Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzien Dobry
My wczoraj na zakupach kilka godzin i padlam po powrocie. Tak mnie krocze i kosc ogonowa bolala ze hej!
Pogoda dzis niestety lipna a szkoda, wczoraj bylo pieknie!
Wikarynka nie martw sie na pewno Wam sie krzywda nie stanie!Nawet jak dzidzi sie male urodzi to dojdzie do siebie po porodzie 🙂
Fajnie ze pojechaliscie nad morze odpoczac troche 🙂
Basia dobrze ze juz sie nie zdarzylo to plamienie. Co do tego ze sie zdarza okolo okresu to gdzies czytalam co nie zmienia faktu ze jest wszedzie zmianka ze nie nalezy tego lekcewazyc. Wiec jak sie zdarzy jeszcze to moze podjedz? bo to naprawde moze byc szyjka... a to nie pora na rozwieranie sie.
Biologia ja odkad jestem na potrojnym zelazie nie mam problemu! jestem w szoku bo myslalam ze wtedy to juz wogole nie pojde a tu odwrotnosc wrecz i czesciej mam biegunke anizeli zaparcia wiec i hemoroidow tak nie czuje. Kiedy masz kolejna wizyte???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
basia chyba ze tak. ale ja i tak bym pojechala do szpitala hehe albo do swojego lekarza dryndala juz o rade. W sumie ja dobrze ze pojechalam do szpitala. Wykryli mi cukrzyce ciazowa. Dodatkowo wiem jak jest maly ulozony i ze mialam skurcze. Pewnie bym normalnie uwazala,ze to nic zlego ze sie napina brzuch i ze boli calymi dniami. 3maj sie i oszczedzaj!
preverete dzieki za mile slowa otuchy, nom musze sie trzymac, nogi mam twardo scisniete;p nie dam wyjsc mu wczesniej niz 38tydzien;p;p
wikarynka ja tez hehe jak spie czuje ze jestem mniej spuchnieta i bez obrzekow. Widocznie sen odpoczynek byl mi potrzebny 😉 Dzis barszczyk bialy na obiadek w szpitalu i jakies tam miesko i buraki;D uwielbiam je na szczescie 😉 Ale babcinka przyjedzie z rosolkiem 😁 😁 mniamii 😁

Niedzielna nuda w szpitalu,bo ani chodzic ani nic.. tylko lozko i za potrzebą.. Plecy bolą, ale odpoczelam i mam nadzieje,ze mi to lepiej zrobi. Mam troche do ogarniecia w domu, tzn wyprac ciuchy swoje i wyprasowac 😉 wniesc je na mieszkanie.. poukładac je.. Malego ciuszki przewiesc, koldre itp 😉 kurtke wyprac.. tak sie mowi, ale no troche mam do ogarniecia 😉 I wybiore te ciuchy na czas do porodu, reszte zostawiam u mamy. Zreszta ja bede miala zakaz wychodzenia pewnie i tylko lezenie wpisane po tym wszystkim.
Dzis R idzie odebrac klucze od kolesia 🙃 😆 😆 ciesze sie bardzoo!
Powoli juz mozna sie ladowac 😁 😁 mam nadzieje,ze razem z chlopakami ogarnnie co nie co 😁 😁
Nie moge sie doczekac laski!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 jestem szczesliwa.. i mam nadzieje,ze w zwiazku tez mi sie ulozy.
Skurczy nie mam, ktg nie pokazuje nic 😉 mam nacisk na pochwe od srodka na pachwiny i sciany pochwy ale powiedzial lekarz ze to normalne. Waga dziecka tez jest duza. A on moze poprostu uciska nozka badz czyms. Albo proboje sie obrocic glowka,ale nie moze. Bede miala usg jutro z rana i badanie i Dooplera i bede wiedziec czy wybywam do domu, czy tez zostaje tutaj daleeeeej gnijac w lozkuu szpitalnym... 🙃 😮 😲 🤔 🤔 🤔 hmm OMG!
Spadam dalej lezec, czekam na babcinke, a pozniej wizyta mojego R 😁 😁

3majcie sie dziewczyny, rosnijcie zdrowo! Wbije sie w tematy jak wyjde juz na prostą tzn na mieszkanko 😉 wtedy bede lezala i tylko z wami pisala.. 😘 😘 milej niedzieli 😘 😘 byee 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dziewczyny chyba jednak wybiore sie do tego szpitala... ale to jak juz to jutro z rana... cos mnie glowa zaczela bolec ja mierze ciesnienie a tu 145 na 80 puls 115 te wysokie za wysokie bo tak to ok puls od zawsze amm nie mniej niz 100 ale jakos duszno mi sie zaczelo robic i takie jakby hmmm nie wiem jak to nazwac bo zawroty to raczej nie byly tylko siedzialam na fotelu i tak mi sie obraz tracil nie moglam sie skupic tylko tak sie tracilam :/ no i zjadlam obiad i niby lepiej sie czuje tylko brzuch mnie pobolewa zaraz sie poloze i przespie moze lepiej bnede sie czula a jak sie nic nie zmieni to jak pisalam jutro z rana pojade do szpitala...

Nie mam siły odpisywac napisze pozniej jak sie czuje itd

Trzymajcie sie kobitki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki! Ja wlasnie zjadlam z Dominisiem obiadek a teraz odpoczywamy, rano pojechalalm z nim do marketu pochodzic i po sklepach, chcialam mu kupic w C&A fane spodnie, ale nie bylo rozmiaru 😞
Teraz czekam na rodzicow i siostre bo maja na kawke wpasc 🙂 takze dzien mi zleci. Pogoda u nas jako taka, raz deszczyk raz sloneczko 🙂
Basia a ta posciel super, ale strasznie duzy wybor maa sama nie wiedzialabym jaka wybrac 🙂 Napisze potem !!! PA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie snieg już od piątku....wczoraj jak wyglądałam wieczorem przez okno to jak zimą - taka warstwa spadła....
Mi też własnie lepiej jak sobie poleżę i odpocznę 🙂 ale to własnie jak z nocy wstaję to mam delikatnie spuchnięte palce u rąk i nóg, ale na szczęście potem schodzi.

Wikarynka, fajnie wam nas morzem 😁 też bym się chętnie wybrała 😁 a dzidzi to rzeczywiśćie nieważne jak małe się urodzi jesli będzie zdrowe 😉
Anitek, też jak się nałażę to mine tak boli....rzeczywiśćie łączmy się w bólu!
Basia, to coś rzeczywiście ci się dzieje, bo w sumie to takie jakies dziwne objawy.....
Biologia, ja tez już bym chciała urodzić i se mówie że jak będzie 37 tydzień to będę biegać skakać itd żeby mały już zechciał wyjść 😁 i ja to zamierzam dziecko od razu w pościeli kłaść. Nie spotkałam się w sumie z tym żeby takie dzieciaczki w łóżeczku w rożku trzymać, a nie w pościeli. Chyba co kraj to obyczaj 🙂
Paula, ja bym tak chciała musieć leżeć 😁 dobrze że wszystko w porządku i miejmy nadzieję że Dawidek jeszcze praę tygodni poczeka 🙂
Justynakreft, ja też tak mam że jak chcę cos kupić bo mi się podoba to się okazuje że nie ma rozmiaru...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz po wizycie rodzicow i cale szczescie bo mi troche na nerwach grali, no ale coz, jak to rodzice......Jest dopiero 16 a Dominis juz zmeczony bo spal dzisiaj tylko dobre pol godzinki przed poludniem, musze go jakos do 19 przetrzymac....Wieczorem jeszcze napisze brzuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia - nie lekceważ ciśnienia i złego samopoczucia. Trzeba do tego podchodzić dosyć poważnie. Rzeczywiście teraz się połóż, ale zmierz potem jeszcze i sprawdź czy się obniżyło.
justynakreft - człowiek odzwyczaja się od rodziców i potem trudno przyzwyczaja, gdy się spędza razem wiecej czasu. 😉 Spróbuj może jednak delikatnie zasugerować mamie, żeby pomogła przy Dominisiu po Twoim porodzie. Zobaczysz jak zareaguje.
biologiaa - tabletki tabletkami, ale może czopki. Ten cały Posterisan albo Proctoglyvenol. Jakoś musisz się ratować.
Anitek - co tam nakupowałaś fajowego? Raczej sprawunki do domu? Bo chyba jeszcze nie miałaś baby shower i nie dokupujesz dla małego?
skwara - też sobie powtarzam, ze córa może być malutka, byleby się rozwijała potem dobrze. Martwię się tylko, czy jej słaby wzrost nie jest już objawem jakiejś choroby. No mam nadzieję, że nie i trzymam kciuki za jej zdrówko. 🙂
Wróciliśmy sobie dopiero z mężem ze spacerku. Poszliśmy do kościoła na 12, potem trochę chodzenia, obiad, chodzenie, deser, chodzenie i powrót. Pokręcimy się, popakujemy i uciekamy z powrotem, bo przez zmianę czasu zaraz będzie ciemno. Odezwę się do was już z domciu. Pa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka trzymam kciuki żeby malutka była choćby w tej najniższej normie 🙂 i nie musieli jej wcześniej wyciągać z brzusia.
Perverte ja też się pożegnałam z obrączką i pierścionkiem jakieś 2 miesiące temu 😜 a co do puchnięcia to widzę po stopach, odbite gumki skarpetek i palce takie napęczniałe 😮
Paula powodzenia jutro na badaniach 🙂 i żeby się okazało że wszystko ok i wyjdziesz 🙂 tylko potem się nie przeciążaj i nie rób wszystkiego na raz kobito!
Basia może lepiej dziś pojedź do szpitala bo takie objawy nie wróżą na pewno nic dobrego, z tego co piszesz to wygląda na coś poważnego, oby tylko nie zatrucie ciążowe 😞
Biologia też tak mam, chciałabym żeby zleciało szybciej i mieć z głowy te dolegliwości..
Skwara u mnie też śnieżek od piątku, ale dziś trochę więcej 😁 aż się zdziwiłam co tak jasność biła przez rolety, odsłaniam a tu śnieg 😜

My wczoraj pochodziliśmy po sklepach, pokupiłam trochę kosmetyków do torby szpitalnej 😜 żeby potem w ostatniej chwili nie zgarniać past, szamponów itp, wole mieć to spakowane potem i tak się zużyje 🙂 . Kupiliśmy też octenisept i bepanthen, no i pampersy, chusteczki i proszek dzidziuś jednak się zdecydowałam kupić 🙂 więc w sumie dla malutkiej wszystko mam. Potem to już na bieżąco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello Kobitki

Przespałam sie od 14 do 16 wstalam i mowie o nie jeszcze godzina, i tak wstałam po 17...
Ciśnienie mierzyłam mam 137na85 puls 101 ale czuje sie dobrze... z reguły zawsze miałam naprawde wysokie ciesnienie i nic mi nie bylo dobrze sie czułam... nic mnie jak na razie nie boli poza tym ze odczuwam brzuszek, nie tyle boli ale tak hmmm no czuje ze jest nie wiem jak to opisac... no i plamienia zadnego na razie nie mam ...

ide cos zjesc bo na obiad zjadlam dosłownie 2 ziemniaczki i pol kotelcika jak dziecko nie mialam apetytu :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc brzucholki 😘

ale ja sie obijam cały weekend.. musze sie zregenerować przed jutrem.. wielka chwila prawdy z tym moim ciśnieniem.. mam dziwne objawy.. nie wiem jeszcze co to ale chyba to cisnienie.. leżac czy siedzac w jednym momercie dostaje rumieńcy na twarzy i serducho bije jak oszalałe a po 2 minutach jakby wszytsko znikło.. ehh
Jutro z rana mam mierzenie cisnienia w przychodni jak bedzie za wysokie sprawdza jeszcze raz popoludniu. a Potem podejma środki. mam nadzieje ze bedzie ok..

Ide sie polożyc..jutro was poczytam zobacze co ciekawego piszecie ale teraz to ja ide sie położyć.
3mcie sie dziewuchy : 😘 i trzymajcie kciuki zeby wszytko bylo ok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ale mam spokoj. Dominik od godziny spi, meza nie ma, bo rano pojechal do Niemiec, ja wlasnie rozwiesilam pranie a teraz odpoczywam pod kolderka i szperam w netku. Dominis dzisiaj ze mna spi, bo samej to tak dziwnie..Dzisiaj pojde szybko spac, moze wreszcie sie wyspie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciliśmy już do domku i teraz mam chwilę, żeby Wam wszystkim odpisać, bo pominęłam kilka osób. 🤔

Paula - trzymam kciuki za to, żeby wszystkie badania wypadły pomyślnie i żebyś mogła jutro wyjść do domku! 🙂 Oczywiście wysypiaj się i nie przemęczaj. Widzę, że gdy się wysypiam jest dużo lepiej, a Ty tez to u siebie zauważyłaś. Do spania więc. 🙂
Anitek - nie wiem co tam nakupowałaś, ale chyba nie rzeczy dla małego, tylko takie codzienne. Bo chyba jeszcze nie miałaś baby shower, tylko nadal czekasz. 🙂
Ifyou - masz rację z tymi kosmetykami. Ja też kupiłam małą pastę do zębów (są takie mini opakowania w Rossmanie), wzięłam mały szampon (akurat mam taki swój), kremy w próbkach i wrzuciłam do torby. Nie dość, ze i tak się zużyje, są zapakowane, to jeszcze nie ciążą. 🙂 Dzięki za kciuki!
Basia - z tego co wiem, walcząc ze swoim nadciśnieniem, że wartości powyżej 130 to są już takie sobie. Cieszę się, ze czujesz się lepiej, ale pomierz jeszcze ciśnienie jutro. Lepiej dmuchać na zimne.
e-miilka - trzymam kciuki za Twoje jutrzejsze badania i ciśnienia. Nawet chciałam pisać wczesniej, ze nam przepadłaś na weekend, ale odezwałaś się na szczęście. 🙂 Daj koniecznie znać co i jak po jutrzejszej wizycie. Niech Ci dokładnie wszystko sprawdzą.
justynakreft - korzystaj sobie i odpoczywaj. Fajne są takie chwile dla siebie.

Z tego wszystkiego nie napisałam Wam, że jutro po raz setny będę miała zakładanego Holtera. Nienawidzę tego pompowania i chodzenia w kablach, ale może się okaże, że jednak mam za wysokie te ciśnienia. Dostanę więcej tabletek i wtedy może pomogłoby to małej. A jeśli się okaże, ze ciśnienia są OK, to w takim razie ta pępowina wszystkiemu winna. No nic, jutro od rana lecę się obwiązać Holterem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Wieczór 🙂

Nadal sił brak na jakies wieksze rozpisywanie wiec napisze tylko ze czuje sie lepiej bylam u kuzynki po no-spe wzielam jedna na razie troszeczke pomogla na noc wezme jeszcze jedna zeby i mala miala spokoj... ruchy czuje no tylko te pobolewanie brzuszka ale moze to z przemeczenia ? no nie wiem... w dzien spalam 3 godz ale czuje zmeczenie jakies takie ale znajac zycie to i tak pewnie bede sie kotlowala do nocy :/

Spokojnej nocki Kochane 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka z rana 🙂

Basia, weź ty chociaz może zadzwoń do lekarza i się zapytaj czy wymaga to konsultacji czy nie! Dobrze że mała się rusza ale jak będziesz zwlekała to może bieda z tego wyjść...
Emilka, widzisz i ciebie dopadło coś! Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku!
Ifyou, Wikarynka, ja też właśnie popakowałam takie minitubki, które zawsze mam w chałupie w razie właśnie takich "wypadów" z torbą żeby kilogramów nie tachać! A jeszcze nie zapowiada się na razie żebyśmy mieli samochód więc będę musiała iśc z buta do spzitala haha 😁
Wikarynka, znowu holter...miejmy nadzieję, że się przyda to na coś i pomoże małej przybrać parę setek 🙂

Teściowa zwiozła dla małego reklamówę ciuchów lol jak miło - w końcu 😁
I najlepsza wieść - wyszły mi rozstępy na lewym boku, takie malutkie, ledwo czerwone dwie niteczki...no ale wyszły -.- mam nadzieję że na tym się skończy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry
u nas dlugi weekend wiec Mezus wolne dzis...
Pogoda ladna wiec trzeba sie chyba zebrac na jakis spacerek.
Pije wlasnie kawke i zajadam tosta 😉
Baby shower mam 7 listopada 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 juz sie doczekac nie moge no i fakt po tej imprezie dokupie to czego mi brak 😉
Teraz aby kupilam smoczki pieluchy paczke, podklady poporodowe jakies tam waciki no i kosmetyki.
Olafowi musialam tez kupic kurtke na zime czape rekawiczki szalik no i nawet ustrzelilam 2pary jeansow w h&m bo akurat wyprzedaz byla 😁
Wikarynka wspolczuje tego holtera ale fakt dla dobra sprawy lepiej przecierpiec i moze rzeczywiscie cos z cisnieniem.
Fajnie ze wypad nad morze sie udal 🙂
Justyna mowisz ze nerw na rodzicow heh 😉 ja tez tak mam ze jak sa goscie dluzej to jakas taka nerwowa jestem 😉
a teraz sobie zdalam sprawe ze od czwartku mam Siore pozniej doslownie 3dni po niej przylatuje Tesciowa az na ponad miesiac 😁
no i zobaczymy czy moi Rodzice tez beda pozniej bo wyniki beda dopiero w srode wiec sie okaze co i jak.
Spisz z Dominisiem? oj ja bym nie dala rady 😁 niewygodnie 😜
Skwara jak kosci? ooo rozstep powiadasz 🤨 tez sie ich obawiam... wlasnie na sam koniec ciazy...Wogole tak jakos mi sie wydaje ze brzuchol jakis taki wielki sie ostatnio zrobilo. Zmierzylam i mam 105cm wiec nie jest zle, ale tak sie czuje jak kulka.
Ifyouliftmeup a Ty jak sie czujesz???
Emilka daj znac co z Twoim cisnieniem mam nadzieje ze nie bedzie nic powaznego!!!
Kiedy idziesz na zwolnienie???
Basia nie obraz sie ale dziwie Ci sie...
Najpierw plamienie male ale plamienie do tego bol brzucha i jeszcze cisnienie podwyzszone... a Ty chodzisz po kuzynkach po nospe zamiast skontaktowac sie z lekarzem badz podjechac do szpitala...
Cisnienie z tego co pamietam jak mialam stan przedrzucawkowy z Olafem to tutaj norme uznawali 140/90 wszystsko co powyzej juz nie.
A Ty tak w granicy tego jestes, jeszcze tetno wysokie.
Paula koniecznie daj znac jak wyniki i czy idziesz do domku 🙂
Mam nadzieje ze wyjdziesz chociaz na sam koniec 🙂
Tak wogole to Ty Ifyou i Skwara mozecie juz rodzic za 2tyg!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪SZOK!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry 🙂

skwara, Anitek no wiem wiem ze dziwnie to wyglada, i moze źle robie ale nie jestem jakos przekonana do tego aby zaraz wolać lekarza jak cos sie dzieje nawet drobnego, dzis wstałam i czuje sie WYŚMIENICIE 😁 moze sobie tłumacze albo cos ale wydaje mi sie ze w sobote przegiełam ze sprzataniem siatami na zakupach i moze od tego , do tego wczoraj stres bo ostro z rana sie poklucilam z moim i ojcem no do sząłu mnie doprowadzili :/ wieczorem wzielam ta nospe i bylo lepiej a dzis juz wszystko ok nic mi nie jest dosłownie , no dobra przyznam sie ze cisnienie mam 137na81 puls 110 ale do tego jestem przyzwyczajona bo jak pisalam jestem wysokocisnieniowcem i puls od zawsze kolo 100 czuje sie naprawde dobrze...
Ale dziekuje za troske , naprawde 😘

a tak to z rana hmm obudzilam sie o 7 oczywiscie mala zaczela tak szalec ze mowie no nie pospie hehe ale sie przekrecilam na bok i spalam dalej jakos 😁 i wstalam przed 9 🙂 kawusia i oczywiscie ciasteczko 😁

A co do rozstepo to ja mam tylko na cyckach ale jakie jaja na górze to ok ale ja kiedys patrze a ja pod cyckami rozstep przy rozstepie hehe jak to smiesznie wyglada jak by całe cycki do okola w paseczkach jak pantera xD

szperam w netku moze znajde cos jeszcze czego dla niuni nie mam 😁 w sumie to nie mam spiworka do fotelika takiego z wycieciami na pasy :/ nowe drogie a uzywany ciezko dostac ale najwyzej kupie sie przyda a jak wyrosnie to idzie sprzedac albo zostawic dla kolejnego szkraba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek, to Ty się od gości nie opędzisz 😁 a nie będziesz się stresowac że jak teściowa jest to wszystko musisz zrobic idealnie, a to obiad na czas a to posprzątane itd? Ja to gorączki dostaje jak teściowa przyjeżdża i wszystko musze mieć elegancko i na ostatni guzik!! Ja też się czuję jak kulka lol i się kulam nawet to nie dziwne 😁 a w niedziele sobie poleżałam to nie czuje tak tych kości. Ale od dzisiaj się zacznie 😁 No i ja za dwa tygodnie już zamierzam namawiać franka żeby juz wyłaził bo ile to można 😁 a u ciebie lepiej? Późno ten baby shower, bym chyba nie wytrzymała żeby nieczego nie kupować 🙂 a juz dzieciaki chodziły po cukierki? Jak ja bym chciała żeby u nas tak było! Normalnie bym miała wspaniałą ucztę ze słodyczy hihihi
Basia, skoro się nie boisz to spoko 🙂 jak ja idę na wizytę to zawsze się mnie o ciśnienie pytają i każą dzwonić jak by było wyższe. No ale każdy robi jak uważa! A po co śpiworek do fotelika? Chodzi o fotelik samochodowy? To przecież i tak w aucie ciepło więc kocyczek wystarczy a i to ciekawe czy się dzidzi nie zgrzeje. Laura to od urodzenia dostaje białej gorączki jak jej za ciepło 😁

U mnie dziś na obiadzik naleśniki ze szpinakiem 🙃 🙃 🙃 męzu się ucieszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara mi zawsze mierzy cisnienie pielegniarka przed wizyta i dziwnym trafem zawsze mam idealne 120/60 sdmiech na sali juz sie nic nie odzywam... bo maja te skare na sluchawki zamiast elekrtryczny... ja zapisuje sobie pomiary i pokaze lekarzowi jak pojde bo za tydzien w srode mam wizyte... i faktycznie z tym spiworkiem niepotrzebnie kase wydawac w samochodzie to cieplo ubrane zapiete jedynie kocykiem przypiac racja racja 🙂 a w domu mam 2 spiworki i 2 te wory do spania ale watpie ze bede z nich korzystac jakos nie podoba mi sie dziecko w tym jak by je do wora od ziemniakow wlozyc hehe na poczatek to i tak pierwsze miesiace w rozku a pozniej to juz samo wyjdzie w praniu jak dziecku wygodnie...

Anitek tez mam wrazenie ze brzuch sie robi coraz wiekszy ogromny, ale tak naprawde jest pewnie niewiele wiekszy a dzidzia teraz najwiecej przybiera na wadze jest nam ciezej i pewnie dlatego tak sie czujemy jak kluski jakies hehe 😁

Ja tez jak chodze to po malutku i juz zaczynam ze strony na strone hahaha jak to smiesznie wyglada jak babcia starka z nadwaga jakas hahahah ale coz nasze pociechy robia swoje 😁

Dziewczyny powiedzcie mi co myslicie o tych podusiach KLINACH dla niemowlakow... ? dobre to bedzie ? bo sie zastanawiam czy kupic i nie wiem... ale chyba jednak kupie w dzien jak bedzie lezala to troszke wyzej bedzie a w nocy i tak bez podusi na razie wiec luz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i mam przechlapane..po porannym badaniu ciśnienia w przychodni mam 150/90 . zaczynam sie martwić, powiedziała mi że jesli do piątku nic sie nie zmieni to zastosują lekarstwa, ale dalej mam siebie obserwować. Do pracy juz nie wracam, nie moge nic robic, musze uwazac na siebie. oby z dzidziusiem było wszystko ok.
cholera jasna! jak oni z tym nic nie zrobią to ja wyjde z siebie..podwyzszone cisnienie a ona mnie wysyła do domu .. dopiero w 34 tyg wyśle mnie na sonar sprawdzic czy z dzieckiem wszytko ok. Ale pech!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia mi lekarz mowil nie raz na wizycie ze osoby z wyzszym cisnieniem musza sie bardziej pilnowac jesli chodzi o stan przedrzucawkowy. U mnie z OLafem sie zaczelo od 32tyg wiec zwracaj na to uwage. Co do pomiaru cisnienia to wlasnie sluchawka to najbardziej wiarygodny odczyt jesli oczywiscie ktos umie sie tym poslugiwac 😉 tez mi to lekarz powiedzial heh 😁
A najgorsze to sa te na nadgarstek bo one czesto sie myla. Do tego mierzenia w domu tez roznie bywa bo czlowiek musi byc zrelaksowany nie mierzy sie cisnienia zaraz po jedzeniu do tego ta rurka musi byc na tetnicy no i nie powinno sie w tym czasie rozmawiac.
Co do spiworka to tez pytam o jaki chodzi 😜 bo nie wiem czy do wozka czy fotelika?
Termometr chce kupic taki do ucha brauna bo ponoc sa najlepsze. Mam teraz na podczerwien na czolo i jest badziew ze hej!
A co do poduszek to ja nie uzywalam z Olafem i teraz tez nie zamierzam. W dzien lezal w kolysce ktora byla uniesiona od strony glowy a w nocy normalnie spal w lozeczku z tym ze Olaf od malego spi na brzuchu.
Skwara i dobrze ze Mezus zrozumial 😉 dobra nauczka heh 😁 nalesniki ze szpinakiem zjadlabym ale Moj nie lubi szpinaku no i dla niego obiad bez miesa to nie obiad 😉
Tesciowej absoltunie nie zamierzam nadskakiwak bede robic wszystko tak jak robilam dotychczas. Lacznie z gotowaniem. Moze byc problem bo ona jest mega przewrazliwiona na punkcie zdrowej zywnosci i gotowania no ale to zawsze moze tez gotowac i wszyscy beda jesc nie ma problemu.
Porzadek itd no coz ja lubie porzadek wiec nie zapowiada sie ze bede sie musiala o to martwic no chyba ze ona bedzie balaganic heh 😉
Ale spoko jakos dam rade 😉
Jedziemy dzis na basen! musze sie odprezyc bo wstaje rano z bolem kosci ogonowej i tak sie kulam 😜
p.s. Skwara tez sobie pomyslalam ze 37tydzien i bede codziennie trenowac 3xS (sprzatanie,schody,sex) ale z tego co widze i czytam to im bardziej sie kobiety staraja zeby przyspieszyc porod tym bardziej sie to opoznia heh wiec chyba poprostu poczekam i jak Maly bedzie gotowy to sam wyjdzie 🙂
Milego poniedzialku Babeczki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny,
wczoraj mialam straszny dzień, pokłóciłam sie z ojcem i wpadłam w jakis szał... dzisiaj mam wyrzuty sumienia...
Byłam dziś na badaniach, w piatek lub w srode mam wizytę zobaczymy jak sie mały chowa...
Kreci się w brzuszku jak szalony, a brzuch zmienia tylko kształty...
Jeśli chodzi o termometr ja mam taki http://www.ceneo.pl/647229#tab=reviews i jestem z niego zadowolona...
Pisałyście wcześniej o pościeli dla maluszków, ja zamierzam do 6 m-cy używać takiego specjalnego śpiworka (kupiłam w IKEI za 39 zł (położna na szkole rodzenia nastraszyła ze maleństwo w pościeli w nocy może się przykryć kołderka i przydusić, wiec wole nie ryzykować) zamierzam również na początku kupić klin i wsadzić pod materac żeby był spadek.
U mnie mróz na dworze i wielka mgła...
Do później, miłego dnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
e_miilka napisał(a):
No i mam przechlapane..po porannym badaniu ciśnienia w przychodni mam 150/90 . zaczynam sie martwić, powiedziała mi że jesli do piątku nic sie nie zmieni to zastosują lekarstwa, ale dalej mam siebie obserwować. Do pracy juz nie wracam, nie moge nic robic, musze uwazac na siebie. oby z dzidziusiem było wszystko ok.
cholera jasna! jak oni z tym nic nie zrobią to ja wyjde z siebie..podwyzszone cisnienie a ona mnie wysyła do domu .. dopiero w 34 tyg wyśle mnie na sonar sprawdzic czy z dzieckiem wszytko ok. Ale pech!

Emilka masz cisnieniomierz w domu??? jesli tak to mierz i zapisuj. Jesli nic sie nie zmieni to niestety moga to byc pierwsze oznaki stanu przedrzucawkowego 😞 badanie moczu mialas robione??? bo samo cisnienie to jeszcze nie wszystko, bialko w moczu to kolejna rzecz przy stanie przedrzucawkowym.
Co do przeplywow itd to tutaj tez nic z tym nie robili, zaczelo sie z Olafem w 32tyg a w 36+6 wywolywali porod(usg mialam dopiero robione w 36+4)
Musisz tego pilnowac. Ja pamietam jak tylko cisnienie wzrastalo to czulam takie trzesienie od srodka i taka byla nabuzowana jakbym kilka puszek red bulla wypila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...