulek 😁 hahaha

Spędziłam w miare dobry dzien niby nic nie robilismy ale bylo milo 🙂 ciesze sie ze po jakims czasie znów z moim sie dogaduje 🙂 chyba mielimy kiepskie dni a ja za nerwowa bylam. Ajć no czasem bywa..

Anitek 🤪 weź nie gadaj.. ale sie wystraszylam !! Nie mozna przysiadów? ! cholera dwa tylko zrobilam zeby dzidzi sie poruszylo bo go nie czułam 🤪 dobrze ze nic sie nie stalo.

Skwara ty sie jeszcze trzymasz ? motylek też? ! no nie źle wy to juz weteranki hahaha

Basiu zostaw go.. znudzi mu sie a ty ten czas wykorzystaj dla siebie.. pomaluj paznokcie, nałóż maseczke, poczytaj książke albo gazete - odpocznij, poprostu zajmij sie sobą. Nawet możesz upiec jakieś ciasto. Jak zostawisz go samemu sobie i nie lataj jak osa mu przed nosem to sam przyjdzie - zobaczysz.. a wtedy grzecznie daj mu do zrozumienia ze czujesz sie samotna.. zadziałaj na uczuciach 😁 ja tak robie zazwyczaj..Czasem głupszemu trzeba utąpić 😜 😘 mam nadzieje ze sie wam ułoży!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...