Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Po nadrobieniu.
Paula, dobrze że Dawidek jeszcze w brzuszku 🙂 czy oni ci tam zapowiadają wcześniejszy poród? Jeśli doczekasz do bezpiecznego tygodnia to nie będzie tak źle jak urodzisz - koniec męki 🙂 a dzidzia może myślicielem będzie skoro taki łepek duży 😁 🤪 🤪 🤪
Ifyou, wiem że chciałam ci coś napisać ale wyleciało mi z głowy! No masakra..
Basia, pisz jak tam narożnikowe łowy 😁 u mine w sklepach jest taki wybór że pożal się boże i do tego ceny dwa razy większe niż w necie więc lipa nadpłacać...
Wikarynka, Twój szef mine rozwalił hahahah ale skoro jest w porządku to można mu wybaczyć lol na drugi raz to może on wam grafik rozpisze? 😁
Anitek, nie mam słów na tych lekarzy u ciebie...wcale jak ten mój konował....i czemu oni się tak tej cesarki boją? To lepiej zrobić rkzywdę matce i dziecku?????
Dorotex, super że już jesteś w chałupie i że jeszcze w dwupaku 🙂 ja też zawsze tęsknię za przytulaniem męża 😁
Biologia, Ty codziennie obiady gotujesz? Ja to jak robie to na 5 dni starcza, bo tak strasznie mi sie nie chce nic robić codziennie 🙂
Magnolia, miło że do nas zajrzałaś 🙂 trochę się nam przedstaw i dzidzi swoje 🙂 kto by pomyślał, że jeszcze ktoś do nas dołączy!! 🙂
Emilka, tak myslę o tej pępowinie i nie wiem jak się do tego ustosunkować...muszę to przemyślec i więcej na ten temat poczytać!

Jakiego stresa przeżyłam przez to badanie...myślę, że szłam z takim nastawieniem że coś mi wykryją i w końcu dam popalić temu lekarzowi za ignoranctwo...ale widać nie dane mi to 🙂 zobaczymy co powie na wizycie jak mu będę kazała dziecko pomierzyć wg jego obietnicy wcześniejszej.
Mój mąż ma zwyczaj wychodzenia z łazienki po kąpaniu jak go pan bóg stworzył a ja straaasznie uwielbiam jak on tak śmiga na golasa hahah - taki wieczorny rytuał lol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Skwara - a, hahahaha! 😁 😁 😁 Dobre z tym grafikiem. Powiem szefowi, on potrafi docenić żart. 🙂 Cieszę się, że jjuż wyluzowałaś i wszystko jest OK. Oby tak dalej. A ja też lubię, gdy mój mąż paraduje sobie bez ubrania. 😁
e-miilka - jeszcze tylko trochę i sobie odpoczniesz. Dosłownie dni. I będzie można pogrążyć się w ociężałości, co ja też mam zamiar zrobić. 🙂
Dobrej nocy dziewczynki i do jutra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry
Ja wstalam i sie czuje jak na kacu!!! doslownie! w zoladku ciezko jakby ze 2 wina obalila...
Zaraz dzwonie bo facet ma wpasc rolete naprawic w salonie a musze jechac po recepte na ten lek i sie z kumpela umowilam 🙂
Mezus pojechal do Dublina wroci w piatek... wiec walczymy sami 😉
Skwara cale szczescie ze wszystko jest w porzadku!!! to najwazniejsze 🙂
Paradowanie na golasa heh tez to lubie. Choc ostatnio sie zastanawialam co z Olafem??? bo w sumie on to sie ze mna kapie czesto (jak zostaje sama) bo nie mam jak sie nachylic nad wanna zeby go umyc wiec razem pod prysznic idziemy, a i Meza tez widzi golego heh 😁 mysle ze po ciazy jak juz bede "sprawa" zaczniemy sie powolic zakrywac bo Olaf juz wszystko wie i tak jakos dziwnie 😉
A co do CC tutaj no to fakt ciezko ciezko... SN za wszelka cene. Ale juz Wam nie narzekam bo i po co? nic to w sumie nie zmieni. To co moge zrobie priv aby porod i to wsio. Wiecej dzieci nie planuje 😉
Wikarynka pomysl Skwary z grafikiem super 😁 tutaj tez szaro i buro ale coz zrobic.
Emilka dzieki za wiadomosc rowniez zaglebie sie w temacie bo nie slyszlaam o tym nigdy 🙂 a to ciekawy temat jest 🙂
Choc pewnie duzo zalezy jak sie to dziecko rodzi czy bez komplikacji itd.
No i nareszcie bedziesz mogla odpoczac sobie 🙂

Tak sobie myslalam o Pauli dzis rano. Pamietacie jak pisala ze jej sie wydaje ze powinna miec termin na listopad??? i ze ginek sie chyba pomylil z obliczeniami? Moze ona rzeczywiscie ma termin na lstopad???
No a waga w sumie tez jestem ciekawa jak Maly wyjdzie bo waga jest liczona ze wzoru gdzie sa brane pod uwage obwody glowy brzusia dlugosc nozki itd. wiec skoro glowa wyszla o 4tyg za duza i nozki za dlugie to to automatycznie wagi dodalo.
Choc w sumie zakres podczas mierzenia jest + - 2tyg a tu glowka wyszla +4tyg wiec hmm chyba tto powinnni mierzyc ponownie co nie?
Tak sobie jakos mysle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka!
Anitek, ja gdzies czytałam że od pewnego wieku się nie powinno tak na golasa przy dzieciach smigać 😁 my też się zastanawiamy co to będzie jak będzie mały hahah 😁 mozna Ci jeszcze wybaczyć bo Ci ciężko 🙂 :P a mojego mężą siora się z siedmioletnim synem kąpie razem lol to sobie teraz pomyśl hahahaha
Fajnie się śmiga na golasa nie musząc się wstydzić lol xD
Wikarynka, u mnie też lipa na dworze...ale ja lubię taką pogodę 🙂 dopóki nie ma mrozu to super 😁

Poza tym, jest mi tak okropnie gorąco ciągle że nia mam siły. No już nie wiem co mam robić. W adidaskach śmigam a tak mi się nogi pocą i mokro mi ciągle...chyba w klapkach nie będę śmigać??
W końcu łóżeczko dzisiaj będę miała!! Będę skręcać i stroić 😁 hihi
A z Paulą to też o tym myślałam że skoro coś tam z datami się pomyliło to może rzeczywiśćie ona ma termin na listopad?!
Mój mąż ciągle usmarkany chodzi i się boję że zarażę się od niego....póki co mnie jeszcze nie wzięło i mam nadzieję że tak zostanie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A pamiętacie jak niedawno na suwaczkach dni do porodu w stówkach się oglądało? A tu już np. u mnie 40!!! Boże jak to zleciało....


I jeszcze niech mnie któraś oświeci odnośnie tych podkładów. To ja se będe musiała na łóżkko kłaść w szpitalu czy jak będę małego przewijała? Bo mam 4 tak w razie czego kupione a kompletnie nie mam pojęcia jak ich użyć hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!

Jestem u męża w pracy na chwilę i dopadłam się do kompa. Wiecie, ja pamiętam jak Paula pisała, że ten termin to tak przełom listopada i grudnia, więc może być listopad. No ale i tak raczej końcówka, niż początek...
Anitek - mniej więcej rozumiem o co Ci chodzi, ale jest to trochę skomplikowane. Generalnie też wiem, ze te wyliczenia z USG to są takie około i mają też jakiś tam swój błąd. Chyba rzeczywiście powinni jeszcze raz obmierzyć Dawidka. Co do nagości, to nie krępuję się jej specjalnie, ale przy starszym dziecku też nie ma co szaleć. 😉
Ja również dziś jestem nie do życia, ale strasznie zapuchłam od wczoraj. Ciśnienie mam OK, więc to chyba słone jedzenie z wczoraj, ble...
Skwara - ja najbardziej lubię ciepło i słonko, ale tez już wolę to jak jest teraz, niż -20 stopni C. No ale to nas niestety też czeka. Zupełnie nie wiem jak to będzie ze spacerami wówczas.. 😮
Uciekam dziewczynki, bo nie chcę mężowi przeszkadzać w pracy. Odezwę się z domku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ho 🙂
Skwara : no niestety, codziennie gotuje obiad :/....
Dorotex : witaj w domku 🙂 Nie wracaj juz do szpitala ...dopiero na rozwiazanie 🙂
Poczytalam was...wczoraj juz tu nie zagaladalam, bo bylismy w tej szkole rodzenia, a potem jeszcze dotesciowej poszlismy na 2 godz...i jakos tak juz pozno bylo.
Postaram sie opowiedziec wam w skrocie czego sie dowiedzialam na pierwszej lekcji 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara no wlasnie trzeba sie tematem zainteresowac bo pamietam jak kiedys mialam ksiazke dotyczaca seksualnosci itd i tam akurat promowali nagosc przy dzieciach wtedy wydawalo mi sie to dziwne i niesmaczne a teraz jakos inaczej na to patrze.
Oczywiscie sex sexem nie ma absolutnie o tym mowy przy dzieciach ale kapiel itd hmmm mysle ze tak do ok 4-5roku zycia to jest to ok. Choc po ciazy Olaf juz nie bedzie sie kapal ze mna heh, bo wtedy bede mobilna zreszta ja uwielbiam goraca wode, a dla niego to za ciepla i tak sie zawsze musze meczyc 😜
Mi tez tak goraca jest non stop! chodze po chacie rozebrana do pol naga a w nocy nawet sie nie przykrywam. Ale to normalne w ciazy 🙂 No i mam dlonie popouchniete i stopy juz od rana... jak taki platfus heh :d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka lec lec heh :d kompa dopadla :d uzaleznienie 😜
Skwara tez o tym mysle ze dopiero co sie dowiedzialam o ciazy a tu za chwile na wylocie bedziemy 😉
Biologia opowiadaj jak tam szkola rodzenia i jak Twoj sie ma do tego 😁 i do lalek 😁
Ja lece sie kapac i ogarnac bo niedlugo trzeba wyjsc z domu 😉
Pojawie sie popoludniem bo u kumpeli zamierzam pare h spedzic 😉
Milego dzionka zatem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magnolia no proszę jeszcze się znalazła grudniówka 🙂 . Witamy i zapraszamy 😁
Anitek łoo ja to obrączkę zdjęłam jakoś we wrześniu i już było ciężko, teraz chciałam z ciekawości zmierzyć i nawet przez kostkę nie przejdzie 😲 . Co do ciśnienia to w szpitalu i u gin było w normie, 125/70 a wczoraj mierzyłam w domu i 115/68 😁 ale puls coś mam wysoki bo 115 🤔 ale chyba podwyższone tętno jest normalne w ciąży? Co do Pauli to wcześniej Dawidek chyba był w normie? Tzn nie był dużo za duży. A z tego co pamiętam na badanie glukozy Paula szła do domu bo tak jej pielęgniarki powiedziały 🥴
Dorotex fajnie, że wróciłaś do domku 🙂 i racja, podaj swój numer żeby się można było skontaktować 🙂 . A mówili Ci ile szyjka ma? Fuj haha jedzenie w szpitalu 😁 tam to się można wybrać na dietę jak ktoś chce schudnąć 😁 u mnie była ciągle zupa mleczna a na obiad ta sama zupa 😮 tylko się zmieniały bo raz ziemniaki raz rozgotowany makaron blee...
Wikarynka no w sumie z surową jest najlepsze, mnie też bardziej smakuje 🙂 ja za smażonymi za to nie przepadam, no chyba że to pstrąg z migdałami mojej mamy to uwielbiam 😁
Skwara nie stresuj się już 🙂 dobry wynik! Może pod koniec ciąży coś się cukier podwyższa i dlatego każą go robić do 28 tygodnia? Ale tak czy siak wynik masz w normie!

Co do pomiarów teraz jest już ciężko dzidzie zmierzyć, czytałam że najlepszy okres to ten koło 12 tygodnia żeby określić wiek ciąży. Mnie wtedy wyszedł termin na 28 listopad a to praktycznie 5 dni przed tym z miesiączki. Więc żadna różnica. A nie chcę mi się wierzyć, żeby u Pauli aż o miesiąc się pomylili 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiec....zajecia zaczely sie od rozdania karteczek "Do porodu zabierz ze soba" 😁 ( dotyczy to akurat naszego szpitala - ale moze cos z tego wam sie przyda) :
* legitymacje ubezpieczeniowa
* dowod osobisty
*karte ciazy (badania)
* aparat jednorazowy do golenia
*enema ( lewatywa)
*majtki jednorazowe
*podpaski
* podklady jednorazowe
* wkladki laktacyjne
* masc do brodawek ( Maltan)
* poduszka (jasiek)
* pomadka bezbarwna
*woda niegazowana z dziubkiem
* przybory toaletowe
* koszula nocna, szlafrok, kapcie, bielizna, sztucce, kubek
* pampersy dla noworodka oraz kosmetyki
* aparat fotograficzny
* termometr
Pozniej jedna polozna zaczela omawiac te wszystkie rzeczy oraz mowila kiedy trzeba juz jechac do szpitala....tego niestety nie slyszalam, bo inna polozna w miedzy czasie rozdawala inne listy z wyborem swojej poloznej, i trzeba bylo wypisywac 2 kartki A4, wiec troche zeszlo :/
Ale polozna srodowiskowa bynajmniej wybralam, wiec wiem kto bedzie mnie odwiedzal w domu.
Byly omawiane wszystkie fazy porodu jak wygladaja. Prezentowane specjalne cwiczenia dla ciezarnych kobiet, ktore mamy wykonywac w domu, jak rowniez zalecenia dla przyszlych mam, ktore sa powyzej 32 tc o masowaniu krocza 😁 zeby bardziej uelastycznic skore, zeby zminimalizowac pekniecie. Z tego co polozna mowila to u nas w szpitalu nie nacinaja, tylko jak cos to samo peka. O znieczulenie tez raczej ciezko, bo podobno juz nie jest refundowane. Niby nie pobieraja za to oplaty, ale jak bedzie tylko jeden anestezjolog i bedzie gdzie indziej to i tak nie przyjdzie. Ale maja gaz rozweselajacy wiec mozna urodzic na bani 😁 😁
Mamy podobno smarowac juz sutki mascia zeby tez przygotowac skore do karmienia.
Co jeszcze....a zeby nie kupowac za duzo ciuszow dla dziecka, bo i tak szybko wyrasta i co chwile ktos cos przyniesie. I zachecaly zeby mowic znajomym i rodzinie, ze zamiast ciuszkow, niech lepiej przynosza kase na szczepionki bo to sie bardziej przyda 😁 i powiem wam ze podoba mi sie ten pomysl 🙂
Do memonetu przyjscia dziecka na swiat nie kupowac pampersow, bo jak sie okaze ze to jednak chlopak a nie dziewczynka czy na odwrot to pozniej problem, bo dziewczynki niby sikaja pod plecy a chlopcy sikaja sobie na glowe i sa inne pieluchy, jakos inaczej chlona w innych miejscach.....w sklepie jakos tego nie zauwazylam.
Nie kupowac za duzo smarowidel dla dzieci, odradzaja tez oliwki ( chyba ze do masazu), sudocremu tez mowily zeby nie kupowac, bo to sa duze pojemniki i jak sie okaze ze dziecko jest na to uczulone to co potem z takim pudelm zrobic 😁 ale o kosmetykach beda jeszcze mowic.....
Polozna mowila jeszcze ze dwa dni przed porodem powinien odejsc tzw czop sluzowy zeby tego nie pomylic z odejsciem wod. Bo ten czop to taka galarteka, a jak odejda wody to musi chlupnac 😁 😁 A jak zaczna sie skurcze to jak sa w duzych odstepach to jak najdluzej byc w domu. Nie jechac do szpitala na zlamanie karku
Jak mi sie jeszcze cos przypomni to napisze.....Bo niby bylam tam cala godzine, a teraz polowa rzeczy mi uciekla z glowy 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa i oczywiscie uczylismy sie oddychania przepona 😁 😁 polozna podchodzila do kazdej i cwiczylysmy. Przyszla do mnie....no to ja oddycham, raz , drugi.....a ona " bardzo dobrze - skad Pani to umie?" 😁 😁 myslalam ze walne 🙂 a jesli ktos nie wie to to oddychanie polega na tym zeby wziasc gleboki oodech nosem ale zeby tylko brzuch sie podniosl a klatka piersiowa musi byc nieruchoma, i dlugi wydech ustami 🙂 Wiec cwiczcie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyou swietnie ze cisnienie w normie. a puls rzeczywiscie troszke wysoki, kawy nie pilas 😉
Obraczek nie mam od ponad 2tyg 😁
Co do pomiarow dzidzi to tez mi gin mowil ze 12tydzien to zazwyczaj ten w ktorym sie okresla wiek a pozniej to juz dziecko rosnie etapami.
No nic zobaczymy co tam Paula wyczaruje heh 😁 a ona tez szla do domu podczas badania??? bo to ze Basia to wiem.
A wlasnie gdzie Basia???
Biologia ale lista hahahahha!!! co do pieluch dla chlopcow czy dziewczynek gdzies slyszalam o tym ale tutaj w sklepach tego nie ma... Przesiusianie u chlopca akurat Olaf mial najczesciej przesikany caly bok i tylu. Przy chlopcu trzeba pamietac tez ze jak sie zaklada pieluche to zeby siusiak byl w dol bo jak sie zapnie pieluche i siusiak bedzie w gore no to wtedy brzusia obsika to fakt.
Gaz hmmmmmm szczerze??? mi tam do smiechu nie bylo heh 😁 i strasznie sie po tym kreci w glowie i wymiotowac mi sie chcialo. I z tego co wiem to wiekszosc kobiet tak ma niestety 😞
Z epiduralem to w sumie duzo szpitali tak ma ze zalezy od anestezjologa i zawsze trzeba czekac, a czasem nawet nie zdazy przyjsc 😉 tutaj tez tak jest pomimo ze jest to darmo itd.
Zapytaj sie na nastepnej lekcji czy podczas porodu daja petydyne??????
Gratuluje oddychania 😁 dobre heh 😁!!! moze juz rodzilas w poprzednim wcieleniu 😜
Z ciuszkami ma racje jak najbardziej sama tyle nakupowalam ze hej a pozniej nawet nie mialam okazji zalozyc bo Olaf rosl w zastraszajacym tempie 😁 to samo bylo z pieluszkami 😁
Sudocream fakt Olaf np go nie moze miec bo ma uczulenie na cynk.
A co do czopu to srednio sie zgodze bo nie ma na to reguly! niektorym odchodzi pare h przed porodem, innym nawet na tydzien przed porodem a niektore kobiety do samego konca go maja, wiec roznie to bywa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry Kobitki 🙂

Dzis Basia sobie pospała , tata miał na rano moj Ł tez wiec dałam czadu do 11 😁 ale źle spałam juz 2 noc z rzedu budziłam sie czesto niby nie na siku tylko ale jak sie obudziłam to mała zaczeła tak szaleć jak by pod prad ja podlaczyc hahahaha no masakra i tak caly czas jest ! ja nie wiem co jeej sie dzieje 😁

Ogolnie chodze 2 dni do tyłu jakos zle sie czuje niby z ciaza wszyzstko ok ale glowa mnie boli jakas taka slaba jestem itd :/ nie mam sil na nic, czytam was ale tak 5przez10 i nie zapamietuje nic ewiec sie nie odniose :/

Narożnik kupiony 😁 przyjedzie jutro albo po niedzieli 🙂 wiec bedzie mala przeprowadzka z dołu do góry heh do nowego pokoiku nareszcie 😁

wypije kawe poszperam w netku i musze sie za cos wziasc bo dzis poszalalam ze spaniem to musowo trzeba cos konkretnego zrobic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek - masz rację, ze komp to uzależnienie. Z jednej strony hahaha 😁 , a z drugiej, hmm 🤔 Problem ze mną polega na tym, że moja praca to głównie komputer. Hahaha, w sumie nie wiem jak bym zarabiała na życie, gdybyśmy raptem wrócili do np. Średniowiecza. Chyba uprawą kapusty! 😁
Jednak bardzo dobrze się stało, ze po odbiorze dokumentów poszłam do pracy męża. Bardzo blisko obok jest mój lekarz rodzinny. Od dawna nie mogłam się zebrać, zeby iść do niego i powiedzieć, ze przenoszę deklarację (chcę iść do przychodni, którą mam w takiej samej odległości, ale jest tam duuużo lepsza opieka dla dzieci) i że to nic osobistego. Bardzo lubię faceta, ale teraz patrzę na dziecko - te szczepienia, położna itede. No i traf chciał, ze spotkałam go akurat pod przychodnią! Wytłumaczyłam co i jak, a on się nie obraził, tylko powiedział, ze rozumie i ze trzyma kciuki za szczęśliwe rozwiązanie. Pewnie nie chce tracić pacjenta, ale fajnie się zachował. 🙂

A co do obrączek, to masakra. Bo wczoraj jeszcze zakładałam i wszystko było OK. A dziś założyłam, ale nie mogłam zdjąć. Więc użyłam mydła do zdjęcia i ją odłożyłam. Sekretarka z pracy męża też mnie pytała czy się dobrze czuję... Nie lubię takiego zapuchnięcia. Ble.

Ifyou, Anitek -macie rację. Gdy ja się dopytywałam gina o wiek ciąży, to powiedział, ze rozstrzygające będzie to USG "genetyczne" w 12 tygodniu. Wtedy właśnie ustalili mi termin na 20 grudnia. Nadal jednak mam poczucie, że to będzie wcześniej. :P

biologiaa - dzięki za listę i opis zajęć! Pewnie co szpital, to obyczaj. Trochę mi się nie chce latać po enemę albo pakować maszynki. Pewnie jak zwykle wybiorę wyjście srodka, skoro szpital jest szpitalem, to założę, ze enemę mają, ale maszynkę wezmę. 😉 hehe. Postudiuję sobie jeszcze co napisałaś.
Acha i nie gotuj codziennie! Rozpuszczasz tego swojego i sobie roboty nadajesz. Raz, to warto zrobić na 2 dni, a dwa, to przynajmniej raz w tygodniu niech Twój Cię zabiera na obiad. Może być tanio, np. na stołówce, ale niech zabiera. 😁 Mój mąż nauczył się pytać czy obiad jemy w domu czy "na mieście", a w weekend to obowiązkowo jest wyjściowy obiad. 🙂
No i jeszcze oddychanie przeponą. Śmiesznie, bo ja akurat tak oddycham od zawsze. Bardzo mi to pomaga przy śpiewie, a okazuje się, ze i przy porodzie! 🤪 Fajnie. 🙂
Basia - ja sobie wyjątkowo też zapodałam kawę. Wyjątkowo, bo jej raczej nie pijam, jakoś nie jestem kawoszem. A wypiłam dlatego, że jestem wybitnie nietomna w tej pogodzie i zwykle siusiam po kawie jak głupia. A chętnie odsikam to swoje zbrzękniecie. 😉
Ja nie wiem czemu się tak rozpisuję. Chyba to, że "załatwiłam" w końcu swojego lekarza mnie uskrzydliło. Możecie się ze mnie śmiać, ale naprawdę nie chciałam przenosić się od niego "po cichu", tylko powiedzieć szczerze co i jak. Facet "opiekował" się mną jakieś 5-6 lat i zawsze pomagał. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i gdzie wszystkie pouciekały... pewnie obiady szamacie. 🙂
Myśmy już zjedli. Mąż wraca do pracy i po 18 odczuję, że jest chłop w domu. Hehehe. 😉
Skwara - pisałaś coś o podkładach. Ja nie wiem jak to z nimi ma być. Też sobie zamówiłam. Jeśli zmieszczą mi się do torby, to biorę, a jak nie, to nie zawracam sobie nimi głowy i wykorzystam je w domu. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki! U nas ok, tylko humor taki w kit, czyli byle jaki....moj mezus dzisiaj bedzie bardzo pozno z pracy, wiec caly dzien sama siedze z Dominisiem, po poludniu byla u mnie kolezanka na kawce wiec troche sobie z nia pogadalam.....Dzisiaj obudzilam sie o 4.30 nad ranem i od tego czasu nie spie, masakra, mam nadzieje ze taka bezssennosc juz mi sie nie pojawi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki! U nas ok, tylko humor taki w kit, czyli byle jaki....moj mezus dzisiaj bedzie bardzo pozno z pracy, wiec caly dzien sama siedze z Dominisiem, po poludniu byla u mnie kolezanka na kawce wiec troche sobie z nia pogadalam.....Dzisiaj obudzilam sie o 4.30 nad ranem i od tego czasu nie spie, masakra, mam nadzieje ze taka bezssennosc juz mi sie nie pojawi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia - fajna propozycja! Może któraś dziewczyna się skusi. Ja nadostawałam już tyle ciuszków, ze chyba wystarczy. Poza tym też nie mam ich gdzie trzymać... Za to widzę, że Twoja Bianka szybko rośnie! 🙂 Oby tak dalej. 🙂
justynakreft - Twój humor mnie nie dziwi, bo pogoda taka, ze tylko jechać do Spa. Gdy wspomnę sobie wesołe czasy przejściowego singlostwa to co roku jesienią (zwykle na przełomie października i listopada) jeździłam sobie sama do Spa. Było rewelacyjnie. Zwykle już po zmianie czasu, więc na zewnątrz ciemno, zimno, byle jako, strasznie, a ja w podświetlanym ciepłym basenie, jacuzzi, saunie i na masażu z olejkami. A potem pyszna ciepła kolacja. Mmmm. Pojechałabym znowu, ale mój mąż nie może zostawić pracy. 🤢 Sama nie pojadę, bo się obrazi (a mam ochotę, hihi). Muszę coś wykombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrzę że powoli każda z nas dopada złe samopoczucie i bezsenność...a pomyśleć co to będzie jak się dzieciaczki urodzą! Będziemy przysypiac na siedząco 🙂 🙂 🙂
Ifyou, to dobrze że masz dobre ciśnienie i lepiej mnieć niższe niż wyższe 😁 a tętno tez się zdaje że jest szybsze bo gdzies czytałam ale żeby az tak;> może za daleko miałaś do ciśnieniomierza i się zmachałaś hahah 😁
Anitek, ja też w życi nie słyszałam o pampersach innych dla dziewczynek i innych dla chłopców...z tym zakładaniem pieluchy chłopcom to słyszałam żeby siusiaki w dół chować hehe a przy okazji nagadali mi że się gorzej pielęgnuje małe siusiaczki i że nie wolno na początku dotykac ich w ogóle..??? to prawda??
Wikarynka, a ty to az nadto uczciwa jesteś 🙂 facetowi pewnie oblatuje czy będziesz do niego chodzić:P no ale miło z twej strony że go poinformowałaś 🙂 co do obrzęków, to cóż, najwyższa pora. Ja jak wstaję z nocy to jestem spucnięta a tak to tylko nochal i usta mam nadymane lol i ciesz się że ci sie udało zdjąc tę obrączkę! Ja na wszystko próbowałam na masło wodę mydło i nic! Trochę spanikowałam ale obrzęk się trochę zmniejszył i zeszło! Uff
Basia, zacznij pamiętać co czytałas i pochwal się tym narożnikiem ja chętnie oblukam 😁 i coś z ciuszkami już nie szalejesz??
Paula, odezwij się! Bo nic niewiadomo! Mam nadzieję że jeszcze Dawidek w domeczku siedzi 🙂 🙂 🙂
Biologia, to ci nagadali w tej szkole, pełna bańka 😁 a jak twój to wszystko znosił? Ja swojego nie mogę za chiny namówić żeby się czymś zainteresował i bym chętnie też się wybrała z nim na takie coś...ale jak już mówiłam, najbliższe 100km...jak urodzę to chyba sama założę szkolę rodzenia 😁 a spotkania są co tydzień?
Wikarynka, z tym obiadem wyjściowym to nieźle pomyślane 😁 bo w sumie to niewiele drożej wychodzi jak się gdzies pójdzie zjeść, a człowiekowi tak miło że razem i się odchamić można 🙂 tylko znowu plusy mojego miasta - brak takiego miejsca hahah jedynie do mamy możemy iść na wyjściowy obiadek lol moje podkłady się zmieściły i chyba podpatrzę na sali jak dziewczyny będą używaly. Chociaz słyszałam że w moim szpitalu aż tak dużo porodów nie ma więc ciekawe czy na kogoś trafię...
Emilia1991r. chętnie bym się pisała na ciuszki, ale niestety płec męska u mnie rządzi 🙂 a jak tam malutka sie chowa? Duża już? I jesli dobrze pamiętam to ma dwa miesiące? Hej, i już wyrosła z tych ubranek 56 i 62???!!!

Myślę cały czas o chrzestnych i już się cieszyłam że znalazłam kogoś odpowiedniego - naszych dobrych znajomych, to się okazuje że chrzestna i owszem, chętna, ale mówi że jej mąż raczej się nie zgodzi...no i dalej nasz franek bez chrzestnego zostaje....eeech
Mam już łożeczko, tylko oczywiście mój mąż do piwnicy je wyniósł bo gdzie już będę je rozkładałą jak jest tyle czasu:/ no ja chyba nigdy chłopów nie zrozumiem:/
I cały czas jest mi niedobrze, jakies mdłości mam okropne.....i wez tu zyj spokojnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 😉
Nie mam co pisać..az dziwne mysli dzis coś nie mam.. widze ze nie tylko u mnie ppojawia sie juz coraz wieksze zmeczenie.Mialam mieć wizyte u położnej dzis ale 2 godziny przed dostalam smsa ze mam na jutro wiec musze jeszcze poczekać.
Dziś myslalam ze spadne z siedzenia w autobusie tak mnie spanie nużyło..
Pogoda u nas do dupy jakas ..raz pada raz swieci slonce potem zawieje zimnym wiatrem ..nic innego jak sie klaść do łożka i nic nie robic! ta...i zaraz to wrzuce w praktyke 😎 moj mezulek przyjedza dopiero o 22 wiec czasu mam jak marasu do leniuchowania :P
Odezwe sie pozniej 😘 😘 buzka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...