Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ttinka napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
Margaritaee napisał(a):
Haha...a ja tak teraz pomyślałam że nawet jak bym się przełamał i bym weszła na mojego to i tak nici z tego.. 😁 Bo mnie zwali bo wie że nam nie wolno... 🥴 A napewno go nie namówię bo zaraz znów coś wymyśli...


Twój mężuś boi się o maleństwo , to zrozumiałe , wydaje mi się , że w ogóle faceci pod koniec ciąży są dużo ostrożniejsi i w ogóle strachliwi , jeśli chodzi o sprawy łóżkowe 😁
żeby tylko dzidzi nie zaszkodzić 🙂


tak właśnie zgadzam się z tobą, heh mojego teraz też jakoś ciężko jest zaciągnąć pod kołderke 😮
\

i do czego to doszło ? 😁 - że musimy się same prosić 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Margaritaee napisał(a):
Znalazłam coś takiego :

Co więc możesz zrobić, by wywołać akcję porodową?

Seks.
Stosunek seksualny może przyspieszyć wystąpienie akcji porodowej. Jest to chyba jedna z najbardziej znanych metod wywołujących skurcze, choć nie wiadomo czy najbardziej skuteczna, jednak szczególnie chętnie polecana ze względu na jej charakter. Bo cóż może być bardziej naturalnego?…. Stymulacja szyjki macicy podczas współżycia powoduje miejscowe uwalnianie się prostaglandyn. Także nasienie zawiera prostaglandyny, które są czynnikiem wywołującym skurcze. Również orgazm inicjuje czynność skurczową macicy. Czynniki te działają oczywiście dopiero wtedy, gdy szyjka macicy jest już wystarczająco dojrzała do porodu (dlatego większość kobiet może współżyć również w przebiegu całej ciąży – wtedy bowiem ani prostaglandyny, ani skurcze macicy w czasie orgazmu nie zapoczątkują akcji porodowej).

Stymulacja brodawek sutkowych.
Masowanie brodawek powoduje uwolnienie oksytocyny. Każdą z brodawek stymulować należy palcem wskazującym i kciukiem po 5 minut dziennie. Masowanie brodawek pojedynczo (każdą z osobna) zapobiega pojawieniu się zbyt silnych skurczy. Ostrożność w stosowaniu tej metody powinny zachować panie w ciąży podwyższonego ryzyka.

.

Aktywność fizyczna.
Zwiększając aktywność pod koniec ciąży np. energicznie spacerując, chodząc po schodach, czy wykonując ruchy okrężnych biodrami również można wywołać skurcze macicy. Kiedyś zalecało się też szorowanie czy pastowanie podłóg jako najskuteczniejszy sposób na wywołanie porodu, ale wtedy wykonywało się te czynności klęcząc. Dziś wprawdzie używa się mopa i płynu do czyszczenia zamiast pasty do podłogi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać tą prace domową metodą tradycyjną

Olej rycynowy.
Spożycie go, jak również wypicie soku z buraków, zjedzenie suszonych śliwek czy zaaplikowanie czopków glicerynowych, powoduje zwiększoną aktywność jelit (częste wypróżnienia), a to wpływa na wystąpienie skurczów macicy.
Olej rycynowy najlepiej wymieszać z sokiem pomarańczowym. Bierzemy 2 łyżki oleju na ½ szklanki soku. Istnieje opinia jakoby olej rycynowy miał zaszkodzić dziecku i sprowokować oddanie przez nie smółki wewnątrz macicy. Tymczasem olej rycynowy działa miejscowo i nie wchłania się z jelit mamy do jej krwiobiegu, tym samym nie działa na

Spożywanie ostrych przypraw do posiłków np. curry

Jedzenie świeżych ananasów.
Poleca się tą metodę coraz częściej, gdyż owoc ten zawiera bromelainę, która wspomaga skurcze mięśni macicy. Jednak substancja ta znajduje się we włóknistym rdzeniu ananasa i należałoby spożyć 7-8 rdzeni ananasa w ciągu dnia, by ilość jej była wystarczająca do wywołania skurczy. To więc dość droga metoda biorąc pod uwagę ceny ananasa w Polsce, niemniej jednak bardzo smaczna, więc może będziesz chciała ją wypróbować Pamiętaj, że bromelainy nie znajdziesz już w wyciśniętym soku, ani w zapuszkowanym ananasie.


nom, chyba już to gdzieś czytałam.. ale pamiętam że w 1 ciąży jadłam ostre, ananaska, piłam napar z liści malin, chodziłam po schodach i na długie spacerki, seksiłam się z mężem i nic 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
ttinka napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
Margaritaee napisał(a):
Haha...a ja tak teraz pomyślałam że nawet jak bym się przełamał i bym weszła na mojego to i tak nici z tego.. 😁 Bo mnie zwali bo wie że nam nie wolno... 🥴 A napewno go nie namówię bo zaraz znów coś wymyśli...


Twój mężuś boi się o maleństwo , to zrozumiałe , wydaje mi się , że w ogóle faceci pod koniec ciąży są dużo ostrożniejsi i w ogóle strachliwi , jeśli chodzi o sprawy łóżkowe 😁
żeby tylko dzidzi nie zaszkodzić 🙂


tak właśnie zgadzam się z tobą, heh mojego teraz też jakoś ciężko jest zaciągnąć pod kołderke 😮
\\

i do czego to doszło ? 😁 - że musimy się same prosić 😁 😁


hehe mój jak się już do niego przytulam to udaje że usypia dupek jeden ehehee 🙃 😮 ale ja się tak nie dam a co 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
Margaritaee napisał(a):
Haha...a ja tak teraz pomyślałam że nawet jak bym się przełamał i bym weszła na mojego to i tak nici z tego.. 😁 Bo mnie zwali bo wie że nam nie wolno... 🥴 A napewno go nie namówię bo zaraz znów coś wymyśli...


Twój mężuś boi się o maleństwo , to zrozumiałe , wydaje mi się , że w ogóle faceci pod koniec ciąży są dużo ostrożniejsi i w ogóle strachliwi , jeśli chodzi o sprawy łóżkowe 😁
żeby tylko dzidzi nie zaszkodzić 🙂


Mój to od samego początku ciąży nie za bardzo był za stosunkiem bo się po prostu bał, bo już jednego Aniołka mamy... 😞 😞 Ale jak go wkońcu przekonałam że możemy to się okazało że właściwie nie możemy ze względu na tą szyjkę i ryzyko przedwczesnego porodu...


Wiem coś o tym 🤨 my z mężem mamy dwa Aniołki 🤨 🤨
bardzo ciężko to przeszłam 🤨 🤨 a w którym tyg straciłaś Aniołka ? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ttinka napisał(a):
Margaritaee napisał(a):
Znalazłam coś takiego :

Co więc możesz zrobić, by wywołać akcję porodową?

Seks.
Stosunek seksualny może przyspieszyć wystąpienie akcji porodowej. Jest to chyba jedna z najbardziej znanych metod wywołujących skurcze, choć nie wiadomo czy najbardziej skuteczna, jednak szczególnie chętnie polecana ze względu na jej charakter. Bo cóż może być bardziej naturalnego?…. Stymulacja szyjki macicy podczas współżycia powoduje miejscowe uwalnianie się prostaglandyn. Także nasienie zawiera prostaglandyny, które są czynnikiem wywołującym skurcze. Również orgazm inicjuje czynność skurczową macicy. Czynniki te działają oczywiście dopiero wtedy, gdy szyjka macicy jest już wystarczająco dojrzała do porodu (dlatego większość kobiet może współżyć również w przebiegu całej ciąży – wtedy bowiem ani prostaglandyny, ani skurcze macicy w czasie orgazmu nie zapoczątkują akcji porodowej).

Stymulacja brodawek sutkowych.
Masowanie brodawek powoduje uwolnienie oksytocyny. Każdą z brodawek stymulować należy palcem wskazującym i kciukiem po 5 minut dziennie. Masowanie brodawek pojedynczo (każdą z osobna) zapobiega pojawieniu się zbyt silnych skurczy. Ostrożność w stosowaniu tej metody powinny zachować panie w ciąży podwyższonego ryzyka.

.

Aktywność fizyczna.
Zwiększając aktywność pod koniec ciąży np. energicznie spacerując, chodząc po schodach, czy wykonując ruchy okrężnych biodrami również można wywołać skurcze macicy. Kiedyś zalecało się też szorowanie czy pastowanie podłóg jako najskuteczniejszy sposób na wywołanie porodu, ale wtedy wykonywało się te czynności klęcząc. Dziś wprawdzie używa się mopa i płynu do czyszczenia zamiast pasty do podłogi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać tą prace domową metodą tradycyjną

Olej rycynowy.
Spożycie go, jak również wypicie soku z buraków, zjedzenie suszonych śliwek czy zaaplikowanie czopków glicerynowych, powoduje zwiększoną aktywność jelit (częste wypróżnienia), a to wpływa na wystąpienie skurczów macicy.
Olej rycynowy najlepiej wymieszać z sokiem pomarańczowym. Bierzemy 2 łyżki oleju na ½ szklanki soku. Istnieje opinia jakoby olej rycynowy miał zaszkodzić dziecku i sprowokować oddanie przez nie smółki wewnątrz macicy. Tymczasem olej rycynowy działa miejscowo i nie wchłania się z jelit mamy do jej krwiobiegu, tym samym nie działa na

Spożywanie ostrych przypraw do posiłków np. curry

Jedzenie świeżych ananasów.
Poleca się tą metodę coraz częściej, gdyż owoc ten zawiera bromelainę, która wspomaga skurcze mięśni macicy. Jednak substancja ta znajduje się we włóknistym rdzeniu ananasa i należałoby spożyć 7-8 rdzeni ananasa w ciągu dnia, by ilość jej była wystarczająca do wywołania skurczy. To więc dość droga metoda biorąc pod uwagę ceny ananasa w Polsce, niemniej jednak bardzo smaczna, więc może będziesz chciała ją wypróbować Pamiętaj, że bromelainy nie znajdziesz już w wyciśniętym soku, ani w zapuszkowanym ananasie.


nom, chyba już to gdzieś czytałam.. ale pamiętam że w 1 ciąży jadłam ostre, ananaska, piłam napar z liści malin, chodziłam po schodach i na długie spacerki, seksiłam się z mężem i nic 😮

ttinka - tu to samo, ani rusz 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
Margaritaee napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
Margaritaee napisał(a):
Haha...a ja tak teraz pomyślałam że nawet jak bym się przełamał i bym weszła na mojego to i tak nici z tego.. 😁 Bo mnie zwali bo wie że nam nie wolno... 🥴 A napewno go nie namówię bo zaraz znów coś wymyśli...


Twój mężuś boi się o maleństwo , to zrozumiałe , wydaje mi się , że w ogóle faceci pod koniec ciąży są dużo ostrożniejsi i w ogóle strachliwi , jeśli chodzi o sprawy łóżkowe 😁
żeby tylko dzidzi nie zaszkodzić 🙂


Mój to od samego początku ciąży nie za bardzo był za stosunkiem bo się po prostu bał, bo już jednego Aniołka mamy... 😞 😞 Ale jak go wkońcu przekonałam że możemy to się okazało że właściwie nie możemy ze względu na tą szyjkę i ryzyko przedwczesnego porodu...


Wiem coś o tym 🤨 my z mężem mamy dwa Aniołki 🤨 🤨
bardzo ciężko to przeszłam 🤨 🤨 a w którym tyg straciłaś Aniołka ? 🤨


9 tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
Margaritaee napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
Margaritaee napisał(a):
Haha...a ja tak teraz pomyślałam że nawet jak bym się przełamał i bym weszła na mojego to i tak nici z tego.. 😁 Bo mnie zwali bo wie że nam nie wolno... 🥴 A napewno go nie namówię bo zaraz znów coś wymyśli...


Twój mężuś boi się o maleństwo , to zrozumiałe , wydaje mi się , że w ogóle faceci pod koniec ciąży są dużo ostrożniejsi i w ogóle strachliwi , jeśli chodzi o sprawy łóżkowe 😁
żeby tylko dzidzi nie zaszkodzić 🙂


Mój to od samego początku ciąży nie za bardzo był za stosunkiem bo się po prostu bał, bo już jednego Aniołka mamy... 😞 😞 Ale jak go wkońcu przekonałam że możemy to się okazało że właściwie nie możemy ze względu na tą szyjkę i ryzyko przedwczesnego porodu...


Wiem coś o tym 🤨 my z mężem mamy dwa Aniołki 🤨 🤨
bardzo ciężko to przeszłam 🤨 🤨 a w którym tyg straciłaś Aniołka ? 🤨


9 tc.

ja pierwszego Aniołka w 12 tc 😞 a drugiego w 7tc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
Margaritaee napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
Margaritaee napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
Margaritaee napisał(a):
Haha...a ja tak teraz pomyślałam że nawet jak bym się przełamał i bym weszła na mojego to i tak nici z tego.. 😁 Bo mnie zwali bo wie że nam nie wolno... 🥴 A napewno go nie namówię bo zaraz znów coś wymyśli...


Twój mężuś boi się o maleństwo , to zrozumiałe , wydaje mi się , że w ogóle faceci pod koniec ciąży są dużo ostrożniejsi i w ogóle strachliwi , jeśli chodzi o sprawy łóżkowe 😁
żeby tylko dzidzi nie zaszkodzić 🙂


Mój to od samego początku ciąży nie za bardzo był za stosunkiem bo się po prostu bał, bo już jednego Aniołka mamy... 😞 😞 Ale jak go wkońcu przekonałam że możemy to się okazało że właściwie nie możemy ze względu na tą szyjkę i ryzyko przedwczesnego porodu...


Wiem coś o tym 🤨 my z mężem mamy dwa Aniołki 🤨 🤨
bardzo ciężko to przeszłam 🤨 🤨 a w którym tyg straciłaś Aniołka ? 🤨


9 tc.

ja pierwszego Aniołka w 12 tc 😞 a drugiego w 7tc 😞


Ja w 9 tc a dowiedziałam się o stracie właśnie w 12 tc.. 😞 Było mineło. Trzeba żyć dalej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
Margaritaee napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
Margaritaee napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
Margaritaee napisał(a):
Haha...a ja tak teraz pomyślałam że nawet jak bym się przełamał i bym weszła na mojego to i tak nici z tego.. 😁 Bo mnie zwali bo wie że nam nie wolno... 🥴 A napewno go nie namówię bo zaraz znów coś wymyśli...


Twój mężuś boi się o maleństwo , to zrozumiałe , wydaje mi się , że w ogóle faceci pod koniec ciąży są dużo ostrożniejsi i w ogóle strachliwi , jeśli chodzi o sprawy łóżkowe 😁
żeby tylko dzidzi nie zaszkodzić 🙂


Mój to od samego początku ciąży nie za bardzo był za stosunkiem bo się po prostu bał, bo już jednego Aniołka mamy... 😞 😞 Ale jak go wkońcu przekonałam że możemy to się okazało że właściwie nie możemy ze względu na tą szyjkę i ryzyko przedwczesnego porodu...


Wiem coś o tym 🤨 my z mężem mamy dwa Aniołki 🤨 🤨
bardzo ciężko to przeszłam 🤨 🤨 a w którym tyg straciłaś Aniołka ? 🤨


9 tc.

ja pierwszego Aniołka w 12 tc 😞 a drugiego w 7tc 😞


Ja w 9 tc a dowiedziałam się o stracie właśnie w 12 tc.. 😞 Było mineło. Trzeba żyć dalej..


najważniejsze że teraz jest wszystko dobrze i zaraz będziemy miały nasze maleństwa z nami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A cos ciekawego znalazlam odnosnie oksytocyny.
Jednym z glownych zadan oksytocyny jest przygotowanie kobiety w ciazy do porodu. W czasie ostatnich miesiecy ciazy, macica kobiety wytwarza coraz wiecej receptorow okstocyny. Te receptory pozwalaja miesniom gladkim macicy reagowac z hormonem kiedy jest wdzielany. Kiedy plod jest gotowy, zeby sie urodzic, wytwarza oksytocyne, ktora rozpoczyna proces powodujacy, ze przysadka mozgowa matki wytwarza wiecej tego hormonu. Wytworzony i uwolniony hormon powoduje, ze macica sie obkurcza, co z kolei pomaga \\\'wyprzec\\\' dziecko na zewnatrz.

Ale ta natura jest madra, co nie? Zaprogramowana i zaprojektowana do perfekcji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA niedawno zjadlam zupe ogorkowa a juz zaczynam byc glodna. Dobrze, ze mezus kupil dzis chicken pie i juz to wsadzil do piekranika. I dobrze, ze dzidzia nisko siedzi, bo przynajmniej mam wiecej miejsca u gory, zeby pochlaniac wieksze ilosci jedzenia a nie co kot naplakal tak, jak wczesniej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór!
Ja dziś znowu ciemną nocą zaglądam, w dzień trochę ogarnęłam w domu, upiekłam ciasto i pizzę, byłam na spacerze u chrześniaka z prezentem na urodziny, trochę czasu z mężem spędziłam i dzień minął... stwierdziliśmy, że na zakupy dziś nie jedziemy, bo pewnie będą tłumy wszędzie- jak to w przedostatni weekend przed Świętami... może w poniedziałek się wybiorę.
arnulka przepiękny pokoik, wszystko już ustawione, przygotowane, czeka na maleństwo 🙂
Madzia to może i ja miałam te mroczki-tęcze przed oczami przez migreny?? Bo pogoda się u nas zmieniła z mroźnej i słonecznej na cieplejszą i śnieżną, to pewnie i ciśnienie leciało na łeb na szyję...
Widzę, że jakiś przytulankowy dzień dzisiaj, molestowanie męża tematem numer jeden 😉 Dooobrze, korzystajmy póki możemy bezkarnie 🙃 😜
Moje maleństwo dziś bardzo spokojne, próbowałam go rozruszać na wszelkie sposoby, ale leń dziś niesamowity, ledwo co się ruszy... Może akurat ma dziś dzień lenia i odpoczywa, skoro matka cały dzień biega 😉
Lecę już do łóżeczka odpoczywać...
Dobranoc kobietki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fruzia - ja widzialam dokaldnie to (ta wielka aura):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Iluzje_fortyfikacyjne

Tylko jakby lustrzane odbicie i w prawym oku, i faktycznie na poczatku to bylo bardziej na srodku a pozniej zaczelo sie rozszerzac i uciekac na brzegi pola widzenia az zniknelo - ponoc wlasnie typowe, bo tez wykukalam. W ogole sa rozne rodzaje migreny i to ponoc jest migrena siatkowkowa a migrena sama w sobie to nie bol, tylko jakies cos neurologiczne i w 3 i troche roznych rodzajow 😮 Zeby mnie faktycznie glowa nie rozbolala, bo wtedy jak w koncu wyladowalam u lekarza, to 2 dni non stop, bez zadnej przerwy, myslalam, ze mi glowe rozsadzi 🤪
Wpisz sobie w google aura migrenowa, moze faktycznie to samo mialas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...