Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
nooo własnie miałam pisac jeszcze co do imion to mojemu tesciowi tez nie podoba sie Patrycja 😮bo mowi ze za ciezkie czy cos 🤨 🤨 🤨 ale ja mu od razu powiedzialam ze nie ze ładne nam sie podoba i takie bedzie i koniec 🙃 🙃 🙃 no i spokoj a jak zaczyna to mowie krotko ze juz cos na ten temat mowilam i cisza... 🙃 🙃 🙃

sylwester hahaha kto wie czy ja go na porodowce nie spedze razem z emlika bo tez ma termin na koniec grudnia hahaha 😁 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Basia fasolka mmmm tez bym zjadla!!!! musze ugotowac 🙂
A za bulke wrrrrrrr jak moglas 😜
Ja wlasnie zjadlam tosta z irlandzkiego gniota 😉 tego chleba nie da sie inaczej zjesc tylko tostowany 😜
Co do imion racja dobrze powiedzialas 😁 U mnie w sumie nikt sie nie burzy jakos specjalnie zreszta jak wymienialam imiona to aby Mama mowila ze to dziwne a to srednie itd. ale pozniej jak powiedzialam Nicholas to im sie tez bardzo spodobalo 🙂
Ja sie zbiore zaraz z Olafkiem do kulkolandi bo pogoda srednia slonce gdzies tam niesmialo wychodzi, ale jest zimno. Po kulkolandi wlecimy moze na plac zabaw taki na powietrzu 🙂 sie zobaczy jak Olaf z silami 😉 Pozniej zakupki i obiad musze robic 😜
Pranko sie wlasnie skonczylo wiec tez ide powiesic 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia ja też nie mam jeszcze regularnych ruchów ze po np 10 na godzinę. Ale wazne ze czuje ze maluch jest i chyba jest mu dobrze. 🙂 Raczej nie ma sie czym martwic,suwaczki to chyba sa po to zeby wszytsko nam przyblizyc a nie dokladnie przekazać.

Dziewczyny no u mnie raczej niespodzianka bedzie. No a co do imienia to wybraliśmy że albo Tomuś, albo Kornelia. Mimo wszystko i tak jakoś ostatnio czuje ze chlopak- chociaz nie wiem czy nie dlatego ze sie po prostu przyzwyczailam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haha widze dzis wszystkie aktywne bardzo dobrze 😉

No wiem,ze jestem inna jak z R jestem 'w zgodzie' 🙂 🙂 🙂 oby sie to utrzymalo do konca mojej ciazy i oczywiscie zycia... 🙂 🤪 🤪 🤪 moze sie uda...
Dzis mi napisal SMS.. uwagaa 🤪 🤪 😮 😮 😮

' Kocham Cię nad zycie.. zareczyny juz niedlugo, szykuj sie malenka..;D 😘 '
czaicie 😮 😮 traalalalalalalal 😮 juz w ogole w sozku jestem... 😲 😲 OMG!
Wczoraj mowilam ze chce sie zareczyc ale jesli sie rozstaniemy to nie ma powrotu-chlopak przemyslal chyba.. uffff 😆 😆

Sprzatam laski wiecie jaki mam syff.. to masakra.. kurzu pelno.. az nie moge patrzec.. Dzis nie zrobie wszystkiego bo nie mam tyle sil... podziele na strefy hahaha 😆 😆

Spadam ogarniac.. 3majcie sie i milego dnia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!
Basiu ja juz przerobilam dwa lata temu sylwestra w szpitalu (bo Dominis jest z 30 grudnia) 🙂
gdybym miala wybierac to juz lepiej byc w szpitalu wlasnie w sylwestra niz w Wigilie i Boze Narodzenie 🙂
A u mnie, no coz, jakos znowu spadek humoru, to chyba ta jesienna pogoda za oknem tak mnie negatywnie nastraja, jakos z niczego nie umiem sie cieszyc...Caly dzien siedze tylko z synkiem, maz wraca wieczorami z pracy, ja po calym dniu jestem zmeczona, nic mi sie nie chce, nawet nie mam ochoty na ....no wiecie 🙂 Moje libido spadlo do zera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!MASAKRA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula no jakie dobre wiesci 🙂 🙂 🙂 ciekawa jestem jak Ci zaporponuje 😁 czekamy na relacje 😜
Ania bedziesz miala jeszcze usg wiec moze uda Ci sie wtedy cos dowiedziec 🙂
Imie Kornelia bardzo ladne 🙂
Justyna wiem co czujesz heh... Ja tez non stop sama z Olafem do popoludnia badz wieczora... a ostatnie 9miesiecy (nie liczac weekendow i moze 2tyg razem do kupy wzietych) sama z Olafem od poniedzialku do piatku bo Maz na wyjezdzie pracuje...
Najgorsze to to ze w poniedzialek znow jedzie a ja niestety coraz ciezej sie czuje...i sama z Olafem 5dni chyba padne na cyce...
Tak to kobiety maja przechlapane niestety 😞 czekam ciepliwie az dzieciaczki troszke podrosna i mam nadzieje ze wroce co starej siebie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek, dzięki. Imię i tak ostatecznie mąż wybrał więc dla niego wszytskie pochwały jak na razie idą. Co do zmęczenia to przez ostatnie kilka dni cię w zupełności rozumiem. I jeszcze trochę tak będzie bo siotrę mam u siebie na jakiś czas. Nie ywobrazam sobie jakby tak mialo bycnon stop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula - uuuuu, super! Wstępne gratulki i dawaj znać dalej. 🙂
Justynakreft - to aura taka. Jednym odzywają się wrzody, a innym humor leci w dół. Jedno i drugie niezbyt ciekawe. Może spróbuj się trochę porozpieszczać - jakiś film, coś dobrego do jedzenia, kosmetyki, wyjście? Czasem na chwilę, ale skutkuje.
Chyba jednak za daleko nie pojedziemy (pertraktowalismy przez telefon), bo jakoś mnie nie ciągnie. Ale za miasto na jakiś wypad-spacerek na pewno. 🙂 Mam taką fazę gniazdowania - nie potrafię tego wytłumaczyć, ale najchętniej chodziłabym oglądała meble, wybierała rzeczy dla dziecka, mościła miejsce w komodzie. To chyba natura! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe Wikarynka, rzeczywiście cię wicie gniazdka dopadło 😁 mi już odeszło lol 🙂 i koniecznie się gdzieś z mężem wybierzcie póki macie okazję 🙂 🙂 🙂 nam babka w banku powiedziała że się składa wniosek i oni wtedy wyliczają wysokośc kredytu jaką moga udzielić i na ile lat. My chcemy 70 tysięcy więc problemów nie będzie. Tylko właśńie kazał nam się z tym wnioskiem spieszyć do końca roku jesli chcemy odsetki w prezencie przez 8 lat 🙂 Niestety pan Tusk pozbawia nas wszystkiego co dobre i pomocne, ale i bez tego trzeba jakos żyć. Mam nadzieję, że wam sie plany spełnią i nie pozbędą się męża w pracy.
Paula, ale super!!!! Mam nadzieję, że szybko to nastąpi 😁 i że zmieni wasze życie na lepsze 🙂 i że się R postara przy oświadczaniu, bo to bardzo miłe 🙂 mój mi przyniósł pierścionek i kwiatki i powiedział: "masz" haha z tym że my od ślubu zaczynaliśmy, więc oświadczyny dla formalności były.
Justynakreft, moim zdaniem to tez przez pogodę i chyba wszystkich chandra bierze. Na początku trochę zazdrościłam tobie i Anicie, że macie dzieciaczki i możecie się nimi zając i jakoś czas wam leci. Ale teraz jak jest coraz ciężej z brzuchami to współczuję! A może mama albo teściowa ci Dominisia wezmą na dzień, czy chociaż parę godzinek???
Anitek, ten Olaf to ma z tobą dobrze 😁 kulkolandia, plac zabaw 😁 raj dla dziciaków 😁 musi być cieżko tak rzadko się z mężem widywać, oby mnie to nie spotkało! Chociaż i tak z moim się widzimy tylko rano na chwilę i wieczorem w łóżku i cały dzień oddzielnie. Ale to zawsze chociaż w nocy razem 🙂 😉 🙂

Co do sylwestra to tez planuję się wybrać 😁 oczywiście jeśli urodze na początku grudnia, albo na końcu listopada 😁 tylko zastanawiam się jak to zrobić z karmieniem, bo skoro cycem zamierzam, to co mam wracać co pare godzin na karmienie? Czy jak?
Zdjęcie wrzucę jak mówiłam wieczorem, bo nie mam go przy sobie na razie. Ale mój mężuś jaki zadowolony że synek podobny do tatusia 😁 aż miło 😁
I tez mi się hardkor szykuje jutro bo teściowie przyjeżdżają do nas świętować urodziny teścia i na obiedzie będą, a i potem siostra męża ma przyjechać, więc będzie zapierdziel. Ale po tym jak mnie ostatnio wkurzyła to zamierzam się popisac kulinarnie żeby spuchła z zazdrości, bo ona ma dwie lewe do gotowania i pieczenia 😁 ja jej pokażę 😁 😁 😁 😁
I tak o imionach piszecie to u mnie problemu nie było z akceptacją 🙂 my juz od jakichś 6 lat mówiliśmy zawsze o Franku no i los nam Franka dał i cały świat się może sprzeciwiać a będzie Franek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj mnie tu nie było i jest tyle stron, że musiałabym siedzieć nad tym godzinę żeby się wczuć w wątek 😁 Nadrobiłam z grubsza tylko 😜
Skwara ale fajnie, oo i maluch duży 😁 a Ty chcesz cc czy sn? 🙂 No a ja termin mam z usg na 29 listopad, a moja wcale duża nie jest, to nie wiem jak oni to liczą 😜
Paula to jeszcze nie gratuluję ale trzymam kciuki za was i ten wyjątkowy dzień 🙂 . Ciekawe kiedy się oświadczy 😁 moja koleżanka miałam niespodziankę na porodówce 😁
Wikarynka dobrze, że ciśnienie w porządku 🙂 przecież nie mogło być inaczej!

Co do Sylwestra to malucha już będę miała na pewno przy sobie 😁 aaa no i myślę, że jakieś piwko albo winko się trzaśnie na spokojnie z mężem 🙃 . Mieliśmy w tamtym roku iść na zabawę, ale mnie przekupił, że za rok 😮 no to teraz ani tyle nie wyjdziemy z domu. Będziemy \'imprezować\' z Alą zmieniając jej pieluchy 😁

A ja Wczoraj do wyprawki dla dzidzi zamówiłam materacyk do łóżeczka 😁 i laktator 🙂 . Zostały mi tylko drobiazgi z apteki, pampersy i chusteczki nawilżane 🙂 chyba, że o czymś jeszcze nie wiem 😁 ale z tego co czytałam na kilkunastu stronach o wyprawce, to wszystko co potrzebne mam 🙂

Kiedyś wspominałam, że mąż szuka lepiej płatnej pracy i w końcu się odezwali, bo już od miesiąca coś wysyła 🙂 jedzie na rozmowę aż do Warszawy w poniedziałek 🙂 oby tylko go wzięli 😁

Co do imion to też nie ma co patrzeć na innych 🙂 chociaż u mnie problemów nikt nie robił, a bo by tylko ktoś spróbował 😜 Alicja już mieliśmy wybrane jakoś od 7 albo 8 tygodnia ciąży 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka, a z tymi lekarzami to ile razy ja byłam prywatnie to niby mili byli ale jakoś tak bez szału, żebym aż taka zachwycona wychodziła to nie powiem. A na NFZ, to masz szczęście rzeczywiście, albo może i tak konkurencja ama wplyw, w moich okolicach - żal, sami jacyś wredni ludzie 😞 ale juz sobie obiecałam że jak będę w ciązy z nowu to będe odkładała pieniądze i pójdę rodzić do tek kliniki gdzie byłam, w ludzkich warunkach!!!!
Fajnie z ta paczką, niestety ten sprzedawca nie ma rzeczy których potrzebuję...znalazłam jakiegos innego ale teraz za pobraniem biorę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ooo jaka cisza... 😆 moj poszedł do roboty na popoludnie a ja zajadam sie sliwkamiii 🤪 🤪 🤪 jakie pyszne mmmmmmmm 😜 😜 😜 a do tego mam zatwardzenie :/ wiec mam nadzieje ze sliweczki pomoga 😁 staram sie nie myslec negatywnie o tych kopniaczkach bo jednak czasami lekko kopnie niunia ale tak nisko ze szok praktycznie nad samym wzgórkiem no w sesnie nad pityna hehe lekko powyzej tego załamania miedzy pipka a brzuchem, moze sie juz przekrecila glowka w dol i raczka nam wierzga delikatnie ? staram sie byc spokojna i jakos przetrzymac te 2 tyg do nastepnej wizyty... zupelnie nie mam planow ja reszte dnia :/ 🥴 🥴 🥴 co by tu robic hmmmm jakies zajecie trzeba wynalesc... ale pierwsze co zrobie to chyba sie poloze na godzinke wtedy pewnie bede miala wiecej sil na cokolwiek 🙃

Paula congratulations hehehehe 😁 moj tez mi kiedys pisal o zareczynach ale dupa z tego wyszla hehe noo bo nie jestesmy malzenstwem, bo ktoras tam pisala do mnie ze mezus, nie nie heheh slubu to i sama teraz bym nie planowala predzej jak za 2 lata conajmniej a zareczyny to nie powiem ze chcialabym byc chociaz ta narzeczona ale to juz nie w mojej glowie wiec sonbie poczekam pewnie bo moj to biadoli na okraglo ze to pieniedzy trzeba itd itd wiec luzz nie łudze sie 😁

skwara pokaz szwagierce kto tu rzadzi w garach hahahha 🙃 🙃 🙃 i co potrafisz w przeciwienstwie do nie j 😁 😜 😜 😜

justynakreft moje libido to tez spadlo do zera 😲 😲 😲 masakra jakas na nic ni emam ochoty heheh : Dmam nadzieje ze to minie :P

Kornelia bardzo ładne imie tez chcialam tak dac ale moj sie sprzeciwil hehe :P

ifyou gratulacje dla meza oby ta praca wypalila 🙃 🙃 🙃 😉 😉 😉 my imie tez wybralismy imie bardzo szybko kazdy sie dziwil ze tak szybko... ale co tam bedzie Pati i juz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia, dziewczyny pouciekały i ciiiisza 🙂 nie przejmuj sie tymi kopniakami! Ja też gdzieś czytałam że to trzeba liczyć ruchy akurat jak się maluch rusza. A może twoja ma leniwy dzień 😁 albo dni 😁 ciesz się bo po porodzie też będzie grzeczna - tak często mówią, że jak w brzuchu tak i po porodzie 🙂
Przyznam szczerze że ja też myślałam, że masz męza:P ale to mieszkacie razem? Chyba tak skoro mu obiadki gotujesz?:P
Ifyou, wolę sn, ale czy ja mam na to wpływ 😁 będzie co będzie 🙂 super, że z tą robotą coś się rusza! Z tym, że te rozmowy kwalifikacyjne też nie dają gwarancji zatrudnienia....ja tez byłam na milionie takich i nic na czym mi zależało nie dosżło do skutku 😞 ale trzymam za was kciuki 🙂 a w razie jak by dostał tę pracę to w warszawie będzie pracował? I się będziecie przprowadzać? Jak ci dobrze, że już tylko takie drobiazgi zostały! Ja cały czas chcę kupić, ale jak liczę ile to kasy razem wychodzi, to cały czas to odkładam! Ale chyba muszę w końcu podjąc męską decyzję! (swoją drogą, dlaczego to się mówi męską? że baby tak nie umieją? hę? :angry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyouliftmeup - trzymam bardzo mocno kciuki za nową pracę Twojego męża. Mam nadzieję, ze się dobrze ułoży. 🙂
Skwara - myślę, ze taką kwotę kredytu dostaniecie bez problemu. No cóż, my byśmy potrzebowali na to nowe mieszkanie 250 tysięcy. Nie wiem czy to jes realne, ale chociaż część kwoty by nas ratowała. Chcę w ten weekend porozmawiać z mężem, co o tym myśli. Wstępnie w banku pytałam kiedyś o kredyt, ale taki zwyczajny. Powiedzieli mi, że z racji wieku męża daliby na 17 lat. Zawsze coś. Zobaczymy. 🙂
A z tymi lekarzami, wiesz, mi się jednak wydaje, ze to kwestia konkurencji. W Szczecinie i okolicach jest takie wysycenie, że lekarze wyjeżdzają za granicę albo na południe Polski, bo tu nie mają już gdzie się zaczepić. No ale to dlatego, ze jest Akademia Medyczna na miejscu. Większość lekarzy jest miła, uprzejma, bo nawet jeśli pracują na NFZ, to wiedzą, ze zaraz będzie ktoś młodszy albo lepszy, kto może ich przebić. Ja sobie tak to tłumaczę i chyba tak jest.
Basia - na zaparcie najlepsze są śliwki suszone. Mają wszystko skondensowane 🙂. Generalnie pestkowce są dobre - może masz jakieś wisienki, jabłka - to też powinny być ok. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka, masz rację, to chyba rzeczywiście dlatego 😁 od razu mi weselej 😁 a wystarczy tor myślenia zmienić hahaha 😁
To po prostu może weźcie tyle ile wam dadzą i też tak żeby was było stac na tę miesięczną opłatę? Bo teraz często ludzie tak robią że biorą kredyt na nowe, a jak stare sprzedadzą to spłacają kredyt i z bańki 🙂 bo jak się spłaca więszką kwotę niż ustalona rata to odsetki wychodzą kilka razy mniejsze, więc warto myślę 🙂 a mieszkanie to myślę, że prędzej czy później uda wam się sprzedać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia, śliwki dobre na zaparcia, ale otręby pszenne mają największą zawartośc blonnika w 100g bo aż 42g, więc jak zjesz nawet 50g to pomoże 🙂 mi pomagało 🙂 sa też takie błonniki które wyglądają jak otręby ale są z innych roślin i wtedy w nich jest 100g błonnika na 100gr produktu więc i wydajne i skuteczne 🙂 ja np używam takiego: błonnik i jest mega zajebisty 😁 cena wysoka, wiem ale biorąc jedna łyżeczkę dziennie starcza na 2,3 misiące 🙂
O, a jak dostaniesz w sklepie otręby kukurydziane to one mają 82g błonnika na 100g więc tez sie opłaca, ale ciężko je dostać, przynajmniej u mnie w sklepach


I co? Wpierdzielam cheetosy serowe 😁 mniam hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara - hahaha, dobrze, że Twój mąż nie widzi, co wcinasz gdy go nie ma! 😁 😁 Dzięki za radę, kombinuję właśnie tak, jak sugerujesz. Gdybyśmy dostali np. 150 tys. (bo chyba ma tyle mamy maks. szansę), to wtedy wpłacilibyśmy tę kwotę na nowe mieszkanie i jakoś wybłagali wpłatę reszty później, a w międzyczasie nadal sprzedawali stare mieszkanie. Za nowe musimy zapłacić do końca tego roku. Po rozmowie z developerem wiem, ze można pisać podanie o zmianę terminu zapłaty, np. o miesiąc, może dwa. Więc zawsze byłoby to więcej na sprzedaż mieszkania. Zapłacilibyśmy resztę kwoty za nowe, a pozostałą kasą spłacili kredyt.
Muszę teraz pogadać o tym na spokojnie z mężem, bo w sumie ciągle nie ma czasu, żeby to omówić. Na wszelki wypadek zacznę przygotowywać papiery od przyszłego tygodnia.

W aneksie kuchennym mamy 3 halogenki do oświetlenia. Jeden padł dawno temu, a teraz przychodzę zakupami i ... padł drugi. Został jeden i jest prawie ciemno. Mam chyba zadanie dla meża na weekend! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj, dobrze 🙂 chociaż jak jestem w ciązy to trochę pobłażliwiej patrzy na moje smaki 🙂
Dobrze by tez było jak by udało wam się to mieszkanie w tym roku sprzedać, skoro od nowego prognozy są trochę gorsze....a tamci ludzie co ostatnio oglądali już sie nie odezwali? I teściowa jeszcze w nim mieszka? A to, które chcecie kupić jest nowe czy z rynku wtórnego? Jak czytam o developerze to wydaje mi sie że nowe? A od developera to nie są przypadkiem droższe mieszkania????
te halogenki są dobre, dopóki nie trzeba wymienić żarówki 😁 u mnie mamy ten sam problem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak sobie myślę o tym naszym salonie masażu i w moim mieście (10 tys ludzi) to jest to chyba pomyłka...ludzie są tak zawistni że zamiast sie cieszyć że mają się gdzie na masaż wybrać, to jęcza i narzekają, że drogo kiedy np. masaż klasyczny kręgosłupa kosztuje 40zł. Paranoja, juz mnie wkurza słuchanie takich głupot...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...