Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Margaritaee napisał(a):
Dokładnie 🙂
Znalazłam coś takiego...aż mnie zatkało... 🤪

Rosjanka Fiodorowa Wasilijewa (1707-1782) to rekordzistka porodów doczekała się 69 dzieci, w ciąży była 27 razy, czyli przez około 20 lat a tylko dwójka nie wyszła z okresu niemowlęctwa. Pochodząca ze wsi Szui kobieta ani razu nie urodziła jednego dziecka. 16 razy miała bliźniaki, 7 razy trojaczki i aż 4 razy czworaczki. Biorąc pod uwagę wszystkie ciąże, porody (i to w czasach tak niełaskawych medycznie dla kobiet) i wychowanie takiej gromadki, to niesamowite, że Rosjanka dożyła 75 lat. Ponoć po jej śmierci Fiodor szybko znalazł nową żonę. Nie ma jednak danych, czy urodziła mu kolejne
o matko 🙂 ja bym nie dala rady 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mi zostala zupka z wczoraj i zapiekanka wiec tez mam z glowy... 🙂
tak sie zastanawiam co mam jutro ubrac 🤨
chcialam dresy ale plaszcz mi do nich nie pasuje a kurtka niestety za mala... 😠 jutro chyba dodatkowe ze 2 pary leginsow dokupie 😁 😁

ide do mamy sie posmiac 😁 bo zaczela szykowac juz na swieta i gotuje kapuste i sobie z ojcem caly czas dogryzaja a my sie z bratem smiejemy 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam 🙂
a ja dziś robi ę rosołek 😁 cały dzień wczoraj za mną chodził 😁
i mięsko kupiłam na jutro żeby żeberka zrobić 😉
a z tą Rosjanką to faktycznie istne szaleństwo 🤪
dopiero Jej organizm był zmęczony 😮 i weź tu w domu pomieść taką gromadkę 😁
nie mówiąc o wykarmieniu i utrzymaniu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
Wróciłam 🙂
a ja dziś robi ę rosołek 😁 cały dzień wczoraj za mną chodził 😁
i mięsko kupiłam na jutro żeby żeberka zrobić 😉
a z tą Rosjanką to faktycznie istne szaleństwo 🤪
dopiero Jej organizm był zmęczony 😮 i weź tu w domu pomieść taką gromadkę 😁
nie mówiąc o wykarmieniu i utrzymaniu 😮


Zwłaszcza że to były inne czasy.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
hej dziewczyny jak tam przygotowania do swiat?? 🙂 gotujecie cos?? czy idziecie do rodzicow ?? 🙂


co do przygotowań , to u mnie tak sobie 😉
w tym roku jesteśmy w domu , z moimi rodzicami i siostrą,
a jedzonko będziemy szykowały z mamą od niedzieli 🙂
już nie mogę się doczekać łazanek z makiem i bakaliami 🤪 mniam , czekam cały rok na to 😁
prezenty już kupione i spakowane 😉 jeszcze tylko dla córci muszę kupić i wsio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
a łatwiej się Tobie Margaritae oddycha ?
bo jak brzusio opada to jest łatwiej ale z kolei bardziej na pęcherz ciśnie 😁
jak brzusio opada to niby rękę można włożyć między brzuch a piersi


ja mialam w ogole nisko, ale wiem, ze mi sie jeszcze obnizyl, bo widze ile moge zjesc 🙂 Wczesniej zjadlam troche i czulam jak mi sie skora niemalze naciaga, bardzo niekomfortowe. A teraz zjadam porcje ,ze hej i jeszcze jestem glodna 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to ja napisze, ze dzis byl moj oficjalnie ostatni dzien w pracy 🤪 Czeka mnie ok roczna przerwa 😲 Z jednej strony fajnie, a z drugiej wiem, ze bedzie mi takiego (czyt. innego niz opieka nad dzieckiem) zajecia brakowac 🤨 No, ale nie moge sie doczekac az poznam babelka i w ogole jestem ciekawa jak to bedzie 🙂

Co do przygotowan do swiat, to na 24go ja bede szykowac, jak co roku, bo rodzice i w ogole rodzina w Polsce, ale w tym roku nie planuje szalec przy kuchence, wiec bede sobie na maxa ulatwiac zycie, gdzie sie da, zeby sie jak najmniej zmeczyc. A 25go obchodzimy angielskim sposobem, wiec maz wtedy szykuje typowy, tradycyjny obiad swiateczny - czyli indyk z cala reszta dodatkow. Glodni raczej nie bedziemy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
a łatwiej się Tobie Margaritae oddycha ?
bo jak brzusio opada to jest łatwiej ale z kolei bardziej na pęcherz ciśnie 😁
jak brzusio opada to niby rękę można włożyć między brzuch a piersi


ja mialam w ogole nisko, ale wiem, ze mi sie jeszcze obnizyl, bo widze ile moge zjesc 🙂 Wczesniej zjadlam troche i czulam jak mi sie skora niemalze naciaga, bardzo niekomfortowe. A teraz zjadam porcje ,ze hej i jeszcze jestem glodna 😮

a słyszałam o tym , że można więcej zjeść jak brzusio opada 😉
trzeba korzystać póki możemy 😁
bo jak się nasze dzieci urodzą to już dietka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
No to ja napisze, ze dzis byl moj oficjalnie ostatni dzien w pracy 🤪 Czeka mnie ok roczna przerwa 😲 Z jednej strony fajnie, a z drugiej wiem, ze bedzie mi takiego (czyt. innego niz opieka nad dzieckiem) zajecia brakowac 🤨 No, ale nie moge sie doczekac az poznam babelka i w ogole jestem ciekawa jak to bedzie 🙂

Co do przygotowan do swiat, to na 24go ja bede szykowac, jak co roku, bo rodzice i w ogole rodzina w Polsce, ale w tym roku nie planuje szalec przy kuchence, wiec bede sobie na maxa ulatwiac zycie, gdzie sie da, zeby sie jak najmniej zmeczyc. A 25go obchodzimy angielskim sposobem, wiec maz wtedy szykuje typowy, tradycyjny obiad swiateczny - czyli indyk z cala reszta dodatkow. Glodni raczej nie bedziemy 😉



fajnie Madziu , że 25 mężuś u Ciebie szaleje w kuchni , przynajmniej sobie odpoczniesz 😉
ja tam lubię gotować i szykować święta w kuchni 🙂 relaksuje mnie to 😉
tylko tym razem chyba sporo rzeczy będę robiła na siedząco , bo męczy mnie dłuższe stanie 😁
staruszka ze mnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
MadziaW napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
a łatwiej się Tobie Margaritae oddycha ?
bo jak brzusio opada to jest łatwiej ale z kolei bardziej na pęcherz ciśnie 😁
jak brzusio opada to niby rękę można włożyć między brzuch a piersi


ja mialam w ogole nisko, ale wiem, ze mi sie jeszcze obnizyl, bo widze ile moge zjesc 🙂 Wczesniej zjadlam troche i czulam jak mi sie skora niemalze naciaga, bardzo niekomfortowe. A teraz zjadam porcje ,ze hej i jeszcze jestem glodna 😮

a słyszałam o tym , że można więcej zjeść jak brzusio opada 😉
trzeba korzystać póki możemy 😁
bo jak się nasze dzieci urodzą to już dietka 😁

Oj tak, to tez nakupowlam wczoraj deserow jak glupi sera 😁, ale sie nie moglam opamietac, tak te slodkosci patrzaly na mnie blagalnym wzrokiem z polek, zeby je kupic 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu - a ja wlasnie na gotowanie musze miec ochote, bo inaczej kapucha, tzn nie mam przyjemnosci 😞
W pierwszej ciazy mielismy termin na luty, wiec tez z brzuchem robilam w kuchni na 24 i bigos na po swietach, to w Wigilie pod koniec dnia bylam taka padnieta 😞 Pamietam ,ze strasznie bolaly mnie piety i plecy - wlasnie od tego szalenia w kuchni. Teraz wiem, ze fizycznie dlugo nie wystoje przez to spojenie lonowe - nie ma szans, wiec musze sie oszczedzac. To jest glowny powod, dlaczego w tym roku bede szla na latwizne. Planuje zrobic zupe grzybowa, bo to nie wymaga duzo pracy, sama sie robi, przystawki - dla meza wedzonego lososika, tu tez nie trzeba duzo robic. Nie wiem czy nam w ciazy wolno wedzonego lososia, tyle roznych opinii na ten temat, ze ja chyba w ym roku nie zjem 😞 a tak lubie 😞. Zawsze robilam sama sledzie w smietanie, teraz wykukalam w lidlu, wiec kupie gotowe - to nic nie musze znow robic. Karpia w tym roku nie zamowilam, bedzie jakas inna rybka. Wprawdze w sklepach fajnie u nas filetuja, to jednak jest to cala ryba, zanim to usmaze, to znow minie czasu jak nie wiem, wiec w tym roku daje sobie spokoj - choc karpia lubie (maz za to nie bardzo, mowi, ze same osci 😜 ). Kompot z jablek i gruszek z cynamonem moge zrobic wczesniej i planowalam zrobic krokiety - to tez moge wczesniej. Desery kupie gotowe.A pierniczki pyszne znalazlam w lidlu, wiec zalatwione 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moze jakas salatke zrobie, ale jescze nie zdecydowalam. I mzoe skusze sie na bigos, ale tylko dlatego ,ze moge poszatkowac kapuste w robocie kuchennym , a dla mnie to zawsze najgorsza robota byla (bo czasochlonna i do tego zawsze mnie rece po tym bolaly 😠 ) a do tego bigos moge sobie wczesniej zaczac robic, wiec sie nie obciaze za bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zastanawiam sie tylko nad tym, bo...W Wigilie sie czlowiek obje, do tego po swietach tak samo, kapusta np jest rozdymajaca... i jak takim najedzonym i napompowanym przyjdzie nam rodzic? Miejmy nadzieje, ze uklad trawienny nie bedzie nam za bardzo platal figli ani nas za bardzo nie zawstydzi tam na sali przed polozna 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...