Skocz do zawartości

Poznanianki :) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!!
jestem dopiero w 7tc ale pewnie bede rodzic na ENGLA sluszalam mile slowa na ich temat od roznych osob, w sumie mam bliziutko tylko nie wiem czy sa tam porody rodzinne... wiem ze są w RASZEI , masz moze o tym jakies wiesci....
pozdrowiena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anycool są porody rodzinne w świętej rodziny ale za 300zł. Podobno można napisać wniosek o darmowy poród ale nie wiem, odpycha mnie szpital gdzie personel nastawiony jest na zarabianie pieniędzy za miłą obsługę...
Klaudia to super że są rodzinne, w razie gdyby mnie nie przyjęli na lutycka dobrze wiedzieć :-) tylko szkoda że tych odwiedzin nie ma... Przy porodzie siłami natury ok bo to tylko 2,3 dni ale po cc tydzień bez nikogo... Nie wyobrażam sobie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziewczyny a ja wrocilam wczoraj ze szpitala bo po swiatecznych porzadkach sie przeforsowałam no i zemdlałam w domu 😞 ale wszystko jest okey 🙂

Porody rodzinne sa w każdym szpitalu, na Engla tez ale za 300 zł najmniej bo zalezy jaka sale wybierasz itd. Mozesz zadzwonic i umuwic sie na obejrzenie odddzialu i sali porodowej ale nie wiem jak to jest teraz kiedy sa oddzialy pozamykane z powodu grypy :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KALUDIA no coś Ty? nie bierz się za żadne porządki tylko leż plackiem póki możesz!!! wiem, że nie jest lekko tak leżeć- sama narzekam... ale dzidzia najważniejsza!!!

Monia, my z Kaludią właśnie piszemy Engla- to inaczej świętej rodziny, dlatego piszemy o wnioskach o bezpłatny poród. Więcej szczegółów nie znam...

Byłam w sobotę na Lutyckiej czyli tam gdzie chcę rodzić, bo mnie nocami brzusio pobolwał więc pojechałam zobaczyć czy wsio oki i trafiłam na taką super położną, że byłam w szoku... Dała mi nr telefonów na oddziął do położnych i do lekarzy i mam tam dzwonić w razie co 🙂 wszystko mi wyjaśniła, wytłumaczyła jak wygląa poród, jak się zaczyna... dowiedziałam się też, że mam skurczze 🙂 ciąle myślałam że brzuch robi mi się twardy bo dzidzia się wypina ale położna mi wytłumaczyła że to skurcze 🙂 przepowiadające 🙂 no i mujsze powiedzieć że dzieki niej jestem bardziej świadoma swojej ciąży. Wcześniej wydawało mi się że z neta wiem wszystko i że jestem nie wiadomo jak mądra, a jednak okazuje się że dopiero specjalista powie Ci wszystko i uświadomi lepiej niż ktokolwiek inny 🙂
Naprawdę jestem super zadowolona bo jeszcze mnie pocieszyła, że nie ma już takiego nawału porodów jak niedawno i są miejsca.

poza tym na drzwiach wisi kartka, że odwiedziny z powodu grypy sa organiczone do 1 gościa do 1 pacjenta, czyli tak jak pisałam wcześniej

Klaudia a ty naprawde uważaj i się oszczędzaj!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OOOO Kajtucha a ja myslałam że już lezysz i rodzisz a tu jeszcze 2w1 🙂
Coś czuje ze w święta Cię chwyci :P
super prezent 🙂

ja juz odpoczywam teraz 🙂 troszkę pomagam ale raczej w pozycji siedzącej już 😁

Co do Engla czyli św. Rodziny to slyszlam tez iż mozna napisać prosbe czy wniosek o to aby porod byl bezplatny no ale nie wiem jak i co i przede wszystkim do kogo i kiedy to złożyć. Musiałabyś sie zorientować a najlepiej tam zadzwonic i powiedziec ze zalezy Ci na rodzinnym porodzie no ale Cie na niego nie stać bo to chyba najlepszy powod :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety Klaudia, ja ciągle w dwupaku... Próbowałam chyba wszytskiego oprócz oleju rycynowego 🙂 i nic... schody, długie spacery, mycie kafelek na ścianie, szorowanie podłogi, herbatka z liści malin, seks, pranie ręczne, zbieranie zapałek z podłogi, skakałam nawet 🙂... co tylko i nic to nie daje... widocznie mój synek zna swój czas i się nie da z nim dogadać...
Mnie się wydaje, że urodzę po terminie... Jakoś takiego czuja mam... jedyne co mi się dzieje teraz to czasami łapią mnie skurcze, ale w postaci twardniejącego brzucha, rzadko bolesne, ale takie też się czasami zdarzają.
Moja dzidzia ma swój zegar i ma w nosie prośby rodziców...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to tak jest niestety :/ Ja bym chciala urodzić tez z tydzień lub dwa przed terminem ale Synek chyba nie bardzo chce się pchać na ten swiat no i nawet go rozumiem :P
Ale im bliżej terminu napewno wyprobuje wszystkie te sposoby o których piszesz 😁

w sumie do terminu brakuje Ci kilka dni wiec może byc róznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAJCIE KOCHANE BRZUCHOLKI

RAZEM Z FILIPKIEM CHCEMY WAM I WASZYM RODZINKOM ZLOŻYĆ ŻYCZONKA NA ŚWIETA

Niech te Święta tak wspaniałe będą całe jakby z bajek,
Niechaj gwiazdka z nieba leci,
Niech Mikołaj tuli dzieci
Biały puch niech z góry spada,
Niechaj piesek w nocy gada, n
Niech choinka pachnie pięknie no i radość będzie wszędzie !

KOCHANE PRZEDE WSZYSTKIM ZYCZYMY POMYŚLNEGO ROZWIĄZANIA OBY NASZE DZIDZIE ZDROWE PRZYSZŁY NA ŚWIAT ! A MAMOM ZYCZY DUŻO WYTRWALOŚCI I SILY ORAZ POCIECHY Z DZIECI 🙂

BUUUUZIAKI [img size=290]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Dziecko_w_czapce_sw-e428a89d84c038d01014858c4e0c5641.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Drogie Ciężarówki 🙂
Niech magiczna Noc Wigilijnego Wieczoru przyniesie Wam spokój i radość.
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia niech spełniają się wszystkie Wasze marzenia
No i oczywiście żeby nasze małe maleństwa były całe i zdrowe i dobrze sie chowały 🙂 🙂 🙂
Wesołych Świąt życzy Monika z cała rodzinką 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
¨¨¨¨¨¨¨¨¨★
¨¨¨¨¨¨¨¨¨**
¨¨¨¨¨¨¨¨¨*o*
¨¨¨¨¨¨¨¨*♥*o*
¨¨¨¨¨¨¨***o***
¨¨¨¨¨¨**o**♥*o*
¨¨¨¨¨**♥**o**o**
¨¨¨¨**o**♥***♥*o*
¨¨¨*****♥*o**o****
¨¨**♥**o*****o**♥**
¨******o*****♥**o***
****o***♥**o***o***♥ *
¨¨¨¨¨____!_!____
¨¨¨¨¨\_________/¨¨¨

Przemiłej chwili podczas Wigilii,
Marzeń spełnienia w dniu Bożego Narodzenia,
Wrażeń moc w sylwestrową noc,
Dużo uroku w Nowym Roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kajtucha!!!
na razie bym sie nie martwila jestem rehabilitantką i wiem ze po 2 tyg od termionu mozesz sie martwic. kochana tylko nie daj sobie wyduszac dzidziusia przaz jakas polozna lub lekarza i niech sie wali ziemia i niebo jak ci wody odejda max do 6 godz powinni wywolac porod...
ale mysle ze bedzie to imprezowy dzidzius i urodzi sie w sylwestra bedzie mial swietna date ur 01//01/2010 😆 ;-)) trzymaj sie cieplutko trzymam kciuki ...

daj znać jak poszło
😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojjj Kajtucha Ty chyba najdlużej z gródniówek czekasz. Ja tez mysle że sie Maly w sylwestra urodzi he he 🙂

My jeszcze troche od 37 TC zaczynamy akcje schody i sex 😁 może Nam się uda 😁
Wizyta 5.01 i się dowiemy co i jak 🙂 Maly juz odwórocony także teraz tylko czekanie a ono jest najgorsze 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!! kajtucha zeby nie bolal kregoslup niech ktos zaparzy ci rumiaknu duzo esensji i w piekarniku podgrzeje recznik a pozniej niech rozleje wywar z runianku na recznik i przylozy tobie do plecow gdzie boli... rumianek dziala przeciwbolowo jak wiele masci:-)) powinno zadzialac najlepiej rano gdy kregoslup jest zscierpniety po nocy i wieczorem gdy jestes zmeczona dniem :-)) moim pacjentkom pomagalo

pozdrowionka
trzymaj sie cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martita 25-- witam!!! nie jestes sama ja tez jak na razie na luziku ale bardzo szybko sie mecze i duzo spie.... my jestesmy tez z poznania ale jestesmy w 9 tyg ... wiec jestesmy na podobnym etapie... wiec byle do wakacji mam nadzieje ze nie beda upalne 🤢
pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Anycool!!!!! kochana jestes 😘

Klauduś- w moim przypadku seks to tylko przyjemność 😞 gdyby mial pomagać w porodzie, powinnam urodzić już z 5 dzieci... w moim przpadku nie pomaga... no cóż... własnie wypiłam jherbatkę z senesu, za chwilę wypiję jeszcze herbatkę z liści malin... potem schody i spacer... masakra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha pozostaje mi zyczyc Tobie błyskawicznego rozwiązania na ten Nowy Rok 🙂 bede trzymać kciuki 🙂

Wiem jak się męczysz bo ja już też chcialabym urodzić no ale mam dużo wiecej czasu jeszcze 😞 na szczescie juz blizej niż dalej 🙂 Co do sexu to lekarz tak mówił 😁 Bo orgazm pobudza skórcze 😁 CIEKAWE :s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczynki!
Wypilam dziś herbatę z senesu bo wyczytałam że pobudzając pracę jelit pobudza też skurcze macicy i... Nikomu nie życzę tego co "to" ze mną robi... Czyści mnie do granic możliwości a skurczy jak nie było tak nie ma...
Schody musiałam sobie odpuścić bo przy prasowaniu mój kręgosłup znów wysiadł i musiałam się położyć... Może jutro... Chociaż tak na dobrą sprawę, nie wiem czy mi się jutro będzie chciało :-) już mam tak mieszane uczucia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...