Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ale mi brakowało forum i czytania postów, brzuszek jeszcze szwankuje, oby szybko im to poszło i wszystko działało jak wcześniej 😜
Anitek ale o co chodzi z tą szyjką? 🙂 to w Twoim tygodniu ciąży ile powinna mieć? Fajnie z tymi wizytami, że już wiesz kiedy będziesz mieć do końca ciąży 🙂 co do łożyska to miałam badane, ale nie pamiętam który stopień, jak wrócę do siebie to sprawdzę. Ale chyba był wynik ok bo nic gina się na temat łożyska nie odzywała 😜
Wikarynka szybko zgoda 🙂 u nas w sumie też tak jest 😁

Czekam właśnie na wiadomość od męża bo pojechał na rozmowę, mówi że już prace dostał ale teraz będzie negocjował zarobki 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 widzę że nie wiele mnie ominęło przez te cztery dni 🙂
U mnie znowu nuda rodzinka pojechała trochę było tłocznie na tych naszych niewielu metrach ale daliśmy radę, grunt że wesoło 😜
Powiem wam że krzyż mi wysiada totalnie chodzę i stękam jak stara babcia, a jak to u was wygląda ?
Anitek dobrze że masz długą szyję 🙂 u mnie jest cztery cm więc niewiele mniej 🙂
If you życzę owocnych negocjacji w takim razie 🙂

A zaręczyny ... miałam ful romantiko w plenerze z zaskoczenia... ale moja siostra maczała w tym paluchy 😁 tzn mąż ułożył scenariusz a ona mu pomogła w organizacji w każdym razie wyszło super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry.
Mnie jakiś wirus dopadł i widzę że nie mnie pierwszą. Gardlo mnie boli, nos zatkany. kaszel... no ale mam nadzieje ze szybko przejdzie;/ Jak na razie sie grzeje w łóżku, herbata, miód....Zobaczymy ;/

Widzę że mowa o zaręczynach. U mnie to w sumie byłam zadowolona, ale mimo że powiedzialam \'tak\' to nie bralam tego na powaznie. Ale chyba rok temu to jeszcze ze mnie taki dzieciak byl 🙂
W 3 rocznicę naszego związku zrobiliśmy sobie wyieczkę do Krakowa i Kopcu Kościuszki zapytał. Bez klękania i bez pierścionka... ale było cudnie. Pierścionek dopiero dostałam jak się o ciązy dowiedzieliśmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maly ma goraczka 39,7\\\\\\\'C..... a ja do tego sama z nim... nie wiem co mu jest 😞
u znajomych biegal w majtach i koszulce na ramiazkach bo oni w domu saune normalnie... 24\\\\\\\'C to bylo min a wieczorem to 26\\\\\\\'C w domu... w sypialniach to samo... nie wiem czy sie za mocno nie zgrzal przypadkiem?!
Ifyouliftmeup nie ma reguly odnosnie szyjki heh. Z Olafem mialam ok 4cm stad chyba ten szok ze juz jestem w 29tyg a tu szykjka 4,9cm heh poza tym w drugiej ciazy szyjka rowniez jest krotsza im dalej w ciazy choc oczywiscie sa wyjatki.
Fajnie ze Mezus pracke dostal 🙂 🙂 🙂 Gratulacje 🙂
Dorotex odpoczywaj teraz 🙂 fajnie ze weekend sie udal 🙂 no za duzo Cie nie ominelo tak jak i mnie heh 😉
Ania zdrowiej szybciutko 🙂 no i fajne zareczyny 😜

Jejjj Maly ale kopie... u mnie to w sumie rzadko kiedy jest godzina zebym go nie czula...nie wiem co on tam robi heh 😉
a co do ulozenia to w sumie smiesznie tak bo jak sie rozbieralam u ginka dostalam pare kopniakow w pecherz wiec myslalam ze bedzie posladkowo a tu sie okazalo chwile pozniej ze jest glowka w dol wiec chyba raczkami majsterkuje albo z glowki 😉
pytalam sie ginka jak to rozpoznac mowil ze serce dziecka slychac po pepkiem to wtedy jest ulozony glowka w dol a jak nad pepkiem to posladkowo no i przy posladkowym nie czuc kopniakow pod zebrami 😉
ale z tym biciem serca to tez mozna echo zlapac i wtedy bywa to mylne, wiec lekarz stwierdzi na 100%
Ja sobie slucham i u nas tetno czesto jest z prawej strony kolo jajnika heh 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O i znowu działa a w południe patrzałam to nie działał i nie było tych nowych postów...

mnie rozebrało totalnie gardło całe czerwone, migdały bolą że masakra cięzko przełykac sline...
wywar z rumianka i szałwi zrobiłam i bede płukać i jeszcze solą znacie jeszcze jakies sposoby na płukanie gardła w sensie czym ?

no i tyle by było jak pisałam wczesniej o zareczynach nawet nie mysle bo wiem ze to szybko nie nastapi wiec sie nie łudze i nie nastawiam... hehe

ide zrobic jesscze jedna goraca herbatke z miodem i cytrynka i siedze w szaliku :/

wizyte mam za tydzien w srode wiec wypytam w miare o wszystko a ile sie dowiem to nie wiem bo przy tym ginku to bym musiala sekretarke miec zeby szybko zapisywala zebym pozniej przeczytala i zapamietala bo on tak szybko mowi raz raz hop siup i juz wychodze z gabinetu heh

do pozniej brzuszki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia ja płukam gardło właśnie wodą z solą i psikałam sobie na noc tantum verde bo można stosować w ciąży ...widzę poprawę prawie przestało mi dokuczać , na kaszel ginka mówiła mi ze najlepiej syrop prawoślazowy i ogolnie syropki na kaszel dla dzieci ale nie używałam nic z tych rzeczy bo akurat kaszel skończył się u mnie szybciej niż się pojawił 🙂
Anitek no to masz kłopot z Olafkiem może porób mu jakieś zimne okłady na czoło.

Jakiś taki leniwy ten poniedziałek mało wpisów ...w zeszłym tygodniu to nie wyrabiałam czytać z godziny na godzinę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!

Już mam lepszy humor po spotkaniu z koleżanką i po powrocie męża z pracy. 🙂
Anitek - dzięki za ten opis dojrzałości i za wykład o szyjce. Ja się pytam gina, ale jak widać nie o to, o co trzeba. Wpisywał mi jakieś czwórki do Karty Ciąży, a ja nawet nie zastawiałam się co to. Rozumiem już, ze to szyjka. Hihihi. Natomiast on zawsze ogląda łożysko, ale nigdy mi nie mówił o dojrzałości. Z tego mam wniosek, że jest pewnie w normie. Bo jak by coś było nie tak, to na pewno by mówił.
Wsadź Olafa do łóżka i nawodnij go mocno, bo to wygląda na jakiegoś wirusa. Może rzeczywiście różnica temperatur zrobiła swoje. Ja przyjeżdżam zawsze podziębiona od rodziców, bo u nich jest chłodniej, niż u nas.
Ifyouliftmeup - gratulki serdeczne z powodu pracy! Mam nadzieję, że będzie przyjemna i zarobki dobre.
Basia - bidulko, Ty też do łóżka, ale oglądaj migdały koniecznie. Bo jeśli pojawi się na nich ropa, to nie wystarczy płukanie i psikanie, tylko trzeba antybiotyk. A co Twojego ginka, może nic mu nie mów, ale nagraj go komórką albo dyktafonem, a potem sobie odtworzysz. Ja się nie cykam, tylko robię notatki. Serio. Bo potem się nic nie pamięta.
dorotex - chyba część dziewczyn, np. Skwara i Paula jeszcze nie dotarły do działajacego serwisu. Mi zaczął działać wczoraj bodajże, ale nadal nie mam suwaczków i trochę z oporami wysyłają się posty. Mam nadzieję, ze wszystko szybko wróci do normy.

Spotkałam się dziś z koleżanką, która też jest w ciąży, dopiero weszła w II trymestr. Szkoda mi jej strasznie, bo tata dziecka chyba nie czuje odpowiedzialności za nią i za malucha. Więc będzie musiała sobie radzić sama...
Poza tym ten czas tak szybko leci, że nawet nie wiem kiedy. Muszę zrobić drugą turę zakupów rzeczy dla małej, ale to dopiero jak moja wypłata przyjdzie. Czyli za kilka dni. Dziś w Rossmanie oglądałam smoczki i butelki, ale mam wrażenie, że to wysokie ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka już drugi raz pisze tą wiadomośc bo mi nie dodało, a więc byłam u gina dzisiaj i wszytko jest ok, nasza niunia waży 1,170 kg i ma bardzo długie nogi na 30 tydzień hihi, mała modelka no i ginka powiedziała że nie da sobie ręki obciąc ale na 99% jest dziewczynka 😁 , mała modelka, ciśnienie mam nieżle od początku ciąży 100/60 ale zawsze mam takie już się do niego przyzwyczaiłam, następna wizyta za 3 tygodnie już 🙂
a my już się dawno zaręczyliśmy, bo 5 lat temu, na wieży widokowej, z pięknym pierscionkiem, było romantycznie i się nie spodziewałam wogóle , aż się nogi podemną ugieły wedy hihii świetne wspomnienia 😁 pozdrowionak idę coś zjeśc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
może któraś mamusia z forum skorzysta 🙂

Sprzedam
matę edukacyjną Fisher Price RAINFOREST, aukcja od 1zł
do tego gratisy:
-krem Nivea Baby
-termometr do wody
-śpioszki z napisem " trochę z taty, trochę z mamy, cudny dzieciak ukochany"
http://allegro.pl/mata-edukacyjna-fisher-price-rainforest-gratisy-i2681126432.html

w tym tygodniu wystawię jeszcze ubranka więc zapraszam do dodania mnie do ulubionych.
oraz do obejrzenia moje biżuterii:

http://www.garnek.pl/agabary/a

Zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justta - superaśnie, witaj w klubie na dobre! Nie dość, ze mamy ten sam termin, to jeszcze dziewuszki 🙂. Przy czym moja troszkę mniejsza chyba, ale nie jestem pewna. Teraz już na pewno 1 kg pokonała. Dowiem się więcej na następnej wizycie - 9.10. 🙂 Podziwiam, że dajesz radę z takim ciśnieniem, mi robi się słabo, gdy mam za niskie. No i fajnie, że była u Was szczypta romantyzmu. 🙂
dorotex - masz rację. Gdy Pauli już się uda podłączyć, to sobie poczytamy. Oj poczytamy! 🙂 🙂 🙂
Idę powoli do łóżeczka, jeszcze nie spać, ale poleżeć i poczytać. Jakoś słabiej się czuję. Męża zostawię na posterunku, niech sobie pracuje jeszcze, a ja do lekturki. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry Wieczór kobitki 😉

płukałam gardło woda z solą (coś okropnego) :/ ale dałam rade a jak szczypałooo :/ później szałwią i rumiankiem wypiłam 2 herbatki z cytryna i miodem i mleko z miodem... jest lepiej tzn te migdały juz nie takie ostre ylko złagodzone... ide ogladac tv i zrobie sobie herbatke jeszcze jedna miedzy czasie albo mleczko z czosnkiem 🙂 odezwe sie jeszcze pozniej 🙂

a paula mi pisała ze dalej jej brzuszek nie działa wiec nie wiem co jest z tym wszystkim :/

lecee brzuszki do pozniej 🙂 :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wieczór Brzuszki 😉

dorotex nie no ja nic nie pije zeby nie było heheh :P tylko płucze co chwile na zmiane woda z sola, rumiankiem i szałwią... nie chce zachwalac ale czuje juz ze łagodniejszy ten ból i mniej drażni jak wcześniej pisałam...

poszperam troszke w netku i uciekam spac 😉

aha dziewczyny bylam ostatnio u kuzyna ponad 30 ma grubo i gadałam z jego zonka tak o ciazy itd i mowila ze lekarz jej wyliczyl na poczatek miesiaca no nie wiem ktorego dokładnie a wlasnie kuzyn ze nie ma bata ze nie urodzi wtedy tylko ok 20... bo wie kiedy sie kochali ze tak powiem no i lekarz omylny był a kuzyn wyliczyl z dokladnoscia 3 dni heh 😁 wiec jesli tak to ma byc to ja z grudnia nie bede tylko z poczatku stycznia heh ale to roznie bywa 2 tyg w ta 2 w ta moze byc... moje dwie kolezanki urodziły ok tygodnia temu jedna w przeddzien daty zapowiedzianej przez lekarza a druga miala niedonoscic przez duuuza nagwage przed ciaza i w trakcie a przenosila o kilka dni i miala cesarke heh wiec naprawde roznie to moze byc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Nie wiem czy też tak macie, ale ja bym tylko spała i spała. Normalna śpiączka nie wiadomo skąd. Mam nadzieję, że to mi przejdzie.
Basia - co Ty piszesz, że koleżanka miała nie donosić z powodu dużej nadwagi. Mi nic ginek nie mówił o przedwczesnym porodzie. Zestresowałam się. Mam nadzieję, ze to chodzi może o tydzień wcześniej, a nie np. miesiąc...
Paula, Skwara - gdzie jesteście, wracajcie do nas. 🙂
Biorę się dziewuszki za sprzątanie, ale jestem tak śnięta, że sobie nie wyobrażacie. Mierzyłam ciśnienie i jest w normie, więc już sama nie wiem co to. No nic, do roboty!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 😉 pospałam sobie dzis, bo mowie nie bede sie zrwac jeszcze jak chora jestem to tymbardziej.... wstalam i co gardło jak nowe 😁 ale wczoraj wieczorem to myslalam ze nie zdarze do kibelka po tych specyfikach hahaha, dla pewnosci bede jeszcze dzis płukała gardełko i piła te cuda 😁

wikarynka ja mam tak samo ciagle bym spała, wiecznie nie wyspana itd no masakra chodze taka przymulona jak bym nie wiadomo co zrobila i bykla zmeczona albo w ogole nie spala... a z ta kolezanka no to tak ginek jej powiedzial ze z jej nadwaga moze nie donosic do terminu ale nie wiem o jaki odstep czasu od planowanego porodu chodzilo... z tym ze ona niziutka a wazyła grybo ponad 100kg , do 120 na pewno dobiła w ciazy jak nie wiecej, wygladala jak kula dosłownie ... nie stresuj i nie martw sie na zapas bo nie ma czym 😉 widzisz ona przenosila ciaze tak o 2-3 dni ale jednak i w koncu zglosila sie na porodowke tak jak jej lekarz kazał ze jak nie urodzi w terminie to ma sie zglosic no i zrobili jej cesarke, ale córa tez ponad 4 kg 😁

dzis czeka mnie sprzatanie w szafach 😮 😮 😮juz to czuje... wszystko do kartonow pojdzie bo nie bede trzymala rzeczy ktore sa teraz na mnie za małe i nie wiadomo kiedy beda dobre... wiec czyściocha kompletnego zrobie 😁

teraz pije sobie po malutku kawusie zajadam sie ciasteczkami i szperam po netku 😉

miłego dzionka brzuszki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja ogolnie dobrze sie czuje tylko czuje ze cos w tym gardełku jeszcze jest... aaale teraz juz bede wiedziala co zrobic jak zatwardzenie min dopadnie hahaaha nie zaszkodzi a pomoze i zdrowiu i wydaleniu 😁 hahahaah 🙃 🙃 🙃 jakie ja głupoty pisze ale prawdaaa 😜 😜 😜 ide płukać sola gardło bleeeeeeee :/ i pozniej obudze mojego ksieciunia hahahaha i sprzatanie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...