Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Justta przeleci szybciutko 🙂 jaki wozek kkupilas?
Dorotex ja tez tak mam od kilku tygodni i w szpitalu powiedzieli ze to wiazadla podtrzymujace macice sie naciaga i czetso boli z dwoch stron a np. ja czulam z prawej i juz myslalam ze wyrostek bo bolalo mocno.
Przy przekrecani sie na boki czy wstawaniu jest gorzej.
Teraz tez boli ale o wiele mniej. Moze masz to samo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ifyou bol zeber to pewnie od nacisku narzadow macica sie powieksza pamietam ten bol jak na dupie nie moglm usiedziec dluzej niz 5 minut w jednej pozycji 😮 albo mała jest juz na tyle duza ze wjezdza ci pod zebra 😁 😁 😁
co do anemii mi tez wykrylo pod koniec ciazy wiaze sie z tym spadem hemoglobiny hemokrytow i erytocytow trzeba pilnowac lykalam zelazo przez kilka tygodni nie pomoglo nic a nic dostalam od lekarza do wykupienia inne i zaczelam pic sok z buraka ( ma najwiecej zelaza ) do tego sok z czarnej pozeczki ( witaminca C dobrze przysfaja zelazo ) i unikac gazowanych napoi a tym bardziej coli aaa i jeszcze kiwi jest bogate w zelazo ii zielone warzywa typu natka pietruszki szpinak brokuly 😁 i za tydzin ide na wyniki zobaczymy czy jakas poprawa jest hemoglobiny mam 10,6 przy normie 11.5 i wiem ze jezeli u ciezarnej bedzie spadac to czeka ja szpitala a przy poeodzie zdaza sie nawet ze spada do 4 jednostek wtedy przetaczaja krew 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justta dziękuję 🙂 a 4 tygodnie i Tobie zleci do usg 🙂 . No i jaki wózeczek ładny 🙂
Dorotex mnie też się wydaje, że to te wiązadła - tak jak napisała Anitek, może nie ma co panikować i jutro się dowiesz czy wszystko ok. No ale wiadomo jeśli się nasili bardzo i oprócz tego będą jeszcze jakieś inne nieprzyjemne objawy to lepiej jechać do szpitala.
Emilia no najpierw mam takie wrażenie przesadnego napierania na żebra a potem to już ból. To tak jakbym miała tam za mało miejsca żeby wszystko pomieścić. Glukoza nie jest taka zła 😁 piłam bez cytryny, można powiedzieć że \'najgorsze\' jest kilka sekund po przełknięciu, potem luzik 🙂 tylko później się głodna zrobiłam i marzyłam o kanapkach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zabralam cytryne z soba i mi to bardzo smakowalo heh 🙂 a pozniej chcialo mi brzuch rozwalic bo Olaf tak kopal po takiej dawce cukru 😉 z tym ze ja mialam w 28tyg wiec kopniaki niektore juz do przyjemnych nie nalezaly 😉
Emilia tutaj jeszcze podaja zastrzyki z zelaza, ale sa podobno strasznie bolesne...
Ja jestem na razie na podwojnym zelazie i mam nadzieje ze cos to da! co do krwi po porodzie no to ja mialam OB 6,7 24h po porodzie i nie mialam sily sie z lozka podniesc a prysznic ponad 30h po porodzie to mnie Maz musial trzymac bo ustac nie moglam takie zawroty glowy mialam.
Dlugo sie to utrzymywalo niestety bo pare miesiecy... nigdy juz nie odzyskalam takiej hemoglobiny jaka mialam przed ciaza. Nie wiem czy w PL to badaja ale tutaj procz OB badaja rowniez zasob zelaza i b12 ktore sa potrzebne do produkcji krwinek czerwonych jak i OB itd.??? Powinno sie to badac bo ja np w pierwszej ciazy mialam sytuacja ze OB wyszlo mi nagle 12,3 a pozniej jak zrobili b12 i zelazo to sie okazalo ze zelaza mialam 7jednostek a jest 20-320! a b12 mialam 60 a norma 120-360. Wiec natychmiast musialam zaczac lykac zelazo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczęta!

Anitek - dzięki za troskę, ale to moje podjadanie pleśniaka to dosłownie 2x w miesiącu i max. po 20g. Wiem, że proces obejmuje cały ser, ale jednak skórka jest wybitnie upleśniona i najbardziej bogata w substancje teratogenne. Oczywiście łamię zalecenia, ale wydaje mi się, że to i tak mniej szkodliwe niż picie alkoholu albo palenie papierosów, czego nie robię.
Muszę Wam powiedzieć, że mnie też pociąga po bokach i jestem prawie pewna, że to więzadła. Dlatego, ze odczuwam pociąganie szczególnie przy skrętach i obrotach oraz wyraźnie jest to z boku, poza macicą. Na szczęście nie jest to szczególnie uciążliwe.
Mam założonego Holtera, więc znowu kolejne badanie, ale na szczęcie jutro będzie zdjęty. 🙂
Życzę Wam miłego dzionka i papapa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek tak zastrzyki w miesnie z zelaza tez robia mi wlasnie lekarz powiedzial ze jezeli spadnie ponizej 10.6 to mnie wysle do szpitala 😮 trzeba uwazac na poczatku ciazy hemiglobine mialam 14.5 w przedziale od 11.5-16.5 wiec jak to lekarz ujal jak u drwala az bylam w szoku jak mi tak zleciala na pewno takie badanie OB czy b12 zlecaja ale nie wiem dlaczego nie zawsze ja nie mialam ani razu.. ii tez slyszalam o strasznym oslabieniu 😮 chociaz ktos u nas na wrzesniowkach pisal ze od 30 ktoregos tygodnia morfologia powinna wrocic do normy wiec mam cicha nadzieje ze obejdzie sie bez szpitala 🤢
ifyou zas dojdzie ci ciezkie oddychanie przez rosnacy balonik 😁 ale takie uroki masz juz 22 tydzien wiec ma prawo ci sie robic coraz ciezej 😁 ja osobiscie od 34 tygodnia czuje sie strasnie ociazale 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny ja po wczorajszej wizycie troszke przybita no bo gó...no sie dowiedzialam szczerze mowiac a tak czekalam na ta wizyte , za 2 tygodnie ide do innego lekarza na badanie 3d4d prywatnie mam nadzieje ze czegos wiecej sie dowiem...

Sylwia witamy Cię bardzo serdecznie mamy nadzieje ze bedziesz z nami do \"końca\" 🙂 jesli o mnie osobiscie chodzi to nie pracuje odkąd sie dowiedzialam ze jestem w ciazy czyli od 5 tygodnia poprostu moja praca nie nadawala sie byla ogromnym zagrozeniem dla mnie a przedewszystkim dla dziecka i tak sobie siedze od poczatku w domku...

co do wozka to ja odkupilam jak wspominałam od kuzynki on jest czarno-\"oliwkowy\" dla chlopczyka bedzie idealnie pasowal a jesli bedzie dziewczynka to sie przyczepi czerwona wstazeczke i bedzie ok 🙂 wozek to dokładnie taki:

http://allegro.pl/4w1-espiro-atlantic-2012-gratisy-zobacz-film-i2504332967.html

ide na tv bo coś mnie muli hehe drzemka by sie przydała ale nie chce bo juz za pozno troszke i pozniej w nocy bede buszowała 🙂 do pozniej kobitki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj Sylwia 🙂 ja już też do pracy nie chodzę. Zwolnienie dostałam jakoś tydzień po tym jak się dowiedziałam o ciąży czyli po 12 tygodniu 🙂 Niestety nie mogłam pracować bo dużo czasu spędzałam na nogach i sporo dźwigania miałam.
Basiu ładny ten wózeczek. ja jeszcze trochę zacznę chyba wybierać 🙂
Co do serów to chyba sobie odpuszczę. Trochę poczytałam o tym. A ja chyba zbyt dużo ich jem. :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez juz nie chodze do pracy. Lekarka jak sie dowiedziala gdzie pracuje sama wypisala mi chorobowe, mimo iz stwierdzilam ze dobrze sie czuje. A na ostatniej wizycie powiedziala mi ze tylko w Polsce mamy tak dobrze ze mozemy cala ciaze siedziec na chorobowym 🙂 Mimo iz jestem w domu jakos mi sie nie nudzi, caly czas jest cos do zrobienia. Okropny skwar dzisiaj, u was tez? Juz nie moge sie doczekac az przyjdzie jesien i zrobi sie lepsze powietrze. Chociaz pozniej znowu musimy uwazac zeby jakiegos grypska nie zalapac.
Czy wam tez moze przybylo sporo wlosow na brzuchu? Nie wyglada to specjalnie ladnie 🙂 mam nadzieje ze po porodzie to zniknie. Nie moge sie doczekac poniedzialku zeby sie poznac w koncu plec dziecka....chociaz z tego co poczytalam, to pare z was tez mialo taka nadzieje i lekarz zepsul wam humorek.
Chcialabym pojsc z mezem na usg 3d, ale u nas lekarz przyjmuje prywatnie tylko poznym popoludniem i wieczorem,a moj maz pracuje do 22 😞 Nie wiem wiec co z tym zrobic, to samo ze szkola rodzenia....Chcialabym zeby juz byl grudzien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia hah no właśnie teraz to już tylko ciężej będzie, brzucholek coraz większy 🙂 jeszcze 4 miesiące 😆 kurcze a u Ciebie to już prawie koniec 🙃 pamiętam jak my - grudniówki zaczynałyśmy jakoś 8-9 tydzień a Ty już po 20 byłaś 😁 a teraz to w ogóle szok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ifyou no właśnie leci ten czas jak nie wiem 🙂)
Kontrolą to ja się akurat nie przejmuję. Jak na razie tylko w domu siedzę ale mimo wszystko jakbym nawet wychodziła to się tym nie martwię. Ciąża to nie choroba i wychodzić raczej można. A akurat u mnie to bym w pracy nie dała rady. Tzn może i bym dała ale dla dziecka to za dobre by nie było.
Ale mi się nudzi. Mojemu koledzy dzisiaj robią wieczór kawalerski... przynajmniej coś w tym stylu... a ja nie wiem co ze sobą zrobić. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam Brzuchalki 🙂 ale się rozpisałyście przeczytałam po krótce, jutro nadrobięw wolnej chwili 🙂
oczywiście zwróciłam uwagę na wózki...
Justa- daj znać jak wrażenia po odebraniu wózeczka, wygląda całkiem ładnie a cena naprawde konkurencyjna jak za taki zestaw, tylko żeby nie było to kosztem jakości... aaa i czy 40cm oparcie nie wydaje Ci się za małe? Sama znalazłam fany wózek Passo nie pamietam firmy ale są na allegro i wyczytałam w necie opinie, żę oparcie w spacerówce 40cm to dość krótkie i dziecko szybko wyrośnie, a mi zależy żeby posłużył jak najdłużej i nie kupować drugiej spacerówki...

Basia-89- wózeczek bardzo ładny i z tego co się orientowałam że bardzo wytrzymały i wystarcza na długo, jest na mojej liście potencjalnych wózków, jedyny minus to nie przekładane siedzisko, ale wózek jest spory i przestronny, a nie chce zeby dzidzia ,miala ciasno 🙂 a jak Ty oceniasz go na żywo? a znajoma była zadowolona z niego? jak dlugo używała?

pozdrawiam wszystkie forumowiczki i witam nowe 🙂 jutro coś naskrobię więcej bo dziś jestem wykonczona...zachciało mi się pomalować scianę w przedpokoju : 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ifyouliftmeup napisał(a):
Emilia hah no właśnie teraz to już tylko ciężej będzie, brzucholek coraz większy 🙂 jeszcze 4 miesiące 😆 kurcze a u Ciebie to już prawie koniec 🙃 pamiętam jak my - grudniówki zaczynałyśmy jakoś 8-9 tydzień a Ty już po 20 byłaś 😁 a teraz to w ogóle szok 🙂

noo kurcze zlecialo strasznie tez pamietam wasze poczatki mdosci itd a teraz juz polowa za wami sie nie obejrzycie a bedziecie oczekiwaly 😁 chcialabym zeby mala jeszcze posiedziala ze 2 tygodnie i jazda na porodowke 😁 czym dluzej dzwiga sie brzuszek tym bardziej marzy sie zeby urodzic tym bardziej jak teraz te upaly. Wy za to nie bedziecie sie meczyly bo to praktycznie zima bedzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski 😉 troche mnie tu nie bylo 😜
Nie zbyt mam sile czyta posty wszystkie, jakos sie zle czuje psychicznie i fizycznie.. jutro postaram sie nadrobic 😉
Rosnijcie zdrowo!
Witaj sylwia i emilka 😉 milo,ze kolejna mama grudniowa dolaczyla;******
ja jestem na zwolnieniu l4 z pracy do konca ciazy od maja;p czt, od 2 miesiaca ciazy mialam zagrozona i mi lekarz skierowal lezenie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
star wózeczek bardzo ładnie wygląda wizualnie i praktycznie, jest stabilny ma mocne rurki czyli stelarz porzadny, przestronny to racja sporo miejca dzidzius bedzie mial i pozniej na lato spacerowka jak sie patrzy 😉 kuzynka rodziła na poczatku grudnia tez wiec korzystala z niego nom do lata az sie cieplo nie zrobilo i kupila sobie nowy ( ale tylko dlatego ze kasy im nie brakuje) ten wozeczek jest nic nie sniszczony zadbany w ogole jak nie uzywany naprawde super polecam 😉

karolka84 zalezy co jest wpisane w punkcie gdzie sa zalecenia lekarza jesli jest 1 to lipa bo trzeba siedziec w domu bo to znaczy ze chory powinien lezec i wtedy kontrole jak najbardziej moga sie zdarzyc, ja mam od poczatku wpisana 2 czyli : chory moze chodzic... wiec spokojnie moge wyjezdzac itd 🙂

ide spac kobitki bo glowa mnie boli, ciesnienie mierzylam wysokie mam strasznie :/
do jutra kobitki 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...