Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Aj zazdoszcze wam dziewuszki ...ja jak pamiętam to ostatni seksik był w październiku.. 😠 I teraz najprędzej zapowiada się już po połogu... 😠 Ale nie wiem czy wytrzymam i chyba w sylwestra do czegoś dojdzie 😁 😁

Madziu...nie mogę zobaczyć twojego avatarku, nie mogę cię dodać do znajomych... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wrocisz, wrocisz kochana 🙂

A ja zapomnialam napisac, ze dzis rano weszlam na wage i juz nie mam 17kg na plusie a 18, bo waze 66, a jeszcze jakies 2 dni temu jak sprawdzalam to bylo 65.1 (sprawdzam rano po siku 😜 a przed jedzeniem), wiec wdaje mi sie, ze do 20u spokojnie dojde - no chyba, ze nie zdaze, bo maly wczesniej wyjdzie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe daga udana jestes 😁 😁 😁
ja zobacze pod wieczor moze cos sie rozkreci samo 😁 😁
a na sylwestra moj wlasnie mi powiedzial zeby pojechac do jego rodzicow 😁 wiec tam nie ma szans zeby cos sie dzialo.. ☺️ 😁 ja jestem ciekawa jak z tym ulozenieniem u mnie 🙂 🤨 czy zmienil pozycje czy nie 😆
bo juz bym chciala znac date 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
Wrocisz, wrocisz kochana 🙂

A ja zapomnialam napisac, ze dzis rano weszlam na wage i juz nie mam 17kg na plusie a 18, bo waze 66, a jeszcze jakies 2 dni temu jak sprawdzalam to bylo 65.1 (sprawdzam rano po siku 😜 a przed jedzeniem), wiec wdaje mi sie, ze do 20u spokojnie dojde - no chyba, ze nie zdaze, bo maly wczesniej wyjdzie 😜
ale u ciebie naprawde nic nie widac 😁 u mnie jest 14 na plusie rowne wczoraj sie wazylam przed ktg 🙂 i tez mi sie wydaje ze dojde do 18-20 kg 😮 ale kiedys to zrzuce 😁 😁 juz mojemu powiedzialam ze jak tylko wiosna bedzie to jak pojde do ogrodka to mnie sila z niego wyciagac beda 😁 😁 tam zawsze najszybciej chudne 😁 😁 bo sie mecze a az tego tak nie odczuwam 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
hehe daga udana jestes 😁 😁 😁
ja zobacze pod wieczor moze cos sie rozkreci samo 😁 😁
a na sylwestra moj wlasnie mi powiedzial zeby pojechac do jego rodzicow 😁 wiec tam nie ma szans zeby cos sie dzialo.. ☺️ 😁 ja jestem ciekawa jak z tym ulozenieniem u mnie 🙂 🤨 czy zmienil pozycje czy nie 😆
bo juz bym chciala znac date 😁 😁


a lekarz nie sprawdza na rutynowej wizycie, macajac brzuch? Mi polozna powiedziala, ze tu sie wysyla na usg, zeby sprawdzc dziecka polozenie tylko wtedy, kiedy na rutynowej wizycie wlasnie polozna nie moze potwierdzic, ze glowka jest w dole.
p.s. czy to Ty pisalas michasia o cc ze wzgledu na wysokie cisnienie? Czy mi sie miesza??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
Ananas musi byc swiezy, nie z puszki czy w potrawie, i musi byc go chyba duzo...
Z tymi metodami tak do konca nie wiadomo, bo mozna czegos sprobowac a bole moga sie samoistnie zbiec z tym 'probowaniem' i bedzie sie wtedy poczatek porodu jako zasluge przypisywac tym wlasnie 'medotom'. Co do ananasa jeszcze to zawiera on enzym bromeline, ktory ma rzekomo dzialac jak prostaglandyny i powodowac np rozluznienie/zmiekczanie szyjki macicy, a to z kolei do wywolania skurczy itd..
Osobiscie nie wiem, czy probowanie wywolania porodu metodami stricte fizycznymi, tzn nadmierny wysilek fizyczny, to dobry pomysl, bo jak faktycznie by sie cos zaczelo, to trzeba miec energie i sile, zeby przez porod przejsc. Lepiej wiec ta energie magazynowac niz sie przemeczac. Moze dlatego tych metod Ci michasiu lekarz nie zalecil 🙂
no wlasnie dlatego mi zabronil lekarz madziu 🙂 bo u mnie tez nie wiadomo z tymi datami porodu taka rozbierznosc ze ho ho dowiem sie dokladnie mam nadzieje co i jak po usg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
michasia24 napisał(a):
hehe daga udana jestes 😁 😁 😁
ja zobacze pod wieczor moze cos sie rozkreci samo 😁 😁
a na sylwestra moj wlasnie mi powiedzial zeby pojechac do jego rodzicow 😁 wiec tam nie ma szans zeby cos sie dzialo.. ☺️ 😁 ja jestem ciekawa jak z tym ulozenieniem u mnie 🙂 🤨 czy zmienil pozycje czy nie 😆
bo juz bym chciala znac date 😁 😁


a lekarz nie sprawdza na rutynowej wizycie, macajac brzuch? Mi polozna powiedziala, ze tu sie wysyla na usg, zeby sprawdzc dziecka polozenie tylko wtedy, kiedy na rutynowej wizycie wlasnie polozna nie moze potwierdzic, ze glowka jest w dole.
p.s. czy to Ty pisalas michasia o cc ze wzgledu na wysokie cisnienie? Czy mi sie miesza??
no lekarz powiedzial ze usg bedzie bardziej pewniejsze niz badanie bo nie raz na badaniu moze sie pomylic dlatego lepiej usg zrobic 🙂
no u mnie cc przez ulozenie miednicowe ma byc 🙂 a nie przez cisnienie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia - ja chyba bede wlaczac w domu jakas taneczna muzyke, bo tanczyc jeszcze lubie a cwiczyc nie znosze - cokolwiek by to nie bylo 😜 Jedyna forma cwiczenia dla mnie jaka moge zniesc i w sumie lubie, to wlasnie taniec. A tak to tyle co po schodach chodzie, bo mudsze zeby np isc do kibla albo do sypialni spac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
michasia - ja chyba bede wlaczac w domu jakas taneczna muzyke, bo tanczyc jeszcze lubie a cwiczyc nie znosze - cokolwiek by to nie bylo 😜 Jedyna forma cwiczenia dla mnie jaka moge zniesc i w sumie lubie, to taniec. A tak to tyle co musze po schodach chodzic, zeby np isc do kibla albo do sypialni spac 😁
ojej ja to bym w nocy spadla ze schodow jakbym miala isc do kibelka 😁 😁 ja to na pol spiocha ide 😁 😁 nie raz tylko na jedno oko otwarte 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak myslalam, ze mi sie cos poepilo 😜
Ale jak byl w miednicowym, to moze sie jeszcze obroci?
A ja wiem ,ze to nie jest wiarygodny 100% sposob, ale jak Twoj mlay ma czkawke, to gdzie ja glownie czujesz?
Mi sie juz dluuugi czas wydawalo, ze nasz jest glowka w dole (po tym jak nie mialam pojecia) a pozniej polozna to wlasnie potwierdzila. I teraz mniej wiecej wiem, dlatego ze mam jakis punkt odniesienia.

To ktora miala miec cc przez wysokie cisnienie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My rozpatrujemy kupienie kinnecta na xboxa (lacznie z xboxem 😁 ), na nasze prawie okragle rocznice urodzin 😜 😉 , wiec ja na pewno sobie jakies gry tam z tancem wezne i bede dawac czadu sama ze soba 😎
(jesli rzeczywiscie kupimy, bo wlasnie tydzien temu musielismy kupic nowa kuchenke, bo nam sie piekarnik spieprzyl 😠 ) Na szczescie mamy 12 m-cy na splate bez odsetek, wiec nie jest tragicznie, no ale i tak to jest wydatek :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
no tak myslalam, ze mi sie cos poepilo 😜
Ale jak byl w miednicowym, to moze sie jeszcze obroci?
A ja wiem ,ze to nie jest wiarygodny 100% sposob, ale jak Twoj mlay ma czkawke, to gdzie ja glownie czujesz?
Mi sie juz dluuugi czas wydawalo, ze nasz jest glowka w dole (po tym jak nie mialam pojecia) a pozniej polozna to wlasnie potwierdzila. I teraz mniej wiecej wiem, dlatego ze mam jakis punkt odniesienia.

To ktora miala miec cc przez wysokie cisnienie??
no moze sie niby odwrocic nawet dzien przed porodem, lekarz moj mowil ze miewal takie przypadki 🙂 a jak czkawke ma to kiedys czulam na dole ale potem sie okazalo ze maly ma glowke u gory i stwierdzilam ze nie wiem co to bylo 🙂 😁 a teraz od ostatniego usg jak mi lekarz pokazal gdzie jest glowka i ze ciagle ja wypina 😁 no i tak caly czas do tej pory jest, chociaz wieczorami to czuje go albo bardziej po prawej stronie pod zebrami 😮 tak ze sama juz glupieje 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
My rozpatrujemy kupienie kinnecta na xboxa (lacznie z xboxem 😁 ), na nasze prawie okragle rocznice urodzin 😜 😉 , wiec ja na pewno sobie jakies gry tam z tancem wezne i bede dawac czadu sama ze soba 😎
(jesli rzeczywiscie kupimy, bo wlasnie tydzien temu musielismy kupic nowa kuchenke, bo nam sie piekarnik spieprzyl 😠 ) Na szczescie mamy 12 m-cy na splate bez odsetek, wiec nie jest tragicznie, no ale i tak to jest wydatek :/
eee to tez bym sobie potanczyla 😁 😁 😁 a powiem ci ze to jest cos fajnego bo kiedys na imprezie jak bylismy u znajomych oni mieli tez to i byla super zabawa 😁 😁 tylko na drugi dzien od skakania bolaly miesnie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hm.. ja np jak mały ma czkawkę to mu główkę wyczuwam po prawej stronie albo gdzieś pod żebrami, zależy.. ale najczęściej leży sobie w poprzek bo go z dwóch stron odczuwam z jednej daje nóżkami a z drugiej daje mi z główki 🙃 😁 ale też muszę sobie usg zrobić żeby aby na 100 to potwierdzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ttinka napisał(a):
hm.. ja np jak mały ma czkawkę to mu główkę wyczuwam po prawej stronie albo gdzieś pod żebrami, zależy.. ale najczęściej leży sobie w poprzek bo go z dwóch stron odczuwam z jednej daje nóżkami a z drugiej daje mi z główki 🙃 😁 ale też muszę sobie usg zrobić żeby aby na 100 to potwierdzić
no wlasnie kiedys mi kuzynka mowila ze jej mala kiedys wypinala glowke bo byla glowka do gory potem sie odwrocila (ale ona nie wiedziala) mala nadal sie wypinala w tym samym miejscu a po usg okazalo sie ze to pupa 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
MadziaW napisał(a):
My rozpatrujemy kupienie kinnecta na xboxa (lacznie z xboxem 😁 ), na nasze prawie okragle rocznice urodzin 😜 😉 , wiec ja na pewno sobie jakies gry tam z tancem wezne i bede dawac czadu sama ze soba 😎
(jesli rzeczywiscie kupimy, bo wlasnie tydzien temu musielismy kupic nowa kuchenke, bo nam sie piekarnik spieprzyl 😠 ) Na szczescie mamy 12 m-cy na splate bez odsetek, wiec nie jest tragicznie, no ale i tak to jest wydatek :/
eee to tez bym sobie potanczyla 😁 😁 😁 a powiem ci ze to jest cos fajnego bo kiedys na imprezie jak bylismy u znajomych oni mieli tez to i byla super zabawa 😁 😁 tylko na drugi dzien od skakania bolaly miesnie 😁 😁 😁


znaczy podzialalo 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ufffffffffffff 🙂
w końcu cisza 😁 okiełznać 6 głośnych , rozkrzyczanych na ogół 6-cio letnich dziewczynek 🤪 🤪
jakaś masakra 😁
zjedliśmy obiadek i najchętniej położyłabym się spać 🙂
ale jeszcze jedna wizyta przed nami 🙂 wczoraj teściowa z szwagrem i szwagierką , dziś 6 łobuziaków 😁 a teraz moi rodzice 🙂 ale już luźniej i z górki 😁 😁
i już się przejadłam słodyczami 🤪 😁 😁
dziś zapchałam się tortem waniliowym z ananaskami 😁
idę poleniuchować dopóki nikogo nie ma 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...